Pamięć GeIL Evo Leggera, DDR3, 8 GB, 1333MHz, CL9 (GEL38GB1333C9DC)
ocena produktu 5/5 gwiazdki
(1)
Standard pamięci RAM wykonanej w technologii 90 nm lub mniejszej. Umożliwia zastosowanie napięcia 1.5 V. Dzięki temu udało się uzyskać spadek poboru mocy aż o 40% w stosunku do DDR2, a także większą przepustowość. Pamięć DDR3 występuje w modułach nawet do 24 GB. To energooszczędne i relatywnie tanie rozwiązanie, które sprawdzi się przy obsłudze wielu wymagających gier i programów. Po ten standard nadal chętnie sięgają miłośnicy wirtualnej rozrywki, a także użytkownicy profesjonalni, ceniący wysoką wydajność.
Napięcie to parametr, który mówi o wartości zasilania pamięci RAM. Aby praca komputera była stabilna, należy sprawdzić listę kompatybilnych modułów na stronie producenta płyty głównej. Napięcie 1.5 V często zasila pamięć o standardzie DDR3. Oznacza to spadek poboru mocy aż o 40% w stosunku do DDR2 oraz większą przepustowość. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na wysokiej oszczędności energii. Warto również podkreślić, że wiele modeli dostępnych jest w bardzo atrakcyjnej cenie.
DIMM to typ złącza pamięci RAM, jakie można znaleźć na płycie głównej. Obecnie takie rozwiązanie spotkamy przy zdecydowanej większości modułów pamięci RAM. Konstrukcja opiera się na obustronnym ułożeniu styków złącza krawędziowego. Przy wyborze pamięci należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją płyty głównej i sprawdzić listę obsługiwanych standardów. Najbardziej popularna struktura DIMM złożona jest z 288 pinów i dotyczy pamięci DDR4. Natomiast w przypadku DDR3 oraz DDR2 stosuje się złącza 240-pinowe.
GEL38GB1333C9DC jest to zestaw pamięci RAM DDR3 marki GeIL z serii Evo Leggera. Zestaw składa się z dwóch kości RAM o pojemności 4 GB każda, co razem daje pojemność 8 GB. Kości te są przeznaczone do zastosowania w komputerach stacjonarnych i dedykowane osobom oczekującym stabilności i wysokiej wydajności. Częstotliwość pracy pamięci wynosi 1333 MHz, co pozwala osiągnąć prędkość transferu danych na poziomie 10666 MB/s. Napięcie pracy pamięci wynosi 1.5 V i umożliwia stabilne przetaktowanie. Opóźnienia cykli zegara wynoszą odpowiednio 9-9-9-24. Wykorzystuje Die-hard Burn-in Technology (DBT) oraz technologię Maximum Thermal Conduction & Dissipation (MTCD). Pamięci są zgodne z funkcją automatycznego przetaktowania Intel XMP oraz zaprojektowane dla platform X79 i Z77. Zestaw objęty jest dożywotnią gwarancją producenta.