Monitor Eizo ColorEdge CS2420-BK

ID produktu: 969388
Zobacz produkty podobne
(8)
Zapytaj społeczności 2 pytania
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna G
 • Częstotliwość odświeżania: 60 Hz
 • Podstawowe złącza: DisplayPort x1, DVI x1, HDMI x1
 • Przekątna ekranu: 24.1"
 • Rozdzielczość: 1920 x 1200 (WUXGA)
 • Typ matrycy: IPS
Opis
Instrukcja
Specyfikacja
Opinie (8)
Inspiracje (1)
Pytania i odpowiedzi (2)
Gwarancje i usługi
Raty

Obraz w jakości WUXGA

Ten model monitora może zaoferować rozdzielczość WUXGA, czyli 1920x1200. To optymalna rozdzielczość do codziennej pracy, zastosowań biurowych, a także do użytkowania multimediów.

Format 16:10

Panoramiczny ekran 16:10 zapewni wygodną przestrzeń do pracy i do użytkowania multimediów. Takie proporcje ekranu są bardzo wygodne podczas pracy w kilku programach jednocześnie, jak również podczas użytkowania gier i w trakcie oglądania filmów.

Doskonała jakość obrazu z matrycą IPS

Świetne odwzorowanie kolorów, wysoka jakość obrazu i szerokie kąty widzenia zapewnia matryca IPS. Jest to najczęściej stosowany rodzaj matrycy w monitorach komputerowych i nie bez powodu. Matryce IPS są niezwykle uniwersalne – świetnie sprawdzają się w grach, podczas oglądania filmów i podczas prac graficznych i biurowych. Matryce IPS są nieustannie udoskonalane przez producentów, którzy tworzą własne rozwiązania, podnoszące jakość wyświetlanych kolorów lub poprawiające czas reakcji. Do najpopularniejszych technologii należą matryce typu Nano IPS, Fast IPS, Agile-Splendor IPS oraz Rapid IPS.

Ogranicz zmęczenie oczu z techologią redukcji migotania

Zadbaj nie tylko o świetne parametry wyświetlanego obrazu, ale też o zdrowe oczy. Ten model monitora wyposażono w technologię redukcji migotania, co wpływa na zdecydowane ograniczenie zmęczenia wzroku podczas długotrwałej pracy przy komputerze.

Matowa powłoka

Zapomnij o uciążliwych refleksach i dużo gorszej widoczności podczas słonecznych dni. Ten model monitora ma matową powłokę matrycy, dzięki temu nie występuje efekt lustra, a refleksy są ograniczone do minimum. Monitory z matową powłoką matrycy są niezastąpione podczas pracy, korzystania z gier i multimediów. Zapewniają najwyższy komfort użytkowania i nie są tak męczące dla wzroku.

Obracaj ekran zgodnie ze swoimi potrzebami

Projektowanie graficzne, rysowanie lub programowanie to działania, które wymagają nieszablonowego podejścia i specyficznych rozwiązań ułatwiających pracę. Ten model monitora wyposażono w opcję obracania ekranu (PIVOT), co zdecydowanie uprzyjemni i usprawni pracę z tekstem, kodem lub niektórymi projektami. Możesz obracać ekran do pionu, gdy tylko zechcesz, a później szybko przywracać go do standardowej pozycji.

Częstotliwości odświeżania na poziomie 60 Hz

Zapewnij sobie optymalne warunki do pracy i rozrywki. Monitor o częstotliwości odświeżania na poziomie 60 Hz to niemal uniwersalny wybór – taka częstotliwość nie męczy wzroku i jest stosowana w zdecydowanej większości monitorów komputerowych.

Dostosuj wysokość monitora do swoich potrzeb

Wybierając monitor, warto zwracać uwagę nie tylko na jego parametry, ale też na ergonomię. Ten model monitora wyposażono w opcję regulacji wysokości, co zdecydowanie ułatwia jego dopasowanie do wzrostu użytkownika. Nie narażaj się na ból karku od długotrwałego pochylania się przy zbyt niskim monitorze. Postaw na nowoczesny system regulacji wysokości monitora i dopasuj go do własnych preferencji. Regulacja wysokości ekranu przyda się także wówczas, gdy z jednego stanowiska korzysta na zmianę kilka osób.

