Płyty główne

Płyta główna Asus M5A97 R2.0 AM3+ AMD970 4DDR3 RAID/USB3/GLAN ATX - (M5A97 R2.0)

Socket AM3+ AMD SB950 AMD 970 DDR3 ATX
ID produktu: 514734
Zobacz produkty podobne
(228)
Zapytaj społeczności 34 pytania
 • Architektura wielokanałowa: Dual-Channel
 • Chipset płyty: AMD 970, AMD SB950
 • Gniazdo procesora: Socket AM3+
 • Ilość slotów pamięci: 4
 • Standard płyty: ATX
Opis
Specyfikacja
Opinie (228)
Inspiracje (2)
Pytania i odpowiedzi (34)
Gwarancje i usługi
Raty i leasing

Opis produktu


Architektura ASUS Dual Intelligent Processors, niezwykłe prędkości transferu USB 3.0 oraz Windows 8 na AMD 970

 • Dwa inteligentne procesory - TPU + EPU.
 • Remote GO! - Zdalne sterowanie komputerem i wygodna rozrywka domowa
 • USB 3.0 Boost -Szybsza transmisja danych USB 3.0 dzięki UASP
 • Network iControl - Kontrola przepustowości sieci w czasie rzeczywistym
 • DirectKey - Dedykowany przycisk dający bezpośredni dostęp do BIOSu
 • USB BIOS Flashback - Proste i bezproblemowe aktualizowanie BIOSu
 • UEFI BIOS - wygodny i prosty interfejs BIOS-u.
 • Obsługa pamięci ECC i Non-ECC
 • Gotowy na Windows 8 – sprawdzona zgodność

 

 

Technologia Dual Intelligent Processors

Technologia Dual Intelligent Processors

ASUS kontynuuje promowanie nowatorskich rozwiązań, wprowadzając pierwszą w świecie technologię Dual Intelligent Processors. To wyjątkowe rozwiązanie składa się z EPU (jednostki przetwarzania energii), która automatycznie monitoruje pobór mocy w całym systemie w celu zapewnienia maksymalnej efektywności, oraz TPU (jednostki przetwarzania TurboV) gwarantującej doskonałą wydajność w każdym zadaniu, co przekłada się na niezrównane doznania podczas pracy.

 
TPU

Jedyny turboprocesor
Uwolnij moc dzięki jednemu przełącznikowi na płycie głównej ASUS-a albo narzędziu AI Suite II. Układ TPU oferuje precyzyjną kontrolę napięcia oraz zaawansowane monitorowanie funkcjami Auto Tuning i TurboV. Auto Tuning w przyjazny użytkownikowi sposób udostępnia automatyczną optymalizację systemu dającą duże, lecz stabilne szybkości zegara, podczas gdy TurboV pozwala na nieograniczoną swobodę regulacji częstotliwości CPU oraz mnożników, co przekłada się na zoptymalizowaną wydajność w różnych sytuacjach.

EPU

Efektywność energetyczna przez cały czas
Skorzystaj z pierwszego w świecie układu oszczędzającego energię w PC w czasie rzeczywistym, aktywując go przełącznikiem na płycie głównej albo narzędziem AI Suite II. Uzyskaj totalną optymalizację energetyczną w całym systemie dzięki automatycznej detekcji bieżącego obciążenia komputera i inteligentnemu sterowaniu poborem mocy. Zmniejszysz w ten sposób również szum wentylatora i wydłużysz żywotność podzespołów! 

Wyjątkowe funkcje ASUS-a

Remote GO!
Zdalne sterowanie komputerem i wygodna rozrywka domowa
Remote GO! łączy bezprzewodowo komputery, tablety, smartfony i telewizory za pomocą istniejącego kabla LAN i routera. Umożliwia strumieniowanie multimediów z komputera na urządzenia DLNA, zapewnia dostęp do komputera z dowolnego miejsca za pomocą urządzenia mobilnego oraz ułatwia transfer plików pomiędzy komputerem, a urządzeniami mobilnymi. To łatwe w obsłudze, futurystyczne środowisko pełniące trzy podstawowe funkcje: Multimedialne centrum DLNA, Zdalny pulpit i Przesyłanie plików. Multimedialne centrum DLNA: Oglądaj filmy i zdjęcia HD i słuchaj muzyki znajdującej się na komputerze korzystając z mobilnego urządzenia DLNA. Możesz również odtwarzać multimedia na telewizorze korzystając z tabletu. To doskonały sposób na stworzenie własnego kina domowego! Zdalny pulpit: Steruj swoim komputerem w czasie rzeczywistym za pomocą smartfona lub tabletu. Funkcja ta pozwala na utworzenie wirtualnego, zdalnego pulpitu dającego dostęp do danych na komputerze przy pomocy smartfona lub tabletu.  Przesyłanie plików:: wysyłaj i udostępniaj pliki pomiędzy komputerem, a urządzeniami mobilnymi*. Wystarczy jedno kliknięcie przycisku myszy!.
*Urządzenia iPad/iPhone mogą jedynie wysyłać pliki, nie może ich odbierać. 

