Płyty główne

Płyta główna ASRock FM2A68M-HD+

Socket FM2+ AMD A68H DDR3 Micro ATX
ID produktu: 701678
Zobacz produkty podobne
(44)
Zapytaj społeczności 26 pytań
 • Chipset płyty: AMD A68H
 • Gniazdo procesora: Socket FM2+
 • Ilość slotów pamięci: 2
 • Standard pamięci: DDR3
 • Standard płyty: Micro ATX
Opis
Specyfikacja
Opinie (44)
Inspiracje (4)
Pytania i odpowiedzi (26)
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

Opis produktu

Micro ATX - idealne rozwiązanie do małych komputerów

Płyta główna w rozmiarze Micro ATX pasuje do obudów komputerowych typu Midi Tower, Micro Tower, Mini Tower i Full Tower. To pomniejszony format ATX, który zadebiutował w 1997 roku. Ten rozmiar płyty głównej dysponuje zazwyczaj mniejszą liczbą złącz i portów niż format ATX, ale za to może być stosowany w kompaktowych obudowach komputerowych.

2 sloty pamięci RAM - doskonałe rozwiązanie do pracy i rozrywki

Na płycie głównej zastosowano dwa sloty na pamięć RAM, co oznacza, że możliwe będzie zastosowanie dwóch kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Dwa sloty RAM pozwolą na zamontowanie wystarczającej ilości pamięci do pracy biurowej i codziennej rozrywki.

Pełnowymiarowe gniazdo PCI Express x16

Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.

Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000

Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego 1 Gbit/s. Taką przepustowość oferują np. sieci osiedlowe. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci, ale maksymalnie będzie to właśnie 1 Gbit/s, gdyż jest to górna granica w przypadku tej karty sieciowej.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID

Płytę główną wyposażono w kontroler Raid, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy Raid. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.

Cechy

 
USB 3.0 na panelu przednim

Poza dwoma portami USB 3.0 na tylnym panelu, na płycie głównej umieszczono dodatkowe złącze USB 3.0, które pozwala na obsługę dwóch dodatkowych portów USB 3.0 na panelu przednim. 
 
 
 
 
Wysoka rozbudowalność

4 porty USB 3.0 5 Gb/s oraz 4 porty SATA3 6Gb/s dają możliwość wykorzystania wszystkich twoich peryferiów z wysoką prędkością transferu danych. 

 
 
 
Wsparcie dla APU FM2/FM2+

Ta płyta główna jest kompatybilna z APU na podstawce FM2 oraz FM2+. Należy jednak pamiętać, że niektóre nowe funkcje będą wspierane tylko przez procesory FM2+.
 
 
 

Kondensatory polimerowe

ASRock jest zdeterminowany by używać wysokiej jakości materiałów przy produkcji płyt głównych, dlatego też wszystkie zastosowane na tej płycie kondensatory wykorzystują stały elektrolit. Dzięki temu, zarówno same kondensatory, jak i płyty główne w nie wyposażone charakteryzują się zwiększoną trwałością.
 
 
 
3 wyjścia graficzne

Ta pływa wyposażona jest w trzy najczęściej wykorzystywane typy wyjść wideo: D-Sub + DVI + HDMI. Dodatkowo port HDMI wspiera odtwarzanie Full HD 1080p Blu-ray (BD).
 
 
 
4K x 2K

4K to nowy standard wyświetlaczy z rozdzielczością 3840 x 2160 pikseli. Oznacza to dwa razy większą szerokość i wysokość obrazu niż w przypadku standardu 1080p, a dodatkowo czterokrotnie większą liczbę pikseli. Przygotuj się na jeszcze doskonalszą wirtualną rzeczywistość.

* Only FM2+ APU can support up to 4096 x 2160 resolution display via HDMI port.
 
 
 
ASRock APP Shop

ASRock APP Shop został zaprojektowany dla twojej wygody. Dostarczamy różne aplikacje i oprogramowanie do pobrania. Możesz z łatwością optymalizować swój system i utrzymywać aktualność swojej płyty głównej dzięki sklepowi ASRock APP Shop.
 
 
ASRock APP Shop jest oprogramowaniem typu all-in-one, które w jednym zintegrowanym interfejsie dostarcza najbardziej praktyczne aplikacje i narzędzia – unikalne oprogramowanie ASRocka oraz inne najnowsze rozwiązania.
Orbweb ME :
Połącz się z ASRock Cloud skądkolwiek i kiedykolwiek
App Charger :
Szybkie ładowanie i Ładowanie kiedykolwiek
Google Chrome :
Lepsze przeglądanie z opcjami Google
XFast LAN :
Twój najmądrzejszy Menedżer Dostępu do internetu

 
 

Niektóre delikatne elementy cyfrowe na płycie głównej są wrażliwe na przepięcia, a wyższe natężenie może spowodować natychmiastową usterkę twojego systemu. ASRock Full Spike Protection zawiera różne technologie chroniące elementy płyty głównej przed uszkodzeniem przez te niespodziewane skoki napięcia.
 
