Udostępnij
Skomentuj

Domki ogrodowe dla dzieci - jakie wybrać? Które najlepsze?

Każde dziecko marzy o swoim własnym miejscu, które może uznać za własne i w którym może ogrywać fabularne scenariusze, imitując życie rodzinne.

Domki ogrodowe dla dzieci

By pomóc w podjęciu decyzji dotyczącej zakupu domku ogrodowego dla dziecka, poniżej zaprezentowano tabelkę, w której porównano cechy oraz opinie na temat domku drewnianego, plastikowego oraz namiotu do zabawy, który bywa częstą alternatywą dla domków ogrodowych.

 

Domki drewniane

Domki plastikowe

Namioty do zabawy

Przedział cenowy

Średnio 500 ­– 2000 zł

Średnio 300 – 1000 zł

Średnio 50 – 300 zł

Bezpieczeństwo

Duże. Solidna konstrukcja zapewnia brak chybotliwości. Mogą mieć drzazgi. W przypadku uderzeń istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia ciała dziecka.

Duże. Solidna konstrukcja wykonana z wysokojakościowego plastiku jest wytrzymała i nie chybocze się. Plastik jest mniejszym zagrożeniem w przypadku uderzeń.

Duże. Materiałowa konstrukcja nie umożliwia wspinania się, jednak materiał sprawia, że nie istnieje zagrożenie zranienia się.

Podatność na działanie warunków atmosferycznych

Średnia. Domek należy konserwować: impregnować, czyścić oraz malować. Niezadbany może zacząć stanowić zagrożenie dla dzieci.

Niewielka. Domek z plastiku jest odporny na warunki atmosferyczne. Wymaga jednak regularnego czyszczenia.

Duża. Namiot do zabawy nie nadaje się do stałego trzymania go na świeżym powietrzu. Może przemoknąć, przebarwić się na dużym słońcu lub zostać uszkodzony w inny sposób.

Atrakcyjność dla dzieci

Duża. Drewniany dom doskonale imituje dom prawdziwy. Pozwala odtwarzać skomplikowane scenariusze fabularne.

Duża – szczególnie w przypadku małych dzieci. Kolorowe elementy przykuwają uwagę maluchów, a dodatkowe atrakcje domków dodatkowo urozmaicają zabawę

Średnia. Namiot służy dzieciom jako miejsce zabawy na dworze, jednak nie nadaje się do udawania prawdziwego domu, dlatego jego zastosowanie jest ograniczone.

Właściwości techniczne

Najczęściej wykonywane z drewna świerku, modrzewia bądź sosny. Można je pomalować na dowolny kolor. Jest stabilne i wytrzymałe. Duża waga sprawia, że jest to konstrukcja stała, którą ciężko przenieść w inne miejsce. Można dobudowywać do niego dodatkowe moduły.

Lekka konstrukcja sprawia, że można go przenosić, a wybór kolorów i dodatków sprawia, że bez trudu można skompletować wymarzony domek dla każdego malucha. Jest wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne. Nagrzewa się na słońcu, nie ma możliwości wprowadzania zmian.

Lekka, materiałowa konstrukcja sprawia, że bardzo łatwo można go przemieścić. Ma odgórnie ustalony, niezmienny kolor. Nie jest zbyt wytrzymały.

Ograniczenia wiekowe

Najczęściej dla dzieci po trzecim roku życia.

Dostępne już dla dzieci od dwunastego miesiąca życia.

Nadają się dla dzieci w każdym wieku.

Warto wiedzieć!

Drewniane domki dużo lepiej wkomponują się w naturalną architekturę ogrodu, dlatego jeśli dba się o jego wygląd, domek wykonany z naturalnych materiałów będzie wyglądał dużo korzystniej niż plastikowy.

Jaki domek ogrodowy dla dziecka wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zastanawiając się nad wyborem domku ogrodowego dla dziecka, warto przejrzeć produkty polecane przez zadowolonych klientów. Nim jednak się do tego przejdzie, należy dowiedzieć się, które z cech domków uznawane są za dobre, by móc podjąć w pełni świadomą decyzję. Poniżej zamieszczono kilka cech domków, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru:

  • materiał – drewniany bądź plastikowy, w zależności od wieku dziecka i przeznaczenia konstrukcji. Wybierać można spośród bogatej oferty, pamiętając o wymienionych w tabelce powyżej właściwościach
  • bezpieczeństwo – należy upewnić się, że domek ogrodowy posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa (np. TUV). Niektóre tanie domki są ich pozbawione, przez co mogą stanowić zagrożenie podczas zabawy
  • wielkość i kształt domku – należy zastanowić się, jak długo domek ma posłużyć dziecku. Dla najmłodszych w zupełności wystarczy domek 100x100x100 cm, jednak chcąc, by dziecko mogło bawić się dłużej, należy rozważyć zakup większego produktu. Domki ogrodowe mają równie różnorodne kształty: piętrowe, na podwyższeniu, z dodatkami w postaci huśtawek, zjeżdżalni czy ścianek wspinaczkowych, dzięki czemu stają się dla maluchów całym placem zabaw.

Polecane dziecięce domki ogrodowe

Poniżej zamieszczono kilka cieszących się dobrą opinią produktów w kategorii domki ogrodowe dla dzieci:

  • Domek ogrodowy dla dzieci Chicco – to plastikowy domek ogrodowy, dostępny w różnych wielkościach i z różnymi dodatkami. Wysokojakościowy plastik sprawia, że domek jest wytrzymały i niełatwo ulega zniszczeniom, zaś dzięki temu, że wnętrze elementów jest puste, w przypadku uderzenia istnieje niewielkie ryzyko, że maluch zrobi sobie krzywdę. Domki nadają się już dla dzieci od 12 miesiąca życia, a och cena waha się w zależności od wyboru odpowiedniego modelu między 250 – 1000 zł
  • Domek ogrodowy Smoby – to plastikowy domek ogrodowy dostępny w różnych wersjach, do rozbudowanych po proste. Domki wykonane są w wysokiej jakości plastiku, a sposób ich tworzenia zapewnia bezpieczeństwo podczas zabawy. W ofercie dostępne są również różne domki tematyczne nawiązujące do bajek, np. snoby Hello Kitty czy Masza i Niedźwiedź, bądź serie dedykowane do zabawy w większym gronie, jak Friends Smoby. Ceny domków w zależności od modelu oscylują w okolicach 500 – 1200 zł
  • Domek ogrodowy Logde – to drewniane domki proste bądź piętrowe z dodatkami – najczęściej zjeżdżalniami, wykonywanie z wysokojakościowego drewna. Zapewniają wysokie bezpieczeństwo podczas zabawy i są proste w montażu i demontażu. Cena za sztukę to około 1500 zł.

Przed podjęciem decyzji zakupowej warto również sprawdzić zestawienie popularnych modeli domków ogrodowych. Wyłonione zostały najczęściej wybierane produkty przez naszych klientów.

Domek dla dzieci zapewnia maluchom miejsce do zabawy na świeżym powietrzu. Dzięki temu dzieci więcej się ruszają, a możliwość odgrywania fabularnych scenariuszy – na przykład zabawa w dom – pomaga im rozwijać wyobraźnię, umiejętności i coraz lepiej poznawać świat.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:18
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.