Serwery Plików

Serwer plików Synology DS216j

BESTSELLER!
ID produktu: 866834
Zobacz produkty podobne
(36)
Zapytaj społeczności 3 pytania
 • Interfejs sieciowy: 1 x 10/100/1000
 • Maksymalna ilość dysków: 2
 • Pamięć: 512 MB
 • Tryby RAID: 0, 1, JBOD
 • Zainstalowane dyski: Brak
Opis
Specyfikacja
Opinie (36)
Pytania i odpowiedzi (3)
Gwarancje
Raty i leasing

Opis produktu

DiskStation DS216j

 

 

Zbudowany dla Ciebie serwer NAS oferuje domową pamięć dla multimediów w wydajny, ale przystępny cenowo sposób.

Serwer DS216j został zaprojektowany w szczególności dla użytkowników domowych. Wyposażony w dwurdzeniowy procesor, ten 2-kieszeniowy serwer NAS jest intuicyjny i wydajny, gwarantując użytkownikom łatwe udostępnianie danych, strumieniowanie multimediów i bezproblemową synchronizację plików.

 

Dwurdzeniowy procesor zapewnia większą wydajność w chmurze osobistej

 

Wyposażony w dwurdzeniowy procesor ze sprzętowym modułem szyfrującym, serwer DS216j zapewnia doskonałą prędkość odczytu, wynoszącą ponad 112,75 MB/sek i prędkość odczytu wynoszącą ponad 97,6 MB/sek1, gwarantując szybkie tworzenie kopii zapasowych, a także płynniejszą synchronizację w chmurze. Jednocześnie zadania obliczania związane z szyfrowaniem z procesora głównego są odciążone, umożliwiając w ten sposób szybsze transfery danych.

 

Zwiększone możliwości przetwarzania multimediów

Serwer DS216j zapewnia użytkownikom domowym optymalne wrażenia multimedialne. Wbudowany koprocesor serwera DS216j pozwala przyśpieszyć przetwarzanie miniatur, co ułatwia przeglądanie zdjęć, a także umożliwia transkodowanie ścieżek audio do formatu MP3 w czasie rzeczywistym, aby zmniejszyć przepustowość przesyłania strumieniowego.

 

Czterostopniowa regulacja jasności przednich diod LED

Serwer DS216j jest wyposażony w regulowane przednie diody LED, umożliwiające wybór jednego z czterech poziomów jasności i zdefiniowanie harmonogramu stosownie do godziny i dnia. W ten sposób można uzyskać najwygodniejszy i najodpowiedniejszy poziom jasności.

 

SuperSpeed USB 3.0 pozwala uzyskać wyższe szybkości transferu

 

Serwer DS216j jest wyposażony w dwa porty USB 3.0 przeznaczone do podłączania różnych zewnętrznych urządzeń pamięci masowej, pozwalając przy tym na uzyskanie dużych szybkości transferu plików. USB 3.0 oferuje 10 razy większa prędkość transferu niż jego poprzednicy, zapewniając łatwiejszą obsługę podczas przenoszenia danych na zewnętrzne dyski twarde i zużywając przy tym mniej energii.

 

Doskonały system operacyjny — DiskStation Manager

Synology DiskStation Manager (DSM) to przejrzysty, zainstalowany na każdym serwerze DiskStation i RackStation system operacyjny obsługiwany w przeglądarce, który przyśpiesza zarządzanie serwerem Synology NAS. Intuicyjny interfejs użytkownika systemu DSM ułatwia uzyskiwanie dostępu do danych i ich udostępnianie. Centrum pakietów firmy Synology pozwala pobierać i instalować przydatne pakiety dodatkowe przeznaczone dla osób fizycznych i firm, które zapewniają rozrywkę lub zwiększają wydajność w pracy. 

 

Pliki dostępne z dowolnego miejsca za pomocą usługi Cloud Service

Serwer DS216j jest wyposażony w rozbudowaną usługę Cloud Service. Aplikacja Cloud Station umożliwia synchronizację plików między serwerami DiskStation i wieloma urządzeniami, w tym komputerami z systemem Windows lub Linux, komputerami Mac, urządzeniami z systemem iOS lub Android, a także urządzeniami przenośnymi z systemem Windows. Ponadto dwustronna synchronizacja pozwala na synchronizację plików między różnymi serwerami DiskStation. Można nawet synchronizować pliki między serwerem DiskStation a usługami Google Drive, OneDrive, Dropbox, Box, hubiC i Baidu Cloud — tworząc własną chmurę hybrydową zapewniająca większą elastyczność pamięci masowej i chroniąca przed utratą danych.

