Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
darmowa dostawa Darmowa dostawa od 399 zł lub od 39,99 zł z  
Darmowa dostawa od 399 zł
 • dla produktów sprzedawanych i wysyłanych bezpośrednio przez Morele
 • obejmuje Kurier standard, Odbiór w punkcie i Paczkomaty 24/7
lub
Darmowa dostawa z Morele MAX od 39,99 zł
 • dla produktów sprzedawanych i wysyłanych bezpośrednio przez Morele oraz innych wybranych sprzedawców
 • obejmuje Kurier standard, Odbiór w punkcie i Paczkomaty 24/7 oraz Kuriera Express

Płyta główna Asus M5A97 EVO R2.0, 970, DualDDR3-1866, SATA3, RAID, GBLAN, ATX (M5A97 EVO R2.0)

Socket AM3+ AMD SB950 AMD 970 DDR3 ATX
ID produktu: 514848
Zobacz produkty podobne
(65)
Zapytaj społeczności 4 pytania
 • Chipset płyty: AMD 970, AMD SB950
 • Gniazdo procesora: Socket AM3+
 • Liczba slotów pamięci: 4
 • Praca bezprzewodowa: Nie
 • Standard płyty: ATX
Opis
Specyfikacja
Opinie (65)
Pytania i odpowiedzi (4)
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań

Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak również domowych i dla graczy.

Wysoka przepustowość dzięki pamięci DDR3

Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR3. Pamięć RAM DDR3 jest wciąż stosowana w starszych komputerach, zapewnia wyższą przepustowość niż pamięć DDR2.

4 sloty pamięci RAM - idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników

Na płycie głównej znalazło się miejsce na cztery sloty na pamięć RAM, dzięki czemu będzie możliwe zastosowanie nawet czterech kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Ilość potencjalnie zamontowanej pamięci nada się nie tylko do pracy biurowej czy codziennej rozrywki, ale i również do wydajniejszych jednostek przeznaczonych do gier lub zasobożernych aplikacji.

Sprawdzone rozwiązanie audio

Wysoką jakość dźwięku i świetną współpracę z dobrej klasy słuchawkami lub głośnikami zapewni zintegrowany chipset dźwiękowy Realtek ALC 892. Wybierając takie rozwiązanie, można zrezygnować z zakupu osobnej karty dźwiękowej. To jeden z popularniejszych i częściej stosowanych chipsetów dźwiękowych na płytach głównych.

Pełnowymiarowe gniazdo PCI Express x16

Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.

Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000

Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gbit/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID

Płytę główną wyposażono w kontroler RAID, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.

Standard USB 3.2 Gen 1

USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.

Uniwersalny port USB 2.0

Choć USB 2.0 jest już starszą generacją tego złącza to wciąż jest niezwykle często stosowany we współczesnych komputerach. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie tego wtyku również do nowszych standardów tego interfejsu, a maksymalna przepustowość na poziomie 480 Mb/s wystarcza do podstawowych zastosowań.

Obsługa Multi-GPU

Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz zbudować wydajną konfugurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart graficznych, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego komputera. Rozwiązane to jest często wykorzystywane przez entuzjastów płynnej rozgrywki oraz w wydajnych stacjach roboczych.


 

Dual Intelligent Processors 3 z nowym DIGI+ Power Control

Dual Intelligent Processors 3 z nowym DIGI+ Power Control
Opracowana przez firmę ASUS technologia Dual Intelligent Processors składa się z dwóch wbudowanych modułów - TPU (TurboV Processing Unit) i EPU (Energy Processing Unit). Trzecia generacja technologii Dual Intelligent Processors z nowym układem DIGI+ Power Control posiada trzy cyfrowe kontrolery napięcia zapewniające niezwykle precyzyjną regulację napięcia w procesorze i pamięci DRAM. Ta innowacyjna technologia stworzona przez firmę ASUS umożliwia bardzo precyzyjną regulację napięcia, co przekłada się na lepszą wydajność, zwiększoną stabilność i wyższe osiągi.

Nowy ASUS DIGI+ Power Control

Nowa cyfrowa kontrola zasilania procesora i pamięci DRAM
Nowy układ sterowania zasilaniem DIGI+ z dwoma cyfrowymi kontrolerami napięcia zamienia dostarczanie zasilania w kompleksowe rozwiązanie na płytach głównych AMD AM3+, w tym zupełnie nowe kontrolery DRAM oferujące ultradokładne dostrajanie pamięci jako uzupełnienie ultraprecyzyjnej kontroli napięcia CPU. Ta innowacyjna technologia stworzona przez firmę ASUS umożliwia bardzo precyzyjną regulację napięcia, co przekłada się na lepszą wydajność, zwiększoną stabilność i. Moduł TPU z nowym SMART DIGI+ Key - niesamowity wzrost wydajności
Firma ASUS po raz kolejny tworzy nowy standard zasilania - technologia SMART DIGI+ współpracuje z modułem TPU (TurboV Processing Unit), aby maksymalnie zwiększyć osiągi. Jednym kliknięciem włącz zupełnie nowy profil SMART DIGI+ Key i ręcznie dostosuj mnożniki CPU w TPU w celu zwiększenia częstotliwości CPU nawet o 100%! Zwiększony zakres przetaktowywania procesora i pamięci
Dzięki programowalnym cyfrowym kontrolerom użytkownicy mogą regulować napięcie w procesorze i pamięci DRAM, jak również przełączać częstotliwości dla różnych zastosowań. Nowe możliwości regulacji ustawień DRAM pozwalają na maksymalne wykorzystanie potencjału pamięci DDR3 dzięki kalibracji obciążeń VCCSA i o 30% większej tolerancji napięcia. Dwa cyfrowe kontrolery napięcia zapewniają dwa osobne wyjścia dla kanałów pamięci AB i CD. Dzięki bogatym opcjom zasilania oraz intuicyjnemu UEFI BIOS, przetaktowywanie dużych ilości pamięci staje się tak samo łatwe, jak w normalnych płytach głównych.

