Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Call of Cthulhu – wymagania sprzętowe

Cyanide Studio przygotowało grę przygodową, bazującą na mitologii Cthulhu. Jakie są jej wymagania sprzętowe?

Gra stanowi kolejną próbę przełożenia klimatu słynnych powieści H.P. Lovercrafta. Po grach z 1993, 2006 i 2012 roku, przyszła kolej na nowy tytuł osadzony w znanym świecie. Jak zapowiadają twórcy, spodziewać możemy się mrocznej rozgrywki, godnej najlepszych horrorów.

Call of Cthulhu – informacje ogólne o grze

Do czynienia mamy z grą przygodową, która jednak korzysta z mechanizmów znanych z tytułów zręcznościowych, RPG i survivalów. Za przygotowanie tytułu odpowiadają twórcy takich gier jak seria Styx, Loki, Gra o tron czy też Tour de France 2018.

 • Producent – Cyanide Studio
 • Wydawca – Focus Home Interactive
 • Data premiery – 30 października 2018 roku
 • Tryb gry – single player

Call of Cthulhu – fabuła, mechanika, detale

Fabuła opowiada historię prywatnego detektywa, Edwarda Pierce’a. Dostaje on zlecenie odkrycia prawdy o morderstwie Sary Hawkins i jej rodziny. Jak można się domyślić, w grze prowadzimy śledztwo, które ma nas przybliżyć do rozwikłania zagadki. Jak się jednak okazuje, historia szybko zwraca się w stronę tytułowego Cthulhu, prastarej istotny, która czeka na odpowiedni układ gwiazd, by się przebudzić i opanować świat.

Cthulhu ma stać za mordowaniem i okaleczaniem wielorybów, których ciała są wyrzucane na plaże Darkwater Island. Rozgrywka prowadzona jest w konwencji survival horroru, dlatego możemy spodziewać się mrocznego klimatu i momentów grozy. W trakcie gry zajmiemy się przede wszystkim eksploracją przygotowanych lokacji oraz rozwiązywaniem rozmaitych zagadek, które mają pchnąć śledztwo do przodu.

Odkrywane mroczne tajemnice oddziałują na psychikę naszego bohatera. Jeśli za bardzo będziemy brnąć w ich poznawanie, może on nawet popaść w chorobę psychiczną. Siłą gry ma być nie tylko historia, mroczny klimaty i elementy znane z horrorów, ale również zróżnicowane lokacje, przedstawiające między innymi miasto oraz świątynie. Warto podkreślić, że ogromną rolę odgrywają również postacie niezależne, z którymi możemy wchodzić w interakcje. W wielu sytuacjach mogą nam pomóc, jednak musimy pamiętać, że nie wszyscy będą nastawieni do nas pozytywnie.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/43723146_1899664870118668_3659247947905761280_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=6246e4ad9823908198d7aac9ae1cc4b6&oe=5C46238C

Call of Cthulhu – wymagania sprzętowe

W klimat produkcji ma nas wprowadzić przede wszystkim zaawansowana oprawa graficzna. Wrażenie robią przede wszystkim wspomniane lokacje oraz modele postaci. Twórcom udało się przełożyć klimat znany z powieści na ekran komputera. Pełen potencjał gry poznamy oczywiście po uruchomieniu jej na wysokich detalach graficznych. To jednak będzie możliwe tylko w przypadku dysponowania odpowiednim sprzętem.

Call of Cthulhu – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5-3450 3.1 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 660/AMD Radeon HD 7870 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 13 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Call of Cthulhu – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i7-3820 3.6 GHz/AMD FX-8370 4.0 GHz
 • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GTX 970/AMD Radeon R9 390 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 13 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Call of Cthulhu – minimalne wymagania gry

Gry nie uruchomimy na maszynach wiekowych, a także wyróżniających się podzespołami niskonapięciowymi. Postawić musimy na konfiguracje typowo gamingowe. Największe znaczenie będzie miała karta graficzna, zwłaszcza w przypadku uruchomienia średnich lub wysokich detali graficznych. 4 GB własnej pamięci to wartość jak najbardziej optymalna. Do tego powinna dojść szybka pamięć RAM DDR4 oraz szybki procesor, najlepiej czterordzeniowy.

Call of Cthulhu – jaki laptop do gry?

Utrzymanie wysokiego poziomu klatek na sekundę zapewnią nam urządzenia kosztujące od 3500 złotych wzwyż. Powinny dysponować czterordzeniowymi układami CPU najnowszych generacji oraz gamingową kartą graficzną – polecane są w szczególności modele z serii GeForce GTX 10. Oczywiście nie należy zapominać także o pamięci RAM.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:46
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.