 

Tworzenie kopii zapasowych danych na wiele sposobów

Serwer DS216j jest również idealną lokalizacją dla kopii zapasowych danych. Niezależnie od tego, czy używasz systemu Windows czy komputera Mac, możesz utworzyć kopię zapasową wszystkich danych z komputera bezpośrednio na serwerze Synology NAS przy użyciu aplikacji Cloud Station. Użytkownicy komputerów Mac mogą także korzystać z obsługi rodzimego rozwiązania Apple® Time Machine. Miejscem docelowym kopii zapasowej mogą być nie tylko lokalne dyski twarde, ale również podłączone urządzenia pamięci masowej USB lub usługi chmur publicznych, takie jak Amazon S3, Amazon Glacier, Microsoft Azure, SFR czy hicloud. Ponadto rozwiązanie Backup & Replication pozwala planować zadania tworzenia kopii zapasowych i przywrócić serwer do dowolnego punktu w czasie, jednocześnie minimalizując zużycie pamięci oraz czas przetwarzania, zapisując tylko określone bloki danych, które zostały zmienione w kolejnych wersjach.

 

Wszechstronna obsługa udostępniania

 

Dzięki kompleksowej obsłudze takich protokołów, jak FTP, SMB2, AFP, NFS i WebDAV, serwer DS216j może zapewnić bezproblemowe udostępnianie plików w ramach platform Windows®, Mac® oraz Linux®. Integracja z usługami katalogowymi Windows AD i LDAP umożliwia łatwe wdrożenie serwera DS216j w istniejącym środowisku sieciowym — nie ma potrzeby utrzymywania dwóch zbiorów poświadczeń użytkowników. Nie musisz martwić się utratą plików dzięki funkcji Kosz, która jest obsługiwana w protokołach AFP, CIFS, File Station i WebDAV. Wszystkie pliki usuwane z udostępnionego folderu będą automatycznie przenoszone do kosza.

 

Najlepsze centrum plików

Aplikacja File Station jest szybkim i bezpiecznym rozwiązaniem służącym do udostępniania plików przechowywanych na serwerze DS216j, jak również zarządzania nimi. Wystarczy przeciągnąć i upuścić, aby przesłać dane z komputera Mac lub PC. Zaawansowane filtry ułatwiają wyszukiwanie dokumentów, zdjęć lub filmów wideo. Dzięki wbudowanym klientom FTP i poczty e-mail serwer DS216j umożliwia wygodne organizowanie i udostępnianie plików za pośrednictwem zaawansowanej aplikacji internetowej. Udostępnianie plików i folderów innym osobom jest możliwe również przez przesłanie łącza. Przy pomocy dodatkowej aplikacji mobilnej DS file można także uzyskiwać dostęp do plików na urządzeniach mobilnych. Obsługa protokołu HTTPS, szyfrowania SSL/TLS oraz daty wygaśnięcia łączy zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa udostępniania plików przez Internet.

 

Szybki i łatwy dostęp do danych

Firma Synology dokłada wszelkich starań, aby zapewnić najwygodniejszy sposób korzystania z wszystkich usług uruchomionych na serwerze DS216j. Dzięki usłudze Synology QuickConnect nie musisz martwić się skomplikowaną konfiguracją usługi DDNS. Usługa QuickConnect eliminuje potrzebę konfiguracji routera i przekierowania portów, co pozwala na błyskawiczne uzyskiwanie dostępu do plików multimedialnych i związanych z pracą z poziomu komputera, komputera przenośnego lub urządzeń przenośnych bez żadnych opłat.

