Serwery plików

Serwer plików Qnap TS-228A

ID produktu: 1804579
Zobacz produkty podobne
(9)
Zapytaj społeczności 2 pytania
 • Interfejs sieciowy: 1 x 10/100/1000
 • Maksymalna ilość dysków: 2
 • Pamięć: 1 GB
 • Tryby RAID: 0, 1, JBOD
 • Zainstalowane dyski: Brak
Opis
Specyfikacja
Opinie (9)
Pytania i odpowiedzi (2)
Gwarancje
Raty
Leasing

Opis produktu

Serwer TS-228A, wyposażony w czterordzeniowy procesor Realtek RTD1295, umożliwia użytkownikom domowym korzystanie z takich zaawansowanych funkcji jak kopie zapasowe oparte na migawkach, synchronizacja plików czy usługi prywatnej chmury. Pełni on również rolę centrum domowej rozrywki, pozwalając na strumieniowe przesyłanie zdjęć, muzyki i filmów do różnych urządzeń w domu i poza nim. Dzięki oszczędności energii i cichej pracy serwer TS-228A doskonale spełnia potrzeby użytkowników domowych, ceniących sobie intuicyjną obsługę, wygodę i funkcjonalność w zakresie przechowywania plików i korzystania z multimediów.

 

 

Qsync to intuicyjna usługa synchronizacji plików w czasie rzeczywistym, przeznaczona dla komputerów i urządzeń mobilnych. Qsync pozwala udostępniać dane między różnymi lokalizacjami, czyniąc współdzielenie plików jeszcze prostszym.

 

 

Model TS-228A zapewnia w przystępnej cenie ochronę opartą na migawkach, zabezpieczając pliki i dane przed przypadkowym usunięciem i atakami złośliwego oprogramowania.

 

 

Narzędzie Hybrid Backup Sync umożliwia swobodne konfigurowanie i łączenie różnych funkcji automatycznej archiwizacji i synchronizacji dla bezpieczeństwa ważnych danych i pełnego spokoju użytkownika.

 

 

 

Trzy „stacje” multimedialne (Photo Station, Music Station i Video Station) pozwalają na łatwe centralizowanie, zarządzanie, porządkowanie i przeglądanie rodzinnych plików multimedialnych.

 

 

 

Pliki ze swojej kolekcji multimedialnej można przesyłać strumieniowo bezpośrednio z serwera TS-228A do obsługiwanych telewizorów Smart TV, odtwarzaczy muzyki i konsoli do gier.

 

 

 

Aplikacja Download Station łączy w sobie różne popularne usługi i funkcje pobierania. Z energooszczędnym i cichym serwerem TS-228A nawet długotrwałe pobieranie nie spowoduje wysokich rachunków za prąd.

 

Elegancki i zaawansowany

Serwer TS-228A jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Realtek RTD1295 1,4 GHz, pamięć RAM 1 GB i port sieciowy 1GbE, dzięki czemu zapewnia pracę z szybkością 112 MB/s. Wydajność pozostaje na tym imponującym poziomie nawet wtedy, gdy pliki są szyfrowane metodą AES-256 — pozwala to na pełną prywatność bez strat na wydajności.

Przepustowość – Windows 10 GB (1 x GbE)
 • Pobierz
112 MB/s
 • Przekaż
101 MB/s
Przepustowość – szyfrowany wolumin 10 GB (1 x GbE)
 • Pobierz
112 MB/s
 • Przekaż
93 MB/s

Testy przeprowadzono w laboratoriach QNAP. Wyniki mogą się różnić w zależności od środowiska.

Środowisko testowe:
NAS:
QTS 4.3.4
Typ woluminu: RAID 1; 2 dyski twarde Seagate ST1000NM0033-9ZM173 1 TB

Komputer kliencki:
procesor Intel® Core™ i7-4790 3,60 GHz; 16 GB pamięci DDR3 1600 Hz; Seagate 500 GB ST500DM002; Intel Gigabit CT (MTU 1500); Windows® 10 64-bitowy

Niewymagająca i łatwa instalacja

Minimalistyczny wygląd i kompaktowe wymiary serwera TS-228A sprawiają, że idealnie sprawdza się w zastosowaniach domowych. Dzięki unikalnym, beznarzędziowym rozwiązaniom konstrukcyjnym instalacja modelu TS-228A jest tak prosta, że nie wymaga nawet śrubokrętu!

