
Kronos O symbolu i obrazie
ocena produktu 0/5 gwiazdki
Oceń jako pierwszy
O symbolu i obrazie Maria Luiza Brzostowska
Obraz-symbol, bez względu na to, czy jest to wizerunek boga siedzącego na lotosie, napisana na ścianie sekwencja samogłosek czy pojedyncza litera, nie stanowi obrazu samego dla siebie, ale ujmowany być musi zawsze w kontekście swojego świata. Stanowią go zaś z jednej strony odniesienia do obrazowanego i symbolizowanego, czyli jego obecność w wizerunku, z drugiej właściwa relacja do odczytującego, możliwa o tyle tylko, o ile ten ostatni uznaje siebie za element owej relacji, a własne uwarunkowania ontyczne, poznawcze, własne tu i teraz, za współtworzące ją. Symbol-obraz stwarza kosmos nie przez swe istnienie, ale przez objawianie się w świecie zmysłowym i zapośredniczanie się w nim, podobnie jak obraz, który według Gadamera nie istnieje sam w sobie (nie istnieje wówczas właściwie), lecz stwarza, stanowi byt w swej istocie dopiero ujęty wraz ze swoim światem.
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00