 

TPU

Jedyny turboprocesor
Uwolnij moc dzięki jednemu przełącznikowi na płycie głównej ASUS-a albo narzędziu AI Suite II. Układ TPU oferuje precyzyjną kontrolę napięcia oraz zaawansowane monitorowanie funkcjami Auto Tuning i TurboV. Auto Tuning w przyjazny użytkownikowi sposób udostępnia automatyczną optymalizację systemu dającą duże, lecz stabilne szybkości zegara, podczas gdy TurboV pozwala na nieograniczoną swobodę regulacji częstotliwości CPU oraz mnożników, co przekłada się na zoptymalizowaną wydajność w różnych sytuacjach..

EPU

Efektywność energetyczna przez cały czas
Skorzystaj z pierwszego w świecie układu oszczędzającego energię w PC w czasie rzeczywistym, aktywując go przełącznikiem na płycie głównej albo narzędziem AI Suite II. Uzyskaj totalną optymalizację energetyczną w całym systemie dzięki automatycznej detekcji bieżącego obciążenia komputera i inteligentnemu sterowaniu poborem mocy. Zmniejszysz w ten sposób również szum wentylatora i wydłużysz żywotność podzespołów!

Wyjątkowe funkcje ASUS-a

Remote GO!

Zdalne sterowanie komputerem i wygodna rozrywka domowa
Remote GO! łączy bezprzewodowo komputery, tablety, smartfony i telewizory za pomocą istniejącego kabla LAN i routera. Umożliwia strumieniowanie multimediów z komputera na urządzenia DLNA, zapewnia dostęp do komputera z dowolnego miejsca za pomocą urządzenia mobilnego oraz ułatwia transfer plików pomiędzy komputerem, a urządzeniami mobilnymi. To łatwe w obsłudze, futurystyczne środowisko pełniące trzy podstawowe funkcje: Multimedialne centrum DLNA, Zdalny pulpit i Przesyłanie plików. Multimedialne centrum DLNA: Oglądaj filmy i zdjęcia HD i słuchaj muzyki znajdującej się na komputerze korzystając z mobilnego urządzenia DLNA. Możesz również odtwarzać multimedia na telewizorze korzystając z tabletu. To doskonały sposób na stworzenie własnego kina domowego! Zdalny pulpit: Steruj swoim komputerem w czasie rzeczywistym za pomocą smartfona lub tabletu. Funkcja ta pozwala na utworzenie wirtualnego, zdalnego pulpitu dającego dostęp do danych na komputerze przy pomocy smartfona lub tabletu.  Przesyłanie plików: wysyłaj i udostępniaj pliki pomiędzy komputerem, a urządzeniami mobilnymi*. Wystarczy jedno kliknięcie przycisku myszy!.
*Urządzenia iPad/iPhone mogą jedynie wysyłać pliki, nie może ich odbierać. 

Sieć domowa z Wi-Fi GO! 
1.tworzenie środowiska Wi-Fi - użyj obecnego kabla LAN i ustawień routera, by podłączyć komputer i urządzenia do tej samej sieci domowej
2.Zainstaluj Remote GO! na swoim komputerze 
3.Pobierz Wi-Fi GO! Połącz się z urządzeniami mobilnymi (obsługiwane systemy operacyjne: iOS 4.0 lub nowszy oraz Android 2.3 lub nowszy) 
4.Instalacja gotowa- wraz z ASUS Remote GO! otrzymasz trzy darmowe użyteczne aplikacje!

USB 3.0 Boost

Szybsza transmisja danych USB 3.0 dzięki UASP Nowa technologia ASUS USB 3.0 Boost obsługuje UASP (USB Attached SCSI Protocol), najnowszy standard USB 3.0. Dzięki technologii USB 3.0 Boost urządzenie USB może ulec przyspieszeniu nawet do 170% przy i już niezwykle szybkich transferach USB 3.0. Oprogramowanie firmy ASUS automatycznie przyspiesza prędkość transferu danych w kompatybilnych urządzeniach peryferyjnych USB 3.0 bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony użytkownika. 

