Pamięć G.Skill Trident Z, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GTZKW)
ID produktu: 941198
DDR4
Standard pamięci RAM, który umożliwia zastosowanie napięcia 1.2 V. Dzięki temu udało się uzyskać spadek poboru mocy o 20% w stosunku do DDR3 oraz większą przepustowość. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na funkcję cyklicznych kontroli nadmiarowych i wykrywanie przypadkowych błędów. Po pamięć DDR4 powinny sięgnąć osoby, oczekujące maksymalnej wydajności i dużej oszczędności energii. Wśród nich będą gracze, a także użytkownicy korzystający z profesjonalnego oprogramowania do obróbki graficznej.
Pojemność 16 GB
Podwójny moduł
Częstotliwość pracy 3200 MHz
Częstotliwość pracy pamięci RAM to jeden z ważnych parametrów, które decydują o wydajności sprzętowej komputera. Moduły o taktowaniu na poziomie 3200 MHz sprawdzą się znakomicie wśród entuzjastów elektronicznej rozrywki, którzy zawsze oczekują płynnych animacji. To również doskonałe rozwiązanie dla użytkowników profesjonalnych. Korzystanie z oprogramowania do montażu, czy obróbki graficznej będzie komfortowe i intuicyjne. Oczywiście należy pamiętać o wysokiej jakości pozostałych elementów konfiguracji.
Opóźnienie CL16
Napięcie 1.35 V
Wybór pamięci RAM o odpowiednim napięciu to jeden z ważnych czynników, zapewniających stabilne działanie komputera. Aby sięgnąć po kompatybilne rozwiązanie, należy sprawdzić listę obsługiwanych modułów pamięci RAM przez płytę główną. Pamięć RAM z napięciem 1.35 V to najczęściej DDR4, lecz w ofercie nie brakuje również kości DDR3L, przeznaczonych na pokłady notebooków. Niskonapięciowe jednostki zapewnią dużą energooszczędność, co może mieć kluczowe znaczenie przy częstym korzystaniu z komputera.
Radiator
Złącze UDIMM
Pamięć G.Skill Trident Z przeznaczony dla procesora 6th Gen Intel® Core ™ oraz chipsetem Z170
Pamięci łączą wydajność i piękno dla entuzjastów PC i ekstremalnych overclockerów.
Wsparcie XMP 2.0
Wyróżnione przez eksperta
  • Chłodzenie Radiator
  • Częstotliwość pracy [MHz] 3200
  • Liczba modułów 2
  • Pojemność łączna 16 GB
  • Typ pamięci DDR4
Producent
Nazwa producenta G.skill
Adres 8F, No.69, Dongxing Rd., Xinyi Dist., 11070 Taipei City, TW
Adres e-mail [email protected]
Podmiot odpowiedzialny
Nazwa podmiotu ACC Distribution
Adres SC Raudondvario rd. 131B, LT-47191 Kaunas, LT
Adres e-mail [email protected]
Produkt
MarkaG.Skill
Kod producentaF4-3200C16D-16GTZKW
EAN4719692013071
Podstawowe
LiniaTrident Z
Model
Typ złącza
Zestaw
Techniczne
Typ pamięci
Nie
Pojemność łączna
Napięcie [V]
Intel XMP 2.0
Fizyczne
KolorCzarno-biały
Nie
4.5/5
ocena produktu 4.5/5 gwiazdki
98% osób poleca
ten produkt
5
94%
4
3%
3
3%
2
0%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
ocena produktu 5/5 gwiazdki
Opinia potwierdzona zakupem
Opinia pochodzi z modelu: Pamięć G.Skill Trident Z, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GTZB)
Ramy na kosciach Hynix = zerowy potencjal OC przy 1,35V
Jak ktos szuka Samsung B-die to prosze sprawdzic pelna rozpiske latency
16-16 (samsung B-die) czy 16-18 (Hynix-MFR)
Albo wybrac CL14
  • ZALETY:
  • + ładne
  • WADY:
  • - zerowy potencjal OC przy 1,35V kosci Hynix-MFR
  • - XMP to max dla tych kosci
Posiadam ten produkt Od kilku dni
ocena produktu 5/5 gwiazdki
Opinia potwierdzona zakupem
Opinia pochodzi z modelu: Pamięć G.Skill Trident Z, DDR4, 32 GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-32GTZKW)
Super pamięci. Działają bezproblemowo.
  • ZALETY:
  • + stabilna
  • + wysoka jakość wykonania
  • + akceptowalny kodek audio
  • + wygląd
  • + kompaktowe rozmiary
  • + organizacja przewodów
  • + 21 cm szerokości
  • + dodatki (Hue+
  • + Underglow do dokupienia osobno)
  • + wykonanie
  • + przyjemnie szumi
  • + niesłyszalny podczas pracy biurowej
  • + głęboka regulacja PWM od 200 do 1400 RPM
  • WADY:
  • - kable (ilość i jakość)
  • - brak oplotu
  • - potrafi terkotać na niskich obrotach lub podczas start-stop
  • - brak dual biosu
  • - brak flash button
  • - za mało usb na I/O
  • - przeciętne wykonanie
  • - za jasna dioda dysku w przycisku
  • - nocą mruga po suficie
  • - przesadzona cena
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Kupiłem w ciemno, bo nie było nic kompatybilnego z moją płytą i ryzenem. I działają na 3200 16-18-18-38. Tylko trzeba pamiętać, że takie osiągi są przy 1,35V a nie 1,2V. Działają na Asrock X470 Master SLI + Ryzen 7 2700x. Ale pod obciążeniem na tej płycie Ryzen potrafi się wykładać z 3200, więc działam na stockowym dla Ryzena 2933.
Idealnie współpracują z ASRock Z390 TaiChi + Core i9-9900K. Nawet nie mam potrzeby odpalania profilu XMP 2.0 3200MHz w codziennym giercowaniu. Wystarcza standardowe 2133. W mojej opini pamięć z dużym zapasem i potencjałem OC.