Surge Protection
Chroni płytę główną przed nadmiernymi przepięciami z źródła zasilania.
Lightning Protection
Chip jest chroniony przed nagłymi i gwałtownymi skokami napięcia spowodowanymi piorunami.
Ochrona ESD
USB : Dodatkowe układy scalone chroniące porty USB przed wyładowaniami elektrostatycznymi.
LAN : Chroni złącze LAN przed uszkodzeniem na skutek wyładowań elektrostatycznych.
MOSFETs : Bramki MOSFET w krytycznych miejscach wykorzystują specjalną technologię do ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi podczas instalacji.
 
 
 
X-Boost

Zaprojektowany dla inteligentnego podkręcania, ASRock X-Boost Technology jest w stanie uwolnić ukrytą moc Twojego CPU. Wystarczy nacisnąć "X" przy włączaniu komputera. X-Boost automatycznie przetak tuje komponenty dając nawet 15,77-procentowy wzrost wydajności! Z inteligentym X-Boost, podkręcania procesora może ograniczyć się tylko do naduszenia jednego przycisku.

 
 
 
Interfejs PCIe 3.0 nowej generacji

Płyty główne ASRock zgodne z interfejsem PCIe 3.0 są w stanie zwiększyć przepustowość karty graficznej nowej generacji, co przełoży się na niesamowite wrażenia podczas rozgrywki.
Korzyści z PCIe 3.0
• wyższa przepustowość – 8 GT/s
• przepustowość na linię – 1 GB/s
• wyższa wydajność – wzrost wydajności kodowania o 98,5 %
• 100-%, wsteczna kompatybilność ze standardami PCIe 2.0 / 1.0
 
Architektura PCIe Raw bit rate Przepustowość na linię w danym kierunku Wydajność kodowania
PCIe 2.0 5.0GT/s 500MB/s 80%
PCIe 3.0 8.0GT/s 1GB/s 98.5%
 
Uwaga: PCIe 3.0 wspierane przez APU FM2+
 
 
 
A-Tuning

A-Tuning to wielofunkcyjne oprogramowanie ASRocka z nowym interfejsem, wieloma nowymi funkcjami i ulepszonymi narzędziami, takimi jak XFast RAM i wiele więcej.
 
 
USB Key

W świecie gdzie czas to pieniądz, nie powinniśmy tracić cennego czasu na codzienne wpisywanie loginów i haseł przy włączaniu systemu. Dlaczego w ogóle powinniśmy zapamiętywać te długie hasła? Nikt nie ma na to czasu! Wystarczy podłączyć USB Key a twój komputer zaloguje się do Windows® automatycznie!
 
 
Restart to UEFI

Technologia Fast Boot działa na tyle szybko, że uruchomienie UEFI podczas POST jest niemożliwe. Z tego też powodu ASRock stworzył technologię Restart to UEFI, która pozwala na uruchomienie UEFI automatycznie przy uruchamianiu się komputera. Funkcja została stworzona dla tych, którzy stale muszą uruchamiać UEFI.
 
 
ASRock OMG (Online Management Guard)

Ogranicz i kontroluj czas spędzany przez twoje dzieci w internecie. ASRock OMG (Online Management Guard) pozwala ograniczyć dostęp do sieci w określonych godzinach. Administrator może ustawiać początkowe i końcowe godziny dostępu do internetu przez innych użytkowników.
 
 
UEFI Tech Service

Skontaktuj się z pomocą techniczną ASRocka wysyłając prośbę o pomoc z poziomu UEFI, jeśli tylko doświadczysz problemu ze swoim komputerem osobistym. Użytkownicy mogą wybrać rodzaj problemu, z którym się spotkali, opisać go szczegółowo, a następnie opcjonalnie dodać obraz lub plik log dla naszego zespołu wsparcia technicznego.
 
 
Funkcja osuszania

Wilgoć potrafi zniszczyć większość elektroniki, dlatego lepiej pozostawiać swój komputer suchym. Teraz użytkownicy mogą ustrzec się przed uszkodzeniami płyty głównej z powodu wilgoci uruchamiając Dehumidifier. Kiedy jest aktywny, komputer automatycznie zacznie osuszać sprzęt po wejściu w stan S4/S5.
 
