Udostępnij
Skomentuj

Co oznacza symbol serce na ciśnieniomierzu?

Ciśnieniomierz wykrywa różne dolegliwości. Warto choćby wiedzieć, co oznacza symbol serce na ciśnieniomierzu.

Ryzyko chorób układu krwionośnego wzrasta z wiekiem. Jak rozpoznać, że coś złego dzieje się z sercem? Symbol serca na ciśnieniomierzu może być jednym z pierwszych sygnałów, które powinny zwrócić Twoją uwagę. Jeżeli zauważysz taki znaczek, to oznacza, że Twoje serce nie bije równomiernie. Może to być arytmia serca, a w takim przypadku niezwykle ważna jest wizyta u lekarza, aby wdrożyć odpowiednie leczenie. Nie wszystkie urządzenia wykrywają niemiarowość tętna. Jeżeli chcesz mieć to pod kontrolą, to zainwestuj przykładowo w ciśnieniomierze Omron, które wskażą, kiedy dzieje się coś nietypowego. Równie dobrym rozwiązaniem będzie ciśnieniomierz Medel Cardio, który posiada także funkcję EKG.

O czym mówi symbol serca na ciśnieniomierzu? Co oznacza?

Monitorowanie swojego zdrowia w warunkach domowych staje się coraz prostsze. Wielu znanych i cenionych producentów decyduje się na wytwarzanie takich sprzętów. Jednymi z nich, które posiadają dobre opinie, są ciśnieniomierze Braun. Warto sięgać po produkty, które są sprawdzone i niezawodne. Wyróżnia się dwa rodzaje urządzeń pomiarowych: ciśnieniomierz naramienny i ciśnieniomierz nadgarstkowy. Każdy z tych dwóch rodzajów może być wyposażony w alert dotyczący nierównego bicia serca. Jeżeli masz problem z biciem serca, to warto doradzić się specjalisty co do swojej aktywności. Może warto zacząć więcej się ruszać lub wykonywać trening kardio, aby wspomóc wydolność całego organizmu.

Jeżeli jednak jesteś pod stałą opieką lekarza i nie występuję u Ciebie ryzyko wystąpienia arytmii, to nawet najtańszy model będzie dla Ciebie dobry. Ważne jest to, aby takie urządzenie było w każdym domu. Na nadciśnienie tętnicze choruje mnóstwo ludzi, więc podstawowy sprzęt na pewno się przyda. Dodatkowym atutem jest to, że ciśnieniomierze są niezwykle proste w użyciu, a pomiar można wykonać już za pomocą jednego przycisku.

Gdzie znajduje się symbol serca na ciśnieniomierzu?

Wiesz już, co oznacza symbol serce na ciśnieniomierzu, ale wyświetlanie parametrów w każdym ciśnieniomierzu może być trochę inne. Serce wskazujące na prawdopodobną niemiarowość tętna najczęściej pojawia się w lewym dolnym rogu. Jednak ciśnieniomierze Microlife wyświetlają tę informację pośrodku na dole, zaraz pod wartością ciśnienia skurczowego. Do każdego z urządzeń dołączona jest instrukcja obsługi, w której dokładnie opisane jest to, gdzie można znaleźć odpowiednie wartości. Na szczęście ciśnieniomierz elektroniczny jest bardzo łatwy w obsłudze, więc każdy może z niego korzystać bez żadnych przeszkód.

Warto pamiętać, że ciśnieniomierz nadgarstkowy ma najmniejszy ekran, na którym wyświetla dane. Jest on jednak najwygodniejszy i najszybszy w mierzeniu ciśnienia. Trzeba bardzo uważać, aby nie poruszać ręką przy pomiarze. To mogłoby mieć istotny wpływ na końcową wartość badania. Należy pamiętać, że automatyczny pomiar może nie być do końca dokładny, a najlepszym będzie ten wykonany ciśnieniomierzem manualnym i najlepiej przez lekarza.

Musisz pamiętać, aby nie mierzyć ciśnienia od razu po wysiłku czy nawet szybkim spacerze, ponieważ wtedy występuje przyspieszone bicie serca z wiadomych przyczyn. Należy odczekać, a pomiaru dokonywać w pozycji siedzącej. Warto wiedzieć, że klienci mogą poprzez stronę internetową polecać produkty. Przed zakupem sprawdź komentarze i opinie klientów danego modelu ciśnieniomierza. To na pewno ułatwi Ci ostateczny wybór. W wielu urządzeniach serce „miga” także podczas mierzenia ciśnienia. Nie jest to powód do zmartwień. Odzwierciedla to puls i pojawia się za każdym razem, gdy wychwyci uderzenie mięśnia sercowego.