Jeden serwer NAS — wieloplatformowy dostęp i współdzielenie plików między urządzeniami

Serwer TS-228A działa jak platforma wymiany plików, upraszczając zarządzanie plikami między urządzeniami. Współpracuje z szeroką gamą komputerów i urządzeń (z systemami Windows, macOS i innymi). W przypadku urządzeń mobilnych można zainstalować aplikację Qsync synchronizującą i udostępniającą pliki między komputerem, telefonami i tabletami.

Archiwizacja danych to bułka z masłem

Powierzenie archiwizacji plików serwerowi TS-228A w połączeniu z bezpiecznymi nawykami komputerowymi pozwala spać spokojnie ze świadomością, że dane są bezpieczne. Opracowane przez firmę QNAP narzędzie NetBak Replicator ułatwia tworzenie kopii zapasowych/przywracanie plików w komputerach z systemem Windows®. Z kolei użytkownicy systemów macOS mogą skonfigurować zapisywanie na serwerze TS-228A w aplikacji Time Machine.

Wysokiej klasy ochrona plików i danych oparta na migawkach

Firma QNAP rozszerzyła funkcjonalność ochrony plików opartej na migawkach na serwery NAS klasy podstawowej. Początkowo tylko wysokiej klasy systemy dla firm umożliwiały tworzenie migawek, czyli zapisywanie stanu systemu i danych z określonego momentu. W przypadku niezamierzonego usunięcia lub zmodyfikowania plików, awarii któregoś z dysków twardych lub zainfekowania sieci przez złośliwe oprogramowanie migawka pozwala szybko przywrócić pliki do stanu z wcześniejszego punktu w czasie.

Archiwizacja plików z wykorzystaniem wszechstronnego narzędzia Hybrid Backup Sync

Z serwerem TS-228A zapomnisz o skomplikowanych ustawieniach kopii zapasowych. Narzędzie Hybrid Backup Sync przejmuje teraz rolę wszechstronnego centrum archiwizacji, przywracania i synchronizacji plików. Dzięki obsłudze lokalnego serwera NAS, zdalnego serwera NAS i chmury zarówno jako miejsc źródłowych, jak i docelowych można łączyć ze sobą różne operacje archiwizacji w celu optymalizacji ochrony danych. Dostępne są też funkcje planowania, kontroli wersji, kompresji danych i szyfrowania wielowarstwowego, aby pliki były zawsze całe i zdrowe.

Zdjęcia/wideo w trybie panoramy 360 stopni

Dobre wieści dla miłośników przygód! Serwer QNAP NAS obsługuje teraz popularny format nagrań panoramicznych 360 stopni! Przycisk wyświetlania w trybie panoramy 360 stopni pozwala oglądać zdjęcia i filmy jako panoramiczne pliki multimedialne.

Odpowiedź na wszystkie potrzeby związane z pobieraniem

Z energooszczędnym i cichym serwerem TS-228A nie musisz już używać różnych narzędzi do pobierania lub pozostawiać komputera na stałe włączonego. Wystarczy aplikacja Download Station umożliwiająca wyszukiwanie potrzebnych plików i zarządzanie operacjami pobierania.

Zaskakujące wrażenia multimedialne

Serwer TS-228A pozwala czerpać radość ze zdjęć, muzyki i filmów w całym domu i poza nim. Łatwo, wygodnie i przyjemnie!

 

 

Rób zdjęcia, kiedy chcesz, gdzie chcesz i zarządzaj nimi przy użyciu aplikacji Photo Station. Możesz porządkować zdjęcia w folderach lub albumach i oglądać je w kilku różnych trybach.

 

 

 

Dzięki zaawansowanym inteligentnym listom odtwarzania, rozbudowanym funkcjom wyszukiwania i intuicyjnemu interfejsowi aplikacja Music Station to muzyka dla Twoich uszu.

 

 

 

Inteligentna kolekcja, zaawansowane wyszukiwanie i funkcje łatwego udostępniania w aplikacji Video Station to czysta radość z oglądania filmów. Możliwe jest nawet pobieranie informacji o filmach z różnych internetowych baz danych. Ostrzeżenie: grozi poznaniem zakończenia przed końcem filmu!