Sieć domowa z Wi-Fi GO!! 
1.tworzenie środowiska Wi-Fi- użyj obecnego kabla LAN i ustawień routera, by podłączyć komputer i urządzenia do tej samej sieci domowej
2.Zainstaluj Remote GO! na swoim komputerze
3.Pobierz Wi-Fi GO! Połącz się z urządzeniami mobilnymi (obsługiwane systemy operacyjne: iOS 4.0 lub nowszy oraz Android 2.3 lub nowszy) 
4.Instalacja gotowa - wraz z ASUS Remote GO! otrzymasz trzy darmowe użyteczne aplikacje!
USB 3.0 Boost

Szybsza transmisja danych USB 3.0 dzięki UASP
Nowa technologia ASUS USB 3.0 Boost obsługuje UASP (USB Attached SCSI Protocol), najnowszy standard USB 3.0. Dzięki technologii USB 3.0 Boost urządzenie USB może ulec przyspieszeniu nawet do 170% przy i już niezwykle szybkich transferach USB 3.0. Oprogramowanie firmy ASUS automatycznie przyspiesza prędkość transferu danych w kompatybilnych urządzeniach peryferyjnych USB 3.0 bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony użytkownika.. 

 • Obsługa USB 3.0 UASP - natychmiastowy wzrost prędkości do 170%
 • Kompletne rozwiązanie USB 3.0 - Zwiększona wydajność urządzeń USB
 • Prosta obsługa - Automatyczne wykrywanie ustawień zapewnia najbardziej wydajne działanie
> Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

 

USB BIOS Flashback

Proste i bezproblemowe aktualizowanie BIOSu
USB BIOS Flashback to najwygodniejszy sposób wgrywania BIOSu! Umożliwia overclockerom wypróbowywanie nowych wersji UEFI BIOS bez potrzeby uruchamiania zainstalowanego systemu operacyjnego ani dotychczasowej wersji BIOSu. Działa nawet bez podłączonych kluczowych komponentów takich jak procesor, czy pamięć. Wystarczy podpiąć pamięć USB, wcisnąć i przytrzymać dedykowany przycisk przez 3 sekundy. BIOS zostanie automatycznie wgrany w trybie czuwania komputera. Bezproblemowa i wygodna aktualizacja!

DirectKey

Dedykowany przycisk dający bezpośredni dostęp do BIOSu
Stworzony z myślą o użytkownikach często zmieniających ustawienia BIOSu, przycisk umożliwia szybkie przejście do panelu sterującego BIOS, kiedy komputer jest w stanie uśpienia. Koniec z ciągłym przyciskaniem klawisza DEL podczas uruchamiania komputera. Wygodna i łatwa obsługa!

Network iControl

Kontrola przepustowości sieci w czasie rzeczywistym
Jedno kliknięcie sprawia, że otwarta w danej chwili aplikacja uzyskuje priorytet przepustowości sieciowej. Co więcej, użytkownicy mogą ustalać priorytety swoim ulubionym programom poprzez konfigurację profili w przyjaznym dla użytkownika interfejsie. Profile umożliwiają uruchamianie programów w określonych godzinach, aby uniknąć dużego tłoku sieciowego i długiego czasu oczekiwania na pobierane pliki. Automatyczna łączność PPPoE znacznie poprawia wygodę korzystania sieci. Najogólniej mówiąc, stanowi intuicyjne centrum kontroli przepustowości sieciowej.

