Router TP-Link Archer MR200

BESTSELLER!
ID produktu: 811641
Zobacz produkty podobne
(60)
Zapytaj społeczności 14 pytań
 • Obsługiwane sieci: xDSL (sieci kablowe), 4G LTE
 • Porty WAN: 1x RJ45
 • Standard szyfrowania: WPA2
 • Standard WiFi: 802.11ac (gen. 5)
 • System Mesh: Nie
Rekomendacja eksperta
Sieć 4G w całym domu. Dwupasmowy, bezprzewodowy router 4G LTE. Do tego: zintegrowane anteny Wi-Fi o dużej mocy oraz łatwe zarządzanie z telefonu.
Opis
Specyfikacja
Opinie (60)
Pytania i odpowiedzi (14)
Gwarancje
Raty
Leasing

Opis produktu

Wydajne WiFi piątej generacji

Standard 802.11ac reprezentuje piątą generację sieci bezprzewodowych. Technologia wykorzystuje wyłącznie częstotliwość 5 GHz i zapewnia przepustowość do ok. 3,5 Gb/s. Użytkownicy mogą liczyć na wysoką prędkość połączenia i ponadprzeciętną wygodę podczas korzystania z sieci. To doskonała propozycja dla najbardziej wymagających klientów, którzy zawsze poszukują nowoczesnych rozwiązań.

Wbudowany modem 4G

Router z modemem 4G sprawdzi się znakomicie wśród najbardziej wymagających klientów. Urządzenie znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się wysoka szybkość przesyłu danych oraz kapitalna efektywność łącza. To atuty, obok których nie można przejść obojętnie. Wybierz wysokiej jakości sprzęt i ciesz się ponadprzeciętną wygodą użytkowania każdego dnia.

Sieć bez nieproszonych gości dzięki technologii VPN

Wirtualna sieć prywatna (VPN) to tunel przesyłu szyfrowanych danych, które są całkowicie bezpieczne. Żadna z osób niepołączonych z siecią VPN, nie uzyska do nich dostępu. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie wszędzie tam, gdzie przekazywane są poufne informacje. Docenią to zwłaszcza właściciele firm, gdyż ochrona przed cyberprzestępczością stanowi jeden z filarów dobrze prosperującego biznesu.

Kontroluj priorytety swojej sieci z technologią QoS

Standard Quallity of Service gwarantuje wysoki poziom usług sieciowych dzięki określonym parametrom transmisji danych. Wyróżnione w ten sposób routery zapewnią wygodę korzystania z internetu na najwyższym poziomie. To sprawdzone rozwiązanie, które z pewnością znajdzie zastosowanie zarówno w domu, jak i w biurze.

Wysoki poziom ochrony dzięki technologii WPA2

To standard szyfrowania spotykany w sieciach bezprzewodowych. Technologia ta została zaimplementowana na pokłady wielu routerów, a użytkownicy zawsze mogą liczyć na wysoki poziom ochrony przed atakami cyberprzestępców. Nie ulega wątpliwości, że bezpieczeństwo w sieci to bardzo ważny aspekt, na który każdy powinien zwracać szczególną uwagę.

Dwie wydajne anteny zewnętrzne

Router z dwoma zewnętrznymi antenami spotkał się z niemałym uznaniem wśród wymagających klientów. Tak wyposażony sprzęt sprawdzi się wszędzie tam, gdzie perfekcyjna jakość połączenia stanowi absolutny priorytet. To wręcz idealna propozycja do domu, a także niewielkiego biura. Wybierz wysokiej jakości model i korzystaj z sieci bez żadnych ograniczeń.

Dwie wbudowane anteny

Routery wyposażone w dwie wbudowane anteny znalazły szerokie zastosowanie w domach i biurach. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie bezproblemowe połączenie z internetem stanowi absolutny priorytet. Zdecydowanie warto wybrać wysokiej klasy model, który zagwarantuje zasięg na oczekiwanym poziomie i kapitalną wygodę korzystania z sieci.