Wszystko, czego potrzebujesz, aby czerpać maksymalne korzyści z multimediów

Zupełnie nowa aplikacja QVHelper pomaga w strumieniowym przesyłaniu i dekodowaniu plików multimedialnych do odtwarzaczy multimedialnych na komputerze i/lub urządzeniach mobilnych. Co więcej narzędzie Qfinder Pro pozwala zaoszczędzić czas i zasoby systemowe NAS poprzez transkodowanie plików multimedialnych lokalnie na komputerze przed przekazaniem ich do serwera NAS. Model TS-228A zapewnia płynniejsze i wygodniejsze odtwarzanie treści audiowizualnych i jest wszystkim czego potrzebujesz, aby czerpać prawdziwą frajdę z odtwarzania multimediów.

 

Wszystkie funkcje NAS również w trasie

Serwer TS-228A ma licznych kompanów w postaci aplikacji mobilnych, pozwalających przenieść jego funkcjonalność do smartfonów i tabletów. Niezależnie od tego, czy podróżujesz służbowo czy dla przyjemności, Twoje pliki są zawsze z Tobą.

 

 

Aplikacja Qfile umożliwia dostęp do plików zapisanych na serwerze TS-228A w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca, więc możesz się na dobre pożegnać z pendrive'ami.

 

 

Aplikacja Qsync pozwala szybko i łatwo synchronizować pliki między różnymi platformami i urządzeniami, aby już nigdy więcej nie zabrakło Ci ważnych danych.

 

 

Przy użyciu aplikacji Qget możliwa jest zdalna obsługa serwera TS-228A i pobieranie plików w drodze. Pliki zostają automatycznie pobrane na serwer TS-228A.

 

Aplikacja Qphoto umożliwia przeglądanie i udostępnianie zdjęć zapisanych na serwerze TS-228A. Zdjęcia i filmy mogą być również przesyłane na serwer TS-228A w chwili ich wykonywania, więc nie musisz się już martwić o miejsce w pamięci czy utratę wspomnień w przypadku zgubienia telefonu.

 

 

Słuchaj muzyki w drodze z aplikacją Qmusic! Możesz wyszukiwać pliki muzyczne i edytować listy odtwarzania, a następnie przesyłać je strumieniowo lub pobierać z serwera TS-228A do swojego urządzenia.

 

 

Aplikacja Qvideo odtwarza filmy i umożliwia ich natychmiastowe dalsze udostępnianie, a nawet przesyłanie strumieniowe do urządzenia Chromecast. Mobilnie dostępne są również funkcje zarządzania, takie jak przypisywanie do kategorii, oznaczanie tagami czy wystawianie ocen.

Poważne zabezpieczenia

Serwer TS-228A posiada pełen arsenał wszechstronnych funkcji zabezpieczeń, takich jak 2-stopniowe uwierzytelnianie, szyfrowany dostęp, filtrowanie/blokowanie adresów IP i ochrona antywirusowa. Ponadto, uprawnienia dla użytkowników i folderów pozwalają blokować próby uzyskania dostępu przez nieupoważnione osoby lub aplikacje.

Energooszczędny i cichy

Serwer TS-228A potrzebuje zaledwie 12,21 W mocy, oferując zaawansowane funkcje bez podnoszenia rachunków za prąd. Inteligentne tryby oszczędzania energii dodatkowo zmniejszają pobór energii, a dzięki cichemu wentylatorowi zarówno hałas, jak i ciepło wytwarzane przez serwer TS-228A są utrzymywane na minimalnym poziomie.

Specyfikacja techniczna

Produkt
Producent
Kod producenta
TS-228A
EAN
4713213512371
Informacje ogólne
Biały
Charakterystyka
0
JBOD
1
IEEE 802.3
IEEE 802.3ab
IEEE 802.3u
EXT3 (tylko dysk zewnętrzny)
EXT4
FAT32 (tylko dysk zewnętrzny)
HFS+ (tylko dysk zewnętrzny)
NTFS (tylko dysk zewnętrzny)
Cloud Station
Folder zdalny
Kopia zapasowa
Serwer DLNA
Serwer FTP
Serwer FTP (SSL/TLS)
Serwer iTunes
Serwer pobierania plików
Serwer UpnP
Serwer VPN
Stacja fotograficzna
DDNS
HTTP
HTTP (SSL)
SSH
Telnet
Techniczne
Tower
Reset
USB (auto kopiowanie)
Zasilanie
Realtek
Ilość rdzeni
4
Taktowanie procesora [GHz]
1.4
1 x 10/100/1000
Liczba bezpłatnych licencji na obsługę kamer IP
4
Maksymalna liczba obsługiwanych kamer IP
16
Zastosowane technologie
Złącza USB 3.0
1
Złącza USB 2.0
2
Złącza HDMI
Brak
100 - 240 VAC
Zewnętrzne
Fizyczne
Wyposażenie
Instrukcja szybkiej instalacji
Przewód Ethernet
Przewód zasilający

