Obudowa Corsair Obsidian Series 450D (CC-9011049-WW)

ID produktu: 637045
Zobacz produkty podobne
(26)
Zapytaj społeczności 9 pytań
 • Kompatybilność: Mini ITX, Micro ATX (uATX), Extended ATX (e-ATX), ATX
 • Okno: Tak
 • Typ obudowy: Midi Tower
 • Złącza USB: USB 3.0 x2
Opis
Specyfikacja
Opinie (26)
Inspiracje (1)
Pytania i odpowiedzi (9)
Gwarancje i usługi
Raty i leasing

Opis produktu

 

Micro ATX (uATX)

Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą, więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.

Mini ITX

Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.

ATX

Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.

Extended ATX (e-ATX)

Wybierając sprzęt komputerowy, należy sprawdzić, czy standard płyty głównej będzie kompatybilny z obudową. W przypadku konstrukcji e-ATX mamy do czynienia z układem o relatywnie dużych rozmiarach. Użytkownicy muszą, więc sięgnąć po większą, a zarazem uniwersalną obudowę, która pozwoli na montaż wszystkich niezbędnych podzespołów. Mogą być to zarówno komponenty przeznaczone do pracy biurowej, jak i zaawansowane jednostki, które zachwycą miłośników wirtualnej rozrywki i pozwolą na zabawę przy najnowszych grach.

Midi Tower

Obudowa komputerowa typu Midi Tower to najbardziej popularna, a zarazem uniwersalna konstrukcja stosowana przy konfiguracji sprzętowej. Bez trudu umieścisz w niej najważniejsze podzespoły, a także kilku napędów. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które pozwoli na budowę jednostki przeznaczonej zarówno do pracy biurowej, jak i dla miłośników wirtualnej rozrywki. Szeroka oferta zapewnia możliwość wyboru spośród wielu modeli. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz obudowę najbliższą Twoim preferencjom.

USB 3.0 x2

Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 3.0 stanowi doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników. To idealna metoda komunikacji pomiędzy komputerem a innymi urządzeniami, które również wspierają tę technologię. Będziesz mógł bez trudu podłączyć pendrive, czy dysk zewnętrzny i skorzystać z opcji wymiany plików. Złącze typu USB 3.0 pozwoli również naładować telefon komórkowy i wiele innych sprzętów. To szybkie, niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne połączenie, które obecnie stanowi standard.

Złącza słuchawkowe/głośnikowe

Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.

Złącza mikrofonowe

Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.

Montaż beznarzędziowy

Beznarzędziowy montaż pozwoli na bardzo szybką i prostą instalację wszystkich elementów obudowy. Będziesz mógł ją złożyć bez użycia śrubokręta. Nie tylko wygoda jest ogromnym atutem takiego rozwiązania. Użytkownicy z pewnością docenią stabilność konstrukcji, gdyż opiera się na specjalnych klamrach, zatrzaskach, a także śrubach, które możemy odkręcić bez pomocy jakichkolwiek narzędzi. To doskonała propozycja dla osób, które często wymieniają poszczególne elementy konfiguracji komputerowej.

Okno w panelu bocznym

Obudowa z oknem wbudowanym w konstrukcję bocznego panelu to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników, którzy pragną stale obserwować pracę podzespołów. Teraz bez trudu możesz dostrzec wszystkie elementy konfiguracji komputerowej, a dzięki temu na bieżąco monitorować, które z nich wymagają czyszczenia. Okno zagwarantuje również bardzo atrakcyjny design, a wręcz gamingowy charakter. To idealna propozycja dla graczy, którzy nie tylko cenią wysoką funkcjonalność, ale również nowoczesny design.

Zasilacz mocowany na dole

Obudowa, która pozwala na instalację zasilacza w dolnej części konstrukcji to doskonała propozycja dla wymagających użytkowników. Powietrze na dole układu jest chłodniejsze, co pozytywnie wpływa na żywotność zasilacza i gwarantuje cichą pracę urządzenia. Przy jego wyborze należy oczywiście pamiętać o dostosowaniu mocy do parametrów podzespołów skupionych w konfiguracji komputerowej. Tylko kompatybilne jednostki mogą współpracować bez zarzutu, zapewniając wysoki komfort pracy i rozrywki.

