Monitor Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34" (XM700001)
- Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
- Podstawowe złącza: DisplayPort x2, HDMI x2
- Przekątna ekranu: 34"
- Rozdzielczość: 3440 x 1440 (UWQHD)
- Typ matrycy: VA
- Zobacz pełną specyfikację
Panoramiczny widok 21: 9 UltraWide
Interfejs 21:9 zapewnia 30% szerszy widok niż standardowe monitory 16: 9. Zwłaszcza w strategiach czasu rzeczywistego i strzelankach z perspektywy pierwszej osoby szersze pole widzenia pozwala najpierw zobaczyć rozwój gry, co daje Ci przewagę.
Niezwykle wyraźny obraz w najdrobniejszych szczegółach
Ultra-wysoka rozdzielczość 3440 × 1440 ujawnia niezwykle realistyczne szczegóły w każdym zakątku sceny, ożywiając spektakularne światy gier.
Ekstremalna krzywizna 1500R
Ekstremalnie zakrzywiony projekt 1500R sprawia wrażenie otoczonego przez ekran, co zapewnia wciągający, panoramiczny widok. Zakrzywiony ekran tworzy mniejszy wizualny kąt nachylenia, dzięki czemu każdy punkt na ekranie jest prawie jednakowo oddalony od oczu, zmniejszając zniekształcenia wizualne i zapewniając bardziej realistyczny widok każdego rogu.
Wysoka częstotliwość odświeżania 144 Hz
Wysoka częstotliwość odświeżania 144 Hz i czas reakcji 4 ms skutecznie redukują zacinanie się. W strzelankach, które wymagają szybkich reakcji, ułatwia to dokładne namierzenie i trafienie celu.
AMD FreeSync Premium
Technologia AMD FreeSync Premium zapewnia synchronizację obrazu o dużej liczbie klatek na sekundę, redukując zacinanie się i rozrywanie ekranu podczas grania, aby uzyskać płynniejszy obraz, który daje dużą przewagę.
Wielozadaniowość
Współczynnik proporcji 21:9 poszerza krawędź ekranu, zapewniając więcej miejsca niż standardowy monitor 16:9 . Szerszy ekran obsługuje wielozadaniowość na podzielonym ekranie , dzięki czemu można otwierać wiele dokumentów jednocześnie i pracować wydajniej.
Więcej kolorów i precyzja wykonania
Szersza gama kolorów i profesjonalnie zaprojektowany kolorowy wyświetlacz zapewniają bardziej precyzyjną prezentację wizualną. Ultraszeroki ekran może pomieścić więcej obrazów, ułatwiając dokładną korektę.
Trendy giełdowe w skrócie
Dla tych, którzy pracują w finansach, proporcje ekranu 21: 9 pokazują więcej informacji giełdowych bez nadmiernego przewijania, wyświetlając K-line i wykresy trendów z bardziej wyczerpującymi i szczegółowymi informacjami
Pliki do pobrania:
- Częstotliwość odświeżania 144 Hz
- Podstawowe złącza DisplayPort x2, HDMI x2
- Przekątna ekranu 34"
- Rozdzielczość 3440 x 1440 (UWQHD)
- Typ matrycy VA
Zanim zaczne lekki wylew napisze krótko dla zainteresowanych:
Jeżeli waszym celem jest nabycie monitora 1440p 144hz+, zależy wam na szybkiej i ostrej matrycy, to wybierzcie coś 16:9 zamiast 21:9. Za cenę 1900-2200zł są wyraźnie lepsze monitory 16:9 np:
- LG 27GL850-B (hit 2019)
- Dell S2721DGF (Praktycznie to samo co ten LG)
- Gigabyte M27Q (brak Gsync)
Dostajecie tutaj praktycznie 30-50% szybszą matrycę IPS (zamiast średniej 4-8ms macie 2-5ms), jednak nie to jest tutaj najważniejsze, dostajecie również minimalane lub zerowe smużenie i overshoot też na o wiele niższym poziomie. Również w pełni działąjący G-sync i bieda edyszyn HDR (nie licząc tego Gigabyte, ale on kosztuje 1600zł). Jedyne minusy są takie że matryce IPS mają słabszy kontrast i średnią czerń, ale te minusy mogę zaliczyć do ŻADNYCH w stosunku do plusów jakie posiadają.
Także monitor tylko dla tych co chcą sprawdzić jak wygląda życie w 21:9 i to by było na tyle. Ja niestety jestem psychicznie chory i te wszystkie małe "wady" widzę. Jak się bardzo szybko okazało nikt z zaproszonych casuali tych wad nie widział. Ustawiłem im ten monitor na jedną z gorszych opcji wyświetlania obrazu jaką udało mi się stworzyć, co jednoznacznie sugeruje, że ja się tutaj czepiam.