Router TP-LINK Archer MR200

TP-LINK Archer MR200 to dwupasmowy, bezprzewodowy router 4G LTE dedykowany codziennemu użytkowaniu w domu lub w małej firmie. Dzięki zintegrowanym antenom zewnętrznym o dużej mocy można korzystać z zasobów sieci na kilku piętrach w domu lub w biurze o dużej powierzchni. Połączenie 4G LTE w sieci bezprzewodowej z prędkością do 150 Mb/s gwarantuje płynną pracę i nieprzerwane strumieniowanie wideo, kiedy tylko potrzeba. Zapasowe łącze WAN gwarantuje ciągły dostęp do Internetu z wykorzystaniem modemów DSL lub kablowych. Praca w standardzie 802.11ac i dwa jednocześnie działające pasma – 2,4 GHz i 5 GHz – pozwalają na niezakłóconą pracę kilkunastu urządzeniom w tym samym czasie. Prędkość transmisji do 733 Mb/s gwarantuje komfort korzystania z sieci, o jakim jeszcze niedawno można było tylko marzyć.

Dwupasmowy router o dużym zasięgu

Z routerem TP-LINK Archer MR200 można w pełni wykorzystać potencjał sieci 4G LTE! Prędkość pobierania nawet do 150 Mb/s zapewnia wygodne i płynne strumieniowanie wideo, udział w turniejach gamingowych czy ściąganie plików z Internetu bez zakłóceń, denerwujących przerw i opóźnień. TP-LINK Archer MR200 może pracować w trybie routera 3G/4G lub tradycyjnego routera bezprzewodowego. Rozgłaszanie sieci o łącznej prędkości 733 Mb/s w dwóch pasmach jednocześnie pozwoli każdemu użytkownikowi na komfortową pracę, a dwie zewnętrzne anteny zagwarantują zasięg nawet na kilku poziomach mieszkalnych w domu. Stabilne połączenie o dużym zasięgu i komfort rozrywki na najwyższym poziomie? Z bezprzewodowym routerem 4G LTE TP-LINK Archer MR200 można znacznie więcej!

Bezpieczeństwo danych w sieci bezprzewodowej

Kopiowanie, przesyłanie, udostępnianie. Z routerem TP-LINK ARCHER MR200 LTE można robić to bezpiecznie, bez obawy o kradzież poufnych danych. Szyfrowanie WPA/WPA2, funkcja kontroli dostępu, lista klientów DHCP, lista hostów, harmonogram dostępu, a także filtrowanie adresów IP i domen oraz wiązanie adresów IP i MAC gwarantują maksimum ochrony sieci bezprzewodowej w domu lub w firmie. Funkcja kontroli rodzicielskiej daje możliwość ograniczenia dostępu do wybranych stron internetowych oraz limitowania czasu spędzonego na przeglądaniu Internetu. Dzięki konfiguracji zarówno lokalnej, jak i zdalnej można kontrolować włączone funkcje routera z każdego miejsca na świecie.

TP-LINK ARCHER MR200 – manual zbędny do konfiguracji

Zintegrowany modem 4G LTE oraz slot na kartę SIM gwarantują automatyczne udostępnianie połączenia w sieci domowej. Wystarczy włożyć kartę SIM do routera, a urządzenie automatycznie połączy się z siecią operatora i… udostępni Internet w sieci lokalnej. Router, którego instalacja trwa kilka sekund? Mowa o TP LINK ARCHER MR200. Możliwa jest także zaawansowana konfiguracja urządzenia pozwalająca w pełni dostosować sieć bezprzewodową do potrzeb użytkowników. Intuicyjny panel zarządzania dostępny z poziomu przeglądarki internetowej zapewnia dostęp do zaawansowanych funkcji np. serwerów wirtualnych, Port Triggering, UPnP czy DMZ.

Specyfikacja techniczna

Produkt
Producent
Kod producenta
Archer MR200
EAN
54345456563445
Kolor
Czarny
Informacje podstawowe
Specyfikacja
Złącza
1x RJ45
Liczba portów LAN 10/100
3
Liczba portów LAN 10/100/1000
Brak
Liczba portów USB
Brak
Techniczne
Fizyczne
Szerokość [mm]
202
Wysokość [mm]
33.6
Głębokość [mm]
141
Waga [g]
740

Opinie

(60)
(60)
4.5/5
(60)
87% osób poleca
ten produkt
5
67%
4
20%
3
8%
2
2%
1
3%
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobry zasięg WiFi.
Świetnie łączy się z LTE

Polecam
 • ZALETY:
 • + łatwa konfiguracja
 • + zasięg
 • WADY:
 • - cena
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
One urządzenie zakupiłem bo - jeśli chodzi o dostęp do internetu - miałem dostęp tylko do tego nazywanego mobilnym (LTE PLUS).
Ot, taka zapadła wieś pod Warszawą. Co więcej... Jak wieść gminna niesie - Wojsko ma w pobliżu "jakieś anteny" i jak je "odpalają" to nawet sygnał radiowy i telewizyjny "pada" - co niesty jest prawdą.
Na szczęście na LTE działa to w umiarkowanym stopniu.