 

Doskonała biblioteka multimediów

Serwer DS216j umożliwia organizowanie, tworzenie kopii zapasowych i udostępnianie kolekcji zdjęć, muzyki i filmów wideo. Uproszczony i przejrzysty interfejs, a także pakiety Synology — Photo Station, Audio Station i Video Station — pozwalają na łatwe stworzenie własnego centrum rozrywki. Ponieważ cała zawartość jest przechowywana na serwerze DS216j, można używać niestandardowych funkcji porządkowania zawartości bez obaw o dodatkowe, miesięczne opłaty za miejsce do przechowywania. Ponadto kolekcje cyfrowe można udostępniać innym za pośrednictwem łącza.

 

Przesyłanie strumieniowe zawartości do telewizora

Serwer DS216j jest zgodny z wieloma innymi urządzeniami, co pozwala na zarządzanie i odtwarzanie cyfrowej zawartości na posiadanych urządzeniach: komputerach, urządzeniach przenośnych, telewizorach, urządzeniach DLNA i sprzęcie stereo. Firma Synology obsługuje najnowsze technologie przesyłania strumieniowego do telewizorów, w tym do telewizorów Samsung, odtwarzaczy Roku, urządzeń Apple TV i odtwarzaczy Google Chromecast, co oznacza, że można bezproblemowo przesyłać strumieniowo cyfrową zawartość przechowywaną na serwerze DS216j na panoramiczny telewizor.

 

Mobilność dzięki aplikacjom

 

Firma Synology opracowuje różnorodne aplikacje mobilne — DS note, DS audio, DS video, DS photo+, DS cloud, DS file, DS download i DS cam — umożliwiające uzyskiwanie dostępu i zarządzanie zawartością przechowywaną na serwerze DS216j przy użyciu smartfonów i tabletów. Usługa QuickConnect ułatwia obsługę sieci, eliminując konieczność konfiguracji routera lub przekierowania portów. Dzięki aplikacjom mobilnym firmy Synology masz zawsze dostęp do swoich kolekcji multimedialnych i plików związanych z pracą poza domem.

 

Serwer multimediów z certyfikatem DLNA

Serwer DS216j jest serwerem multimediów cyfrowych (DMS) z certyfikatem DLNA i może pełnić rolę podstawowego serwera multimediów, umożliwiającego hostowanie cyfrowej zawartości multimedialnej do lokalnego lub zdalnego odtwarzania. Po podłączeniu do routera serwer DS216j pozwala na przesyłanie strumieniowe muzyki, zdjęć i filmów wideo na urządzenia zgodne z DLNA, takie jak telewizory DLNA lub konsole do gier, bez konieczności wstępnej konfiguracji. Można również przeglądać i wybierać zawartość przechowywaną na serwerze DS216j za pomocą aplikacji DS audio i wyznaczać odtwarzacz DLNA w tej samej sieci lokalnej, na którym ta zawartość ma być odtwarzana.

 

Monitoring w domu, dostępny dla wszystkich

Dzięki dodatkowemu pakietowi Surveillance Station i dwóm bezpłatnym licencjom dla kamer IP serwer DS216j pełni rolę centrum domowego monitoringu. Wystarczy podłączyć wiele kamer IP do sieci domowej, połączyć je z serwerem DS216j, a następnie łatwo nadzorować podgląd obrazu na żywo, rejestrować filmy wideo lub korzystać z innych zaawansowanych funkcji, takich jak wykrywanie ruchu lub powiadomienia typu „push”. Kompatybilność z tysiącami modeli kamer IP ułatwia dobranie zgodnych modeli i marek. Ochrona domu bez nadmiernych wydatków.

 

Ekologiczne serwery NAS

 

Wszystkie serwery Synology NAS zostały zaprojektowane ze zwróceniem szczególnej uwagi na efektywne zużycie energii. Serwer DS216j zużywa 6.95W w trybie hibernacji HDD oraz 14.85W podczas pracy*. Specjalnie zaprojektowany wentylator i pomysłowo opracowany system obiegu powietrza zapewniają niską temperaturę we wnętrzu serwera DS216j przez całą dobę, a dzięki tłumiącej hałas obudowie serwer jest naprawdę cichy w porównaniu z komputerami. Firma Synology poczuwa się do globalnej współodpowiedzialności za środowisko naturalne, dlatego wszystkie produkty Synology są produkowane z części zgodnych z RoHS oraz pakowane w materiały nadające się do recyklingu.