Każdy zachwycony, recenzenci również zachwalają, tylko ja siędzę i robię testy już od chyba z 15 godzin szukając dziury w całym. Sam Stilgar Morele się zachwycał, więc skoro on chwali, to chyba moja opinia nie jest wiele warta.
Co do konkurencji, to 100zł droższy Gigabyte G34WQC ma biedny HDR i jest minimalnie szybszy. Jest jeszcze Iiyama GB3461WQSU-B1 na IPS i jakiś AOC, ale w tego AOC się nie zagłębiałem, uwierzyłem na słowo recenzentów, że jest najsłabszy.
G-sync w połączeniu z moją RTX2060 i najnowszymi sterownikami na ten moment 460.89:
Z około 25-30 przetestowanych gier nie działał jedynie w Crysis 2. Testowałem głównie tytuły z okresu 2014-2020, ale odpaliłem wszystkie crysisy skoro już były pod ręką.
"Flickering" występuje w niektórych grach w menu i podczas ładowania, co jest normą, ale w niektórych również podczas gry:
- World of Warcraft (bardzo delikatny oraz mruganie za każdym razem przy otwarciu i zamknięciu inwentarza)
- Red Dead Redemption 2, rzadki, minimalny podczas gry i w trakcie zmieniania opcji, na początku go nawet nie zauważyłem, dopiero na jasnym krajobrazie.
- W Cyberpunk 2077, AC: Valhalla, Horizon Zero Dawn, Wiedźminie 3, DOOM 2016 i GTA5 nie widziałem flickeringu (wymieniłem głównie te popularne)
Flickering pojawił się w aplikacjach 2D, np. podczas szperania w opcjach w Davinci Resolve 17 tak mrugało, że osoba z epilepsją już dawno zaliczyłaby szpital.
Nie czepiam się jednak tego G-synca bo wiedziałem, że ma prawo nie działać, prawdopodobnie w przyszłym roku i tak zawita 6800xt zamiast Zielonych, więc jestem bezpieczny.
W moim modelu brak Bad Pixeli, podświetlenie na czarnym przy krawędziach minimalne.
Nie widziałem też wad fabrycznych, rys itp. Podczas nagrzewania/schładzania nie trzeszczy.
Dodaje również zdjęcie moich testów z UFO, nie sugerowałbym się jednak za bardzo tymi 120-144hz bo moja "kamera" nagrywa maks 120fps i przekłamuje trochę, ale może da wam to chociaż lekką wskazówkę czego się spodziewać głównie w okolicach 50-75fps bo prawdopodobnie większość z was będzie grała z FreeSync/Gsync włąśnie w takim zasięgu hz. Sami ocenicie czy opłaca się odpalać jakikolwiek overdrive. Moim zdaniem nie warto, chyba, że ktoś się uprze by mieć najszybszy czas reakcji, minimalny overshoot i jak najmniejsze smużenie to polecam 120hz i medium, jednak koszt zyskania tych paru ms (3-5 średnio) trochę za wysoki.
- ZALETY:
- + Wystarczająco dobry na tle konkurencji 21:9 w tej cenie
- WADY:
- - Trochę smuży
- - Wysoki overshoot przy medium/high overdrive
- - Czasem anwet połowę wolniejszy od konkurencji 16:9
- ZALETY:
- + Świetny design
- + szczególnie system prowadzenie kabli
- + Bardzo szeroka możliwość regulacji położenia matrycy
- + Kabel Display Port w zestawie
- + Bardzo dobra jakość obrazu
- WADY:
- - G-Sync można włączyć
- - ale jest komunikat
- - że monitor ten nie jest oficjalnie wspierany. Sprawdziłem tylko w Rainbow Six: Siege i z powodu migotania było fatalnie
- - G-Sync można włączyć
- - ale jest komunikat
- - że monitor ten nie jest oficjalnie wspierany. Sprawdziłem tylko w Rainbow Six: Siege i z powodu migotania było fatalnie. Moja karta to GTX 1660 od MSI.
O wiele wygodniejsza praca na tak szerokim monitorze i super wrażenia w grach. Już nie wrócę do wąskich monitorów.
Co do samego monitora to wygląda bardzo estetycznie. Minimalistyczny design. Wygodny system prowadzenia kabli. Pokrywy na magnesy. Podstawka stabilna. Duży zakres regulacji ustawienia matrycy.