 
UEFI BIOS

ASUS UEFI BIOS to pierwszy sterowany myszką BIOS z graficznym interfejsem. Jest dostępny w kilku trybach i bardzo przyjazny dla użytkownika. Obsługuje dyski twarde większe niż 2,2TB w 64-bitowych systemach operacyjnych..  Ekskluzywny interfejs firmy ASUS
Tryb EZ Mode wyświetla najczęściej odczytywane informacje. Użytkownicy mogą w nim wybrać ustawienia systemowe oraz ustalać kolejność urządzeń rozruchowych. Tryb zaawansowany umożliwia entuzjastom modyfikację ustawień DRAM poprzez zakładkę dedykowaną wyłącznie pamięci.  Nowość! Szybki i prosty dostęp do informacji zwiększający kontrolę nad systemem

 • Klawisz F12 umożliwia tworzenie migawek, które później można udostępniać lub wykorzystywać do rozwiązywania problemów
 • Klawisz F3 zapewnia dostęp do najczęściej wyświetlanych danych
 • Funkcja ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) daje dostęp do informacji związanych z pamięcią, wykrywa błędy złączy DIMM i pomaga w rozwiązywaniu problemów POST
 
 

Najnowsza technologia przesyłu danych

Pełna integracja USB 3.0

Podwojony dostęp do USB, podwójna wygoda
Firma ASUS rozmieściła strategicznie 4 portów USB 3.0 zarówno na przednim, jak i tylnym panelu, znacznie zwiększając do nich dostęp. Skorzystaj z najnowszej łączności Plug & Play i nawet 10-krotnie większych prędkości w porównaniu z USB 2.0. Płyta główna zapewnia większą wygodę i szybszą łączność.

Obsługa SATA 6Gb/s

Mostek południowy AMD® SB950 ma wbudowaną obsługę interfejsu Serial ATA (SATA) nowej generacji, więc ta płyta główna pozwala na uzyskanie przepustowości danych do 6 Gb/s. Otrzymujesz ponadto ulepszoną skalowalność, szybszy dostęp do danych i dwukrotnie większy transfer niż w obecnych magistralach.

Funkcje procesora, chipsetu i grafiki

Podstawka AMD® Socket AM3+ dla CPU AMD® z serii FX o maks. 8 rdzeniach

Procesory AMD® z serii FX™/Phenom™ II/Athlon™ II/ Sempron™ 100 (podstawka AM3+/AM3)
M5A97 R2.0 obsługuje wielordzeniowe procesory z podstawką AMD® AM3+/AM3 i unikatową pamięcią podręczną L3, oferując lepsze możliwości przetaktowania przy mniejszym poborze energii. Wspiera dwukanałowe pamięci DDR3 1866 i przyspiesza transfer danych do 5200 MT/s przez magistralę systemową z technologią HyperTransport™ 3.0. Obsługuje również procesory AMD® wykonane w nowym procesie 32 nm.

Chipset AMD® 970

Chipset AMD® 970 obsługuje interfejs HyperTransport™ 3.0 (HT 3.0) o prędkości do 4800 MT/s oraz grafikę PCI Express™ 2.0 x16. Został zoptymalizowany dla najnowszej podstawki AMD® AM3+ i procesorów wielordzeniowych, zapewniając doskonałą wydajność systemu i duże możliwości przetaktowania.

Obsługa czterech GPU w CrossFireX!
elastyczne rozwiązanie dla wielu GPU, Twoja tajna broń!
Technologia AMDCrossFireX™ zwiększa jakość obrazu i szybkość renderowania, eliminując tym potrzebę zmniejszania rozdzielczości w celu uzyskania obrazu wysokiej jakości. CrossFireX™ pozwala na zwiększenie ustawień antyaliasingu, filtrowania anizotropowego, cieniowania i tekstur. Dostosuj swoją konfigurację grafiki, eksperymentuj z ustawieniami 3D i sprawdź efekty swojej pracy dzięki za pomocą tworzonych w czasie rzeczywistym, trójwymiarowym podglądom w AMD Catalyst™ Control Center.

Gotowy na Windows 8

Gotowy na Windows 8

Dzięki przetestowaniu i zaaprobowaniu sterowników sprzętowych ASUS oferuje pełną obsługę Windows 8. Już teraz użytkownicy mogą sprawdzić nową wersję systemu operacyjnego na sprzęcie ASUS-a i być spokojni o łatwą aktualizację po udostępnieniu finalnych wersji sterowników, bez żadnych problemów ze zgodnością!

Dołączone oprogramowanie

ASUS CPU-Z

Zupełnie nowy wygląd CPU-Z
CPU-Z to wersja programu dostosowana przez ASUS i autoryzowana przez CPUID. Cechuje się tą samą funkcjonalnością i wiarygodnością, co oryginał, lecz ma unikatowy wygląd. Korzystaj z całkiem nowego oblicza ROG CPU-Z dla uzyskania wiernego raportu na temat CPU – i swojej wyjątkowości.