 • Obsługa USB 3.0 UASP - natychmiastowy wzrost prędkości do 170%
 • Kompletne rozwiązanie USB 3.0 - Zwiększona wydajność urządzeń USB
 • Prosta obsługa - Automatyczne wykrywanie ustawień zapewnia najbardziej wydajne działanie

 

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

 

USB BIOS Flashback

Proste i bezproblemowe aktualizowanie BIOSu USB BIOS Flashback to najwygodniejszy sposób wgrywania BIOSu! Umożliwia overclockerom wypróbowywanie nowych wersji UEFI BIOS bez potrzeby uruchamiania zainstalowanego systemu operacyjnego ani dotychczasowej wersji BIOSu. Działa nawet bez podłączonych kluczowych komponentów takich jak procesor, czy pamięć. Wystarczy podpiąć pamięć USB, wcisnąć i przytrzymać dedykowany przycisk przez 3 sekundy. BIOS zostanie automatycznie wgrany w trybie czuwania komputera. Bezproblemowa i wygodna aktualizacja!

DirectKey

Dedykowany przycisk dający bezpośredni dostęp do BIOSu Stworzony z myślą o użytkownikach często zmieniających ustawienia BIOSu, przycisk umożliwia szybkie przejście do panelu sterującego BIOS, kiedy komputer jest w stanie uśpienia. Koniec z ciągłym przyciskaniem klawisza DEL podczas uruchamiania komputera. Wygodna i łatwa obsługa!

Network iControl

Kontrola przepustowości sieci w czasie rzeczywistym Jedno kliknięcie sprawia, że otwarta w danej chwili aplikacja uzyskuje priorytet przepustowości sieciowej. Co więcej, użytkownicy mogą ustalać priorytety swoim ulubionym programom poprzez konfigurację profili w przyjaznym dla użytkownika interfejsie. Profile umożliwiają uruchamianie programów w określonych godzinach, aby uniknąć dużego tłoku sieciowego i długiego czasu oczekiwania na pobierane pliki. Automatyczna łączność PPPoE znacznie poprawia wygodę korzystania sieci. Najogólniej mówiąc, stanowi intuicyjne centrum kontroli przepustowości sieciowej.


 

UEFI BIOS

ASUS UEFI BIOS to pierwszy sterowany myszką BIOS z graficznym interfejsem. Jest dostępny w kilku trybach i bardzo przyjazny dla użytkownika. Obsługuje dyski twarde większe niż 2,2TB w 64-bitowych systemach operacyjnych.  Ekskluzywny interfejs firmy ASUS Tryb EZ Mode wyświetla najczęściej odczytywane informacje. Użytkownicy mogą w nim wybrać ustawienia systemowe oraz ustalać kolejność urządzeń rozruchowych. Tryb zaawansowany umożliwia entuzjastom modyfikację ustawień DRAM poprzez zakładkę dedykowaną wyłącznie pamięci.  Nowość! Szybki i prosty dostęp do informacji zwiększający kontrolę nad systemem

 • Klawisz F12 umożliwia tworzenie migawek, które później można udostępniać lub wykorzystywać do rozwiązywania problemów
 • Klawisz F3 zapewnia dostęp do najczęściej wyświetlanych danych
 • Funkcja ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) daje dostęp do informacji związanych z pamięcią, wykrywa błędy złączy DIMM i pomaga w rozwiązywaniu problemów POST

 

 
 

Najnowsza technologia przesyłu danych

Pełna integracja USB 3.0

Podwojony dostęp do USB, podwójna wygoda Firma ASUS rozmieściła strategicznie 4 portów USB 3.0 zarówno na przednim, jak i tylnym panelu, znacznie zwiększając do nich dostęp. Skorzystaj z najnowszej łączności Plug & Play i nawet 10-krotnie większych prędkości w porównaniu z USB 2.0. Płyta główna zapewnia większą wygodę i szybszą łączność.

Obsługa SATA 6Gb/s

Mostek południowy AMD® SB950 ma wbudowaną obsługę interfejsu Serial ATA (SATA) nowej generacji, więc ta płyta główna pozwala na uzyskanie przepustowości danych do 6 Gb/s. Otrzymujesz ponadto ulepszoną skalowalność, szybszy dostęp do danych i dwukrotnie większy transfer niż w obecnych magistralach..

Krystalicznie czysty dźwięk

DTS Connect

Ulepszona jakość dźwięku 
Aby w pełni wykorzystać możliwości dźwięku różnych formatów i poziomów jakości, DTS Connect łączy w sobie dwie technologie. DTS Neo:PC™ ulepsza jakość dźwięku z różnych źródeł (CD, MP3, WMA, radio internetowe) dostosowując je do standardu 7.1-kanałowego. Użytkownicy mogą następnie podłączyć swoje komputery do zestawów kina domowego.DTS Interactive koduje wielokanałowy strumień DTS na komputerze, następnie przesyła go do cyfrowego łącza audio (np. S/PDIF lub HDMI), które następnie przekazuje go do zewnętrznego dekodera.

