Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

AMD Radeon Pro V340 (Vega) - wydajność oraz specyfikacja

Oferta marki AMD dla profesjonalistów wzbogaciła się o kartę Radeon Pro V340. Co to za jednostka?

Wyczekiwana jednostka do zastosowań profesjonalnych, Radeon Pro V340, zadebiutowała w 2018 roku. Jest to układ dedykowany jest do zastosowań profesjonalnych, serwerów i wirtualizacji. Jakie są dokładne parametry tej jednostki?

AMD Radeon Pro V340 – specyfikacja techniczna

 • Architektura – Vega.
 • Technologia – 14 nm.
 • Zegar rdzenia – do 1500 MHz.
 • Magistrala – 2048 bitów.
 • Pamięć RAM – 16 GB HBM2 z korekcją błędów ECC.
 • TDP – 230 W.
 • Jednostki cieniujące – 3584.
 • Jednostki teksturujące – 224.
 • Jednostki renderujące – 64.
 • Zdolności obliczeniowe – 75 TFLOPS.
 • Technologie, funkcje – DirectX 12.1, OpenGL 4.6, OpenCL 2.0, Vulkan, Shader Model 6.2.
 • Data premiery – 2018.
 • Złącza wideo – brak.

AMD Radeon Pro V340 – zastosowanie

Jednostka AMD Radeon Pro V340 to karta graficzna, która została zaprojektowana z myślą o zastosowaniu profesjonalnym. Jest to karta dedykowana do wirtualizacji oraz zaawansowanych obliczeń i projektowania, a nie do przeciętnych zastosowań lub gry. Radeon Pro V340 nie posiada nawet żadnych złącz wideo. To jednostka dedykowana stacjom roboczym i serwerom.

Profesjonalny układ graficzny AMD Radeon Pro V340 został zaprezentowany w połowie 2018 roku, a do sprzedaży trafił z końcem 2018 roku. Cena Radeon Pro V340 także nie należy do niskich, ale nie odbiega od poziomu, do jakiego przyzwyczaił nas rynek kart profesjonalnych.

Z uwagi na to, iż jednostka ta dysponuje pamięcią RAM w standardzie HBM2, można liczyć na naprawdę wysoką przepustowość pamięci, a atutem jest także korekcja błędów ECC, co jest pożądanym rozwiązaniem w środowisku profesjonalnego projektowania i IT.

AMD Radeon Pro V340 – wydajność

Jednostka AMD Radeon Pro V340 to jedna z topowych propozycji tej marki i jedna z wydajniejszych jednostek AMD do profesjonalnego zastosowania. Jej wydajność wynika, przede wszystkim, z zastosowanych rozwiązań technicznych oraz parametrów takich, jak wysoka pojemność pamięci RAM w standardzie HBM2, czy też szeroka szyna danych o wysokiej przepustowości.

Dziwić nie powinien nawet poziom taktowania tej jednostki, który wynosi do 1500 MHz w trybie turbo, ale został on ustawiony na takim poziomie ze względu na przeznaczenie jednostki oraz przez wzgląd na zachowanie optymalnego poziomu TDP. O wydajności tej jednostki świadczyć może nie tylko benchmark AMD Radeon Pro V340, ale też jej zdolności obliczeniowe, które prezentują się następująco:

 • Dla obliczeń FP16 jest to wynik 21.50 TFLOPS.
 • Dla obliczeń FP32 jest to wynik 10.75 TFLOPS.
 • Dla obliczeń FP64 jest to wynik 672 GFLOPS.

AMD Radeon Pro V340 – porównanie z innymi modelami

Przed zakupem jednostki graficznej AMD Radeon Pro V340 warto jeszcze porównać ją z innymi modelami, które są zbliżone pod względem ceny, wydajności lub parametrów. W poniższej tabeli można znaleźć zestawienie AMD Radeon Pro V340 vs RTX 2080 oraz AMD Radeon Pro V340 vs Vega Frontier Edition.

Jak widać po powyższym zestawieniu, grafika AMD Radeon Pro V340 zapewni użytkownikom najwyższą zdolność obliczeniową i wydajność, ale kosztem zdecydowanie wyższej ceny. Jednostka AMD Radeon Pro V340 jest dedykowana w zasadzie wyłącznie do zastosowań profesjonalnych, a jeśli chodzi o gry, AMD Radeon Pro V340 nie jest odpowiednim wyborem – lepiej wybrać model RTX 2080 lub, do zastosowań profesjonalnych i do gier, model AMD Radeon Vega Frontier Edition.

Warto pamiętać także o tym, że o ostatecznej wydajności i wykorzystaniu pełni potencjału karty graficznej decydują także sterowniki - AMD Radeon Pro V340 jest jednostką profesjonalną, dlatego będzie dobrze przystosowana do obsługi zaawansowanego środowiska projektowego.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:36
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.