Płyta główna Asus X99-DELUXE II
- Chipset płyty: Intel X99
- Gniazdo procesora: Socket 2011-3
- Liczba slotów pamięci: 8
- Praca bezprzewodowa: Bluetooth, Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
- Standard płyty: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań
Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak i również domowych i dla graczy.

Najwyższa przepustowość dzięki pamięci DDR4
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR4. Obecnie jest to najczęściej wybierany standard pamięci RAM, a szczególnie w odniesieniu do nowych i wydajnych konfiguracji. Standard DDR4 pozwala na uzyskanie o wiele wyższej przepustowości pamięci RAM, co ma niebagatelny wpływ na wydajność komputera.

8 slotów pamięci RAM - najlepsze rozwiązanie dla profesjonalistów
Na tej płycie głównej znalazło się miejsce na aż osiem slotów na pamięć RAM, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie bardzo wydajnej konfiguracji i zastosowanie w niej do 8 kości pamięci RAM. Pozwoli to na zbudowanie niezwykle wydajnej jednostki do najcięższych wyzwań.

Standard USB 3.2 Gen 1
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.

Uniwersalny port USB 2.0
Choć USB 2.0 jest już starszą generacją tego złącza to wciąż jest niezwykle często stosowany we współczesnych komputerach. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie tego wtyku również do nowszych standardów tego interfejsu, a maksymalna przepustowość na poziomie 480 Mb/s wystarcza do podstawowych zastosowań.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID
Płytę główną wyposażono w kontroler RAID, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.

Obsługa Multi-GPU
Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz zbudować wydajną konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart graficznych, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego komputera. Rozwiązane to jest często wykorzystywane przez entuzjastów płynnej rozgrywki oraz w wydajnych stacjach roboczych.

Karta sieciowa z dwoma portami LAN 10/100/1000
Na płycie głównej znajduje się zintegrowana karta sieciowa z dwoma portami 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Drugi port można wykorzystać do stworzenia mostka sieciowego albo po to, by podłączyć do sieci także dodatkowe urządzenie, co pozwoli ograniczyć liczbę przewodów między urządzeniami i routerem. Ostateczna przepustowość połączenia zależy od parametrów sieci.

Obsługa łączności WiFi 5
Korzystaj z popularnego standardu bezprzewodowej łączności Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac), który zapewnia wysoką przepustowość połączenia i przyjemność z użytkowania. Dzięki tej zintegrowanej funkcji nie ma potrzeby dokupywania dodatkowej bezprzewodowej karty sieciowej do naszego komputera, aby móc łączyć się z Wi-Fi.

Wygodna łączność Bluetooth
Płyta główna posiada zintegrowaną opcję komunikacji bezprzewodowej za pośrednictwem sieci Bluetooth. Ta technologia może być szczególnie istotna, gdy mamy zamiar korzystać z bezprzewodowych peryferiów takich jak słuchawki, klawiatura lub mysz, które ją obsługują. Dzięki temu nie musimy dokupywać dodatkowych akcesoriów, by cieszyć się wygodnym, bezprzewodowym rozwiązaniem pozbawionym kabli.

