Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Driftland: The Magic Revival – wymagania sprzętowe

Polskie studio Star Drifters pracuje nad ciekawą grą strategiczną, która łączy w sobie wiele różnych mechanik.

Produkcja od prawie roku znajduje się w tak zwanym wczesnym dostępie. Można ją więc wypróbować, z zastrzeżeniem, iż zespół cały czas nad nią pracuje. Za rozwój tytułu odpowiadają osoby, które tworzyły studio City Interactive, dlatego możemy spodziewać się solidnego produktu.

Driftland: The Magic Revival – informacje ogólne o grze

Gra ma wyróżniać się bardzo atrakcyjną oprawą graficzną, a także sprytnym połączeniem elementów znanych z klasycznych produkcji RTS i z tak zwanych symulatorów życia. Rozgrywka ma natomiast odbywać się w krainie unoszącej się nad ziemią.

 • Producent – Star Drifters
 • Wydawca – Star Drifters
 • Data premiery – marzec 2019 roku (wczesny dostęp od 29 listopada 2017 roku)
 • Tryb gry – single player

Driftland: The Magic Revival – fabuła, mechanika, detale

Historia rozgrywa się w tytułowej krainie Driftland, która cierpi z powodu dawnych wojen prowadzonych przez potężnych magów. Jej ziemie zostały rozbite na wiele kawałków, a wśród ludności zapanował chaos, który doprowadził do ich zdziczenia. Sytuacji nie poprawili nawet magowie, którzy po ogłoszeniu rozejmu rzucili zaklęcie mające chronić ich świat. Doprowadziło to tylko do wyczerpania całych pokładów magii.

Sytuacja przez kilkaset lat ulega pogorszeniu, do czasu, gdy magia w końcu zaczyna się odradzać. Dzięki temu znów pojawiła się nadzieja na powrót do czasów świetności. Niestety, ważniejsze okazują się jednak zawieszone konflikty.

W grze wcielimy się w maga będącego stroną wojny. Wraz z podlegającą nam rasą, postaramy się o pokonanie przeciwników i zapanowaniem nad krainą. Jak już wspominaliśmy, gra łączy sobie elementy z wielu gatunków. Mamy tu do czynienia więc z rozgrywką przepełnioną magią, w której najważniejsze jest skuteczne zarządzenia poddanymi. Posłużą nam oni do odkrywania mapy, wydobywania istotnych zasobów, a także do walki.

Rozwój królestwa związany jest nie tylko z pozyskiwaniem niezbędnych dóbr, ale również z powiększaniem go poprzez dołączanie kolejnych dryfujących wysepek. Niejednokrotnie przyjdzie nam walczyć o ziemie – w tym celu skorzystamy z wielu zróżnicowanych jednostek i zwierząt. O sukcesie bądź porażce często decydować będzie odpowiednie wykorzystanie magii.

Warto w tym miejscu podkreślić, że opanowanie zasad gry nie jest zbyt trudne, co oczywiście nie oznacza, że szybko można stać w niej ekspertem. Wręcz przeciwnie. Driftland oferuje bardzo zaawansowaną rozgrywkę, w której odnajdą się również weterani gatunku. Warto podkreślić, że gra udostępnia wyłącznie tryb dla jednego gracza.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/18404065_845462942267463_7292684627023482477_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=07226b3aaae162dae34d765fbb6f57d9&oe=5C6ABCDC

Driftland: The Magic Revival – wymagania sprzętowe

Polskie studio postarało się o przygotowanie bardzo atrakcyjnej, kolorowej oprawy graficznej, która dobrze współgra z klimatem produkcji. Ze względu na fakt, iż tytuł od prawie roku jest dystrybuowany we wczesnym dostępie, znamy już jego oficjalne wymagania sprzętowe.

Driftland: The Magic Revival – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i3 3.0 GHz/AMD Ryzen 3
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce 770/AMD Radeon 7970 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Dostępne miejsce na dysku: 5 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Driftland: The Magic Revival – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5 3.0 GHz/AMD Ryzen 5
 • Karta graficzna: 6 GB, Nvidia GeForce GTX 1060/ 8 GB, AMD Radeon RX 480 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Dostępne miejsce na dysku: 5 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Driftland: The Magic Revival – jaki komputer do gry?

Choć uruchomienie gry będzie możliwe na maszynie ze średniej półki cenowej, to już obsługa wysokich detali graficznych wymaga skorzystania z bardzo wydajnego, w pełni gamingowego sprzętu. Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na kartę graficzną. Zalecane modele należą do wysokiej półki jakościowej, toteż gracze zmuszeni są zainwestować sporą kwotę, by cieszyć się płynną rozgrywką. Do jednostki GPU warto dodać czterordzeniowy procesor i przynajmniej 8 GB pamięci RAM – najlepiej sprawdzą się kości typu DDR4, o taktowaniu 2400 MHz lub wyższym.

Driftland: The Magic Revival – jaki laptop do gry?

Przedstawione wyżej wymagania dotyczą komputerów stacjonarnych, co jednak nie oznacza, że w przypadku laptopów możemy mówić o innych wartościach. Nadal kluczowym elementem będzie karta graficzna – najlepszym wyjściem okaże się celowanie w modele gamingowe, z serii GeForce GTX 10 oraz Radeon RX. Dzięki temu zapewnimy sobie stabilną ilość klatek na sekundę przy obsłudze wysokich detali graficznych. Ile takie laptopy mogą kosztować? Od 3 tysięcy złotych wzwyż.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:16
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.