Udostępnij
Skomentuj

Construction Simulator 2 – wymagania sprzętowe

Kolejna odsłona symulatora budowlanego trafiła na rynek – warto sprawdzić, jakie są jego wymagania sprzętowe.

Firma astragon Entertainment nadal zajmuje się rozwojem serii, która zapoczątkowana została na urządzeniach mobilnych w 2013 roku. Przygotowanie gry Construction Simulator 2 zleciła jednak mniejszemu studiu weltenbauer. Co wynikło z tych działań?

Polecane karty graficzne

Construction Simulator 2 – informacje ogólne o grze

Gracze otrzymali nową część tego samego, usprawnioną o nowe mechaniki i funkcje. Kolejny raz mamy okazję stanąć za sterami firmy budowlanej, a nawet wziąć sprawy w swoje spracowane ręce i wykonać konkretne prace przy użyciu dostępnych pojazdów budowlanych.

 • Producent – weltenbauer
 • Wydawca – astragon Entertainment
 • Data premiery – 12 września 2018 roku
 • Tryb gry – single player

Construction Simulator 2 – fabuła, mechanika, detale

Jak już wspominaliśmy, gra pozwala nam na pokierowanie losami firmy budowlanej. Mowa dokładnie o przedsiębiorstwie zajmującym się stawianiem dróg i budynków. W trakcie gry otrzymujemy zlecenia, które są realizowane w amerykańskim stanie Westside Plains.

Producenci zadbali o to, aby zlecane nam prace były zróżnicowane – na początku będą to proste zadania, którymi zajmują się drobni podwykonawcy. Z czasem, gdy prestiż naszej firmy wzrośnie, będziemy mogli liczyć na znacznie poważniejsze zlecenia, obejmujące nawet stawianie całych konstrukcji. Construction Simulator 2 gwarantuje nam mnóstwo swobody – zarówno w przyjmowaniu zadań, jak i poruszania się po świecie, który wyróżnia się otwartą strukturą.

Wiele zależy oczywiście od terminowości i sumienności wykonywania prac. Jeśli nasi klienci będą zadowoleni, możemy liczyć na to, że w przyszłości otrzymamy kolejne zadania do wykonania. Pamiętać należy o tym, że podczas gry nie zajmujemy się wyłącznie budowaniem. Konieczne jest również zarządzanie kwestiami finansowymi, tak aby nasza firma zawsze była na plus i prosperowała w sposób właściwy.

Istotnym elementem gry jest operowanie maszynami budowlanymi, które zostały przygotowane z zachowaniem wysokiego realizmu (w grze pojawiły się także pojazdy licencjonowane). Ich obsługę możemy zlecić pracownikom lub zająć się nią własnoręcznie. Zarobione pieniądze pozwolą nam naprawić zepsuty sprzęt, ulepszyć go lub kupić nowy. Warto podkreślić, że gra oferuje jedynie tryb single player.

Construction Simulator 2 – wymagania sprzętowe

Oprawa graficzna była przygotowywana z myślą o urządzeniach mobilnych, dlatego nie powinniśmy oczekiwać wielu detali. Co jednak ważne, wrażenie robią wspomniane pojazdy, które zostały bardzo wiernie odwzorowane. Wykorzystany silnik i zastosowane efekty sprawiają, że z obsługą gry poradzą sobie nawet wiekowe maszyny.

Construction Simulator 2 – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz/AMD Phenom II X3 720 2.8 GHz
 • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GTX 460/AMD Radeon HD 6850 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 3 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Construction Simulator 2 – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i3-3220M 3.3 GHz/AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 660/AMD Radeon HD 7870 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 3 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Construction Simulator 2 – jaki komputer do gry?

Do uruchomienia gry potrzebna jest podstawowa konfiguracja, oparta na dwurdzeniowym procesorze i dość słabej karcie graficznej, dlatego z tym zadaniem poradzą sobie także maszyny biurowe i do użytku domowego. Nieco wyższe są wymagania rekomendowane, jednak nadal nie możemy mówić o szczególnie wysokich wartościach. Należy skupić się na zamontowaniu 8 GB pamięci RAM, a także na zakupie nieco lepszej jednostki GPU.

Construction Simulator 2 – jaki laptop do gry?

W tym przypadku sytuacja wygląda bardzo podobnie. Ograniczyć się możemy do niskonapięciowych układów CPU, a także karty graficznej ze średniej półki. Jednostki na poziomie modelu Nvidia GeForce 940MX bez problemu poradzą sobie z obsługą gry. Takie laptopa zakupimy za około 2500 złotych.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:54
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.