PRECYZYJNE ZARZĄDZANIE KOLOREM


ColorNavigator 6: oprogramowanie do zarządzania kolorem

Dołączone do monitora oprogramowanie EIZO ColorNavigator sprawia, że kalibracja jest łatwa i szybka. Wprowadź tylko parametry docelowe jasności, punktu bieli oraz współczynnika gamma. ColorNavigator 6 jest kompatybilny z wszystkimi najpopularniejszymi urządzeniami do kalibracji od producentów takich jak X-Rite, DataColor i wielu innych. Najnowsza wersja oprogramowania ColorNavigator jest zawsze dostępna na stronie www.eizo.com.

cg2420_target_setting_window.jpg

FUNKCJE PRZYDATNE DLA GRAFIKÓW I PROJEKTANTÓW


Odwzorowanie 99% przestrzeni barw Adobe RGBcolor reproduction area

ColorEdge CS2420 ma wyjątkowo szeroki gamut kolorów i odtwarza prawie całą przestrzeń Adobe RGB, dzięki czemu pliki w tym formacie będą wyświetlane poprawnie. Kolory na zdjęciach przedstawiających błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą reprodukowane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB. Szeroki gamut monitora oznacza również, że będzie on w stanie wyświetlić prawie w całości przestrzenie CMYK ISO-coated i US web-coated, wykorzystywane w procesie druku.

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

Korzystając z wejścia sygnałowego DisplayPort lub HDMI możliwe jest dostarczanie do ColorEdge CS2420 10-bitowej informacji o kolorze*. Dzięki 16-bitowej tablicy LUT monitor jest w stanie odtworzyć nawet miliard kolorów jednocześnie. W porównaniu z sygnałem 8-bitowym to 64 razy więcej kolorów, co zapewnia płynniejsze przejścia tonalne i zmniejszenie współczynnika Delta-E pomiędzy sąsiednimi kolorami.

10bit_pl11

* Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie obsługujące 10-bitowy sygnał. W przypadku wejścia HDMI potrzebny jest także sprzęt obsługujący Deep Color.

Regulacja krzywej gamma dla każdego monitora osobno

Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora z serii ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. Robi się to mierząc wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzystając z 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT) monitora, aby wybrać najbardziej pasujące 256 odcieni.

gamma_pl11

 

Jednolity obraz na całej powierzchni

Monitory LCD często wykazują wahania jalx300w_en_feature_duesności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, monitor CS2420 wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która gwarantuje, że monitory opuszczające fabrykę mają współczynnik Delta-E o wartości 3 lub mniej. DUE ogranicza także wpływ wahań temperatury otoczenia na temperaturę kolorów i jasność ekranu, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

Szerokie kąty widzenia

Wielkoformatowe monitory często wykazują zmiany koloru przy patrzeniu na ekran z boku. ColorEdge CS2420 korzysta z panelu IPS z kątem widzenia aż 178°, dzięki czemu ekran może oglądać więcej niż jedna osoba naraz, a zmiana kolorów i kontrastu jest minimalna.

wide_vieing_angles.png

 

ZGRABNY, PRZYJEMNY DLA OKA DESIGN


Cienkie ramki

ColorEdge CS2420 ma dyskretne ramki o 39% cieńsze niż poprzedni model CS, które nie rozpraszają użytkownika i pomagają skupić wzrok na ekranie.

bezels

Elektrostatyczne przełączniki

Zamiast tradycyjnych przycisków z przodu monitora znajdują się elektrostatyczne przełączniki, gwarantujące wygodny dostęp do ustawień monitora.

buttons.jpg

Rączka do przenoszenia

Z tyłu monitora znajduje się wygodna rączka, która umożliwia jego łatwe przenoszenie z miejsca na miejsce.

handle.jpg

Łatwo dostępne porty USB

Monitor wyposażono w trzy łatwo dostępne porty USB 3.0, w tym jeden port do ładowania urządzeń takich jak smartfon.

usbs.jpg

KOMFORT I WYGODA UŻYCIA


Panel antyodblaskowynon glare

ColorEdge CS2420 ma antyodblaskowy panel IPS, który zapewnia doskonałą widoczność obrazu. Monitor korzysta także z technologii przyciemniania, aby zminimalizować migotanie obrazu i tym samym zapobiegać zmęczeniu wzroku.

