Opis
Specyfikacja
Opinie (4)
Inspiracje (7)
Pytania i odpowiedzi (5)
Gwarancje
Raty

Monitor Samsung LC49HG90DMUXEN

49''/LED/VA/1ms/3000:1/miniDP/DisplayPort/2xHDMI Czarny
ID produktu: 978259
Zobacz produkty podobne
(4)

Opis produktu

 

 
 
 

WYBRANE CECHY

 
 

49-calowy monitor

Pierwszy na świecie, ultraszeroki, zakrzywiony monitor o wyjątkowych proporcjach 32:9 (2xFHD 16:9).
 

Czas reakcji 1ms*. Kontrast 3000:1

Kontrast statyczny 3000:1 i błyskawiczny czas reakcji 1ms (MPRT) tworzą wyrazisty i ostry obraz pełen detali i szczegółów.
 

Częstotliwość odświeżania 144 Hz

Czysta przyjemność oglądania nawet najbardziej płynnych i dynamicznych scen dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania do 144 Hz
 
 

Quantum Dot Color

Zapewnia wyświetlanie żywych kolorów obejmujących 125% przestrzeni barwnej sRGB.
 

Technologia HDR

HDR, stając się powoli standardem w świecie twórców gier, pozwala na odwzorowanie obrazu w dużo szerszym zakresie jasności.
 

Mocno zakrzywiony ekran 1800R

Promień zakrzywienia ekranu został specjalnie zaprojektowany z myślą o graczach, sceny poza centralnym punktem są łatwiejsze do zauważenia, a przecież właśnie tam może czyhać wróg!
 
 
* Czas reakcji (MPRT) na poziomie 1 ms określono podczas testów wewnętrznych. Czas reakcji może różnić się w zależności od warunków testów.
 
 
 
 
 
 

Przełomowy ekran

Panoramiczny 49-calowy ekran o niespotykanych proporcjach 32:9 zapewni, że zmieści się na nim wszystko. Do dyspozycji jest powierzchnia dwóch 27 - calowych monitorów zestawionych ze sobą.
 
 

Doskonała jakość obrazu

Technologia obrazu Quantum Dot, HDR, wysoki kontrast statyczny 3000:1, Black Equalizer, super szeroki kąt widzenia zostały zamknięte w jednym monitorze. Wszystko po to, żeby wyświetlane treści były jak najbliższe rzeczywistości.
 
 

Komfort użytkowania

Monitor zaprojektowany z myślą o Twoich potrzebach. Solidna podstawa w kształcie litery Y zapewnia stabilną pozycję, regulacja wysokości monitora pozwala dostosować go do Twoich preferencji. Wykorzystanie oświetlenia Arena Lighting zsynchronizowanego z efektami dźwiękowymi w grach dostarcza dodatkowych wrażeń.
 
 

IMPONUJĄCY ROZMIAR MONITORA

 
 

Realizm w panoramicznym obrazie. Super Ultra-Wide Screen

Superultraszeroki 49-calowy ekran z innowacyjnymi proporcjami 32:9 oznacza, że sceny np. w grach będą zawsze widoczne w całości i w pełni zgodne z zamierzeniami twórców. Poza tym zakrzywiony panel o promieniu 1800R pozwala uczestnikowi całkowicie zanurzyć się w grze, a podczas oglądania filmów i przeglądania treści video zapewnia wrażenia zbliżone do oglądania filmów na ekranie w kinie IMAX.
 
 

Proporcje ekranu 32:9. Wielozadaniowość na jednym ekranie

Ultraszeroki ekran z proporcjami 32:9, odpowiadający dwóm monitorom 16:9 ustawionym obok siebie, zapewnia najwyższą elastyczność umożliwiającą realizację wielu zadań jednocześnie.Nareszcie można zapomnieć o konfigurowaniu wielu monitorów – dzięki wyeliminowaniu zakłócających widok ramek i jednemu kablowi zasilającemu, który eliminuje bałagan, można naprawdę sprawnie realizować wiele zadań jednocześnie.
 