Dlaczego ciśnieniomierz pokazuje symbol serca?

Obecnie ciśnieniomierze są wyposażone w coraz lepsze funkcje. Jeżeli wiesz, że borykasz się z nierówną pracą serca, to warto zainwestować w ciśnieniomierze Tech Med, które odznaczają się dużą dokładnością pomiarów. W taki sposób otrzymasz niesfałszowaną informację o tym, czy wykryto jakieś nieprawidłowości. Pamiętaj, że nie należy samemu interpretować niepokojących sygnałów, powinien to zrobić lekarz. Aby otrzymać dokładniejsze informacje, należy wykonać echo serca i szereg innych badań zleconych przez specjalistę. Podsumowując, nawet jeśli doskonale zdajesz sobie sprawę, co oznacza symbol serce na ciśnieniomierzu, i uważasz, że zmagasz się z jakąś dolegliwością, udaj się do lekarza, aby z nim to skonsultować.

Najczęściej przyczyną nierównej pracy serca jest arytmia serca. Powstaje ona na skutek nieprawidłowych bodźców w obrębie mięśnia sercowego. Najczęstsze objawy, które powinny Cię zaniepokoić, to kołatanie serca, uczucie zatrzymania serca czy też jego trzepotania. Charakterystyczne dla arytmii serca są także ucisk w klatce piersiowej czy zawroty głowy. Faktem jest to, że większość urządzeń jest już wyposażonych w tzw. IHB (Irreglar HeartBeat). W takim przypadku nawet z arytmią możesz zmierzyć sobie ciśnienie. Jeżeli Twój ciśnieniomierz nie posiada tej funkcji, to przy pomiarze prawdopodobnie wskaże błąd.

Przyjęte jest to, że prawidłowy puls u dorosłego wynosi w granicach 60-80 uderzeń na minutę w stanie spoczynku. Rytm serca powinien być miarowy. Niestety problemy z mięśniem sercowym mogą pojawić się w każdym wieku, dlatego tak ważne jest to, aby odwiedzać lekarza regularnie. Jeżeli jednak chorujesz na niewydolność serca, chorobę zastawek czy miażdżycę, to powinieneś się przebadać także pod kątem arytmii. Powyższe choroby często są jej przyczyną.

Jakie są inne symbole na ciśnieniomierzu?

Ciśnieniomierz jest sprzętem, w który warto się zaopatrzyć, szczególnie kiedy jesteś już po 40. roku życia. Wtedy gwałtownie wzrasta prawdopodobieństwo zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie kontrolować swoje zdrowie i sprawdzać, czy mamy prawidłowe ciśnienie i puls. Bardzo intuicyjne i w przystępniej cenie są ciśnieniomierze Sanitas. Przed zakupem warto zapoznać się z funkcjami, jakie posiada sprzęt.

Ciśnieniomierze, oprócz pomiaru ciśnienia, posiadają wiele innych przydatnych funkcji. Jedną z nich jest pamięć urządzenia. Istnieje możliwość zapisywania wyników, co pozwala na lepszą kontrolę swojego stanu zdrowia. Niektóre posiadają także czujnik ruchu. W trakcie wykrycia ruchu pojawia się na ekranie symbol, który informuje nas, że wynik może być sfałszowany. Ponadto warto też zwrócić uwagę na znak baterii. Trzeba być przygotowanym na jej wymianę po zasygnalizowaniu problemu.

Niektóre ciśnieniomierze wskażą Ci także błąd, jeżeli po drodze napotkały jakiś problem. Są one najczęściej pokazane poprzez literkę „E” z jakąś konkretną liczbą (spokojnie, instrukcja obsługi urządzenia wytłumaczy Ci, co dany błąd oznacza). Najczęstsze utrudnienia podczas mierzenia ciśnienia to: zbyt mocne zaciśniecie mankietu, poruszanie ręką, za słaba bateria czy też zbyt mocne napięcie ramienia lub barku. To wszystko może wpłynąć na sfałszowanie wyniku. Aby urządzenie służyło Ci jak najdłużej, należy o nie odpowiednio dbać. Ciśnieniomierz warto przemywać tylko wilgotną ściereczką, natomiast mankietu nie można zamaczać. Trzeba pamiętać o tym, że jeżeli wiesz, że przez długi czas nie będziesz używać urządzenia, to należy wyciągnąć z niego baterie.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Ciśnieniomierze - Termometry - Domowa apteczka

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:23
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.