Oczyszczacz powietrza Fellowes AeraMax DX95

ID produktu: 653284
Zobacz produkty podobne
(3)
Zapytaj społeczności 0 pytań
 • Filtry: HEPA, Wstępny
 • Jonizacja: Bez jonizacji
 • Maksymalna głośność: 70 dB
 • Maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 28 m2
 • Nawilżanie: Bez nawilżacza
Opis
Specyfikacja
Opinie (3)
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Raty
Leasing

Automatyczne dostosowanie prędkości oczyszczania do poziomu zanieczyszczeń w pomieszczeniu

Oczyszczacz powietrza wyposażony w tryb automatyczny samodzielnie dostosowuje intensywność pracy do poziomu zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu. Czujniki, w które wyposażone jest urządzenie na bieżąco monitorują wskaźniki jakości powietrza i na ich podstawie dostosowują prędkość pracy wentylatora.

Stały monitoring jakości powietrza w pomieszczeniu

O jakości powietrza najczęściej informuje dioda zainstalowana w konstrukcji oczyszczacza. Jej kolor zmienia się w zależności od stopnia zanieczyszczenia. Wiele modeli wyposażono również w wyświetlacz, który przedstawia dokładne parametry w formie numerycznej. Dzięki temu najważniejsze informacje zawsze będą pod ręką. Przy wyborze urządzenia warto sprawdzić, o jakich wskaźnikach może powiadomić nas dany model i na tej podstawie dobrać sprzęt dostosowany do osobistych preferencji użytkownika.

Filtry HEPA

Filtry HEPA (ang. High Efficiency Particulate Air) w oczyszczaczach powietrza z bardzo wysoką skutecznością eliminują najdrobniejsze cząsteczki zanieczyszczeń. To zasługa specjalnych włókien z kompozytu poliestrowo-szklanego, a także dużej powierzchni absorbującej. Tak wyposażone modele sprawdzą się idealnie w domach alergików, astmatyków oraz wszystkich osób o obniżonej odporności na infekcje dróg oddechowych. Filtr HEPA usuwa pyły zawieszone m.in. PM10, PM2,5, PM1, roztocza kurzu, pyłki, grzyby, bakterie, wirusy.

Filtr wstępny

Podstawowym zadaniem filtra wstępnego jest zatrzymywanie największych cząsteczek zanieczyszczeń. Mogą być to pyłki kwiatów, kurz, czy sierść zwierząt. Substancje te są niezwykle niebezpieczne dla alergików. Dobrą praktyką jest regularne czyszczenie filtra, co sprawi, że pozostałe elementy urządzenia również będą pracować z nienaganną sprawnością. Warto pamiętać, że filtr wstępny może być myty w wodzie. Właściwe użytkowanie oczyszczacza powietrza ma decydujący wpływ na jego żywotność i efektywne działanie.

Najwieksze zalety:

 