Przebudź prawdziwą wydajność za pomocą jednego kliknięcia i pionierskiego gniazda OC oraz niezrównanych możliwości połączeniowych w standardzie 3x3 802.11ac Wi-Fi.
- ASUS Aura – Sterowanie wbudowanym oświetleniem RGB i 4- stykową listwą, którą można zsynchronizować z dowolnym sprzętem z rozwojowej serii Aura ASUS.
- SafeSlot – Zmodernizowane i wzmocnione gniazdo PCIe, wyprodukowane z wykorzystaniem procesu formowania wtryskowego, który wiąże gniazdo z okalającym je metalem, zapewniając doskonałą odporność na ścinanie.
- 5-drożna optymalizacja: Fan Xpert 4 – Wynosi spersonalizowane chłodzenie na nowy poziom, z możliwością wykrywania wentylatorów PWM/DC na wszystkich końcówkach, z wykorzystaniem wentylatorów wysokiego natężenia i pompami cieczy chłodzącej w oprogramowaniu i UEFI.
- Łączliwość następnej generacji – niespotykana elastyczność dzięki wbudowanym gniazdom U.2 / M.2, które wydobywają przepustowość 32 Gb/s interfejsu PCIe, standardowi 3x3 802.11ac Wi-Fi, złączu USB 3.1 typu C i karcie rozszerzającej ThunderboltEX 3.
Odkryj prawdziwą wydajność nowej rodziny procesorów Intel Core i7 dla gniazda LGA 2011-v3 w przyszłości
Płyty główne z serii ASUS X99 zostały zaprojektowane od podstaw do wykorzystania w pełni nowej rodziny procesorów Intel® Core™ i7 dla gniazda LGA 2011-v3 oraz wydobycia każdego grama wydajności z najnowszej architektury Intel. ASUS oferuje NAJLEPSZE płyty główne dla graczy, entuzjastów, specjalistów od tworzenia treści i pasjonatów samodzielnego składania komputerów.
Wydajność procesora i pamięci DDR4 przekraczająca wszelkie oczekiwania!
Pionierskie gniazdo ASUS OC
Zaprojektowane po to, aby łamać bariery wydajności. Gniazdo ASUS OC wykorzystuje dodatkowe styki, aby podłączyć markowy obwód do styków zlokalizowanych w gnieździe LGA (Land Grid Array). W połączeniu ze spersonalizowanym interfejsem UEFI, ta ekskluzywna funkcja umożliwia osiągnięcie wyższych częstotliwości pamięci DDR4, skraca opóźnienia i zwiększa stabilność podczas przetaktowania, również w warunkach ekstremalnych, jak np. w ciekłym azocie (LN2). Gniazdo OC jest w 100% kompatybilne z wszystkimi procesorami LGA 2011-v3, co zapewnia idealne połączenie wydajności przetaktowania i kompatybilności.
Unikatowa regulacja napięcia magistrali pamięci cache
Magistrala pamięci podręcznej łączy obszary takie, jak rdzenie procesorów, sterowniki pamięci DDR4, agent systemowy oraz współdzielona pamięć podręczna L3 – to krytyczne połączenie dla całego podsystemu CPU. Większa częstotliwość połączenia pamięć podręczna-magistrala bezpośrednio zwiększa wydajność podsystemu, więc gniazdo ASUS OC doprowadza na zasadzie wyłączności regulowane napięcie typu pamięć podręczna-magistrala, aby osiągnąć wyższe częstotliwości magistrali pamięci podręcznej.
Wynieś częstotliwość pamięci na poziom 3333 MHz i jeszcze wyżej! Markowy obwód T-topologii ASUS oraz gniazdo OC zapewniają znakomite możliwości przetaktowania pamięci, aby uwolnić pełną moc DDR4, minimalizując sprzężenia sygnału i odbicia sygnału. Dzięki innowacyjnym równoodległym kanałom pamięci, zapewnia najbardziej wyważone i mocne opcje kompatybilności przetaktowania. ASUS współpracuje z niemal każdą marką pamięci DDR4, aby zapewnić optymalną kompatybilność.