 
 
 
Łatwa instalacja sterowników

Dla tych, którzy nie posiadają napędu optycznego by móc zainstalować sterowniki z płyty CD, stworzyliśmy narzędzie Easy Driver Installer, które pozwala z poziomu UEFI zainstalować na dysku USB sterownik dla LAN, a następnie pobrać i zainstalować inne potrzebne sterowniki bezpośrednio przez internet. Nie potrzeba już w ogóle płyty CD ani napędu optycznego!
 
 
XFast RAM creerà un disco virtuale dalla memoria del sistema per aumentare le prestazioni. Per Photoshop, può anche funzionare 5 volte più veloce di prima.
 
 
Jeżeli przeglądarka internetowa Internet Explorer pracuje wolno bez wyraźnej przyczyny, wynika to zazwyczaj ze złego zarządzania ruchem w sieci. ASRock implementuje w swoich płytach głównych narzędzie do jego poprawy. Technologia XFast LAN skutecznie kontroluje aplikacje wymagające dostępu do Internetu, kreując miłe i wydajne środowisko pracy. Narzędzie to pozwala użytkownikowi cieszyć się większym transferem danych, usprawnioną wielowątkowością i innymi – wszystko to bez absorbowania Twojej uwagi.
 
 
Niniejsza płyta główna obsługuje HDMI™ (High-Definition Multimedia Interface), który jest standardem umożliwiającym przesyłanie nieskompresowanych danych wideo przy jednoczesnym dostarczaniu wielokanałowego dźwięku za pomocą jednego kabla. Dane wideo i audio przekazywane przez interfejs HDMI™ są cyfrowe bez konwersji na sygnał analogowy, dlatego dostarcza on najlepszą jakość zdjęć i najbardziej realistyczne dźwięki.

Specyfikacja techniczna

Produkt
Producent
Kod producenta
FM2A68M-HD+
EAN
4717677325225
Fizyczne
Szerokość [mm]
221
Głębokość [mm]
284
Standard płyty
Techniczne
Chipset płyty
AMD A68H
Gniazdo procesora
Socket FM2+
Rodzaje procesorów
AMD seria A
RAID 0
RAID 1
RAID 10
Pamięć
Standard pamięci
Ilość slotów pamięci
1066
1333
1600
1866
2133
2400
Maksymalna ilość pamięci [GB]
32
Grafika
Chipset graficzny
Zależny od procesora
Dźwięk
Chipset dźwiękowy
Realtek ALC 662
Kanały audio
5.1
Komunikacja
Zintegrowana karta sieciowa
Chipset karty sieciowej
Realtek RTL8111GR
Praca bezprzewodowa
Nie
Złącza
Gniazda rozszerzeń
PCI (1 szt.)
PCI Express x1 (1 szt.)
Złącza napędów
SATA 3 x4
Złącza wewnętrzne
USB 2.0 x2
USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1) x1
Złącze ATX 24-pin 12V x1
Złącze ATX 4-pin 12V x1
Złącze CPU FAN x1
Złącze FAN x1
Złącze SYS FAN x1
Panel tylny
D-Sub (VGA) x1
DVI-D x1
HDMI x1
PS/2 (klawiatura/mysz) x1
RJ-45 x1
USB 2.0 x4
USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1) x2
Złącze audio x3
Bios
Producent
AMI UEFI
Wyposażenie
Załączone wyposażenie
Osłona I/O
Przewód SATA x2