Opinie

(9)
(9)
3.5/5
(9)
56% osób poleca
ten produkt
5
56%
4
0%
3
11%
2
0%
1
33%
Opinia potwierdzona zakupem
Po pół roku posiadania nie mam większych powodów do narzekań. Łatwo było go skonfigurować, działa stabilnie, ostrzegł mnie o problemach z jednym z dysków który włożyłem dość wcześnie żeby go wymienić.
Odejmuję pół gwiazdki za lekko niedopracowane aplikacje na Androida - uważam że mogłyby być bardziej intuicyjne w obsłudze.
 • ZALETY:
 • + Niedrogi
 • + Ładny
 • + Cichy
 • WADY:
 • - Aplikacje na Androida
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo fajny serwer i to nie tylko NAS. Wbudowany Linux z mnóstwem aplikacji pozwala na naprawdę duże możliwości rozszerzenia funkcjonalności. Udało się np. uruchomić na nim chmurę NextCloud na Docker'ze czy serwer WWW.
 • ZALETY:
 • + mały
 • + cichy
 • + wbudowany Linux
 • + serwer www
 • + chmura
 • + RAID 0/1/5
 • + migawki
 • + sterowanie poprzez WWW
 • + sterowanie i monitorowanie przez Androida
 • WADY:
 • - tylko 1 GB RAM bez możliwości rozszerzenia
 • - słaby procesor (chociaż daje radę w podstawowych zastosowaniach)
 • - powolne uruchomienie
 • - długa replikacja RAID
Posiadam ten produkt Od kilku dni
RAID 5 przy 2 dyskach ???
Gratuluję zdolności
Padł po 14 dniach
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Ciekawy produkt, gdyby nie wadliwość
 • WADY:
 • - Padł już 2 raz
 • - pierwszy po kilkunastu dniach
 • - drugi po niecałym roku
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Złom. Pierwszy padł po trzech dniach. Drugi po czterech miesiącach. A w międzyczasie jeszcze się naczekałem na wymianę przy reklamacji.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Działa
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dory produkt
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Tego właśnie szukałem. NAS bardzo łatowo się uruchamia, Działa bardzo stabilnie i szybko.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Nas spełnia większość wymagań, jest bardzo cichy i ma ładny wygląd.
 • ZALETY:
 • + bardzo cichy
 • + ładny wygląd
 • + potencjalnie dużo możliwości ze strony systemu operacyjnego (ale trzeba uważać na pamięć i procesor)
 • WADY:
 • - mało pamięci RAM - przez co samo indeksowanie plików zajmuje mocno NAS-a
 • - dość wrażliwy serwer DLNA, gdy podczas oglądania filmu nas indeksuje dużą ilość zdjęć streaming filmu się zrywał, podobnie w momencie kopiowania na NAS większych ilości danych
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie

Pytania i odpowiedzi

(2)
Czy obudowa na górze jest zielona? Tak to wygląda na zdjęciach.
Tak, góra jest zielona.

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(9)
Pytania i odpowiedzi
(2)
Inspiracje
(0)
Outlet
(0)

Market

Zobacz również: NETGEAR GS116GE, Printe toner TH280XNC / CF280X (black), HGST 900 GB 2.5" (0B27976), Seagate HDD Expansion Portable 2 TB Czarny (STEA2000400), Ningbo Neco Housewares Uzupełnienie do Mopa, InLine Jack 3.5mm - RCA (Cinch) x2 5m srebrny (99245), TRENDnet USB-C D-Sub (VGA), Biały (TUC-VGA), AMD Ryzen 5 2600, 3.4GHz, 16 MB, BOX (YD2600BBAFBOX), AgfaPhoto Bęben zamiennik Brother DR-2100 (APTBDR2100E), St. Majewski Plecak dziewczęcy 1-komorowy Light Roses (270802), Mesio.pl MX 006 5 komorowy, Victoria Sport zestaw hantli żeliwnych 4x2.5 kg EB Fit, nemo RING SAMSUNG G900/I9600 S5, TelForceOne Szkło hartowane Tempered Glass do Samsung A7 2018 (OEM001288), sunroad Pathfinder Czarny , NoName CASE ETUI AUTOFOCUS CZARNY SAMSUNG GALAXY A6 PLUS 2018 standard, JBL Charge 4 Biały