 

GŁĘBIA OBRAZU WIDOCZNA W KAŻDYM DETALU

 
 

Niewiarygodnie intensywne kolory. Technologia Quantum dot

Kolory – w szczególności czerwienie i zielenie – na ekranie Samsung QLED gaming monitor są czystsze, bardziej świetliste i zgodne z rzeczywistością niż na monitorach konwencjonalnych. Poza tym dzięki technologii Quantum Dot Samsung gwarantuje trwalsze i bardziej naturalne kolory podczas gry lub pracy z wykorzystaniem aplikacji, w przypadku których precyzja kolorów ma kluczowe znaczenie.
 
 

Głębsza czerń, jaśniejsza biel. High Dynamic Range

QLED wspiera technologię High Dynamic Range (HDR), co daje obrazy z szerszym przedziałem poziomów podświetlenia, dzięki czemu ciemniejsze obszary nabierają głębi, a w obszarach jaśniejszych widoczne są szczegóły. W rezultacie gracz obserwuje sceny ze wszystkimi detalami - dokładnie tak, jak zaplanowali to twórcy gier.
 
 

Super szeroki kąt widzenia 178°Matryca VA

Panoramiczna matryca w technologii VA pozwala na niezwykłe doznania niezależnie od kąta patrzenia. Wykorzystanie jej w pełni oddaje nieskazitelność bieli i głębię czerni. Śledź ulubione filmy, rozgrywki w tej samej jakości detali, kontrastu i ostrości, bez konieczności siedzenia dokładnie na przeciwko ekranu.
 
 

Niewiarygodnie szczegółowy obraz. Kontrast statyczny 3000:1

Zaawansowana technologia panoramicznej matrycy VA zapewnia najwyższy w swojej klasie kontrast statyczny 3000:1, co gwarantuje idealne odwzorowanie głębokiej czerni i nieskazitelnej bieli, nawet w bardzo ciemnych i jasnych scenach.
 
 

DAJ SIĘ PORWAĆ PASJONUJĄCEJ ROZGRYWCE

 
 

Doskonale płynny obraz. AMD FreeSync

Zmodernizowana technologia FreeSync AMD zapewnia doskonałą synchronizację pomiędzy kartą graficzną a monitorem, czego wynikiem jest gra bez zacięć, nawet w przypadku gier w technologii HDR.
 
 

Redukcja rozmycia obrazu. Czas reakcji monitora to jedynie 1 ms!

Zaawansowana technologia odtwarzania obrazów ruchomych opracowana przez firmę Samsung oznacza połączenie superszybkiego czasu reakcji (MPRT* – Motion Picture Response Time) wynoszącego 1 ms, który minimalizuje rozmycia i poruszenia obrazu, z doskonałą jednolitością obrazu, jaką zapewnia matryca panoramiczna VA. Zestaw gracza to doskonały sprzęt, karta graficzna, najnowsza gra z doskonałą grafiką i monitor, który sprosta najwyższym standardom.
 
* Czas reakcji (MPRT) na poziomie 1 ms określono podczas testów wewnętrznych. Czas reakcji może różnić się w zależności od warunków testów.
 
 

Wysoka częstotliwość odświeżania. Czysta przyjemność oglądania

Wysoka częstotliwość odświeżania 144 Hz zapewnia wolne od zakłóceń sceny akcji, nawet w grach z wysoką liczbą klatek na sekundę. Poza tym częstotliwość odświeżania można w razie potrzeby ustawić na 60 Hz/100 Hz/120 Hz.
 
 

Detale rozgrywki widoczne w ciemnych scenach. Black Equalizer

20-stopniowa funkcja Black Equalizer reguluje ciemne obszary w grach do poziomu jasności określonego przez gracza, dzięki czemu można zauważyć wrogów czających się nawet w najciemniejszych zakamarkach.
 
 

MONITOR DOPASOWANY DO GRACZY

 
 

Interfejs skonfigurowany dla graczySuper Arena Gaming UX.

Ekranowe menu (OSD), dostosowane specjalnie do wymagań graczy, pozwala łatwo sprawdzić główne ustawienia gry i użyć skrótów, aby je zmienić. Po konfiguracji urządzenia, które otrzymało nagrodę Good Design Award, można natychmiast wrócić do gry.
 