DTS UltraPC II

DTS UltraPC II zapewnia doskonały 7.1-kanałowy dźwięk surround przy pomocy najbardziej popularnych urządzeń stosowanych w komputerach osobistych - głośników stereo i słuchawek. Oprócz dźwięku wirtualnego rozwiązanie ulepsza również dźwięk oryginalny dzięki funkcji Audio Restoration. Tryb Symmetry zwiększa balans głośności różnych źródeł dźwięku, natomiast tryb Enhance ulepsza jakość dźwięku poprzez odpowiednie dostrojenie wysokich i niskich częstotliwości. Dzięki tym technologiom użytkownicy uzyskują znacznie ulepszony dźwięk w swoich zestawach kina domowego.

Funkcje procesora, chipsetu i grafiki

Podstawka AMD® Socket AM3+ dla CPU AMD® z serii FX o maks. 8 rdzeniach

Procesory AMD® z serii FX™/Phenom™ II/Athlon™ II/ Sempron™ 100 (podstawka AM3+/AM3)
M5A97 EVO R2.0 obsługuje wielordzeniowe procesory z podstawką AMD® AM3+/AM3 i unikatową pamięcią podręczną L3, oferując lepsze możliwości przetaktowania przy mniejszym poborze energii. Wspiera dwukanałowe pamięci DDR3 1866 i przyspiesza transfer danych do 5200 MT/s przez magistralę systemową z technologią HyperTransport™ 3.0. Obsługuje również procesory AMD® wykonane w nowym procesie 32 nm..

Chipset AMD® 970

Chipset AMD® 970 obsługuje interfejs HyperTransport™ 3.0 (HT 3.0) o prędkości do 4800 MT/s oraz grafikę PCI Express™ 2.0 x16. Został zoptymalizowany dla najnowszej podstawki AMD® AM3+ i procesorów wielordzeniowych, zapewniając doskonałą wydajność systemu i duże możliwości przetaktowania..

Obsługa czterech procesorów graficznych w CrossFireX!!

Elastyczne rozwiązania dla kilku procesorów graficznych - Twoja nowa broń!!
Technologia AMDCrossFireX™ zwiększa jakość obrazu i szybkość renderowania, eliminując tym potrzebę zmniejszania rozdzielczości w celu uzyskania obrazu wysokiej jakości. CrossFireX™ pozwala na zwiększenie ustawień antyaliasingu, filtrowania anizotropowego, cieniowania i tekstur. Dostosuj swoją konfigurację grafiki, eksperymentuj z ustawieniami 3D i sprawdź efekty swojej pracy dzięki za pomocą tworzonych w czasie rzeczywistym, trójwymiarowym podglądom w AMD Catalyst™ Control Center.

Gotowy na Windows 8

Gotowy na Windows 8

With hardware driver compatibility tested and assured, ASUS provides a complete solution for Windows 8 support. Starting now, users can experience the next generation operating system on ASUS hardware, and can rest assured that they can easily upgrade once the final driver versions are released without any compatibility issues!

Dołączone oprogramowanie

ASUS CPU-Z

Zupełnie nowy wygląd CPU-Z CPU-Z to wersja programu dostosowana przez ASUS i autoryzowana przez CPUID. Cechuje się tą samą funkcjonalnością i wiarygodnością, co oryginał, lecz ma unikatowy wygląd. Korzystaj z całkiem nowego oblicza ROG CPU-Z dla uzyskania wiernego raportu na temat CPU – i swojej wyjątkowości.

RoHS

GreenASUS i gotowość na ErP

Ta płyta główna jest przystosowana do uregulowań Unii Europejskiej związanych z produktami wykorzystującymi energię (ErP). Przepisy ErP wymagają, by produkty spełniały pewne kryteria sprawności energetycznej przy poborze mocy. Jest to zgodne z wizją ASUS-a tworzenia produktów przyjaznych środowisku i efektywnych energetycznie dzięki odpowiedniej konstrukcji i innowacjom, które redukują ślad węglowy, zmniejszając tym samym oddziaływanie na środowisko.

M5A97 EVO R2.0 - przegląd produktu

Inne funkcje ASUS-a

TurboV

Dostosuj parametry wydajności systemu kilkoma kliknięciami.

Auto Tuning

Automatycznie uzyskaj najwyższe, lecz stabilne ustawienia przetaktowania.

Zewnętrzny SATA

Gniazdo zewnętrznego SATA umieszczone na tylnym panelu we/wy umożliwia prostą instalację i oferuje funkcję podłączania na gorąco. Możesz łatwo archiwizować zdjęcia, filmy i inne treści na urządzeniach zewnętrznych..

MemOK!

szybko sprawdza zgodność rozruchową pamięci.

AI Suite II

Jedno miejsce dla wszystkich nowatorskich funkcji ASUS-a.

Fan Xpert

Różnorodne, gotowe profile pozwalają na elastyczne sterowanie prędkością wentylatorów, by w efekcie uzyskać ciche środowisko pracy i skuteczne chłodzenie.

Q-Design

ASUS Q-Design ułatwia życie majsterkowicza..

Wyłącznie kondensatory stałe

Wykorzystuje wyłącznie kondensatory polimerowe wysokiej jakości!.

Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
 • Chipset płyty AMD 970, AMD SB950
 • Gniazdo procesora Socket AM3+
 • Liczba slotów pamięci 4
 • Praca bezprzewodowa Nie
 • Standard płyty ATX
Produkt
Producent Asus
Kod producenta M5A97EVOR2.0
EAN
Fizyczne
Standard płyty ATX
Szerokość [mm] 305
Głębokość [mm] 244
Techniczne
Chipset płyty AMD 970, AMD SB950
Gniazdo procesora Socket AM3+
Obsługiwane procesory AMD seria FX
Pamięć
Standard pamięci DDR3
Liczba slotów pamięci 4
Częstotliwości pracy pamięci 1066 MHz, 1333 MHz, 1600 MHz, 1866 MHz, 2133 MHz
Maksymalna ilość pamięci 32 GB
Architektura wielokanałowa Dual-Channel
Grafika
Dźwięk
Chipset dźwiękowy Realtek ALC 892
Kanały audio 7.1
Komunikacja
Zintegrowana karta sieciowa 10/100/1000
Praca bezprzewodowa Nie
Złącza
Gniazda rozszerzeń PCI (2 szt.), PCI Express x1 (2 szt.), PCI Express x16 (1 szt.), PCI Express x4 (1 szt.)
Złącza napędów SATA 3 x6
Złącza wewnętrzne Przełącznik EPU x1, Przełącznik TPU x1, Przycisk Clear CMOS x1, Przycisk DirectKey x1, Przycisk USB BIOS Flashback x1, USB 2.0 x3, USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1) x1, Złącze ATX 24-pin 12V x1, Złącze ATX 8-pin 12V x1, Złącze audio panelu przedniego (AAFP) x1, Złącze CPU FAN x1, Złącze DRCT x1, Złącze FAN x3, Złącze Firewire IEEE 1394 x1, Złącze panelu systemu x1, Złącze S/PDIF x1, Złącze szeregowe (COM) x1, Złącze TPM x1
Panel tylny eSATA III x2, Firewire IEEE 1394 x1, PS/2 (klawiatura/mysz) x1, RJ-45 x1, S/PDIF Optyczne x1, USB 2.0 x8, USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1) x2, Złącze audio x6
Wyposażenie
Załączone wyposażenie Osłona I/O, Przewód SATA III x3, Q-connector 2w1
4.5/5
(65)
97% osób poleca
ten produkt
5
72%
4
25%
3
2%
2
2%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobra płyta pod platformę AM3+, która wbrew oczekiwaniom "fanboyów" Intela w dalszym ciągu ma się nieźle... :-)
 • ZALETY:
 • + solidność, stabilność, zasilanie, rewelacyjny UEFI
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Płyta działa. Nie kombinuję z OC więc nie wiem jak się sprawdza w tej kwestii. FX-6300 chodzi jak trzeba. Wykonanie solidne - nie czuć tandety jak w przypadku na przykład płyt Asrock. Pamięci puszczone na 2133 chodzą stabilnie i bezproblemowo. BIOS UEFI bardzo czytelny, aczkolwiek dla mnie przyzwyczajonego do dawnych niebieskich biosów musiało minąć trochę czasu zanim się przyzwyczaiłem i odnalazłem wszystkie interesujące mnie opcje. Dużo portów USB - ciekawa, aczkolwiek może być wkurzająca jest opcja, że porty USB działają nawet po wyłączeniu komputera. Fajnie jak chcemy naładować telefon, ale już mniej fajnie jak mamy pod nie podpięte jakieś urządzenia z diodami (na przykład kartę WIFI) bo w przypadku gdy się śpi w pokoju z kompem może denerwować i trzeba wyłączać listwę. Rozbudowane oprogramowanie AISuite dla maniaków parametrów. Muzyka też niezłej jakości. Nie jestem audiofilem, ale nie wyczułem żadnych szumów, czy też zakłóceń jak się zdarzało na starszych płytach ze zintegrowaną muzyką. Miałem w planach zakup dedykowanej karty dźwiękowej, ale chyba zrezygnuję. Bardzo przydatny jest przycisk MEM OK - po włożeniu kości Ram wystarczy go nacisnąć i bios sam dobierze optymalne ustawienia dla pamięci. Płyta ma bardzo dobre rozmieszczenie elementów - bezproblemowo zamontowałem bardzo długą kartę graficzną (HD 7870XT) oraz dość duże chłodzenie procesora (Fera2 z dwoma wentylatorami 120mm). Wyjątkiem jest gniazdo USB3 do obudowy, które wystaje protopadle i jest w takim miejscu, że przy jakiejkolwiek modyfikacji kabli SATA łatwo jest przez przypadek je wypiąć. Duży minus to brak PCIEX3 :(
 • ZALETY:
 • + Q-connector do obudowy
 • + Duża ilość kabli Sata
 • + Dobrej jakości karta dźwiękowa
 • + Dobra jakość wykonania płyty
 • + Dużo portów USB
 • + Diody na płycie pokazujące z którym elementem jest problem
 • + Dobre rozmieszczenie elementów (oprócz USB3)
 • WADY:
 • - Słabo położone złącze USB3 do obudowy - często zdarza się wypinać przy jakichkolwiek modyfikacjach (przez przypadek)
 • - Brak PCIEX3
 • - Kolorystyka nawiązująca do Intela (dużo ciekawiej byłoby gdyby zamiast niebieskiego był czerwony)
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
dobra sekcja zasilania sprzyja kręceniu procesora, w połączeniu z:
Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black
Zasilacz SilentiumPC Deus M1
AMD FX 6300
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2
dodatkowy wiatrak 120mm SilentiumPC
temperatura procka przy obciążeniu po podkręceniu go o 30-40% nadal dobra
