Płyta główna Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3
- Chipset płyty: Intel Z370
- Gniazdo procesora: Socket 1151 (Coffee Lake)
- Ilość slotów pamięci: 4
- Standard pamięci: DDR4
- Standard płyty: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Opis produktu
ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań
Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak również domowych i dla graczy.

Pracuj i graj bez spadków mocy dzięki chipsetowi Intel Z370
Płytę główną wyposażono w chipset Intel Z370, który będzie kompatybilny z procesorami Coffee Lake. To rozwiązanie ze średniej półki cenowej, które świetnie sprawdzi się w średnio rozbudowanych konfiguracjach.

Najwyższa przepustowość dzięki pamięci DDR4
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR4. Obecnie jest to najczęściej wybierany standard pamięci RAM, a szczególnie w odniesieniu do nowych i wydajnych konfiguracji. Standard DDR4 pozwala na uzyskanie o wiele wyższej przepustowości pamięci RAM, co ma niebagatelny wpływ na wydajność komputera.

Kompatybilna z chipsetem Intel UHD Graphics
Płyta główna jest kompatybilna z chipsetem graficzny Intel UHD Graphics, dzięki czemu możliwe jest jej użytkowanie wraz z procesorem, który dysponuje zintegrowaną grafiką Intel UHD Graphics, a jest ona integrowana z wieloma wydajnymi jednostkami marki Intel. To pozwala zrezygnować z zakupu odrębnej karty graficznej albo tylko odłożyć ten wydatek na później.

Najwyższa jakość dźwięku
Ten model płyty głównej został wyposażony w zintegrowany chipset dźwiękowy Realtec ALC 1220, który zapewnia bardzo wysoką jakość dźwięku. Płyta główna ze zintegrowanym chipsetem dźwiękowym może być dobrą alternatywą dla zakupu odrębnej karty dźwiękowej. To ekonomiczne rozwiązanie, które jednak zagwarantuje bardzo dobre parametry i świetnie sprawdzi się nie tylko podczas pracy przy komputerze, ale też w trakcie słuchania muzyki.

Pełnowymiarowe gniazdo PCI Express x16
Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.

Korzystaj z najszybszych dysków dzięki dwóm złączom M.2
Korzystaj z szybkich i nowoczesnych dysków SSD podłączanych do złącza M.2. Na tej płycie głównej znajdują się dwa sloty M.2, a dzięki temu możliwe będzie podłączenie do niej dwóch dysków SSD o dowolnej pojemności. Dyski podłączane są krawędziowo, bezpośrednio do płyty głównej, ich wymiary są zminimalizowane, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca wewnątrz obudowy.

Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego 1 Gbit/s. Taką przepustowość oferują np. sieci osiedlowe. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci, ale maksymalnie będzie to właśnie 1 Gbit/s, gdyż jest to górna granica w przypadku tej karty sieciowej.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID
Płytę główną wyposażono w kontroler Raid, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy Raid. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.

Szybki standard USB 3.2 Gen 2
Porty USB 3.2 drugiej generacji oferują nawet dwukrotnie wyższą przepustowość niż pierwsza generacja USB 3.2, czyli do 10 Gb/s. Co ważne, porty USB 3.2 są wstecznie kompatybilne ze starszymi generacjami USB, dzięki czemu można podłączać do nich przewody i urządzenia starszego typu, ale wówczas należy liczyć się z niższą przepustowością.

Obsługa Multi-GPU
Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego urządzenia.

Płyta główna Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3 z chipsetem Intel Z370
Obsługuje procesory Intel Core ósmej generacji
Dwukanałowy moduł DDR4 z pamięcią typu non-ECC
Intel® Optane ™ Memory Ready
PCIe Armor i Ultra Durable ™ Design
ALC1220 120dB SNR HD Audio
Intel GbE LAN z oprogramowaniem przyspieszającym cFosSpeed Internet Accelerator
FUNKCJE RGB z wieloma strefami LED Light Show
Smart Fan 5 zawiera wiele czujników temperatury i hybrydowych nagłówków wentylatorów z funkcją FAN STOP
2x Ultra szybkie porty M.2 z interfejsem PCIe Gen3 x4 i SATA
Projekt rezystorów antysiarczkowych
Ultra Durable ™ 25KV ESD i 15KV Surge LAN Protection
Obsługa Intel® Thunderbolt ™ 3 AIC
Instrukcja
Pliki do pobrania:
Płyta główna Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3 instrukcja
Specyfikacja techniczna
Opinie
(149)- ZALETY:
- + tania
- + wydajna
- + chłodna
- + RGB
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + Cena
- + Wydajność
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Oświetlenie
- + Świetne możliwości jak na tą cene
- + Świetna budżetowa płyta
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + Czujniki temperatury
- + Możliwość sterowania pompą cieczy bezpośrednio z płyty
- WADY:
- - cena
Jak chcesz się wypowiadać o czymś to najpierw trochę poczytaj bo cyferkami to się chwalić można w podstawówce. :)
Głównym elementem przemawiającym za zakupem tej płyty, jest obecność złącza M.2, a nawet dwóch złącz M.2 oraz obecność portu USB typu A i C Gen 2.
Jak najbardziej polecam.
- ZALETY:
- + Porty USB typu A i C Gen 2
- + Świetny przetwornik Audio
- + Dwa złącza M.2
Z drugiej strony producent chwali się mnogością aplikacji, które pozwalają na szerokie opcje konfiguracji bezpośrednio pod windowsem. W rzeczywistości te aplikacje są pisane chyba przez stażystów na kolanie. Opcji wcale nie jest aż tak wiele. 3D OSD jak się okazuje w ogóle nie działa i jest to problem w sieci powszechnie znany, światełka i wentylatory możesz konfigurować jak chcesz a po restarcie i tak mogą zacząć działać jak chcą. Zaawansowanych opcji OC w aplikacji easytune lepiej nie ruszać pod windowsem, bo potrafi wyskoczyć bluescreen po zatwierdzeniu czegoś mało istotnego.
To są drobiazgi, ale irytujące.
- ZALETY:
- + wygląd
- + ilość opcji w UEFI
- + ilość czujników
- + ilość portów
- + niezłe audio
- + solidne wykonanie
- + sekcja zasilania nie grzeje się
- WADY:
- - niedopracowane aplikacje pod windows
- - polskie UEFI tłumaczone translatorem
- - mało światełek:)
Pytania i odpowiedzi
(100)Mam tak włożone dwa dyski M.2 do tej płyty, jeden na system i drugi na różne śmieci, działa beż żadnych problemów , pozdrawiam
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing
Market


To o czym trzeba pamiętać to by zrobić update BIOS. Warto poczytać na stronie internetowej tej MOBO jakie zmiany wprowadzają te aktualizacje.