 

Więcej emocji podczas grania. Arena Lighting

Oświetlenie Arena Lighting jest zsynchronizowane z efektami dźwiękowymi w grze. Generuje pulsujące światło, które pada na ścianę za monitorem, zwiększając emocje podczas rozgrywki.
 
 

Zoptymalizowany obraz każdej rozgrywki. Fabryczna kalibracja trybów gry.

Monitor opracowany we współpracy z zespołem Samsung Galaxy – finalista LOL World Championship 2016 – posiada fabryczną kalibrację wielu typów gier, zapewniającą natychmiastową optymalizację poziomów czerni gamma, kontrastu, ostrości oraz wartości kolorów dla różnych rodzajów gier.
 
 
Tryb FirstPersonShooter poprawia widoczność poprzez zwiększanie jasności ciemnych obszarów na ekranie.
 
RealTimeStrategy - zwiększenie widoczności na ekranie i minimapie gry poprzez podnoszenie temperatury barwowej i współczynnika kontrastu.
 
RolePlayGame - tryb ten zoptymalizowano pod kątem grafiki 3D i komunikacji między graczami w postaci powiadomień.
 
 
Aeon of Strife (Muliplayer Online Battle Arena) - zoptymalizowana jakość obrazu poprzez zwiększanie stosunku kontrastu w grach AOS.
 
Standardowy tryb monitora dostosowujący system kolorów do trybu sRGB.
 
Tryb uzyskujący jasność i ostrość charakterystyczne dla sygnału telewizyjnego i odpowiednie do oglądania materiałów filmowych.
 
 

PRACUJ I GRAJ KOMFORTOWO

 
 
Monitor na miarę potrzeb. Solidna nóżka w kształcie litery Y stwarza pewną i stabilną podstawę. System HAS pozwala na regulację wysokości monitora. Obrót w prawo, w lewo, w górę i dół pozwala na ustawienie optymalnego kąta ekranu. Jeśli zechcesz możesz obrócić go nawet o 90 stopni. To wszystko sprawia że granie stanie się bardziej komfortowe, a praca przyjemniejsza.
 
 

Wielowymiarowa rozrywka. HDMI i Display Port

Ekran wyposażono w dwa standardowe porty HDMI, DisplayPort oraz wejście słuchawkowe. Porty umożliwiają podłączenie do ekranu urządzeń, takich jak komputer, laptop, konsola czy też aparat fotograficzny.
 
 

Ergonomiczny i oszczędny. Dopasuj go do siebie

Dzięki funkcji Eco Saving Plus zredukujesz także ilość wykorzystywanej energii podczas pracy urządzenia. Tryb automatyczny umożliwia zmniejszenie jej o 10%*, dzięki ograniczeniu podświetlenia matrycy podczas wyświetlania czarnych obrazów. W funkcji Eco Saving możesz również wybrać 25% lub 50% maksymalnego poziomu podświetlenia.
 
* W oparciu o wewnętrzne testy.
 
 

Łatwa realizacja wielu zadań. Easy Setting Box

Easy Setting Box umożliwia podział ekranu lub wyświetlacza na pola o różnej wielkościjednym kliknięciem, dzięki czemu realizacja wielu zadań jednocześnie staje się prosta.
 
 

Flicker Free. Komfort dla Twoich oczu

Technologia Flicker Free firmy Samsung w znacznym stopniuminimalizuje rozpraszające migotanie ekranu i w dłuższym czasie użytkowania zwiększa komfort zabawy.
 

Eye Saver. Bezpieczeństwo Twojego wzroku

Tryb Eye Saver, który minimalizuje ilość emitowanego niebieskiego światła, a także technologia Flicker Free ograniczająca rozpraszające migotanie ekranu, wydłużają czas pracy lub gry i ograniczają zmęczenie oczu.
 

Wielozadaniowość. Picture-by-Picture

Funkcja Picture-by-Picture umożliwia podłączenie dwóch źródeł na raz w oryginalnej rozdzielczości i proporcjach obrazu.
 