bez podkręcenia i po włączeniu wiatraków obudowy na 2 tryb temperatura procesora ~16 stopni (temp otoczenia ~25 stopni)
temperatura płyty nigdy nie przekroczyła 30 stopni
 • ZALETY:
 • + duże możliwości kręcenia procesora
 • + dobra sekcja zasilania
 • WADY:
 • - gniazdo na płycie USB 3.0 nie przemyślane skierowane pionowo a nie z brzegu jak chociażby sata
 • - psuje to efekt zarządzania kablami w obudowie
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Rewelacyjna płyta główna, doskonały stosunek cena/możliwości. Dla osób które mają zainstalowany system operacyjny na dysku podłączonym w trybie IDE - pamiętajcie, aby zmienić w biosie tryb pracy z AHCI (domyślny) na IDE (bez tego nie załaduje się Windows). Dla osób robiących "czystą instalację" - przy Win 7 potrzebne będą dodatkowe sterowniki aby dyski pracowały w trybie AHCI (wystarczy taki sterownik dorzucić np. do bootowalnego pendrive z instalką Windows, lub po prostu nagrać na innej płycie i gdy instalator o to poprosi wskazać miejsce z tym dodatkowym sterownikiem).
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Nie potrzeba zadnego sterownika.
formatujesz na ide dziala na ide
formatujesz na ahci dziala na ahci
poza tym kto uzywa jeszcze ustawien ide
Opinia potwierdzona zakupem
dobrze wyposażona płyta z ergonomicznie rozłożonymi gniazdami (zasilanie, RAM, sATA, karty graficzne).
 • ZALETY:
 • + rozmieszczenie przyłączy, dużo USB 3.0, dobre chłodzenie sekcji zasilania, przyciski sterujące biosem bezpośrednio na płycie, program w zestawie do podkręcania procesora (sam podkręca i testuje - X2 270 podkręcił na ponad 4100 z chłodnicą Fera II). Ogólnie płyta b.dobra nie mam żadnych uwag.
 • WADY:
 • - jedyna jaka mi do głowy przychodzi to trochę ciepły chipset ale każda płyta jaką miałem chipset miała gorący tak więc to bardziej specyfika tych elementów niż słaba strona
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
myslalem nad asrockiem i innymi, ale stwierdziłem ze ta będzie lepsza dla fx'a 8320. Musi mi przecież stabilne napięcie dawać na procesor i do tego dawać dużo możliwości podkręcania. pożądna sekcja zasilania, dobrze chłodzona w cholere usb z tyłu
fajne przejsciowki na panel przedni, wszystko opisane na nich
 • ZALETY:
 • + solidna sekcja zasilania
 • + dobrze chlodzona
 • + multum możliwosci kręcenia procka
 • + w ciul wejsc usb
 • + najlepsza jak za tą cenę
 • + mozliwosc sterowania kompem zdalnie (!)
 • WADY:
 • - umiejscowienie wyjścia usb 3.0. jedyny kabel wystający z plyty glowniej.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Dobra płyta znanej i uznanej firmy. U mnie siedzi w niej AMD FX-8300, jeszcze nie podkręcany (ale wszystko w swoim czasie;).
 • ZALETY:
 • + radiatory nie tylko na mostkach, ale i na sekcji zasilania
 • + wiele złączy i portów
 • + UEFI z wieloma opcjami dla overclockerów
 • WADY:
 • - Głównie to czepialstwo, ale:
 • - chipset "tylko" AMD 970 (Gigabyte GA-990XA-UD3, który jest w podobnej cenie ma chipset 990X)
 • - złącze PCIe w standardzie 2.0
 • - złącze USB 3.0 do obudowy w niestandardowym miejscu
 • - umiejscowienie portów SATA może być mało wygodne w niektórych obudowach
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Płyta działa razem z FX6300 oczywiście podkręconym na razie do 3.8 co do gier w które gram w zupełności wystarcza (WOT, Rage). Jedynie podczas instalacji z pendriva należy umieścić go w porcie USB2 przynajmniej u mnie z USB3 nie dało rady.
 • ZALETY:
 • + Dużo złącz, mocna sekcja zasilania, bios UEFI.
 • WADY:
 • - Według mnie oprogramowanie dostarczone z płytą, niby potrafi samo zrobić OC procesora jednak polecam zrobić to samemu w biosie. No i na noc trzeba odłączać zasilanie bo inaczej wszystko podpięte pod USB a mające diody świeci.
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobra płyta główna, rewelacyjny BIOS UEFI, mnogość ustawień i ułatwień. Brakuje mi tylko szczegółowych ustawień wentylatorów, bo w poprzedniej MoBo miałem 9 poziomów, a tu "tylko" 3. Jakość wykonania bardzo solidna, fajny wygląd, baaardzo dużo portów USB.
 • ZALETY:
 • + Jakość wykonania,
 • + UEFI,
 • + mnogość ustawień,
 • + baaaaardzo dużo portów USB,
 • + ASUS :)
 • WADY:
 • - Mostek północny dość gorący, ale wszystko działa stabilnie, więc chyba nie ma się czym przejmować...
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Co tu komentować to ASUS. Po prostu kolejny świetny produkt tej firmy. Jeżeli, ktoś chce stworzyć domowe centrum rozrywki to produkt dla niego. OC tej płyty naprawdę ogranicza tylko wyobraźnia. Oprogramowanie daje niesamowite możliwości współpracy z każdym mobilnym urządzeniem nie zależnie gdzie się znajdujemy.
