Obudowa Thermaltake Versa H15 (CA-1D4-00S1WN-00)
MicroTower
Kompaktowa, a jednocześnie pojemna obudowa Micro Tower pomieści wszystkie kluczowe podzespoły, których potrzebujesz do pracy lub rozrywki. Obudowy w tym rozmiarze są niewielkie, dzięki czemu świetnie mieszczą się pod biurkiem lub w szafce. Będą kompatybilne wyłącznie z wybranymi rozmiarami płyt głównych, dlatego warto zwrócić uwagę na tę kwestię podczas projektowania konfiguracji.
Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.
Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
Okno
Obudowa komputerowa z przezroczystym oknem to doskonała propozycja dla użytkowników, którzy pracę podzespołów chcą mieć zawsze na oku. Taki układ pozwoli dostrzec wszystkie elementy konfiguracji sprzętowej i w każdej chwili można sprawdzić, czy wymagane jest czyszczenie poszczególnych komponentów. Konstrukcja z oknem podkreśla również nowoczesny design i gamingowy charakter komputera. Taka obudowa sprawdzi się idealnie wśród graczy, którzy nie tylko cenią funkcjonalność, ale również atrakcyjny wygląd.
Długość karty graficznej do 31.5 cm
Obudowa komputerowa, która pozwala na instalację karty graficznej o długości do 31.5 cm to uniwersalne rozwiązanie przeznaczone dla wymagających użytkowników. Dzięki temu będziesz mógł zamontować wiele kart o różnych zastosowaniach. Mogą być to zarówno zaawansowane jednostki przeznaczone dla graczy, jak i dużo tańsze modele, które idealnie sprawdzą się przy pracy biurowej. Sięgając po tego typu obudowę z łatwością wymienisz układ graficzny, gdy tylko zajdzie potrzeba poprawy wydajności sprzętowej.
Wysokość układu chłodzenia do 15.5 cm
Obudowa komputerowa, która pozwoli na instalację układu chłodzenia CPU o wysokości do 15.5 cm sprawdzi się idealnie przy budowie konfiguracji komputerowej o wielu zastosowaniach. Dzięki takiej konstrukcji będziesz mógł dobrać kompatybilne modele wentylatorów o różnych parametrach. Wśród nich znajdziesz zarówno proste układy przeznaczone do chłodzenia urządzeń biurowych, jak i te bardziej zaawansowane, które znajdziemy w jednostkach dla miłośników wirtualnej rozrywki, czy użytkowników profesjonalnych.
USB 3.0 x1
Obudowa wyposażona w złącze USB 3.0 stanowi idealną propozycję dla wymagających użytkowników. Dzięki temu możesz liczyć na bardzo szybką wymianę plików pomiędzy komputerem a pamięcią zewnętrzną. Bez trudu naładujesz telefon komórkowy, a także podłączysz wiele innych urządzeń, które zawsze będziesz miał pod ręką. To niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. Standard USB 3.0 sprawdzi się idealnie zarówno w komputerach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i przy domowej konfiguracji sprzętowej.
USB 2.0 x1
Obudowa wyposażona w złącze typu USB 2.0 pozwoli podłączyć do komputera wiele urządzeń, które obsługują taki standard komunikacji. Dzięki temu możesz liczyć na bardzo wygodną wymianę plików pomiędzy dyskiem twardym a pamięcią zewnętrzną. To również doskonała metoda, aby naładować smartfona jedynie za pomocą kabla. Połączenie USB 2.0 jest szybkim i powszechnie stosowanym rozwiązaniem, które znacznie ułatwia codzienną pracę biurową, a także sprawdzi się na pokładzie komputerów przeznaczonych do użytku domowego.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
Obudowa Thermaltake Versa H15 z oknem Czarna.
- Max długość karty graficznej: 315mm
- Max wysokość coolera CPU: 155mm
- Miejsca na dysk twardy: 3x 3.5cala / 3x 2.5cala
- Złącza panelu przedniego: 1x USB 3.0 / 1x USB 2.0 / Mikrofonowe / Słuchawkowe
- Kompatybilność Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm] 31.5
- Typ obudowy Micro Tower
- USB Typ-C Brak
- Zasilacz Bez zasilacza
- ZALETY:
- + 1. Obudowa wygląda rewelacyjnie. Prostota i oszczędność formy robi świetne wrażenie. Powiem szczerze: za wygląd i rozmiar jestem w stanie przymknąć oko na problemy z montażem i uznać mimo wszystko zakup za udany. Ten punkt to kluczowy wniosek z całego tego mini-review.