 • Usuwa 99,97% zanieczyszczeń powietrza tak małych jak 0,3 mikrona dzięki czterostopniowemu procesowi filtracji. Usuwa: wirusy i drobnoustroje, zarodniki pleśni, pyłki, roztocza, większość obecnych w powietrzu mikrobów i alergenów, zanieczyszczenia z sierści/naskórek zwierząt domowych oraz dym tytoniowy. 
 • Wbudowana ochrona antybakteryjna. Powłoka AeraSafe™ na filtrze True Hepa zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii, pleśni i grzybów. 
 • Automatyczne wykrywanie poziomu zanieczyszczeń. Czujnik AeraSmart™ monitoruje jakość powietrza i automatycznie dostosowuje prędkość wentylatora, aby powietrze było zawsze czyste. Niebieskie, żółte i czerwone diody pokazują poziom czystości powietrza w pomieszczeniu. 
 • Bezpieczny. Technologia PlasmaTrue tworzy zjonizowane pole ułatwiające usuwanie zanieczyszczeń. 
 • Tryb zwiększonej filtracji. Przycisk Aera+™ jest przeznaczony do usuwania raptownych zmian w ilości alergenów w powietrzu, przepływ powietrza przez filtry oczyszczacza zwiększa się o 50% w stosunku do najniższego poziomu filtracji, aby jak najszybciej usunąć zanieczyszczenia. 
 • Łatwe użytkowanie. Przyjazny dla użytkownika panel pokazuje tryb pracy i informuje o potrzebie wymiany filtrów. 
 • Ultra cicha praca - idealny do przestrzeni biurowych i do użytku w domu przez cały dzień. 
 • Przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 28 m2. 
 • Oczyszczacze AeraMax™ otrzymały znak jakości ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań Alergii). Zgodnie z mottem Fundacji "O lepszą jakość życia alergików" znak jakości jest przyznawany produktom i usługom przyjaznym alergikom, aby ułatwić im wybór odpowiednich towarów i usług o odpowiedniej jakości.
 • Oczyszczacze powietrza AeraMax™ otrzymały certyfikat “Produkt przyjazny alergikom i astmatykom” wydany przez Amerykańską Fundację Astmy i Alergii (AAFA). Certyfikat przyznawany jest tylko produktom oczyszczającym powietrze, których skuteczność w usuwaniu alergenów została potwierdzona w badaniach laboratoryjnych. AAFA przy współpracy z firmą ASL (Allergy Standard Limited) certyfikuje najlepsze w swojej klasie produkty przyjazne alergikom i astmatykom.
 • Oczyszczacze powietrza Fellowes AeraMax™ otrzymały certyfikat AHAM w 3 klasach odświeżania (dym, pyłki, pył). Wydajność odświeżania w danej klasie jest określana przez wskaźnik CADR, wskazujący ilość przefiltrowanego powietrza dostarczanego przez oczyszczacz. Im większa wartość wskaźnika, tym szybciej urządzenie oczyści powietrze w pomieszczeniu.
Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
 • Filtry HEPA, Wstępny
 • Jonizacja Bez jonizacji
 • Maksymalna głośność 70 dB
 • Maksymalna powierzchnia pomieszczenia 28 m2
 • Nawilżanie Bez nawilżacza
Produkt
Producent Fellowes
Kod producenta 9393801
EAN
Informacje podstawowe
Model AeraMax DX95
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia 28 m2
Wydajność 335 m3/h
Kolor Białe
Dane techniczne
Maksymalna głośność 70 dB
Moc 80 W
Dane fizyczne
Wysokość 64 cm
Szerokość 40 cm
Głębokość 20.7 cm
Waga 6.4 kg
3.5/5
(3)
67% osób poleca
ten produkt
5
0%
4
67%
3
0%
2
33%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
"wyczuwa" bardzo zapachy.
Natomiast czy wyłapuje zarodniki grzybów czy też roztocza trudno mi to stwierdzić. nie widziałam poprawy zdrowotnej u dzieci z alergią.
 • ZALETY:
 • + brak
 • WADY:
 • - nawiew wydmuchiwanego powietrza jest silny. powietrze jest zimne. obawa przy dzieciach. bo ciągle chciały dochodzić do oczyszczacza.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
/obawa przy dzieciach. bo ciągle chciały dochodzić do oczyszczacza./

- Co to za opinia? Wystawiła Pani ocenę 2 dla produktu bo Pani dzieci ciągnie do urządzenia? Jak innym ma to pomóc w wyborze? Jeśli w ogóle dobrze zrozumiałem, bo zbyt poprawną polszczyzną też Pani nie napisała.
zgadzam się z Pańskim zdaniem, że moja opinia może nie zostac zrozumiana a więc postaram się ją skorygować. Urządzenie nie spełniło moim oczekiwań.
Urządzenie jak sama nazwa wskazuje miało oczyszczać powietrze a na urządzeniu zbiera się kurz, który w mojej ocenie powinien być wyłapany ...
Generalnie np. na meblach osiadał się kurz w takim samym wymiarze jak i przed zakupem urządzenia. Urządzenie bardzo wychładza powietrze w pomieszczeniu...dzieciom po 1,5 godzinie pracy urządzenia było zimno. Ponadto samo urządzenie posiada silny nawiew wydmuchiwanego powietrza ZIMNEGO...dzieci ciekawe urządzeń ze światełkami notorycznie dochodziły do niego i tym samym narażone były na działanie zbyt zimnego powietrza, którego wydmuchu nie da się skierować maksymalnie do góry. Ponadto wspomniane światełka powinny być w jakiś sposób zamaskowane aby nie wzbudzały ciekawości dzieci. Niestety nie zaobserwowałam poprawy zdrowotnej u dziec z alergią.
Nie przyniosło żadnych pozytywnych skutków w zakresie alergii u dzieci na roztocza i pleśnie, grzyby.
Urządzenia, których nigdy się nie używało, nie miało wcześniej żadnego kontaktu lub nie ma się przekonania co do ich działania, skuteczności, zawsze kupuje się 'zdalnie', czyli według prawa 'poza siedzibą firmy', a po polsku mówiąc - przez Internet. Daje to możliwość zwrotu w ciągu 14 dni (a tak na prawdę to więcej, ponieważ w ciągu tych 14 dni należy wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy, a na odesłanie, o ile dobrze pamiętam, także mamy kolejne 14 dni) bez podania przyczyny. Jest to 100-procentowa gwarancja zadowolenia z zakupu. 14 dni (a nawet więcej), to na prawdę dużo czasu na 'dogłębne' poznanie i przetestowanie każdego urządzenia i podjęcie całkowicie świadomej decyzji o pozostawieniu go u siebie.

