Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Co warto wiedzieć o powerbanku Voltcraft PB18? Jakie są jego zalety i wady?

Powerbank Voltcraft PB18 – przenośne źródło zasilania, bez którego nie wyjdziesz z domu. Przekonaj się sam.

Co warto wiedzieć o powerbanku Voltcraft PB18?

Przenośne źródło zasilania jest niezbędne, jeśli planujesz wakacyjny wyjazd lub po prostu żyjesz, będąc zabieganym i potrzebujesz mieć w pełni naładowane urządzenia. W tym przypadku mobilny akumulator Voltcraft PB18 jest świetnym wyborem. Ma pojemność 13 tys. mAh, dwa wyjścia USB dostarczające napięcie +5 V – jeden o obciążalności 1 A, a drugi 2,1 A. Możesz z nich korzystać jednocześnie. To w zupełności wystarczy do wielokrotnego ładowania Twojego tabletu, telefonu komórkowego i innych sprzętów.

Stan zużycia Voltcraft PB18 jest sygnalizowany za pomocą 4 diod świetlnych. Obserwujesz ten proces „skokowo” co 25% – 4 diody świecą, kiedy wskazuje na 100%, 3 gdy stan wynosi 75% itd. Wejściowy prąd ładowania wynosi 2 A, co pozwala Ci na naładowanie całkowicie rozładowanego akumulatora w czasie ok. 9 godzin. Urządzenie wyposażone jest w automatyczny wyłącznik, który działa już po kilku sekundach od odłączenia obciążenia.

 

 

Dzięki zastosowaniu akumulatorów Li-lon sprzęt nie jest ciężki – waży jedynie 275 g, a jego wymiary 138 mm × 22 mm × 63 mm są zbliżone do przenośnego dysku. Dzięki temu urządzenie mieści się w plecaku, torbie na notebooka lub tableta, a nawet w Twojej kieszeni. Stanowi nieodzowny element w każdej podróży. Producent wspomina też o warunkach użytkowania powerbanku związanych z temperaturą, która obejmuje przedział pomiędzy -20 a +60°C. Ta zasada nie powinna sprawić Ci dużego problemu w  obecnie istniejących realiach pogodowych. Można więc śmiało stwierdzić, że nie musisz martwić się o jego wytrzymałość.

Zalety i wady powerbanka Voltcraft PB18 

Zaletą takiego akcesorium jest przede wszystkim mobilność. Możesz go zabrać wszędzie, gdzie tego potrzebujesz. Wraz z rosnącym uzależnieniem od różnych elektronicznych zdobyczy techniki, pojawił się popyt na przenośne źródło prądu. W związku z tym musisz wybrać powerbank, który będzie spełniał Twoje oczekiwania i naładuje w pełni wszelkie urządzenia. Kompaktowy powerbank Voltcraft PB18 dzięki swojej wysokiej pojemności (13 tys. mAh) na pewno sprosta zadaniu. Za pomocą zawartej w nim mocy zasilisz jednocześnie tableta, telefon lub laptopa. Jeśli wybierasz się w daleką podróż, nie musisz już zawracać sobie głowy rozładowaną baterią.

Kolejną zaletą jest z pewnością nieduży i poręczny wymiar (138 mm × 22 mm × 63 mm), który przyda się podczas podróży. Zwróć uwagę na tę kwestię przy wyborze sprzętu, pozornie to nie figuruje jako najważniejsza sprawa, ale ułatwia codzienne funkcjonowanie i poprawia komfort użytkowania. Za dodatkowy plus powinieneś uznać również wskaźnik naładowania baterii (diody) oraz szerokie zastosowanie ze względu na wtyczki USB. Powerbank Voltcraft PB18 charakteryzuje się minimalistycznym, eleganckim wyglądem, który wpadnie Ci w oko, jeśli cenisz sobie estetykę swoich urządzeń. 

Do kategorii wad należałoby uznać czas ładowania, który wynosi aż 9 godzin. Jeśli chcesz w pełni zasilić urządzenie, to całkiem sporo. Szczególnie kiedy nie lubisz mieć podczas pracy dodatkowo podłączonego akumulatora lub po prostu nie jesteś w stanie w tym czasie podpiąć innych sprzętów. Cena również może być dla Ciebie minusem, jednak w tym przypadku kwestia jest sporna – wszystko zależy od tego, jaki masz budżet. Za urządzenie zapłacisz ok. 160 zł. Musisz sam zdecydować czy chcesz tyle przeznaczyć na akcesorium. Dodatkowo niektórzy użytkownicy wskazali na znaczne rysowanie się powierzchni powerbanku, dlatego warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu. Wystarczy kieszeń torby na laptopa.

