Udostępnij
Skomentuj

Final Fantasy XIV - Shadowbringers – wymagania sprzętowe i szczegóły

W tym poradniku poznasz bliżej kolejny dodatek do Final Fantasy XIV. Na jakie nowości mogą liczyć gracze?

Final Fantasy XIV - Shadowbringers – informacje ogólne

Seria Final Fantasy na stałe wpisała się do historii elektronicznej rozgrywki. Co jakiś czas twórcy oferują fanom nowe części, które pojawiają się na rynku od wielu lat. Tym razem czas na rozszerzenie do Final Fantasy XIV. Oto szczegóły.

  • Producent: Square-Enix / Eidos
  • Wydawca: Square-Enix / Eidos
  • Data premiery: 2 lipca 2019
  • Platforma: PC, PS4
  • Tryby gry: Multiplayer
  • Ograniczenia wiekowe: Od 16 lat

Za produkcję i dystrybucję gry odpowiadają studia Square-Enix / Eidos. Premiera odbyła się 2 lipca 2019 roku. Final Fantasy XIV - Shadowbringers pojawił się na PlayStation i komputery osobiste. Gra nastawiona jest na multiplayer i została przeznaczona dla użytkowników, którzy ukończyli 16 lat. 

Polecane karty graficzne

Warto wiedzieć!

W przypadku gry w Final Fantasy XIV - Shadowbringers na PS4 należy pamiętać o tym, że rozgrywka w trybie online wymaga zakupu specjalnego abonamentu PlayStation Plus, co stanowi dodatkowy koszt. W ramach usługi otrzymamy również minimum dwie gry miesięcznie. W przypadku komputerowej wersji wystarczy jedynie zakupić grę i dysponować stałym połączeniem z internetem.

Final Fantasy XIV -  Shadowbringers fabuła, mechanika, detale

Historia przedstawiona w rozszerzeniu stanowi kontynuację opowieści przedstawionej w poprzednich częściach gry. Sześć armii zjednoczyło siły, aby stawić czoła potędze imperium. Protagonistą jest Wojownik Światła, który na swojej drodze spotyka głównego wroga – Zenosa, ten z kolei staje się Wojownikiem Ciemności. 

Produkcja stawia na dynamiczny system walki, który jest niezwykle różnorodny i w dużej mierze zależy od profesji postaci. Nowy dodatek wzbogaca grę o dwie nowe rasy oraz dwie profesje. Kolejną nowością jest system Trust, który pozwoli graczowi na przywoływanie do walki postaci NPC. Do gry dodano także wiele nowych lokacji i przeciwników. Poprawiono balans rozgrywki i wprowadzono tryb New Game Plus, który pozwoli ponownie ukończyć wątek fabularny. Dodatek umożliwia osiągnięcie 80 poziomu rozwoju postaci. 

Poziom graficzny produkcji został utrzymany. Nadal przemierzymy sporo ciekawie zaprojektowanych lokacji. Eksploracja świata potrafi zaciekawić gracza. Na dobrym poziomie stoją również modele postaci. Ścieżka dźwiękowa bardzo dobrze buduje nastrój i nadaje produkcji unikalny charakter. 

Final Fantasy XIV - Shadowbringers – wymagania sprzętowe

Jak pod kątem wymagań sprzętowych prezentuje się gra komputerowa Final Fantasy XIV - Shadowbringers? Przekonajmy się. Wszystkie najważniejsze kwestie techniczne umieściliśmy w poniższej tabeli. Sprawdź, czy Twój komputer poradzi sobie z obsługą tej produkcji. 

Wymagania sprzętowe gry nie należą do najniższych, jednak każdy gamingowy sprzęt powinien sobie z nimi poradzić. Minimalna konfiguracja mówi o średniej klasy podzespołach. Warto zauważyć, że również starsze systemy Windows obsłużą grę. Warunkiem jest architektura 64-bitowa. Taki sprzęt może jednak wymagać od gracza obniżenia jakości detali graficznych, celem uzyskania płynnej animacji. 

Gracze, którym zależy na wysokiej jakości detalach graficznych przy szybkiej rozgrywce, muszą wyposażyć swoje sprzęty w dużo szybszy procesor oraz mocniejszą kartę graficzną. Wymagana pamięć RAM to 8 GB. Do zabawy niezbędne jest połączenie sieciowe, gdyż produkcja oferuje jedynie tryb multiplayer. 

Uwaga!

Jeżeli nasz sprzęt komputerowy nie spełni wymagań gry, warto zastanowić się nad wyborem konsolowej wersji tej produkcji. Zakup Final Fantasy XIV - Shadowbringers na PS4 również będzie doskonałym pomysłem. Możemy liczyć na bardzo komfortową zabawę z padem w ręku bez problemów z animacją i utratą płynności. 

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Gry PC - Pady - PS5 - Dyski SSD - Fotele gamingowe

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:57
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.