Uważam, że opinia wraz z uzupełnieniem jest bardzo konkretna i cenna (choć faktycznie nie pozbawiona licznych potknięć językowych i interpunkcyjnych) dla ewentualnych przyszłych posiadaczy tego oczyszczacza. A że negatywna - no cóż - jakie urządzenie, taka opinia. Po prostu jak widać na załączonym przykładzie czasami niektórzy producenci nie powinni brać się za nowe branże / dziedziny i powinni pozostać przy tym, co robią najlepiej, czyli w tym wypadku branża urządzeń typowo biurowych - niszczarki, laminatory.

A odnośnie oczyszczacza powietrza - ja skonstruowałem sobie swój własny oczyszczacz. Kupiłem średniej wielkości filtr powietrza do TIR'a, największy możliwy wiatrak do obudów komputerowych (23 cm, 170 m3 wydajności, 25 dB) i maleńki zasilacz 12 V. Ze sklejki wyciąłem płytkę pod wiatrak, przymocowałem do otworu filtra i umieściłem w miejscu najlepszego przepływu powietrza w pomieszczeniu, ale nie za bardzo na widoku, bo rodzina się buntowała na nie za rewelacyjny wygląd. Później jeszcze na filtr założyłem materiał, żeby można było łatwo usuwać kurz i brudy. Maszynka taka pracuje 24 h / dobę i jest niesłyszalna nawet przy całkowitej ciszy w nocy. Efekt jest taki, że od czasu uruchomienia w pomieszczeniu, gdzie stoi zniknął problem kurzu na meblach i sprzętach. Pobiera minimalne ilości energii (~350 mA), nie kusi dzieci światełkami, nie dmucha powietrzem, szczególnie zimnym, kosztował mnie prawie 500 zł i trochę pracy - satysfakcja - bezcenna. To prawda, że nie ma pochłaniaczy grzybów, zapachów i innych marketingowych szkodliwych substancji i drobnoustrojów, ale to czy dane urządzenie je ma i do tego działają (jak zapewniają parametry i dane techniczne podawane w ulotkach reklamowych) jest w stanie stwierdzić wyłącznie specjalistyczne laboratorium po swoich badaniach pewnie za niezłą kasę, na którą nie będzie stać żadnego użytkownika, żeby przekonać się, czy aby na pewno je ma i działa.

