Płyta główna Asus Z170M-PLUS s1151 Z170 4DDR4 RAID/USB3.0/GLAN uATX - Z170M-PLUS ( Z170M-PLUS
- Chipset płyty: Intel Z170
- Gniazdo procesora: Socket 1151
- Liczba slotów pamięci: 4
- Standard płyty: Micro ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Kompatybilność z procesorami Kaby Lake
Płyty główne na chipsecie H110, B150, Z170, H170 nie są kompatybilne z procesorami Intel siódmej generacji. W przypadku montażu komputera z użyciem płyty głównej o wyżej wymienionym chipsecie konieczne jest dokupienie aktualizacji BIOS-u (jeżeli usługa montażu realizowana jest przez morele.net oraz producent przewidział możliwość aktualizacji BIOSu).
Micro ATX - idealne rozwiązanie do małych komputerów
Płyta główna w rozmiarze Micro ATX pasuje do obudów komputerowych typu Midi Tower, Micro Tower, Mini Tower i Full Tower. Ten rozmiar płyty głównej to pomniejszony format ATX i dysponuje zazwyczaj mniejszą liczbą złącz i portów niż format ATX, ale za to może być stosowany w kompaktowych obudowach komputerowych.

Niezawodna wydajność z socketem 1151
Płyta główna z socketem 1151 jest kompatybilna z procesorami Intel Core Skylake oraz Kaby Lake. Dla jednostek z serii Coffee Lake powstał odrębny socket, który oznaczany jest jako 1151 Coffee Lake.

Najwyższa przepustowość dzięki pamięci DDR4
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR4. Obecnie jest to najczęściej wybierany standard pamięci RAM, a szczególnie w odniesieniu do nowych i wydajnych konfiguracji. Standard DDR4 pozwala na uzyskanie o wiele wyższej przepustowości pamięci RAM, co ma niebagatelny wpływ na wydajność komputera.

4 sloty pamięci RAM - idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników
Na płycie głównej znalazło się miejsce na cztery sloty na pamięć RAM, dzięki czemu będzie możliwe zastosowanie nawet czterech kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Ilość potencjalnie zamontowanej pamięci nada się nie tylko do pracy biurowej czy codziennej rozrywki, ale i również do wydajniejszych jednostek przeznaczonych do gier lub zasobożernych aplikacji.

Kodek audio wysokiej jakości
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowany chipset dźwiękowy Realtek ALC 887, dzięki czemu można będzie zrezygnować z zakupu odrębnej karty dźwiękowej. To ekonomiczne i wygodne rozwiązanie, które pozwala zredukować koszty zakupu komputera. Chipset Realtek ALC 887 jest powszechnie stosowany w licznych płytach głównych z różnych półek cenowych i dobrze oceniany przez użytkowników.

Pełnowymiarowe gniazdo PCI Express x16
Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.

Korzystaj z najszybszych dysków dzięki złączu M.2
Korzystaj z szybkich i nowoczesnych dysków SSD podłączanych do złącza M.2. Na tej płycie głównej znajduje się jeden slot M.2, a dzięki temu możliwe będzie podłączenie wydajnego dysku SSD o dowolnej pojemności. Dyski podłączane są krawędziowo, bezpośrednio do płyty głównej, ich wymiary są zminimalizowane, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca wewnątrz obudowy.

Obsługa zintegrowanej grafiki
Jeśli nie zamierzamy korzystać z wysokowydajnych kart graficznych, to do codziennego użytkowania komputera w zupełności wystarczy nam zintegrowana grafika, którą obsługuje ta płyta główna. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku, gdy zależy nam na korzystaniu z tej funkcji, do płyty głównej należy dobrać odpowiedni model procesora, który posiada wbudowany układ graficzny.

Standard USB 3.2 Gen 1
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.

Uniwersalny port USB 2.0
Choć USB 2.0 jest już starszą generacją tego złącza to wciąż jest niezwykle często stosowany we współczesnych komputerach. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie tego wtyku również do nowszych standardów tego interfejsu, a maksymalna przepustowość na poziomie 480 Mb/s wystarcza do podstawowych zastosowań.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID
Płytę główną wyposażono w kontroler RAID, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.

Obsługa Multi-GPU
Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz zbudować wydajną konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart graficznych, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego komputera. Rozwiązane to jest często wykorzystywane przez entuzjastów płynnej rozgrywki oraz w wydajnych stacjach roboczych.

Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.

Płyta główna Asus Z170M-PLUS. Dedykowana do najnowszych procesorów Intel Skylake.
- Standard płyty: microATX
- Chipset:
- Socket: 1151
- Pamięć: 4 gniazda DDR4
- Karty rozszerzeń: 1x PCI Express 3.0 x16 / 1x PCI Express 3.0 x16 (x4) / 2x PCI Express 3.0 x1
- Chipset płyty Intel Z170
- Gniazdo procesora Socket 1151
- Liczba slotów pamięci 4
- Standard płyty Micro ATX
- ZALETY:
- + fajnie kreci i5-6600k - do 4,6ghz max
- WADY:
- - duzo update biosu, srednio stabilne wersje bywaly- system stabilny w windows ale zawieszal sie w BIOS takze ASUS wypuszcza wersje beta..
- ZALETY:
- + Standardowy zestaw złączy ale b. dobra jakość wykonania
- WADY:
- - Drugi pcie 3.0 mógłby być 16x a nie 4x
- ZALETY:
- + Asus to Asus. Nieograniczona kontrola nad prędkością wiatraczka (włącznie z wyłączeniem zupełnym).
- WADY:
- - Niestety, aby ta płyta główna zaczęła działać stabilnie (aby połączenie sieciowe i dyski SSD nie znikały po wybudzeniu kompa z uśpienia) należy zrobić downgrade BIOS-u. No i na żadnych listach dyskusyjnych o tym nie piszą niestety, należy do tego dojść samemu metodą prób i błędów, co zajmuje około miesiąca...
- ZALETY:
- + mAtx, gniazda dla 3 monitorów, obsługa najnowszych procesorów i dysków m.2. regulacja obrotów 3 wentylatorów, soft od asusa do wentylatorow
- WADY:
- - Malo gniazd USB na tylnym panelu. Niepotrzebne gniazda ps2. Troche zbyt miekki laminat, ugina sie przy montażu.
Market


Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Przy Thermaltaku NIC32L karta grafiki ledwo pasuje i prawie wadzi :).
Co do BIOS to widzę że ktoś ma ten sam problem..zawiesza się ;)
http://imgur.com/a/MgksL
moj komentarz pisalem na swiezo, teraz po 10mc nadal uwazam ze chociaz plyta jest dobra (doceniam np tryb turbo w usb) to sa pewne widoczne wady:
- kazdy update bios to utrata ustawien. wczesniejszy ich eksport jest mozliwy ale chyba asus nie testowal importu bo u mnie byl fail
- Al Suit 3 bardzo zle pokazuje temp procesora wiec bardzo ciezko dopasowac obroty wiatrakow. np wiekszosc aplikacji pokazuje 60+, a asus ze jest 50, potem nagle 45.