Pamięć HyperX HyperX, DDR3, 32 GB, 1600MHz, CL9 (KHX1600C9D3K8/32GX)
ocena produktu 5/5 gwiazdki
(1)
Standard pamięci RAM wykonanej w technologii 90 nm lub mniejszej. Umożliwia zastosowanie napięcia 1.5 V. Dzięki temu udało się uzyskać spadek poboru mocy aż o 40% w stosunku do DDR2, a także większą przepustowość. Pamięć DDR3 występuje w modułach nawet do 24 GB. To energooszczędne i relatywnie tanie rozwiązanie, które sprawdzi się przy obsłudze wielu wymagających gier i programów. Po ten standard nadal chętnie sięgają miłośnicy wirtualnej rozrywki, a także użytkownicy profesjonalni, ceniący wysoką wydajność.
Istotnym parametrem, który ma wpływ na wydajność sprzętową komputera jest częstotliwość pracy pamięci RAM. Szybkość taktowania na poziomie 1600 MHz w zupełności wystarczy do obsługi najważniejszych programów oraz korzystania z przeglądarki internetowej. Taki moduł znajdzie zastosowanie na pokładach komputerów przeznaczonych do pracy biurowej. Natomiast gracze będą mogli cieszyć się komfortową zabawą przy nieco mniej wymagających tytułach. Dużą zaletą tego rozwiązania jest atrakcyjna cena.
DIMM to typ złącza pamięci RAM, jakie można znaleźć na płycie głównej. Obecnie takie rozwiązanie spotkamy przy zdecydowanej większości modułów pamięci RAM. Konstrukcja opiera się na obustronnym ułożeniu styków złącza krawędziowego. Przy wyborze pamięci należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją płyty głównej i sprawdzić listę obsługiwanych standardów. Najbardziej popularna struktura DIMM złożona jest z 288 pinów i dotyczy pamięci DDR4. Natomiast w przypadku DDR3 oraz DDR2 stosuje się złącza 240-pinowe.
KHX1600C9D3K8/32GX jest to pamięć RAM DDR3 marki Kingston. Składa się z ośmiu kości RAM o pojemności 4 GB każda, co razem daje pojemność na poziomie 32 GB. Kości te są przeznaczone do zastosowania w komputerach stacjonarnych, ponieważ posiadają złącza typu DIMM. Częstotliwość pracy pamięci wynosi 1600 MHz, co pozwala osiągnąć prędkość transferu danych na poziomie 12800 MB/s. Napięcie pracy pamięci wynosi 1.65 V. Opóźnienia cykli zegara wynoszą odpowiednio 9-9-9. Zestaw objęty jest dożywotnią gwarancją producenta.