Polecam taką konstrukcję każdemu domorosłemu majsterkowiczowi z głową na karku i sprawnymi rękami, który chce oddychać lepszym, czyściejszym powietrzem, to na prawdę nie jest trudne, może nie za estetyczne, ale nad tym można jeszcze popracować. Można także zastosować mniejszy filtr i wiatrak - będzie taniej.
Nie ma takiej możliwości aby wydmuchiwane powietrze było zimne. Ma tą samą lub większą temperaturę niż powietrze zasysane. Dzieciom było zimno ponieważ w pomieszczeniu urządzenie wywołało ruch powietrza. gdyby nie to, urządzenie nie wyłapało by zanieczyszczeń. To urządzenie się nie porusza..., więc musi wzbudzić ruch powietrza, aby to powietrze "przyszło" do urządzenia.
Widoczne dla ludzkiego oka cząsteczki kurzu są cięższe niż te bardziej szkodliwe i niewidoczne, dlatego kurz może nie "dolecieć" do urządzenia i opadnie wcześniej.
Mi akurat informacja o dziecku i zimnym powietrzu bardzo pomogła. Nawiew widocznie jest tak mocny że wywołuje "wiatr" co przy dzieciach, zwłaszcza małych może być znaczące
Opinia potwierdzona zakupem
W pierwszym nie działała automatyk. Po trzech dniach odebrałem nowy! Tak BARDZO DOBRZE działa sklep MORELE. Drugi działa bez przerwy ponad pół roku, a (jakie jest powietrze w Krakowie, wszyscy wiedzą. Działa naprawdę dobrze. Przy zwiększeniu zanieczyszczenia np. dym z papierosa, przypalenie czegoś w kuchni, czasem nawet otwarcie okna!, zwiększa obroty i po różnym czasie (w zależności od sytuacji) wraca do cichej pracy. Jonizator powietrza działa. Po dłuższym czasie pracy, lekko pieką oczy, ale można go wyłączyć bez problemu. Rewelacyjnie szybko zwiększa obroty do maksymalnych, gdy pojawią się 'niemiłe zapachy'. Filtr węglowy, który jest pierwszy, można spokojnie odkurzyć i wyprać, choć skuteczność aktywnego węgla oczywiście nie jest przywracana. Prosta obsługa: auto/manual, jonizator on/off, tanie filtry, mniej kurzu w mieszkaniu.
 • ZALETY:
 • + Prosta obsługa: auto/manual, jonizator on/off, tanie filtry, odpowiednia wielkość, łatwa wymiana filtrów.
 • WADY:
 • - Podobno po roku należy wyczyścić czujnik, a to tylko w serwisie.
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Mam takie urządzenia od około 2 lat i tak naprawdę słabym punktem są czujniki jakości powietrza , żywotność czujnika to ok. rok , po tym czasie zaczyna tracić ,,węch" , w instrukcji jest że są przeznaczone do pracy ciągłej i tak u mnie pracują .
Opinia potwierdzona zakupem
Mam od prawie dwóch lat - działa bez zarzutu.

Czujnik regulujący moc urządzenia jest wrażliwy głównie na niemiłe zapachy (i tego też dotyczy wskaźnik "jakości powietrza") - natomiast można też wybrać moc ręcznie. Na wyższych "obrotach" szumi dość głośno. Na najniższych - da się przeżyć, nawet w nocy.

Filtr jest skuteczny nie tylko jeśli chodzi o zapachy, ale też pył zawieszony PM10/PM2.5 - gdy urządzenie pracuje, widać wyraźne obniżenie poziomu tego pyłu (sprawdzałem to osobnym czujnikiem). Nowe filtry miewają czasem dziwny zapach przez kilka pierwszych dni.

Największa wada to bardzo jasno świecące niebieskie kontrolki LED - w nocy strasznie dają po oczach. Musiałem je zasłonić, co nie jest zbyt praktyczne.
 • ZALETY:
 • + łatwa wymiana filtrów
 • + skuteczna ochrona przed smogiem
 • WADY:
 • - bardzo jasne kontrolki LED
 • - głośność (na większych obrotach)
 • - nie pokazuje stężenia pyłu zawieszonego
Posiadam ten produkt Ponad rok
Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?
Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Opis:
Wsparcie serwisowe: http://www.fellowes.pl/wsparcie/faq.php?gid=116&_exm=4 Adres dostawy: Fellowes Polska SA - SERWIS, ul. Bandurskiego 94, 05-270 Marki k. Warszawy
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty dla biznesu

Sfinansuj wszystko w Ratach dla Firm w 7 minut!

 • Na cały asortyment sklepu wraz z usługami.
 • Umowę zatwierdzasz online, a cały proces od A do Z to tylko kilka minut.
 • Jesteś właścicielem sprzętu od chwili zakupu, a faktura jest wystawiana na Twoją firmę.
 • Wprowadzasz w koszty firmy jak przy zakupie za gotówkę.
 • Oferta dopasowana do każdego rodzaju firmy, niezależnie od formy prawnej!
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(3)
Pytania i odpowiedzi
(0)
Inspiracje
(0)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 22:24
Cześć!
Oczyszczacz powietrza Fellowes AeraMax DX95 możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.

998,56 zł
Do koszyka