Filtry przeciwkurzowe

Filtry przeciwkurzowe zainstalowane na pokładzie obudowy komputerowej to niezbędne elementy dla zachowania maksymalnego bezpieczeństwa wszystkich podzespołów. Kurz, który z czasem osadza się na powierzchni elementów konfiguracji, może stanowczo spowolnić ich pracę, a w skrajnych przypadkach nawet doprowadzić do awarii. Dlatego odpowiednia ochrona stanowi bardzo istotny aspekt. To bezpieczne, a zarazem wygodne rozwiązanie sprawi, że nie będziesz musiał tak często czyścić urządzeń wewnątrz obudowy.

Kratka wentylacyjna w tylnym panelu

Kratka wentylacyjna wbudowana w tylny panel obudowy komputerowej to użyteczny dodatek, który istotnie poprawi cyrkulację powietrza wewnątrz. Odpowiednie chłodzenie w znaczny sposób wpływa na żywotność elementów konfiguracji, a przede wszystkim bezpieczną pracę całego układu. Takie możliwości docenią szczególnie gracze, dla których wydajność sprzętowa ma kluczowe znaczenie. Nie ulega wątpliwości, że komfort rozrywki uzależniony jest od klasy podzespołów, a te najlepsze wymagają doskonałej wentylacji.

Organizacja okablowania

Zdecydowanie warto sięgnąć po obudowę komputerową, która umożliwia właściwą organizację okablowania. Porządek wewnątrz konstrukcji nie tylko mówi o kwestiach estetycznych, ale ma istotne znaczenie przede wszystkim dla pracy podzespołów. Niewłaściwe ułożenie przewodów mogłoby doprowadzić do wzrostu temperatury i zaburzeń w procesie cyrkulacji powietrza. Dlatego takie rozwiązanie szczególnie docenią gracze, którzy korzystają z bardzo wydajnych jednostek. Odpowiednie chłodzenie stanowi dla nich kwestię priorytetową.

Kratka wentylacyjna w górnym panelu

Kratka wentylacyjna wbudowana w górny panel obudowy to przydatny dodatek, który pozwoli na optymalizację procesu cyrkulacji powietrza wewnątrz. Odpowiednie chłodzenie ma nieoceniony wpływ na żywotność komponentów oraz bezpieczną pracę całego układu. To podstawowa kwestia, którą koniecznie należy wziąć pod uwagę przy budowie konfiguracji komputerowej. Właściwa wentylacja ma najważniejsze znaczenie dla miłośników wirtualnej rozrywki, czy użytkowników profesjonalnych, którzy korzystają z wysokiej klasy podzespołów.

Otwór do montażu chłodzenia procesora

Obudowa wyposażona w specjalny otwór do montażu chłodzenia procesora to doskonała propozycja dla wymagających użytkowników. Odpowiednia wentylacja zapewni długą żywotność i sprawi, że serce komputera zawsze będzie funkcjonować szybko i sprawnie. To idealne rozwiązanie szczególnie dla miłośników wirtualnej rozrywki oraz profesjonalistów, korzystających z zaawansowanego oprogramowania. Właśnie przy takich konfiguracjach szybkość procesora ma znaczenie priorytetowe i zapewnia najwyższy komfort pracy.

Kratka wentylacyjna w przednim panelu

Kratka wentylacyjna zlokalizowana w przednim panelu obudowy to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli na poprawę przepływu powietrza wewnątrz. Właściwa cyrkulacja ma niezwykle ważne znaczenie dla żywotności poszczególnych komponentów oraz bezpiecznej pracy sprzętu. To podstawowa kwestia, którą należy brać pod uwagę podczas budowy konfiguracji komputerowej. Optymalne chłodzenie odgrywa bardzo istotną rolę szczególnie w jednostkach przeznaczonych dla graczy, którzy korzystają z najlepszych podzespołów.