Opinie

(44)
(44)
4.5/5
(44)
89% osób poleca
ten produkt
5
64%
4
25%
3
9%
2
2%
1
0%
Opinia potwierdzona zakupem
Rewelacja
 • ZALETY:
 • + stabilność
 • + możliwość rozbudowy
 • + front USB
 • + rozbudowane UEFI
 • + idealna do podkręcania APU A6-6400K
 • WADY:
 • - brak
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Spełnia swoje zadania jak trzeba
 • ZALETY:
 • + 4 gniazda sata III
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Świetna płytka za niewielkie pieniądze
 • ZALETY:
 • + stosunek cena/jakość oraz cena/możliwości
 • + ciekawe i wygodne UEFI
 • + można delikatnie podkręcać
 • + ma wszystko co potrzeba
 • + dobra pod procesory APU
 • + trzy rodzaje wyjść video
 • WADY:
 • - patrząc na cenę - brak :)
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Idealna płyta do tańszych zestawów z procesorami AMD. Nie jest najwyższych lotów aczkolwiek do tańszych APU oraz Athlonów pasuje idealnie. Z racji dwóch slotów pamięci RAM trzeba przemyśleć co osadzamy w tych slotach ponieważ zalecana w przypadku APU konfiguracja dual Channel blokuje możliwość dołożenia kolejnej kości. Warto zwrócić uwagę na to że w przypadku zamontowania dwuslotowej karty graficznej zostaje nam do dyspozycji stare gniazdo PCI co aktualnie może stanowić problem przy rozbudowie komputera. Tylko 2 porty USB 3.0 są obsługiwane przez chipset płyty głównej. Za funkcjonowanie dwóch pozostałych (przednich) odpowiada dodatkowy układ ASMedia.
 • ZALETY:
 • + Stabilność
 • + Przyzwoita sekcja zasilania
 • + Dobre UEFI
 • + SATA3 i USB 3.0
 • + HDMI,DVI,DSUB czyli najpotrzebniejsze wyjscia obrazu
 • + obsługa najnowszych (Windows 10) jak i starszych (Windows XP) systemów operacyjnych Microsoft
 • WADY:
 • - 2 sloty RAM
 • - Karty z dwuslotowym chłodzeniem blokują
 • - jedyny port PCIe x1
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Cześć trzeba do tej płyty kupić karte dziewkowa itp. ?
I czy da się podłączyć karte graficzną Geforce GT 710 2g ddr3 ?
Praktycznie wszystkie produkowane obecnie płyty główne mają w "standardzie" zintegrowaną kartę dźwiękowa i tak jest również w tym przypadku. Karta graficzna GeForce GT 710 powinna działać bez najmniejszego problemu (jak i większość kart graficznych korzystających ze złącza PCI-Express)
Opinia potwierdzona zakupem
Stabilna płyta FM2+
 • ZALETY:
 • + Niska cena, HDMI, stabilna praca.
 • WADY:
 • - Mało ustawień, ale za taką kasę...
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Nadal działa.
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
płyta naprawdę solidna, lecz z czasem bardzo doskwiera bardzo mały wybór procesorów pod socket FM2+
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Mam tę płytę ponad rok i mogę ją śmiało polecić
Kupiłem ją głównie poprzez wzgląd na jej mały rozmiar, większe płyty sprawiały problem w mojej obudowie.
 • ZALETY:
 • + Niewielki rozmiar
 • + obsługuje wszystkie wersje systemu Windows
 • + wytrzymała
 • WADY:
 • - Tylko 2 sloty ram
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Dobra płyta, cena ok, brak wad
 • ZALETY:
 • + duża ilośc wejść sata3.
 • WADY:
 • - brak
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
produkt ok
 • ZALETY:
 • + ddr3 2400MHz
 • WADY:
 • - brak chlodzenia sekcji zasilania
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Inspiracje
(4)

Pytania i odpowiedzi

(26)
Witam,
czy karta graficzna MSI Geforce GTX 1650 Gaming X 4G będzie działała z tą płytą ? czy to dobry zakup do tej płyty czy polecicie do tej płyty coś lepszego w cenie do 800 zł ?
Grafika będzie działać. Jednak nie wykorzysta 100% swojego potencjału.

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(44)
Pytania i odpowiedzi
(26)
Inspiracje
(4)
Outlet
(0)

Market

Zobacz również: 4World HDMI - HDMI 5m czarny (6859), Gembird DVI-D - DVI-D 4.5m czarny (CC-DVI2-BK-15), Intellinet Network Solutions Moduł Keystone CAT.6, UTP, RJ45, zaciskany, niebieski (210737), MicroConnect CEE 7/7 - C13, 3m (PE020430), Camelion Bateria Plus 9V Block 1szt., Energizer Akumulator Power Plus AAA / R03 700mAh 4szt., Rossi Notatnik A6 NBB 111, Osram Dulux Star Mini Twist E27 15W (4008321605986), Asus XG-C100C 10GB NETWORKING CARD - 90IG0440-MO0R00, Puro Impact Pro Flex Shield Etui iPhone X, czarny (IPCXFLEXSHBLK), Futaba Serwo S3150 Micro, 4.3kg/6.0V, 0.19 sec./60, Wojnarowscy Żarówka Wojnarowscy 10W E-14 260V - E45260010, Energy Sistem MP3 Clip (426478), GSI Kubek turystyczny Fairshare Mug II 946 ml Orange (79267), Casio FC-100V-S, Respilon Filtr okienny antysmogowy z nanowłókna, Mercury Goospery JELLY CASE MERCURY SAMSUNG I9190 S4 MINI BIAŁY, Remax Remax RM-C24, (5-8 cm)