- Chipset płyty Intel X99
- Gniazdo procesora Socket 2011-3
- Liczba slotów pamięci 8
- Praca bezprzewodowa Bluetooth, Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
- Standard płyty ATX
- górna półka, jeśli chodzi o wydajność procesorów - tutaj bez wątpienia wciąż jeszcze najlepsza jest platforma X99. Moje założenie wstępne było takie, że ma ona bez problemu obsługiwać procesory Haswell, a w przyszłości nowe Broadwell-e (gdy rozpoczynałem analizę rynku, to procesory te miały dopiero premierę - ostatecznie to właśnie 6850K został przeze mnie wybrany). Chodzi o to, żeby zamiast kupować od razu nowy komputer, po prostu spróbować wymienić procesor na bardziej wydajny, jeśli będzie taka potrzeba.
- możliwość znacznej rozbudowy RAMu w przyszłości, najlepiej do 128GB (pamiętam czasy sprzed 15-20 lat, kiedy standard to było 32MB, dużo to 64, a ogromną liczbą było 128 - ciekawe jest to, że dzisiaj mamy 1000 razy większą pojemność). Dzisiaj 32GB to ogromna liczba, ale moim zdaniem nie ma tu jakichś absolutnych ograniczeń (chyba wszyscy znają to powiedzenie o 640KB RAMu ;) )
- szerokie możliwości rozbudowy - pełne wykorzystanie 40 linii PCIE, co umożliwia platforma X99
- dobre możliwości w zakresie OC
- duża ilość portów i interfejsów - także tych, które dopiero wchodzą na rynek i mają docelowo zastąpić istniejące (a więc M.2, U.2, USB3.1 - także typ C, Thunderbolt w najwyższej wersji), aby w przyszłości mieć na jakiś czas spokój co do możliwości podłączania nowych urządzeń (pamiętam ten ból, gdy dawno temu wybrałem płytę główną bez SATA, gdy dopiero ono wchodziło na rynek i po paru latach stało się standardem).
- zintegrowania karta WiFi
- przyjazny BIOS
- solidność producenta
Wszystkie te wymagania najlepiej spełnia właśnie ASUS X99 DELUXE II. Mamy tu obsługę procesorów Haswell i Broadwell, maksimum 128GB RAMu, w sumie 6 różnych slotów PCIE, dwa złącza M.2 i dwa U.2, dużo portów SATA (w tym SATA Express), dużo portów USB 2.0, 3.0 i 3.1 (w tym typ C), karta do montażu dysku M.2 w slocie PCIE i co ciekawe - dedykowana karta z interfejsem Thunderbolt 3.0. Możliwości OC zwiększa specjalnie zaprojektowane gniazdo pod procesor, a UEFI BIOS jest przyjazny w obsłudze. Ciekawa jest też kwestia WiFi - antena ma aż 3 przewody i poza dostępem do sieci obsługuje tzw. Asus WiFi Go, które zamierzam w przyszłości przetestować (m. in. zdalny pulpit). W opakowaniu mamy wszystko, co potrzeba - kable, śrubki, instrukcje etc. Jest też podświetlenie LED-owe z możliwością rozbudowy, ale nie było to w moim wypadku kryterium wyboru (choć przyznam, że ten feature spodobał mi się). Przydaje się też dodatkowa płytka z rozszerzeniem sterowania wentylatorów.
Do wad mógłbym zaliczyć sposób przyporządkowania linii PCIe między slotami i złączami. Na razie nie stanowi to problemu, ale osobom planującym rozbudowę na maksa (w tym SLI) radzę dokładnie wczytać się w instrukcję, żeby niczego nie przeoczyć - dużo portów jest od siebie zależnych. Przykładowo, port M.2 razem z U.2_2 zabiera linie ze slotu PCIE16_3, który jest dedykowany dla drugiej karty graficznej w trybie SLI, co u posiadaczy dysku SSD na te złącza automatycznie wymusza przejście z tryb x16/x16 na tryb x16/x8. Nie rozumiem, dlaczego nie wykonano tutaj sparowania linii z portem PCIE16_2 (które pracuje w trybie 2.0, a nie 3.0), skoro i tak trzeba ten slot wyłączyć, jeśli chce się w pełni korzystać z możliwość USB3, 3.1 oraz SATA Express. Mając tą wiedzę, można zadać sobie pytanie, dlaczego wspomniany slot PCIE16_2 nie jest w takim razie umieszczony pomiędzy slotami PCIE pracującymi w trybie 3.0 - można byłoby wtedy stworzyć konfigurację 3-Way SLI bez niepotrzebnego eliminowania jednego slotu PCIE 3.0 (co teraz uniemożliwia współistnienie 3-Way SLI i karty rozszerzeń Thunderbolt 3.0).
Podsumowując, jest to produkt naprawdę godny polecenia i jeśli ma się w planach przede wszystkim zakup wydajnego komputera pozwalającego na komfortową pracę i rozrywkę oraz rozbudowę na wiele lat do przodu, to nie mam żadnych wątpliwości, że właśnie ten produkt jest najlepszym rozwiązaniem. Rasowi gracze wybraliby pewnie inne, bardziej dedykowane i ciut droższe rozwiązania z serii ROG, ale mimo wszystko także dla nich jest to produkt, którego nabycie warto rozważyć - IMHO w niczym on nie ustępuje jeszcze droższym produktom.
- ZALETY:
- + Bardzo duże możliwości rozbudowy, dużo portów, slotów i złącz
- + Dodatkowa karta rozszerzeń do sterowania wentylatorami
- + Zaawansowane i szybkie WiFi z autorską technologią ASUS Go!
- + Bardzo dobry układ dźwiękowy
- + Karta Thunderbolt 3.0
- + Gniazdo procesora zaprojektowane pod OC
- + Podstawowe oświetlenie LED
- + Bogate wyposażenie
- + Obszerna instrukcja
- WADY:
- - Po zapoznaniu się z instrukcją ma się wrażenie, że rozmieszczenie slotów PCIe i ich sparowanie z nowszymi interfejsami powinno wyglądać trochę inaczej...
- - Jednak cena musi być uznana za wadę, ale dotyczy to 90% płyt głównych platformy X99
- ZALETY:
- + jakość
- WADY:
- - cena
- ZALETY:
- + Dużo rozszerzeń
- + Zastosowane technologie
- WADY:
- - Długo się uruchamia
- - Cena


Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Płyta główna Asus X99-DELUXE II możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00