 • ZALETY:
 • + Świetna sekcja zasilania. Mój FX 6300 bez żadnych problemów na 4,6 GHz. Jakość. Cena. Oprogramowanie.
 • WADY:
 • - Nie znalazłem.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Jakie masz ustawienia w BIOSie dla 4.6 ghz?
I tutaj Cię zaskoczę. Nic, pierwszy raz nie dłubałem w biosie, chociaż to nie moja pierwsza płyta z uefi. Zegary ustawił mi AiSuite,a dokładnie na extrime, na 4,570 GHz. Dlatego też napisałem BEZ ŻADNYCH PROBLEMÓW, bo nic dosłownie nic nie zrobiłem. Jeden kliknięcie i kropka.
A cool'n quiet działa?Spada taktowanie gdy procek nie jest obciążony czy na sztywno trzyma te 4.5?
Norma, że cool'n musi być wyłączony bo mija się z celem. Procek w spoczynku spada do jednego rdzenia i taktowania 1500. Przy obciążeniu zwyżkuje. Najwięcej zaobserwowałem na Crisisie 3, nawet do 4,4, ale to dlatego, że mam kertę AMD. Przy Nvidi pewnie było by mniej.
Podaj mi swoj adres mam kilka pytan co do tej karty i procka. [email protected]
Opinia potwierdzona zakupem
2 razy miałem przypadek z bargo gorącymi tranzystorami niewiem czy to przypadek
czy tylko tymczasowe
 • ZALETY:
 • + ładna
 • + dobrze wyposarzona jak zarówno w komponenty jak i w oprogramowanie
 • + duza liczba złoncz usb jak i pozostałych na płycie jak i do wyprowadzenia
 • + radiator na tranzystory
 • + ładne uefi
 • WADY:
 • - uefi po angielsku dla przecietnego uzutkownika to duzy problem
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobra płyta z niezłą sekcją zasilania, dobrze chłodzoną. Na plus zasługuje również możliwości OC na danej płycie i duża ilość portów z tyłu oraz 6 x SATA3x.
 • ZALETY:
 • + Sekcja zasilania
 • + Ilość portów USB
 • + SATA 3
 • + Chłodzenie sekcji i mostków
 • + Potencjał do OC
 • WADY:
 • -Droga :P
 • -USB 3.0 na przód - trochę wystaje kabel
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Dobra płyta z niezłą sekcją zasilania(chłodzoną). Dużo wejść USB z tyłu - w tym 2x3.0 plus możliwość wyprowadzenie 3.0 na przód obudowy. FX-8320 OC do 4.0 GHz przy 1.32V + 8GB + R9 270X sprawują się idealnie.
 • ZALETY:
 • + dużo portów
 • + możliwość OC i to sporego - ale nie chce mi się
 • + chłodzona sekcja zasilania
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Super płyta za tą cenę
 • ZALETY:
 • + Sekcja zasilania i jej chłodzenie
 • + bardzo proste oc dla procesorów AMD
 • + stabilna płyta
 • + Bios graficzny
 • + cena
 • WADY:
 • -uboga w złącza do wentylatorów
 • -można byłoby umieścić złącze usb 3.0 w innym miejscu
 • - brak wsparcia dla SLI
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Od wielu dni przeglądałem różne recenzje płyt pod AM3+ ale wybór padł na tą płytę kierując się dobrymi możliwościami OC oraz dobrego chłodzenia sekcji zasilania
 • ZALETY:
 • + Raczej wszystkie na ten moment
 • WADY:
 • - brak
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Jak na dzien dzisiejszy sprawuje sie bes zarzutow czysty dzwiek i sekcja zasilania ok .ciekawy bios sterowany myszka i duzo funkcji
 • ZALETY:
 • + Calokrztalt
 • WADY:
 • - jeszcze nie stwierdzono
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Kiedy już będę za stary aby kupować w sklepie internetowym, wezmę wnuka na kolana, zapalę fajkę, i opowiem mu o tym sprzedającym, to perła w śród sprzedających.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobra płyta główna.
 • ZALETY:
 • + Solidne wykonanie
 • + dobre chłodzenie
 • + 6 wejść sata III
 • + 2x USB 3.0
 • + w zestawie wszystko co potrzebne
 • WADY:
 • - brak
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Płyta główna bardzo mocna do mocnych procesorów z serii FX. Spełnia moje wymagania :)
 • ZALETY:
 • + Solidne wykonanie, stabilna, cena :)
 • WADY:
 • - Nie stwierdziłem.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Dobra płyta o możliwościach, których jeszcze nie było okazji przetestować. Po uzbrojeniu wystartowała bez żadnych problemów.
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Masz pytania? 
r
romaann
11.02.2016
Czy ta płyta obsługuje przy najnowszym BIOSie pamięci 2x8(2x4,4X4 lub 4x8) 2400MHz CL11 (CL10). Czy ktoś to testował?
U
13.04.2016
Płyta główna nie obsługuję takiego taktowania.
Zgłoś nadużycie
Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Opis:
Jeżeli chcesz wysłać sprzęt do serwisu, skorzystaj ze strony http://asus-serwis.pl/
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(65)
Pytania i odpowiedzi
(4)
Inspiracje
(0)
Outlet
(0)