Archer MR200, w tych okolicznościach przyrody, wykrywa siłę sygnału LTE (PLUS) na 40-75% a transfer nie spada poniżej 400-500Mb/s - co uważam za akceptowalne wartości.
Zapewne jest to możliwe dzięki załączonym dwóm zewnętrznym antenom LTE.
[Zwykły, kompaktowy mobilny ruter LTE/WiFi (HUAWEI 55777C) często nie był w stanie nawiązać połączenia z siecią komórkową (PLUS) lub łączył się na "jedną kreskę" - bez transferu danych. Nieco pomagała tylko zewnetrzna antena.]

Do Wi-Fi nie mam uwag - pokrywa ono kubaturę co najmniej kilkuset metrów sześciennych (2 piętra budynku po ok. 200 m kwadratowych na kondygnację plus garaż... Czym jestem realnie zaskoczony!

Jednak powiedzmy sobie szczerze - w moich, powyższych warunkach...
- Paczanie stron webowych - jak najbardziej - mocy wystarczy.
- Download plików (filmów głównie) - ja bym się nad tym poważnie zastnowił.

Niemniej...
Polecam ony produkt użytkownikom sieci mobilnej w dużych i średnich miastach, czyli tam, gdzie sygnał LTE jest najmocnieszy.
W miejscach, gdzie sygnał GSM jest na poziomie minimalnym - to urządzenie nie pomoże... nic nie pomoże.
 • ZALETY:
 • + Zewnętrzne anteny LTE
 • + Propagacja Wi-Fi - bardzo dobra
 • + Cena vs. parametry
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Na wsiach działa jak złoto - 100% zasięgu 4G/LTE T-Mobile / Orange. Niestety nie posiada pełnego wsparcia dla IpSec (pomimo, oficjalnego wsparcia TP-Link) - VPN Cisco 800 nie jest w stanie prawidłowo się połączyć z serwerem (testowane na 2 routerach oraz 8 VPN'ach). Sieć domowa,którą posiadam w domu (parter - [pomiędzy strop terriva] - piętro - [pomiędzy karto-gips + płyta OSB] - stryszek) wymaga wsparcia urządzeń duplikujących sygnał. Czekam tylko na poprawkę bezpieczeństwa luki WiFi - producent na razie milczy.
 • ZALETY:
 • + Cena
 • + zasięg lte/4G
 • WADY:
 • - Brak wsparcia dla VPN
 • - brak poprawek bezpieczeństwa
Posiadam ten produkt 0
Opinia potwierdzona zakupem
Wszystko sprawnie i szybko, zgodnie z zamówieniem
 • ZALETY:
 • + Termin dostawy, zgodność produktu z ofertą
 • WADY:
 • - brak
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Bardzo solidny opis zakupionego sprzętu.
Przydatny w 100%
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobry router! Jakość odbioru sygnału LTE nie powala na kolana, ale zawsze można zastąpić dołączane antenki anteną zewnętrzną. Interface konfiguracji bardzo łatwy w obsłudze, nawet w trybie zaawansowanym. Dużo fajnych ustawień. Bardzo dobrze rozsyła sygnał po mieszkaniu, w sporym domu (ok. 300m2) w starym budownictwie. Dualband. No i niezgorszy design.