 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dlaczego zakrzywiony monitor jest lepszy od płaskiego? 
Zakrzywiona linia ekranu jest dostosowana do kształtu oka, dzięki czemu każdy punkt na monitorze znajduje się w dokładnie tej samej odległości od centrum oka. To właśnie odróżnia zakrzywione matryce od tradycyjnych, płaskich modeli. Dzięki odpowiednio wyprofilowanej linii ekranu opartej o okrąg o promieniu 1800 mm, oczy są znacznie mniej zmęczone nawet podczas wielogodzinnej pracy lub długiego korzystania z monitora. Wysoka ergonomia urządzenia gwarantuje większe bezpieczeństwo dla oczu, a także zapewnia wyższy komfort użytkownika.
 
Mam urządzenia na różnych platformach, Windows oraz Mac OS X, czy mogę je wykorzystywać z monitorem? 
Monitory marki Samsung umożliwiają podłączenie sprzętu w najpopularniejszych standardach oraz są kompatybilne zarówno z systemem Windows, jak i Mac OS X. Modele będą współpracować z obydwoma systemami operacyjnymi.
 
Jak łatwo można zmieniać ustawienia monitora? 
Sterowanie monitorem oraz wybór trybu pracy są niezwykle intuicyjne. Do nawigacji pomiędzy trybami i funkcjami służy okrągły joystick, który umożliwia swobodną zmianę ustawień. Aby przechodzić do kolejnych funkcji, wystarczy kliknąć odpowiednią krawędź przycisku.
 
Co oznacza tryb Eco Saving Plus? 
Eco Saving Plus* to przyjazny dla środowiska tryb, który umożliwia zredukowanie ilości wykorzystywanej energii. Tryb pozwala wybrać automatyczną jasność ekranu lub zmniejszyć ją do 25% lub 50% maksymalnej wartości. Niższy poziom jasności będzie skutkował mniej intensywnym podświetleniem czarnych obrazów, co pozwala zmniejszyć zużycie prądu nawet o 10%*.
 
* W oparciu o wewnętrzne testy.

Specyfikacja

Zastosowanie
Dla graczy
49''/LED/VA/1ms/3000:1/miniDP/DisplayPort/2xHDMI
Czarny
3840 x 1080 (SUW FHD)
Ekran
Zakrzywiony
Dotykowy
Nie
DisplayPort
HDMI
Mini DisplayPort
Wyjście słuchawkowe
Obrotowy ekran (PIVOT)
Nie
Możliwość montażu na ścianie (VESA)
Tak
Oprogramowanie
Przewód DisplayPort
Przewód HDMI
Regulacja kąta obrotu
Regulacja kąta pochylenia
Regulacja wysokości

Opinie (4)