Konwersja I/P

ColorEdge CX270 - konwersja IPWejście HDMI obsługuje konwersję I/P (interlace/progressive) – oznacza to, że sygnał typu interlace emitowany przez telewizję i inne źródła wideo zostanie bezstratnie przekonwertowany do trybu progressive, gwarantując doskonałą jakość obrazu bez migotania.

kaptur ColorEdge CS2420Specjalny kaptur (opcja)

Do modeli z serii CS dedykowane są kaptury zapobiegające odbijaniu się światła od powierzchni ekranu (opcja). Kaptur monitora CS2420 różni się od swoich poprzedników tym, że zakłada się go magnetycznie, co znacznie upraszcza i przyspiesza montaż.

Elastyczna stopka

Monitor wyposażony jest w stopkę o szerokich możliwościach regulacji, która umożliwia ustawienie odpowiedniej dla potrzeb użytkownika wysokości, nachylenia oraz obrotu ekranu, jak również korzystanie z niego w trybie portretowym.

stopka

Bogactwo wejść sygnałowych

Monitor ma wejścia DisplayPort, HDMI i DVI-D obsługujące różne typy kart graficznych. Ponadto wejście HDMI umożliwia bezpośrednie połączenie z aparatami cyfrowymi, a dwa porty USB upstream pozwalają podłączyć dwa komputery jednocześnie, wobec czego nie trzeba ponownie podłączać kabla USB, gdy używa się oprogramowania ColorNavigator na dwóch komputerach.

connectors

GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI


5-letnia gwarancja

Model CS24205_lat_gwarancji objęty jest 5-letnią gwarancją producenta, która pokrywa wszystkie komponenty, łącznie z panelem LCD*. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.

*Czas użytkowania ograniczony do 30 tys. godzin.

Ekran wolny od świecących pikselizero_bright_pixel

Producent daje gwarancję na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge przez sześć miesięcy od daty zakupu.

Gwarancja jasności i koloru

Poziom jasności i kolorów dla modelu CS2420 objęty jest gwarancją do 10 tys. godzin pracy od daty produkcji.

Jasność monitora musi być ustawiona na poziomie 120 cd/m2 lub mniej, a temperatura kolorów w przedziale 50006500 K.

Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
 • Częstotliwość odświeżania 60 Hz
 • Podstawowe złącza DisplayPort x1, DVI x1, HDMI x1
 • Przekątna ekranu 24.1"
 • Rozdzielczość 1920 x 1200 (WUXGA)
 • Typ matrycy IPS
Produkt
Producent Eizo
Kod producenta CS2420-BK
EAN 4995047048091
Informacje podstawowe
Zastosowanie Do zastosowań profesjonalnych
Kolor Czarne
Tuner TV Nie
Ekran
Przekątna ekranu 24.1"
Rozdzielczość 1920 x 1200 (WUXGA)
Format 16:10
Specyfikacja
Powłoka matrycy Matowa
Typ matrycy IPS
Rodzaj podświetlenia LED
Synchronizacja częstotliwości Brak
Czas reakcji 15 ms
Częstotliwość odświeżania 60 Hz
Jasność 350 cd/m2
Kontrast statyczny 1000:1
Kąt widzenia (poziomy/pionowy) 178°/178°
Rozmiar plamki 0.270
Liczba wyświetlanych kolorów 1.07 mld
Technologia ochrony oczu Redukcja migotania
Złącza
Podstawowe złącza DisplayPort x1, DVI x1, HDMI x1
Hub USB USB 3.0
Wbudowane urządzenia
Wbudowana kamera Nie
Wbudowany mikrofon Bez mikrofonu
Fizyczne
Szerokość [cm] 55.4
Wysokość [cm] 39.6
Głębokość [cm] 24.5
Waga [kg] 7.8
Regulacja wysokości z regulacją wysokości
Normy i standardy
Nowa klasa energetyczna Klasa G
Pobór mocy 26 W
4.5/5
(8)
88% osób poleca
ten produkt
5
75%
4
13%
3
0%
2
0%
1
13%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Fatalne zamówienie! Monitor otrzymany bez wszystkich potrzebnych kabli do jego podłączenia. Po czym sklep każe mi go odesłać żeby przysłać mi go jeszcze raz tylko z kablami. Czas oczekiwania 7 dni gdzie komputer jest mi potrzebny do pracy. Porażka. Nie polecam zakupów w tym sklepie.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Jakość wyświetlanego obrazu i równomierność podświetlenia matrycy jest znakomita i co do tego nie ma wątpliwości.
 • ZALETY:
 • + 5 lat gwarancji
 • + naturalne barwy
 • + wyświetlany obraz
 • + porty USB 3.0
 • WADY:
 • - brak dokładnej instrukcji w języku polskim.
 • - niestety kaptur który jest dołączony w zestawie nie nadaje się do pracy w trybie portretowym
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Z monitora korzystam od ponad tygodnia, początkowo miałam problem z regulacją wysokości, kąta nachylenia i obrotu - wymagało to ogromnej siły, wciąż nie należy do przyjemnych czynności.
Matowa matryca pozwala na komfortową pracę (bez kaptura) nawet przy dużym nasłonecznieniu.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Dobre odwzorowanie kolorów. Solidna podstawa.
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Wszyskto zgodnie z opisem, super monitor.
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
o0k
 • ZALETY:
 • + ok
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
OK
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Spodziewałem się większego skoku jakościowego po biurowym Eizo FLexScan L768, niemniej jednak nie jest źle: w końcu to "budżetowy" monitor graficzny.