Specyfikacja

Biały
2.5 cala
3.5 cala
0
JBOD
1
IEEE 802.3
IEEE 802.3ab
IEEE 802.3u
EXT3 (tylko dysk zewnętrzny)
EXT4
FAT (tylko dysk zewnętrzny)
HFS+ (tylko dysk zewnętrzny)
NTFS (tylko dysk zewnętrzny)
Cloud Station
Folder zdalny
Serwer DLNA
Serwer DNS
Serwer iTunes
Serwer mediów
Serwer pobierania plików
Serwer RADIUS
Serwer VPN
Serwer WWW
Stacja fotograficzna
Stacja monitoringu
Wake-On-LAN
DDNS
HTTP
HTTP (SSL)
Tower
Zasilanie
512 MB
Marvell Armada 385
Ilość rdzeni
2
Taktowanie procesora [GHz]
1.0
1 x 10/100/1000
SATA II
SATA III
Liczba bezpłatnych licencji na obsługę kamer IP
2
Maksymalna liczba obsługiwanych kamer IP
10
Zastosowane technologie
Złącza USB 3.0
2
Złącza USB 2.0
Brak
Złącza HDMI
Brak
100 - 240 VAC
Zewnętrzne
Instrukcja obsługi

Opinie (36)

(36)
5/5
(36)
100% osób poleca
ten produkt
5
78%
4
22%
3
0%
2
0%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Świetny serwer do użytku domowego. Stream filmow 1080p bez zająknięcia - wyzszych rozdzialek nie testowalem , bo nawet nie mam na czym odtworzyc.
Chłodzenie na trybie oszczednym wrecz nie slyszalne - co innego w trybie boost ale nie wiem po co ktos mialby wlaczac inny tryb.
Wysylka zdjec z i na serwer - instant.
Procesor do tzw konwertowania sie nie nadaje ale mozna uzyczyc mocy swojego komputera.
DSM intuicyjny - mozna powiedziec stworzony dla kazdego. Nie trzeba miec zadnej wiedzy... wszystko ustawia sie samo.
 • ZALETY:
 • + design
 • + cena
 • + dsm
 • + kultura pracy
 • WADY:
 • -za taka cene brak minusow
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie

Pytania i odpowiedzi (3)

Cześć
Czy ktoś sprawdzał jaki jest transfer przy włączonym szyfrowaniu AES?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Opis:

Pomoc techniczna dla użytkowników dostępna jest poprzez formularz pod adresem https://account.synology.com/support/support_form.php (w języku angielskim).

Baza wiedzy w języku polskim: https://www.synology.com/pl-pl/support

Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (36)

Pytania i odpowiedzi (3)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Aqua Computer Aquaero 5 3pin connector (53080), LSI MegaRAID 9361-8I (LSI00417), LogiLink HD Enclosure 3,5" USB2 IDE (UA0066), Delock Przewód I-PEX - SMA, 0.2m, SilverStone mini SAS / mini SAS, 1m (SST-CPS02), Qoltec przeciwprzepięciowa 5 gniazd 2.5m czarny (50107), Xtrfy Ninjas in Pyjamas 2016 XS (XM-NJ1-XS), Zolux Metalowa kula na siano do zawieszenia, czerwony, Zolux Kula do ćwiczeń 2w1 na podstawie 12 cm kol. czerwony, Unilever Tabletki do zmywarki Sunlight Citrus 52szt. (668821), Qoltec HDMI Micro - D-Sub (VGA) 0.2m czarny (50402), Verbatim Store'n'Go 5TB (53227), Alpino Flamastry 10 kolorów CREA+ Textil (203613), Diversa Zestaw Nano Led 30, INDORINA INDORINA ZAPACH SAMOCHOD.MAGIC TALCUM - VAT008757, TelForceOne Pokrowiec Smart Magnet do Huawei Mate 10 Lite (GSM032724), Lenovo ThinkPad L380 (20M50013PB) 12 GB RAM/ 1 TB M.2 PCIe/ Windows 10 Pro PL , Branq Wiadro 10l Z Nadrukiem Kwiaty 1201 Branq BRANQ, GSM City SZKŁO HARTOWANE 9H SAMSUNG GALAXY A5 2018 (A8 2018)