- + 2. Cabel management nie jest idealny (patrz słabe strony), ale generalnie da się większość kabli pochować albo z boku obudowy za płytą (panel boczny za płytą jest wypukły co dodatkowo ułatwia prowadzenie kabli), albo poza obszarem okna.
- + 3. Rewelacyjny system zdejmowania przedniego panelu obudowy: wychodzi bez problemu, a jednocześnie trzyma się sztywno.
- + 4. Obudowa naprawdę mała, chyba jedyna w tym rozmiarze z zasilaczem montowanym na dnie obudowy oraz wiatrakami 120mm na tyle obudowy. Generalnie mnóstwo miejsca na wentylatory, gdzie W tym rozmiarze standard to zasilacz na górze i wiatrak 90mm z tyłu.
- + 5. Dołączony w zestawie wentylator jest bardzo cichy i z ładnego plastiku.
- + 6. Filtr do zasilacza zdejmowalny.
- + 7. Czarna jak piekieł smoła, włącznie ze śrubkami, kablami i tritami.
- + 8. Akcesoriów montażowych pod dostatkiem - nawet jak połowę śrubek zgubisz a połowę zepsujesz.
- + 9. Diody zasilania i hdd są płaskie - wygląda ekstra.
- + 10. Przyciski i złącza na górze obudowy - to naprawdę jest wygodne, ponadto dla klawiatury bezprzewodowej zawsze to paręnaście cm bliżej odbiornika.
- + 11. Jest otwór montażowy na chłodzenie na procku - można je zainstalować bez odkręcania płyty.
- + 12. Rusztowanie na dyski jest demontowalne. Poza nim obudowa udostępnia dwa miejsca na dyski 2,5 cala, jeśli ma się odpowiednie kable od zasilania (patrz słabe strony).
- WADY:
- - Obudowa ma niestety mnóstwo wad - jest to cena jaką trzeba zapłacić za wygląd i rozmiar:
- - 1. Cabel management: musisz planować jak poprowadzisz kable zanim przykręcisz płytę główną. Kable od zasilacza można swobodnie prowadzić na tyle obudowy i przeprowadzać prze otwory montażowe, ale po przykręceniu płyty nie da się już przewlec wtyczek. Czyli: najpierw palnujemy i przewlekamy kable, potem przykręcamy płytę.
- - 2. Miejsce na płytę mATX jest wyliczone niemalże co do milimetra. Trzeba też odkręcić tylny wiatrak 120mm, inaczej płyta nie wejdzie. Jej ulokowanie biorąc pod uwagę kable zasilające - to męka. Ponadto jedna ze śrubek montażowych płyty jest trudna do przykręcenie jeśli masz duży radiator na procku. Trzeba użyć miniaturowego śrubokręta.
- - 3. Dołączenie niepodświeltanego wentylatora (w zasadzie jakiegowkolwiek wentylatora) do designerskiej obudowy to moim zdaniem pomyłka. Wiadomo, że każdy chce sobie customizować chłodzenie i będzie kupować wiatraki wg swoich potrzeb i gustu.
- - 4. Na stronie produktu firma Thermaltake udostępniła zdjęcie złożonego pc, ale jest tam drobne oszustwo: nie ma zainstalowanego dysku (ew. jest schowany w zatoce 5,25, bo nie ma napędu optycznego - a ja mam napęd optyczny). Miejsca na instalację dysku 2,5cala (nie licząc zatoki 5,25 i zdemontowanego rusztowania na dyski) są dwa, ale w konfiguracji pokazanej na zdjęciach miałyby konflikt z niektórymi kablami. Ponadto miejsca te są bardzo nie wygodne - po instalacji dysku jego złącza nie będą na krawędzi, wiec wtyczki sata + zasilanie muszą być idealnie płaskie (być może dałoby się jakoś na dodatkowych dystansach). Wtyczki z zasilacza modularnego Corsair CS650M nie są płaskie i totalnie nie dają rady. Musiałem założyć rusztowanie i instalować się z dyskiem na rusztowaniu. Alternatywa to kupno dedykowanych kabli do zasilacza.
- - 5. Rusztowanie na dyski utrudnia zarządzanie kablami.
- - 6. Mogą być trudności z podpięciem jedną taśmą zasilającą dysku 2,5cala (zamontowanego najbliżej zatoki 5,25) i napędu optycznego, ale nie jestem na 100% pewien - to tylko podejrzenie.