Pierwsze co daje się zauważyć to równomierność: jasności i koloru. Mogę wreszcie dopasować kolorystykę dwóch zdjęć i po zamianie ich miejscami kolory nadal są dopasowane. A nie, że jedno robi się żółtawe a drugie np. zielonkawe...

Z pomiarów dla bieli i szarości 127,127,127 (i1 Display Pro) wychodzi dE<2 dla temperatury barwowej i <2% (!) odchyłki dla jasności.

Drugie, to dobra gradacja w pobliżu czerni. Stary monitor z matrycą PVA lubił "zalać" szczegóły w ciemnych partiach obrazu. Poza tym, jest to pierwszy LCD jaki widzę, w którym poziom czerni jest ustawiony DOBRZE.

Ale żeby nie było tak cudownie:
- Szarość 63,63,63 (4cd/m2): dE podpełza pod 5.5 w prawym dolnym rogu, a jasność spada do 3cd/m2 (-25%) u dołu ekranu, kalibracja na max. kontrast. Nie próbowałem z "priorytetem szarości", pewnie byłoby lepiej.
- Biel 5000K zjeżdża w lekką czerwień, co wymaga ręcznej korekty i powtórzenia kalibracji.
- Obraz oglądany pod dużym kątem lekko wpada w czerwień.
- Wygaszona matryca IPS świeci się w ciemności (monitor ustawiony na 90cd/m2). Zmierzony kontrast to 1:820, odstaje od deklarowanego przez producenta.
- "Srebrzenie" narożników i poświata czarnego ekranu przestaje być widoczna powyżej 50lx w pomieszczeniu (dla mnie OK). Nie jest to więc sprzęt dla ludzi lubiących obrabiać zdjęcia w egipskich ciemnościach.
 • ZALETY:
 • + Równomierność.
 • + Adobe RGB
 • + Emulacja sRGB
 • + ColorNavigator i sprzętowa kalibracja.
 • + 30-bitowy kolor
 • WADY:
 • - Biel wymaga ręcznej korekty
 • - Srebrzenie IPS-a w narożnikach
 • - Niewielki wyciek światła w jednym narożników
 • - Kontrast nie dla wszystkich może być wystarczający
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Masz pytania? 
T
Tomek
12.02.2018
Czy ten monitor z racji posiadania HDMI będzie współpracował z Playstation 4?
O
Opiekun Produktu
05.03.2018
Tak, powinien bez problemów współpracować.
Zgłoś nadużycie
Warunki gwarancji
Długość
60 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Telefony:
+48 (22) 510 24 51
Opis:
Wymagana podbita karta gwarancyjna, gwarancja realizowana przez autoryzowany serwis.
Usługi
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(8)
Pytania i odpowiedzi
(2)
Inspiracje
(1)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 08:35
Cześć!
Monitor Eizo ColorEdge CS2420-BK możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.