(4)
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Monitor miał zastąpić dwa monitory, głównie do pracy programistycznej. I w sumie całkiem dobrze sprawdza się w tej roli - można spokojnie otworzyć 4 okienka z kodem i wszystkie pomocnicze panele po obydwu stronach - jest więc mniej do pamiętania. Nie trzeba wyginać szyi mając okno z kodem ciągle na jednym z monitorów. Podejrzewam że do pracy administratorskiej również świetnie się sprawdzi. Niewielkim minusem może być rozdzielczość - monitor jest odpowiednikiem dwóch monitorów FullHD 'sklejonych' ze sobą. Przy tej wielkości ekranu pisele są jednak dosyć duże (choć w grach to pewnie niespecjalnie przeszkadza), i jeżeli ktoś się przesiada z monitora o mniejszym pikselu to trzeba się trochę przyzwyczaić bo obraz jest jak za 'starych czasów' (opłaca się wyłączyć lub ograniczyć trochę antialiasing - szczególnie przy pracy z kodem i okienkami terminali. Wydaje mi się że można byłoby jeszcze trochę podciągnąć rozdzielczość jeszcze trochę i zamiast 2xFHD zrobić 2xUHD (tj. 2x2560x1440 czyli 5120x1440) - transmisja na złączu DP nie przekroczy transmisji przy rozdzielczości 4k więc standardowe karty graficzne i standardowe kable powinny dawać radę. Fajną sprawą jest też hub USB dla myszki i klawiatury i możliwość podzielenia ekranu np. między komputer i laptop - choć przy takim zestawie aż się prosi o wbudowany przełącznik USB aby można było z klawiatury i myszki obsługiwać obydwa podłączone komputery i łatwo się między nimi przełączać. Nie wiem czy którykolwiek z producentów dostarcza takie chipy - ale przy tej cenie monitora to w sumie przydałoby się w standardzie. Obraz kontrastowy i jasny (niezbyt ostry ze względu na piksele niestety), przy zastosowaniach innych niż gry trzeba przyciemniać. Guziczki do przełączania się między trzema zapisanymi trybami bardzo fajne, muszę jeszcze rozczaić jak je zmieniać (i np. zaadaptować jeden z trybów do pracy, resztę do gier na które chwilowo niestety nie mam czasu). Cena dla wielu zaporowa niestety - jeśli nie można odliczyć na fakturę to pewnie trochę zaboli. Wydaje się być całkiem udany (choć raczej niszowy) a producent ma jeszcze niemałe pole do rozwoju tego modelu. Stawiam 4 bo ocenę 5 rezerwuję dla idealnych produktów których już nie da się usprawnić.
  • ZALETY:
  • + dobry kontrast i barwy;
  • + dobre rozmiary - idealny do biurka 120cm;
  • + wbudowany hub USB;
  • + działa również z Linuxem (Ubuntu 16.04);
  • + dużo wygodniejszy od 2 monitorów stojących obok siebie;
  • WADY:
  • - cena
  • - rozdzielczość (mogła by być lepsza);
  • - brak KVM (to raczej życzenie niż słaba strona);
Posiadam ten produkt Od kilku dni
31:9 i 54' :o?
próbowałeś "wymuszenia" rozdzielczości?
Panel sterowania nvidia -> zmiana rodzielczosci ->dostosuj -> utwórz rozdzielczosc dostosowana i ustawić jakaś proporcjonalnie większą 2k 4k, oczywiście musisz mieć nvidie

w symulatorze jazdy musi być naprawdę z**********
@kwas nie utworzy większej niż podana, w przeciwnym razie monitor po prostu nie będzie otrzymywac sygnału.
Żadnej Nvidii nie musisz mieć, każda karta graficzna to potrafi.

Inspiracje (7)

Pytania i odpowiedzi (5)

nie rozciąga obrazu taki monitor?
jesli ustawisz ze ma rozciagac to bd rozciagal jesli nie to nie poprostu bedziesz musial ustawic w grach zeby obraz byl w 32:9 chyba ze chcesz pograc w 16:9 to dzieisz ekran i dzieje sie magia na 1 ekranie masz gre i np netflixa

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Telefony:
801172678
Opis:
Gwarancja realizowana przez serwis autoryzowany producenta
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (4)

Pytania i odpowiedzi (5)

Inspiracje (7)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Extreme DVD-R/10/Cake 4.7GB 16x, Activejet tusz AB-1100YNX / LC-1100Y (yellow), TP-LINK Injector PoE TL-POE150S, BaByliss 2020CE, Lite-On iHAS122-14, Hama RCA (Cinch) x3 MiniJack 3.5 mm, 0.1, Czarny (991223750000), Libox Złącze krokodyl 30A Czerwony (HQ LB0042), AgfaPhoto Professional Photo Paper 260g 10x15 50 arkuszy (AP26050A6S), Asus (90DW0020-B20000), Bresser Tło bawełna 3 x 6m Zielone (F000082), Gembird STR-MV-02 PC/PS3, Verde LED-Panel (VER-ECOP6262-40-840), Clint Asgard ODIN (OD14W-W), Olympia OC 1280P, Lenovo Laptop Lenovo V110-15ISK (80TG011JPB) 8 GB RAM/ 256 GB SSD/ Windows 10 Pro PL , Pol-Mak Serwetki 33 x 33 cm Chrzest (SLCH 000402), Pol-Mak Serwetki Daisy 33x33 cm (SDGW 006102), Panasonic TX-55EX600E