Zdecydowanie polecam!
 • ZALETY:
 • + możliwość dołączenia anteny zewnętrznej
 • + dobry zasięg wi-fi
 • + łatwość obsługi interface'u
 • WADY:
 • - trochę wysoka cena
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Z tego co mi wiadomo jedyny wart zaufania router z simowym modemem który jeszcze nie kosztuje majątku. Zajął miejsce "pendrajwowego" hujaweja i nie żałuję zakupu; prędkości są wyraźnie lepsze no i co najważniejsze jest wifi na urządzenia mobilne i telewizor.
 • ZALETY:
 • + prędkości
 • + panel administracyjny w którym można sporo zrobić
 • + estetyczna obudowa z antenkami
 • + starsze urządzenia sobie średnio radzą z odbieraniem zza ścian, ale na nowszych jest zasięg na całym piętrze
 • WADY:
 • - bywa że połączenie się przerwie i trzeba go resetować, ale na tym samym simie i starym modemie działo się to dwa razy częściej
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
zrywa zasięg i połączenie trzeba resetować router.

Anteny zewnętrze zbyt słabe żeby złapać LTE poza miastem.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
generalnie ok, jedyna wada że łączy się automatycznie z bts i nie ma możliwości wyszukiwania, co za tym idzie przy dużej ilości użytkowników w około są problemy z prędkością.
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Jest zdecydowanie lepszy od airboxa od orange, ale zasięgi LTE nadal gorsze niż smartphone. Do wersji 4 można dołączyć zewnętrzną antenę LTE, ale tego nie robiłem. WiFi pomimo wewnętrznych anten ma całkiem spory zasięg.
 • ZALETY:
 • + V4 zewnętrzne anteny LTE
 • + Dobre zasięgi LTE i WiFi
 • + Ertetyczny
 • + Łatwy w obsłudze
 • WADY:
 • - Producent zamiast wydawać nowego modelu wydaje jeden w kilku wersjach różniących się od siebie znacząco!
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Niby działa, ale... w mojej sytuacji okazało się, że router LTE bez agregacji pasm jest ledwie używalny. W Warszawie w godzinach szczytu 1-4Mb/s Jeżeli chcesz używać w okolicy "zatłoczonych" BTS'ów, to lepiej dołożyć i kupić co najmniej MR600 (agreguje 2 pasma) albo coś, co potrafi agregować 4 - wtedy transfery będą zadowalające. Może i cena będzie sporo wyższa, ale stabilność połączenia i prędkości będą warte inwestycji.
Jakby co, to przy słabym sygnale można łatwo podłączyć antenę zewnętrzną, choć te patyki też dają radę.
Posiadam ten produkt Ponad pół roku

Pytania i odpowiedzi

(14)
czy ten router posiada funkcję WDS bridging?
https://www.tp-link.com/pl/support/faq/264/
https://www.wind.gr/files/1/wind_v2/supportFixed/TP-LINK_Archer_MR200/setup/TP_LINK_Archer_MR200_User_Guide.pdf
strona 83
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale mój MR200 w wersji 4 jest ustawiony na "3G/4G Router Mode" i nie mogę znaleźć tych opcji pokazanych w linkach powyżej. Może po przestawieniu na "Wireless Router Mode" pojawi się. Ale jeśli ten ma być używany jako modem LTE to takiej opcji nie ma.

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(60)
Pytania i odpowiedzi
(14)
Inspiracje
(0)
Outlet
(0)

Market

Zobacz również: A4Tech Bloody B-071 (A4TPAD44136), StarTech CAT6 Niebieski Patchcord 10M (N6PATC10MBL), Team Group C143 32GB (TC143332GW01), MicroConnect RJ-45/RJ-45 kat.5e 15m Zielony (UTP515G), Lenovo 3 YEAR ONSITE REPAIR 24X7 - 00VL234, Bong Koperty brązowe C5 HK B/O (185390), Thrustmaster Kierownica Ferrari 250 GTO Add-On (2960822), MSI GV62 8RD-018XPL 32 GB RAM/ 256 GB M.2 PCIe/ 1TB HDD/ Windows 10 Home PL, MicroStorage na drugi dysk do laptopa, SATA, 2.5", 9.5mm (KIT142), Dream Machines G1060-17PL49 16 GB RAM/ 120 GB SSD/ Windows 10 Home PL, GSM City CASE ETUI ARMOR SREBRNY IPHONE 7 8 PLUS, Belldeco RETRO RAMKA NA ZDJĘCIA 2, TOP-2000 ZESZYT A5 80K KR.TOP-2000 GOLDIE KRATKA Z MARGINESEM, Belldeco Cukiernica Parma F + Mlecznik, QUByte Interactive 99Vidas, Bialetti Fiammetta 3 filiżanki (5342)