- - 7. Standardowy napęd optyczny 5,25 nie wejdzie na pełną głębokość, jeśli płyta główna ma jakiekolwiek zgrubienie w prawym górnym rogu. Moja ma układ scalony montowany powierzchniowo, który blokuje napęd przy wsuwaniu. Kolizja jest na grubość niecałego milimetra. W efekcie napęd wystaje na jakieś 1,5cm z obudowy. Na razie nie zdecydowałem się co z tym zrobię: albo utnę kawałek blachy z rogu napędu, albo kupię napęd slim i odpowiedni adapter na zatokę 5,25. Drugie rozwiązanie jest kosztowne, ale ma dużą zaletę: większość takich zatok udostępnia miejsce na dysk 2,5cala, więc rozwiązuje problemy opisane wyżej jako 4/5/6.
- - 8. Okno jest umieszczone symetrycznie na bocznym panelu. Moim zdaniem to błąd. Zamiast eksponować radiator procesora i kartę graficzną, wyeksponowane jest pół radiatora, karta graficzna oraz góra zasilacza i rusztowania na dyski. Okno powinno być przesunięte parę centymetrów w górę.
- - 9. Ilość złącz USB na froncie - czy naprawdę tak trudno dać trzy złącza zamiast dwóch?
- - 10. Panel frontowy ma z przodu na całej powierzchni filtr przeciwkurzowy. Niestety od dołu jest niczym nie zabezpieczony otwór do zdejmowania panelu. Można było to inaczej rozwiązać, żeby nie zaciągać kurzu z podłogi. Planuję zaślepić czarną pianką.
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Thermaltake Versa H15 (CA-1D4-00S1NN-00)
- ZALETY:
- + Przwiewna
- + Kompaktowy rozmiar
- WADY:
- - Przy dużej płycie głównej może być problem z montażem napędu 5,25"
Czy B550 Aorus Elite nie jest przypadkiem większa (ATX)? Do obudowy wejdzie tylko płyta micro ATX - oznaczona literą 'M' w nazwie (B550M AORUS ELITE).
Tak patrzę po zdjęciach to wygląda jakby miała ona gniazda na RAM dalej od krawędzi płyty, to jest szansa, że może nie będzie przeszkadzać.
Jak się uda to znajdę to DVD, które miałem i zmierzę jakie jest długie.
Sama metalowa 'wnęka' na napęd ma ~14 cm od frontu. Napęd DVD ma 17cm, więc potrzeba 3 cm miejsca w głąb płyty.
Zdjęcia jak to wygląda na żywo tutaj:
https://drive.google.com/drive/folders/1trfIk-P-TDoVh5Dbe9CRZtiy0s1cqOyE
- ZALETY:
- + Ładny wygląd
- + Możliwość aranżacji przewodów
- + Okno
- + Sporo miejsca na dodatkowe wentylatory
- WADY:
- - Cena mogłaby być mniejsza
- - Zastosowana pleksa jest podatna na zarysowania
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Thermaltake Versa H15 (CA-1D4-00S1NN-00)
Obudowa pomimo małych rozmiarów przestronna. Chłodzenie do 15cm, GPU do 31cm i PSU do 16cm (pomiędzy PSU i obudową dysków jest na tyle miejsca żeby upchać niewykorzystane kable zasilacza). Wytłoczenia obudowy pomagają poprowadzić kable za płytą główną do zasilania 8pin.
Na górze obudowy kratka pod 2 wiatraki - niestety bez filtrów.
Niektóre elementy pasują na milimetry, ciężko jest poprowadzić i ułożyć wszystkie kable. To wszytko wynika jednak z małych rozmiarów obudowy. Warto się jednak trochę pomęczyć przy montażu "wnętrza" szczególnie jeśli mamy wersję z oknem.
- ZALETY:
- + niska cena
- + ładny design
- + dobra wentylacja
- + bardzo dobra jakość wykonania
- WADY:
- - jedyne czego mi brakuje to filtr na górnej kratce obudowy
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Thermaltake Versa H15 (CA-1D4-00S1NN-00)
- ZALETY:
- + bardzo niska cena
- + jakość wykonania
- + aspekt wizualny
- WADY:
- - brak
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Thermaltake Versa H15 (CA-1D4-00S1NN-00)
- ZALETY:
- + Material
- + Konstrukcja
- WADY:
- - Kurz sie latwo dostaje przez dziurki na gorze ktore sa do wiatrakow
- ZALETY:
- + Możliwość zdemontowania kieszeni na napęd i na dyski.
- WADY:
- - Okienko mogło by znajdować się trochę wyżej, gdyż widać część zasilacza.
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Thermaltake Versa H15 (CA-1D4-00S1NN-00)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Thermaltake Versa H15 (CA-1D4-00S1NN-00)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Thermaltake Versa H15 (CA-1D4-00S1NN-00)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Thermaltake Versa H15 (CA-1D4-00S1NN-00)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Thermaltake Versa H15 (CA-1D4-00S1NN-00)
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Obudowa Thermaltake Versa H15 (CA-1D4-00S1WN-00) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00