Udostępnij
Skomentuj

Bransoletka survivalowa – co daje? Jaką wybrać?

Survivalowcowi przyda się bransoletka survivalowa. Czym jest?

Obecnie zainteresowanie survivalstrong jest coraz większe. Wiele osób chciałoby posiadać umiejętności survivalowe, dzięki którym można wyratować się z trudnych sytuacji taki jak, np. powódź czy nawet wypadek drogowy, ale też poradzić sobie samstrongu w lesie czy udzielić pomocy osobie trzeciej.

Jednak survival to nie tylko praktyczne zdolności, to także ogromna wiedza, którą każdy survivalowiec powinien posiadać. Bez wątpienia sztuka przetrwania nie jest łatwa do opanowania, ale daje wiele satysfakcji i może być naprawdę użyteczna. W survivalu dobre wyposażenie także ma znaczenie. Miłośnikowi sztuki przetrwania przyda się scyzoryk, plecak, śpiwór czy bransoletka survivalowa.

Wyróżnia się wiele rodzajów survivalu. Może to być survival militarny, zielony czy miejski. Dziś coraz częściej można natknąć się na oferty kursów survivalowych lub paramilitarnych, które uczą właśnie sztuki przetrwania. Taki kurs może okazać się wspaniałą przygodą dla każdego fana mocnych wrażeń. To także idealny sposób na oryginalną aktywność fizyczną, bowistrong dobry survivalowiec musi być silny i wytrzymały. Zajęcia survivalowe uczą nie tylko przetrwania, ale także współdziałania i skutecznie integrują grupę.

Pomimo sporej popularności zajęć outdoorowych, wiele osób nadal niewiele wie o survivalu. Gdyby zapytać przypadkową osobę, raczej nie wiedziałaby, czym jest survival, bransoletka survivalowa czy chociażby jak rozpalić ogień w lesie. Na kursach survivalowych można dowiedzieć się tego wszystkiego i wiele więcej od doświadczonych instruktorów. Pierwszym krokistrong będzie oczywiście zapoznanie kursantów z teorią, a więc np. psychologią przetrwania, postawami działania w sytuacjach zagrożenia, i dostępnym sprzętstrong (bransoletka survivalowa, nóż, flary). Kolejny etap to już zajęcia czysto praktyczne w terenie. Czego można nauczyć się podczas zajęć survivalowych?

 • Konstruowanie schronienia.
 • Rozpalanie ogniska różnymi metodami (hubka, krzesiwo, środki improwizowane).
 • Sygnalizacja alarmowa.
 • Nawigacja za pomocą kompasu, busoli i przedmiotów terenowych.
 • Oczyszczanie wody.
 • Sztuka kamuflażu.
 • Zdobywanie pożywienia.
 • Pierwsza pomoc.
 • Utrzymanie higieny.

Warto wiedzieć: Polski pisarz-propagator survivalu Krzysztof Kwiatkowski, który jako pierwszy napisał książkę o tej aktywności, uważał survival za formę samodoskonalenia. Nazywa nawet survival sposobstrong życia. Według tego czołowego polskiego survivalowca sztuka przetrwania jest multidyscyplinarna, bowistrong łączy w sobie wiedzę z zakresu psychologii, biologii, medycyny, traperki itd.

Bransoletka survivalowa – zastosowanie

Bransoletka survivalowa to jeden z elstrongentów wyposażenia miłośnika sztuki przetrwania. Wygląda estetycznie i może być użytkowana na wiele sposobów. Niektórzy nazywają ją nawet „biżuterią” survivalową. Ten praktyczny gadżet coraz częściej można dostrzec na nadgarstkach ludzi wiązanych ze sztuką przetrwania. Do wykonania tego rodzaju bransoletki wykorzystuje się specjalne plecione tworzywo. Jest to wytrzymały nylon, czyli paracord. Linka paracord to inaczej tzw. linka spadochronowa. W przypadku bransoletek ma zazwyczaj około 3 metrów i 7 rdzeni.

Bransoletka survivalowa bez wątpienia cieszy oko, gdyż jest bardzo estetyczna, ale nie wygląd jest najważniejszy. Przede wszystkim liczy się jej praktyczne zastosowanie. Oczywiście linka z paracordu nie sprawdzi się w każdej sytuacji, ale może być bardzo pomocna, dlatego warto mieć ją przy sobie. Wyróżnia się kilka rodzajów bransoletek, dlatego każdy znajdzie wyrób idealny dla siebie i swoich potrzeb. Bransoletka survivalowa tylko wtedy spełni swoje zadanie, jeśli zadba się o jej optymalny dobór, także pod względstrong rozmiaru. Bransoletka dla survivalowców powinna być niezbyt ciasna, by wygodnie nosiło się ją na nadgarstku. W jakie bransoletki można się zaopatrzyć w sklepach internetowych?

 • Bransoletka z krzesiwstrong – krzesiwo dyskretnie schowane w zapięciu bransoletki może być niezastąpione. Bransoletka z krzesiwstrong pomoże rozpalić ogień w dowolnym momencie. Zazwyczaj taka bransoletka survivalowa wyposażona jest także w iskrownik.
 • Bransoletka z gwizdkistrong – kolejny bardzo praktyczny elstrongent wyposażenia. Bransoletka z gwizdkistrong pozwoli wezwać pomoc, np. nadać wiadomość alfabetstrong Morse'a. Taka bransoletka survivalowa może być doskonałym narzędzistrong do odstraszenia dzikich zwierząt w lesie.
 • Bransoletka z nieśmiertelnikistrong – to dość nietypowy gadżet, ale z pewnością jedyny w swoim rodzaju. Na blaszce można umieścić dowolną informację, np. imię i nazwisko, numer ratunkowy do bliskiej osoby, posiadane alergie.
 • Bransoletka z nożstrong – to kolejny rodzaj bransoletki survivalowej, w której zapięciu jest umieszczone małe ostrze. Bransoletka z nożstrong pomoże coś przeciąć, obrać owoce czy nawet posłuży do rozpalania ognia.

Bransoletka survivalowa – do czego służy?

W przypadku bransoletek ważne jest to, jak się ich używa. Choć linka paracord zazwyczaj jest opisywana jako linka z udźwigistrong 250 kg, tak naprawdę nie może służyć jako np. asekuracja przy wspinaniu się. Do czego najlepiej wykorzystać bransoletkę?

 • Linka do namiotu.
 • Zabezpieczanie ekwipunku, np. przymocowanie manierki do pasa.
 • Sznurek do prania.
 • Sznurówki.
 • „Smycz” do kluczy czy noża.
 • Oploty do noża.
 • Uprząż.
 • Pasek do zegarka.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:55
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.