Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Dlaczego Twój telefon nie wysyła SMS-ów? Jak rozwiązać ten problem?

Podpowiadamy, co zrobić jeśli telefon nie wysyła SMS-ów. Przekonaj się, jakie są przyczyny takiej sytuacji?

Niektórzy użytkownicy smartfonów zmagają się z pewnym problemem – Dlaczego nie mogę wysyłać smsów? Co jest nie tak z moim urządzeniem? Takich pytań otrzymujemy całkiem sporo. Podpowiadamy, jakie są przyczyny tych usterek i w jaki sposób można je rozwiązać. W niniejszym poradniku znajdziesz kilka cennych wskazówek, które pozwolą Ci bez przeszkód wysyłać wiadomości.

Telefon nie wysyła SMS-ów – co można zrobić?

Jeżeli dojdzie do sytuacji, w której smartfon nie wysyła SMS-ów, prawdopodobnie mamy do czynienia jedynie z niewielką usterką. Najczęściej z rozwiązaniem problemu poradzimy sobie samodzielnie. Niekiedy wystarczy zadbać o zasięg lub wyczyścić kartę SIM. Innym sposobem może być odblokowanie niektórych kontaktów. Nasze porady z pewnością pomogą Ci rozwiązać problem.

Polecane smartfony

Dlaczego nie mogę wysłać SMS?

Każdego dnia użytkownicy sieci komórkowych wymieniają miliony wiadomości tekstowych. Ta forma komunikacji stała się niezwykle popularna. Niekiedy mogą jednak pojawić się pewne problemy, które sprawią, że telefon po prostu nie wysyła wiadomości. Przyczyn może być kilka i należy przyjrzeć się każdej z nich. Dzięki temu dowiemy się, w jaki sposób poradzić sobie w tej sytuacji. Błędy przy wysyłaniu SMS-ów nie muszą być spowodowane żadnym problemem ze sprzętem czy oprogramowanie smartfona. Pamiętajmy, że aby wysłać SMS, potrzebujemy środków na koncie lub aktywnego pakietu wiadomości tekstowych. Wtedy wystarczy doładować konto. Można również kupić usługę, która pozwoli nam zaoszczędzić na wysyłaniu SMS-ów. Co zrobić w sytuacji, gdy stan konta pozwala na wysyłanie SMS-ów, a jednak jakiś czynnik blokuje takową możliwość? Wystarczy dokładnie przeanalizować, jakie problemy mogą towarzyszyć użytkowaniu smartfona i na tej podstawie wybrać metodę, która pozwoli nam poradzić sobie z tym kłopotem. Poznaj szczegółowe informacje!

Problem z zasięgiem

Bardzo często możemy spotkać się z problemem – telefon nie wysyła SMS – Plus, Orange czy Play. Istotnie wybór sieci może mieć znaczenie. Dziś zasięg telefonii komórkowej obejmuje cały kraj, chociaż niekiedy pojawiają się pewne problemy z wysyłaniem wiadomości czy połączeniami głosowymi. Co zrobić w takiej sytuacji? Poziom zasięgu sygnalizuje ikonka, która najczęściej umieszczona jest w prawym górnym rogu ekranu urządzenia. Jeżeli wskazuje brak sygnału, wystarczy zmienić miejsce korzystania ze smartfona i ponownie spróbować wysłać wiadomość. Oczywiście należy zaznaczyć, że zasięg mogą ograniczać wysokie budynki, góry, a nawet drzewa. Problemy te na szczęście występują coraz rzadziej, gdyż technologia telefonii komórkowej stale się rozwija.

Problem z kartą SIM

Jeżeli dysponujemy wystarczającą kwotą na koncie, a zasięg jest na odpowiednim poziomie, problemem może być karta SIM. Po pewnym czasie smartfon Xiaomi może mieć kłopot z jej właściwą identyfikacją i niewykluczone, że konieczna będzie wymiana. Na początku należy jednak sprawdzić stan karty i w razie potrzeby dokładnie ją wyczyścić.

  • Zdejmij obudowę smartfona lub otwórz specjalną szufladę
  • Wyjmij kartę SIM ze slotu
  • Delikatnie wyczyść kartę ściereczką z alkoholem
  • Umieść kartę ponownie w slocie. Można zrobić to kilkukrotnie, aby oczyścić również slot

Łatwo zauważyć, że niekiedy kilka prostych kroków pozwoli nam ponownie cieszyć się możliwością wysyłania wiadomości tekstowych oraz wykonywania połączeń. Jeżeli nasza karta SIM jest bardzo zużyta, zawsze możesz odwiedzić salon sieci komórkowej i otrzymać nową. Zdecydowanie warto z tej opcji skorzystać. Oczywiście numer telefonu zostanie zachowany.

Wysyłanie SMS-ów za granicę

Co zrobić, gdy nie można wysłać SMS-a na numer zagraniczny? Prawdopodobnie wystarczy doładować konto. Pamiętajmy, że tego typu połączenia są dużo droższe, a w przypadku niektórych krajów – wyjątkowo drogie. Czasami operatorzy oferują pakiety, które pozwolą nam zaoszczędzić na połączeniach zagranicznych. Oczywiście należy stale kontrolować koszty, zwłaszcza gdy decydujemy się na usługi abonamentowe. Stan konta bez trudu sprawdzimy, wpisując odpowiedni skrót na klawiaturze numerycznej. 

Dlaczego nie mogę wysłać SMS na numer specjalny?

Niektórzy użytkownicy często korzystają z numerów premium. Wysyłając taki SMS, możemy kupić niektóre usługi lub wziąć udział w przeróżnych konkursach. Oczywiście tego typu wiadomości są kosztowne, a pakiet tradycyjnych SMS-ów ich nie obejmuje. Wielu użytkowników smartfonów pyta – nie mogę wysłać SMS na numer specjalny, dlaczego tak się dzieje? Ta funkcja po prostu może być zablokowana, aby nie narażać klientów na wysokie koszta. To doskonała propozycja dla osób, które kupują telefon dzieciom. Chociaż technologia cały czas się rozwija, nadal nie brakuje płatnych subskrypcji SMS-owych, które mają na celu wyłudzić spore kwoty. Oczywiście możemy SMS-y premium odblokować, lecz do ich wysyłania należy podejść z rozsądkiem. Powinniśmy koniecznie sprawdzić, czy usługi lub loterie na pewno mają legalny charakter. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że sięgamy po sprawdzone rozwiązania.

 
Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Ekspert Morele | 15:16
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.