Inne modele powerbanków

Czy warto kupić Powerbank Voltcraft PB18?

Przy smartfonach, których bateria nie jest najmocniejszym elementem, powerbank stał się niemal obowiązkowym akcesorium. Pozwala na komfortowe używanie sprzętu przez cały czas, bez obaw, że wkrótce zabraknie energii. Ta zaleta to z pewnością główny czynnik warunkujący sięgnięcie po zakup akumulatora. Biorąc pod uwagę minimalistyczny powerbank Voltcraft PB18, należy zadać sobie kilka pytań związanych z przeznaczeniem. Czy potrzebujesz go na co dzień czy bardziej do spraw zawodowych, z ilu urządzeń korzystasz – może się okazać, że dwa wejścia USB są niewystarczające. 

Wszystko zależy od preferencji, w tym przypadku nie jest inaczej. Z pewnością pojemny Voltcraft PB18 sprawdzi się dla przeciętnego użytkownika. Jeśli potrzebujesz niewielkie akcesorium, które będzie w stanie naładować Twój telefon, to jak najbardziej opisywane urządzenie spełni swoją rolę w stu procentach. Da radę również przy zaawansowanych działaniach, ale w tej kwestii zapewne problematyczny stanie się fakt długiego ładowania. Musisz brać pod uwagę podane wyżej parametry i oszacować, co stanowi najlepszą opcję dla Ciebie. 

Pamiętaj, że każde ogniwo ma ograniczoną ilość cykli ładowania. Przodujące i najnowocześniejsze akcesoria gwarantują ich tysiąc. Standard stanowi opisywanie w specyfikacji, że do 500 cykli wydajność urządzenia nie spadnie poniżej 80%. Ostatecznie nikt nie jest w stanie tego do końca sprawdzić. Jednak miej na uwadze, że porządny sprzęt ma Ci służyć przez wiele lat. Powerbank Voltcraft PB18 można z całą stanowczością zaliczyć do grupy optymalnych. 

Jak działa powerbank?

Zastanawiasz się jak działa powerbank? Powerbank złożony jest z kilku mniejszych ogniw, które zostały umieszczone we wspólnej obudowie. Proste rozwiązanie, idealnie sprawdza się na co dzień. Ładujesz urządzenie podobnie do telefonu, musisz pamiętać o kablu pozwalającym połączyć Ci smartfon z akcesorium.

Należy dodatkowo wspomnieć o pojemności faktycznej urządzeń. Temat ten stanowi podstawę do napisania wielu artykułów, niekoniecznie prawidłowo podchodzących do zagadnienia. Zawsze w przypadku baterii i ich ładowności pamiętaj o stratach energii. W końcu część z niej zamienia się w energię cieplną, a tej nie wykorzystasz w żaden sposób w swoim sprzęcie mobilnym. Mniejsza pakowność ogniw zależy od ich jakości i płyty głównej. Straty powodowane są również przy zmianie napięcia z 3,6/3,7 na 5,1V. Akumulatory legitymują z kolei sprawność na ok. 90 %. Nie zapominaj, że niskie temperatury przynoszą dodatkową utratę mocy. Z tego względu 10000 mAh nie gwarantuje, że naładujesz telefon z baterią 2500 mAh czterokrotnie. Istnieje wzór do obliczeń użytecznej pakowności, który wygląda następująco – pojemność powerbanka * 3,6V / 5,1V * deklarowana sprawność ogniw = faktyczna pojemność ogniw.

Podczas wyboru wspomnianego akumulatora skorzystaj ze sprawdzonych wyrobów producentów, do których masz zaufanie. Szukaj tam, gdzie powszechnie wiadomo, że dane produkty spełniają rygorystyczne normy oraz mają powtarzalną, kontrolowaną i dobrą jakość. Do takich – spełnia surowe normy rynku niemieckiego – niewątpliwie należy firma Voltcraft. Powerbank to świetny pomysł zarówno na prezent dla Twoich znajomych czy rodziny, ale i dla siebie samego. Kupno odpowiedniego sprzętu zdecydowanie ratuje obecność na rynku ogromnej liczby różnych modeli i ich wariantów. Zainteresowanie tymi urządzeniami ciągle rośnie i nic nie zapowiada, aby sytuacja w najbliższym czasie uległa zmianie. Masz ułatwioną sytuację, bo już wiesz, na jaki typ akcesorium możesz się zdecydować – Voltcraft PB18 Cię nie zawiedzie. 

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 20:51
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.