RoHS

GreenASUS i gotowość na ErP

Ta płyta główna jest przystosowana do uregulowań Unii Europejskiej związanych z produktami wykorzystującymi energię (ErP). Przepisy ErP wymagają, by produkty spełniały pewne kryteria sprawności energetycznej przy poborze mocy. Jest to zgodne z wizją ASUS-a tworzenia produktów przyjaznych środowisku i efektywnych energetycznie dzięki odpowiedniej konstrukcji i innowacjom, które redukują ślad węglowy, zmniejszając tym samym oddziaływanie na środowisko.

M5A97 R2.0 - przegląd produktu

Inne funkcje ASUS-a

TurboV

Dostosuj parametry wydajności systemu kilkoma kliknięciami.

AI Suite II

Szybki dostęp do innowacyjnych funkcji firmy ASUS.

Fan Xpert

Różnorodne, gotowe profile pozwalają na elastyczne sterowanie prędkością wentylatorów, by w efekcie uzyskać ciche środowisko pracy i skuteczne chłodzenie.

MemOK!

szybko sprawdza zgodność rozruchową pamięci.

 

Specyfikacja

AMD 970
AMD SB950
RAID 0
RAID 1
RAID 10
RAID 5
PCI (2 szt.)
PCI Express x1 (2 szt.)
PCI Express x16 (1 szt.)
PCI Express x4 (1 szt.)
1x port COM
1x przycisk Clear CMOS
1x przycisk DirectKey
1x przycisk MemOK!
1x przycisk USB BIOS Flashback
1x USB 3.0
1x złącze 24-pin ATX 12V
1x złącze 8-pin ATX 12V
1x złącze audio panelu przedniego
1x złącze CPU
1x złącze DRCT
1x złącze panelu systemowego
1x złącze TPM
3x USB 2.0
3x złącze FAN
S/PDIF
PS/2 x2
RJ-45 x1
S/PDIF Optyczne x1
USB 2.0 x6
USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1) x2
złącze audio x6
UEFI BIOS
2x przewód SATA III
płyta z oprogramowaniem
Q-Shield

Opinie (228)

(228)
4.5/5
(228)
96% osób poleca
ten produkt
5
73%
4
22%
3
3%
2
1%
1
1%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo udany produkt Asusa.
 • ZALETY:
 • + Świetna współpraca z procesorem FX-8320. Crossfire!
 • + Prosty w obsłudze i intuicyjny - \'graficzny\' bios.
 • + Dziecinnie prosta instalacja dołączonych sterowników dzięki opcji \'install all\'.
 • WADY:
 • - Nie wykryłem.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie

Inspiracje (2)

Pytania i odpowiedzi (34)

Czy ta płyta uciągnie gtx 1660ti?
Jak najbardziej.

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Opis:
Jeżeli chcesz wysłać sprzęt do serwisu, skorzystaj ze strony http://asus-serwis.pl/
Usługi
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (228)

Pytania i odpowiedzi (34)

Inspiracje (2)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: 4World Etui GSM POCKET FLOWER zielony (06182), Incore toner IB135C-N (TN-135) Cyan, Delock D-Sub (VGA) - Scart 2m czarny (65028), Buffalo BRXL-16U3-EU, Dell MS116 (570-AAIO), SuperMicro X11SSZ-QF (MBD-X11SSZ-QF-O), Chieftec 400W (GPE-400S), Roline HDMI na HDMI Czarny (12.03.3151), Donau TECZKA DO PODPISU DONAU, KARTON/PP, A4, 450GSM, 20-PRZEGR., CZARNA - zakupy dla firm - 8690001-01, CAZO Obroża skórzana z ćwiekami kwadrat 18x500mm brązowy, Ami Play Smycz regulowana 6 in 1 Reflective L 100-200 x 2cm Rózowy, LogiLink Keystone Jack, RJ45, CAT.6a, UTP (NK4005), SRT Serwo bezszczotkowe BH6027 HV 65g (25kg/ 0,08sec) (SRT-BH6027), Grohe Eurocube stojąca chrom (23445000), Yato Nóż do chleba 205mm (YG-02223), Mcab 1.5m czarny (7200103), Usams Ładowarka indukcyjna USAMS US-CD24 iPhone 8 X certyfikat apple biała, MSI GF63 8RD-013XPL 8 GB RAM/ 120 GB M.2 PCIe/ 128 GB SSD/ Windows 10 Pro PL , HP 22y 21.5-inch 2YV09AA#ABB