Menu monitora można by trochę poprawić ale ja tam zaglądam bardzo rzadko więc nie przeszkadza. Sporo możliwości ustawień ale profil monitora out-of-the-box bardzo przyzwoity. Wg mnie w tej półce cenowej bezkonkurencyjny. Żeby kupić coś lepszego trzeba dopłacić kilkaset złotych. Kupił bym ponownie. Polecam
- ZALETY:
- + wygodne
- + dobra jakość dźwięku
- + lekki i wytrzymały kabel w oplocie
- + zaskakująco dobry mikrofon
- ZALETY:
- + Poprawne barwy - do użytku nawet półprofesjonalnego
- + Spasowane plastiki - nic nie skrzypi
- + Masywna podstawa - monitor nie buja się
- + Możliwość dzielenie ekranu pomiędzy użądzenia
- + lub też stworzenia "dwuch monitorów" dla jednego urządzenia
- + Proste menu
- + Ustawienie po wyjęciu z pudełka wysoce akceptowalne
- WADY:
- - Przycisk power zbyt podobny do reszty
- - można się pomylić podczas "latania" po menu
- - Dość ciężki - przy montowaniu na ramieniu biurkowym trzeba będzie dobraćdość wytrzymałą wersję
- ZALETY:
- + regulacja monitora w 4 kierunkach
- + jakość wykonania
- + rozmiar roboczy monitora
Zalety:
+ Cena
+ 3440x1440 144Hz
+34" 21:9 Ultawide
Wady:
-lekki backlight bleed
Ogólnie polecam, jestem bardzo zadowolony z tego monitora, gry i filmy wyglądają świetnie, należy jednak pamiętać że taka rozdzielczość wymaga dobrej karty graficznej jeśli chcemy w pełni wykorzystać te 144Hz
Po długim czasie użytkowania nie kupiłbym drugi raz tego monitora. Uważam, że dwa płaskie monitory są dużo praktyczniejsze. Zauważyłem też, że po dłużysz użytkowaniu, oko przyzwyczaja się do zakrzywionego ekranu, patrząc na płaski ekran, mamy wrażenie wypukłego monitora (jest to męczące).
- ZALETY:
- + Dobry dźwięk oraz mikrofon.
- WADY:
- - W słuchawkach słychać tarcie kabla o ubranie.
- ZALETY:
- + Cena
- + Łatwy montaż
- + Intuicyjna regulacja wysokości/przechyłu
- WADY:
- - Trochę archaiczne menu monitora
- ZALETY:
- + Bardzo fajnie się prezentuje
- + magnetyczne zatrzaski na kable
- + fajne parametry
- + Naprawdę dobry stosunek jakosć - cena
- WADY:
- - nie zauważyłem po tygodniu korzystania
- ZALETY:
- + Stosunek cena \ jakość
- WADY:
- - Połączenie przez DP < - > DP (MacBook to Xiaomi) nie działa. Może problem w jakości kabla
- ZALETY:
- + Rozdzielczość
- + Kolory
- + Zakrzywienie
- + Zajmowana przestrzeń
- + Ilość portów
- WADY:
- - Jasny czarny kolor
W tej cenie to najlepszy wybór.
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Monitor Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34" (XM700001) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Generalnie z moją RTX 2060 po uruchomieniu opcji "FreeSync" w samym monitorze mogę wybrać w panelu sterowania nvidia Gsync, co oznacza że monitor jest widziany i będzie dostosowywał ilość HZ do ilości klatek.
Oficjalnie jednak nie polecam z jednego bardzo dużego powodu. Jeśli będziesz grać w ilości FPS mniejszej niż 60-72, to wyraźnie spada czas reakcji i monitor zaczyna smużyć (podczas ruchu jest mocno zamazany) Można to co prawda podratowac overdrivem ale za to pojawia się overshoot (obiekty zostawiają za sobą białe smugi bo pixele wolniej gasną) Dlatego polecam uzywać go w 2 konfiguracjach, albo 144HZ albo 120HZ, w obu przypadkach czas reakcji matrycy jest po prostu najszybszy. Następnie dla wygody rozgrywki przy pomocy RiVa Tunera ograniczać liczbę klatek (czasem ejst to w grach) w przypadku 120hz polecam lock na 30/40/60fps by uniknąć desynchronizacji klatek z HZ, przy trybie 144hz polecam 36/48/72fps. W obu przypadkach z odpalonym Vsync i koniecznie double buffering, unikać Tripple bufferingu ponieważ to włąśnie on wyraźnie podbija input lag.
https://www.eizo.be/monitor-test/
Można sobie na niej ustawić kolory i wiele innych.
Piszesz że bedą grane głównie strzelanki, w takim wypadku dla proponuje ustawić monitor na 3sposoby:
- Jeśli będziesz grać na karcie AMD albo FreeSync zadziała Ci z kartą nvidi w tych grach to dla najlepszej jakości obrazu i czasu reakcji matrycy między 60-100hz polecam tryb 144hz z ustawieniem Overdrive na Medium.
- Jeśli chcesz grać na sztywnym odświeżaniu to 120hz z Overdrive Medium i FPS lock na 60 albo 144hz z overdrive medium i lock na 72fps. Nie wiem jaką masz kartę graficzną i ile FPS dasz radę w tych grach wycisnąć.
- Jeśli GPU da radę wycisnąć z 80fps przynajmniej to możesz pozostać przy sztywnych 144hz z overdrive medium, stuttering przy takich FPSach powinien być minimalny.