Firma Corsair została założone w Dolinie Krzemowej w 1994 roku skupiając się na produkcji pamięci RAM o wysokiej stabilności i wydajności, ale tak aby ich cena była na średnim poziomie rynkowym. Można powiedzieć, że do dzisiaj jest to ich misja firmowa. Wytwarzanie ciekawych, innowacyjnych produktów o wysokiej jakości wykończenia i mogących służyć klientowi przez wiele wiele lat, a przy tym aby ich cena nie była większa niż średnia rynkowa dla danego produktu. W ten sposób Corsair zaczął powoli wchodzić najpierw do świata pamięci przenośnych typu pendrive, później do obudów i zasilaczy do komputerów stacjonarnych, a następnie do akcesoriów gamingowych. Z małej firmy powstał duży gigant, który jednak trzyma się bardzo dobrze, bo łączy ludzi z pasją do wypuszczanych produktów. Dzisiaj w firmie Corsair pracuje ponad 800 osób, a ich produkty zdobywają niesamowicie dużą ilość rekomendacji w różnych gazetach i serwisach internetowych zajmujących się tematyką sprzętu komputerowego. 

Osoby doradzające na forach komputerowych nie bez powodu polecają do zestawów komputerowych pamięci, dysk SSD, obudowę i zasilacz właśnie marki Corsair. Ostatnio coraz bardziej popularnym produktem firmy są gotowe, zamknięte zestawy chłodzenia wodnego z serii Corsair Hydro. Nie trzeba być przy nich specjalistą, aby zamontować sobie wydajne i ciche chłodzenie wodne we własnym komputerze. Po produktach Corsair wręcz trzeba się dużo spodziewać, bo na wielu renomowanych portalach internetowych co miesiąc można przeczytać artykuły w stylu polecane zestawy komputerowe do danej kwoty i w wielu rubrykach przy różnych pozycjach cenowych można tam znaleźć produkty marki Corsair. Firma ta posiada zaawansowany system kontroli jakości i nigdy nie wypuszcza przeciętnych produktów, tylko po to aby trochę więcej zarobić. To właśnie przez taką politykę i dzięki trzymaniu jakości produktów na najwyższym poziomie, zbudowała ona niesamowitą wręcz pozycję marki w umysłach zarówno przeciętnych konsumentów, jak i specjalistów od sprzętu komputerowego.

 

Dane techniczne:
Nazwa: Obudowa do komputera - Corsair Obsidian 450D - E-ATX - USB 3.0 - czarna z oknem
Kod EAN: 0843591047234
Kod producenta: CC-9011049-WW
Wymiary: 210 x 497 x 494 mm (szerokość x wysokość x głębokość)
Typ obudowy: Medium Tower z oknem
Waga: 7 kg
Materiał: atal, anodowane szczotkowane aluminium
Kolor: Czarny
Obsługiwane płyty główne: E-ATX, ATX, microATX, Mini-ITX
Miejsce na zasilacz: 1x ATX
Miejsca na wentylatory: 
2x 140/120 mm (przód) 
1x 120 mm (tył) 
2x 140 mm / 3x 120 mm (górny top) 
2x 120 mm (na dole, zamiast klatki na dyski)
Zainstalowane fabrycznie wentylatory: 
2x 140 mm (przód) 
1x 120 mm (tył)
Miejsca na chłodnice wodne:
1x max. 280/240 mm (przód) 
1x max. 120 mm (tył) 
1x max. 280/360 mm (górna pokrywa) 
1x max. 240 mm (na dole, zamiast klatki na dyski)
Filtry przeciwkurzowe: przód, góra, dół, przy zasilaczu (wyjmowalne)
Miejsca na dyski i napędy: 
2x 5.25 cala (zewnętrzne, montaż bez śrubokręta) 
3x 3.5 / 2.5 cala (wewnętrzne, 3.5 calowe montaż bez śrubokręta) 
2x 2.5 cala (wewnętrzne, montaż bez śrubokręta)
Sloty na karty rozszerzeń: 7 gniazd
Porty: 
2x USB 3.0 (połączenie wewnętrzne) 
1x Wyjście słuchawkowe
1x Wejście mikrofonowe
Maksymalna długość karty graficznej: 430 mm (przy dolnych slotach bez klatki na dyski)
Maksymalna wysokość chłodzenia na procesor: 165 mm
Maksymalna długość zasilacza ATX: 200 mm
Cechy dodatkowe:
Bardzo elegancki design i wysoka jakość wykończenia
Obsługa przez obudowę wszystkich najnowszych standardów płyt głównych
Miejsce na instalacje długich zasilaczy ATX (bezgłośne - pasywne modele)
Możliwość montażu chłodzenia wodnego w obudowie
Współpraca z długimi kartami graficznymi AMD Radeon i Nvidia GeForce

