Pamięć G.Skill Ares, DDR3, 8 GB, 2400MHz, CL11 (F3-2400C11D-8GAB)
ID produktu: 723115
DDR3
Standard pamięci RAM wykonanej w technologii 90 nm lub mniejszej. Umożliwia zastosowanie napięcia 1.5 V. Dzięki temu udało się uzyskać spadek poboru mocy aż o 40% w stosunku do DDR2, a także większą przepustowość. Pamięć DDR3 występuje w modułach nawet do 24 GB. To energooszczędne i relatywnie tanie rozwiązanie, które sprawdzi się przy obsłudze wielu wymagających gier i programów. Po ten standard nadal chętnie sięgają miłośnicy wirtualnej rozrywki, a także użytkownicy profesjonalni, ceniący wysoką wydajność.
Pojemność 8 GB
Podwójny moduł
Częstotliwość pracy 2400 MHz
Częstotliwość pracy pamięci RAM to jeden z parametrów, który decyduje o wydajności sprzętowej komputera. Szybkość taktowania na poziomie 2400 MHz z pewnością wystarczy do zabawy przy wielu wymagających grach. Taki moduł znajdzie zastosowanie również przy korzystaniu z zaawansowanego oprogramowania. Należy jednak zwrócić uwagę na pozostałe elementy konfiguracji. Sercem komputera jest oczywiście procesor, który przy wsparciu wysokiej klasy karty graficznej zapewni komfort użytkowania przy wielu zastosowaniach.
Radiator
Złącze DIMM
DIMM to typ złącza pamięci RAM, jakie można znaleźć na płycie głównej. Obecnie takie rozwiązanie spotkamy przy zdecydowanej większości modułów pamięci RAM. Konstrukcja opiera się na obustronnym ułożeniu styków złącza krawędziowego. Przy wyborze pamięci należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją płyty głównej i sprawdzić listę obsługiwanych standardów. Najbardziej popularna struktura DIMM złożona jest z 288 pinów i dotyczy pamięci DDR4. Natomiast w przypadku DDR3 oraz DDR2 stosuje się złącza 240-pinowe.
Niskoprofilowe
Wyróżnione przez eksperta
  • Chłodzenie Radiator
  • Częstotliwość pracy [MHz] 2400
  • Liczba modułów 2
  • Pojemność łączna 8 GB
  • Typ pamięci DDR3
Producent
Nazwa producenta G.skill
Adres 8F, No.69, Dongxing Rd., Xinyi Dist., 11070 Taipei City, TW
Adres e-mail [email protected]
Podmiot odpowiedzialny
Nazwa podmiotu ACC Distribution
Adres SC Raudondvario rd. 131B, LT-47191 Kaunas, LT
Adres e-mail [email protected]
Produkt
MarkaG.Skill
Kod producentaF3-2400C11D-8GAB
EAN4711148597579
Podstawowe
LiniaAres
Model
Typ złącza
Zestaw
Techniczne
Typ pamięci
Tak
Pojemność łączna
CL11
Napięcie [V]1.65
Intel XMP
Fizyczne
KolorNiebieski
Nie
4.5/5
ocena produktu 4.5/5 gwiazdki
99% osób poleca
ten produkt
5
97%
4
2%
3
0%
2
0%
1
2%