Market

Płyta główna Asus M5A97 EVO R2.0, 970, DualDDR3-1866, SATA3, RAID, GBLAN, ATX (M5A97 EVO R2.0)

Zadaj pytanie społeczności Morele ASK i posiadaczom produktów

Niezależnie od tego czy będzie to pytanie techniczne, czy prośba o opinię innych użytkowników - średni czas odpowiedzi wynosi 30 minut.

Morele ASK
Asystent Morele ASK | 14:44
Cześć, o co chcesz zapytać?
Morele Ask
Temat pytania
Zapytaj ekspertów i użytkowników tego produktu
np. o jego cechy, specyfikację i wrażenia z użytkowania.
Zmień
Zapytaj Morele
np. o zakupy w sklepie, dostępność produktów, sposoby dostawy i płatności lub ofertę.
Połącz z konsultantem na żywo
pon.-pt. 8:00-21:00, sob.-ndz. 9:00-19:00
Zgłoś problem
Morele ASK
Asystent Morele ASK | 14:44
Aktualnie pomocy udziela: 24 użytkowników
Obecnie szacowany czas odpowiedzi wynosi mniej niż 30 minut.
Podaj proszę adres e-mail, na który wyślemy powiadomienie o odpowiedzi. Pamiętaj, że administratorem Twoich danych podanych w formularzu jest Morele.net Więcej
z siedzibą w Krakowie, al. Jana Pawła II 43b, 31-864 Kraków.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu rejestracji i obsługi konta użytkownika w sklepie internetowym, a także w celach marketingowych, w tym poprzez profilowanie, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. W razie wyrażenia stosownej zgody Twoje dane będą przetwarzane także w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.
Twój e-mail
Zmień
Morele ASK
Asystent Morele ASK | 14:44
Aktualnie pomocy udziela: 24 użytkowników
Obecnie szacowany czas odpowiedzi wynosi mniej niż 30 minut.
Podaj proszę adres e-mail, na który wyślemy powiadomienie o odpowiedzi. Pamiętaj, że administratorem Twoich danych podanych w formularzu jest Morele.net Więcej
z siedzibą w Krakowie, al. Jana Pawła II 43b, 31-864 Kraków.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu rejestracji i obsługi konta użytkownika w sklepie internetowym, a także w celach marketingowych, w tym poprzez profilowanie, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. W razie wyrażenia stosownej zgody Twoje dane będą przetwarzane także w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.
Twój e-mail
Zmień
Morele ASK
Asystent Morele ASK | 14:44
Cześć, o co chcesz zapytać?
Treść pytania
Załączniki
Morele ASK
Asystent Morele ASK | 14:44
Dziękujemy! 🎉🎉🎉

Twoje pytanie zostanie opublikowane w serwisie Morele ASK. Wyślemy Ci maila, gdy tylko pojawi się na nie odpowiedź.
Morele ASK
Asystent Morele ASK | 14:44
Zgłoś problem dotyczący funkcjonowania naszej strony. Postaraj się opisać go jak najdokładniej.
Odpowiedź otrzymasz w ciągu 24h na Twój adres e-mail.
Wpisz poniżej treść zgłoszenia
Treść pytania
Załączniki
Możesz wysłać maksymalnie 5 załączników naraz. Dozwolone formaty: jpeg, jpg, png
Morele ASK
Asystent Morele ASK | 14:44
Dziękujemy! 🎉🎉🎉

Twoje pytanie zostało wysłane do Działu Obsługi Klienta. Odpowieź wyślemy na Twój adres e-mail.

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od 39,99 zł, możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD 39,99 ZŁ DO 399 zł
Kurier Express
0 zł
od 19,99 zł
Kurier standard
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 14,99 zł
Odbiór w punkcie
0 zł
od 9,99 zł
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD 399 zł
Kurier Express
0 zł
od 19,99 zł
Kurier standard
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Odbiór w punkcie
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 14:44
Cześć!
Płyta główna Asus M5A97 EVO R2.0, 970, DualDDR3-1866, SATA3, RAID, GBLAN, ATX (M5A97 EVO R2.0) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.