 

Specyfikacja

Czarny
Midi Tower
ATX
Extended ATX (e-ATX)
Micro ATX (uATX)
Mini ITX
Okno
Tak
Wyciszona
Nie
Aluminium
Stal
Dający się myć filtr przeciwkurzowy
Filtry przeciwkurzowe
Klatka na dyski twarde
Kratka wentylacyjna w górnym panelu
Kratka wentylacyjna w przednim panelu
Kratka wentylacyjna w tylnim panelu
Okno w panelu bocznym
Organizacja okablowania
Otwory do zamontowania chłodzenia wodnego
Otwór do montażu chłodzenia procesora
Tacka płyty głównej z wycięciem
Zasilacz mocowany na dole
USB 3.0 x2
Mikrofonowe
Słuchawkowe/Głośnikowe
Power
Reset
Panel przedni
140 mm x2
Panel tylny
120 mm x1
Panel przedni
120 mm x2
Panel dolny
120 mm x2
Panel górny
120 mm x3
140 mm x2
Akcesoria do montażu

Opinie (26)

(26)
4.5/5
(26)
89% osób poleca
ten produkt
5
77%
4
12%
3
0%
2
8%
1
4%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobra obudowa pod chłodzenie wodne.
 • ZALETY:
 • + Możliwości montażu chłodnicy 360 mm na topie(do 40mm grubości nie powinno być problemu, 45mm się zmieści jak na płycie głównej nie ma żadnych radiatorów lub złącz powyżej górnych śrubek),
 • + chłodnicy 280 na przedzie,
 • + sporo miejsca za tacką płyty głównej na kable,
 • + usb 3.0 na przedzie
 • WADY:
 • - Jak narazie nie widzę.
Posiadam ten produkt Od kilku dni

Inspiracje (1)

Pytania i odpowiedzi (9)

czy obuudowa ta pomieści kartę graficzną MSI GeForce RTX 2070 GAMING Z
Zmieści się bez problemu.

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Opis:
Gwarancja producenta realizowana przez Morele.net
Usługi
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (26)

Pytania i odpowiedzi (9)

Inspiracje (1)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Epson C13S041393, Pentel ołówek automatyczny 0.5mm PL75 energize czarny, StarTech 2M A TO LEFT ANGLE MICRO USB - USB3AU2MLS, Herbert Richter Schowek na klucze 47 x 95 x 21 mm, czarny (10511501), SanDisk MobileMate USB microSD SDDR-121-G35 - SDDR-121-G35, MicroLamp do Epson, 200W (ML11031), Epson Tusz C33S020405 (Red), CHABA Poducha Lux - Szara sowa nr.3, DJI Aparatura nadajnik Inspire 2 / Matrice 200/210/210 RTK (DJI0616-07), Digitus HDMI - HDMI 2m czarny (AK-330114-020-S), Varta Latarka LED High Optics 3W 200lm 3 x AAA (18810101421), Dell DDR4, 16GB, 2400MHz, ECC, UDIMM (A9755388), Trust GXT 629 Tytan 2.1 RGB (22944), Titanum Skoroszyty A4 niebieski 400g (SKPBL), Shure SE215-BT1 czarne, MSI GF63 8RD-095XPL 32 GB RAM/ 128 GB M.2 PCIe/ 480 GB SSD/, Spectrum Filament / PLA PRO / VOLCANO GREY / 1,75 mm / 1 kg, Acer Predator Mousepad Magma Battle XXL