Tablety graficzne Techly (1)

Tablety graficzne Techly

(1)
Producenci:
Techly
AKTYWNE FILTRY
Na 40 produktów w tej kategorii monitorujemy cenę 30 produktów.
60 % PRODUKTÓW W NISKIEJ CENIE BEZ WYSIŁKU!
NISKA CENA bez wysiłku
Zgłoś błąd
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
 • Sortowanie domyślne
 • Cena - od najniższej
 • Cena - od najwyższej
 • Po popularności
 • Po ocenach klientów
 • Po ilości komentarzy
Producenci:Techly
Tablet graficzny Techly Techly IDATA GT-85B 8,5" - 103137

Tablet graficzny Techly Techly IDATA GT-85B 8,5" - 103137

CECHY PRODUKTU
Obszar roboczy [mm]: 144 x 227
Przekątna ekranu [cal]: 8.5
Rozdzielczość: Nie dotyczy
Rozmiar: M
Pokaż więcej
84 zł
NISKA CENA bez wysiłku
Niska cena bez wysiłku oznacza, że nie musisz już sprawdzać, czy kupujesz w atrakcyjnej cenie - robimy to za Ciebie!

Jaki tablet graficzny wybrać?

Tworzenie rozmaitych projektów graficznych na komputerze okaże się znacznie wygodniejsze przy użyciu specjalnych urządzeń, dostosowanych do tego typu zastosowań. Idealną na to odpowiedzią wydaje się tablet graficzny, który w sklepie Morele.net występuje w wielu zróżnicowanych odmianach, przygotowywanych dla szerokiej grupy użytkowników – specjalistów, grafików, projektantów, ale również dzieci. Tak duże zróżnicowanie sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć sprzęt dopasowany do własnych potrzeb i wymagań. Wystarczy jedynie w odpowiedni sposób przeanalizować budowę oferowanych modeli, a także ich najważniejsze parametry techniczne.

Najważniejszą kwestią wydaje się oczywiście dobór rodzaju tabletów. Wspomnieć należy przede wszystkim o dwóch najważniejszych rodzajach. Pierwszy to tablet rysowniczy. Jest on przeznaczony do podłączania do zewnętrznego ekranu. Ma specjalną podkładkę z wydzieloną powierzchnią roboczą, pełniącą funkcję kartki papieru. Można ją dostosować do proporcji używanego monitora, co znacznie pomaga grafikowi w precyzyjnej pracy.

Oprócz tego taki tablet graficzny wyposażony jest w dwa przyciski, odpowiadające lewemu i prawemu przyciskowi myszki. Niezbędny element jego wyposażenia to specjalne piórko lub rysik, które dają możliwość rysowania.

Drugi rodzaj to tablet graficzny z wyświetlaczem – doskonale nadaje się do pracy mobilnej, ponieważ nie wymaga żadnych innych urządzeń zewnętrznych. W takich tabletach stosuje się ekrany LCD, dlatego często urządzenie tego typu opisywane jest jako tablet graficzny LCD. Polecane jest nie tylko dla osób często pracujących w terenie, ale tych grafików, którzy lubią mieć pełną swobodę pracy w każdej sytuacji. Tablet graficzny z ekranem zagwarantuje pełną kontrolę nad procesem tworzenia. Użytkownik cały czas ma podgląd na aktualnie wykonywane czynności, co pozwala mu na ciągłe nanoszenie poprawek.

W sklepie Morele.net znajdziesz również tak zwany cyfrowy notatnik, czyli swego rodzaju tablet z ekranem, który przydać się może do rysowania, malowania czy też tworzenia notatek. Ciekawym wyborem może okazać się również tablet rysunkowy stworzony specjalnie dla dzieci. Jak można się domyślić, jest on wykorzystywany jak standardowa kartka papieru, która w połączeniu z kredkami pozwala dzieciom tworzyć różnego rodzaju malunki. Tu wszystko odbywa się na niewielkim ekranie tabletu, a następnie jest przenoszone na komputer. W zależności od wybranego modelu, obsługiwane są kolory oraz różne stopnie nacisku. Dzięki temu, sprzęty te pozwalają rozbudzić dziecięcą kreatywność.

Aby wybrać tablet najlepszy dla siebie, należy ustalić przede wszystkim, który rodzaj będzie Ci potrzebny – jeśli pracujesz często w terenie, wówczas lepszy będzie oczywiście tablet graficzny z ekranem. Jeśli wybierasz tablet rysowniczy, potrzebny Ci model z powierzchnią roboczą odpowiadającą monitorowi, z którego będziesz korzystać w trakcie pracy. W ofercie sklepów znajdziesz zarówno tablet piórkowy z wyświetlaczem, jak i do podłączenia. Szeroki wybór modeli, wiodących na rynku marek jak Wacom, Genius, Huion czy Garett z pewnością umożliwi Ci znalezienie urządzenia najlepiej dopasowanego pod Twoje potrzeby.

Oczywiście pod uwagę należy wziąć również konkretne parametry techniczne, które również mają wpływ na możliwości wykorzystania oferowanych urządzeń:

 • rozmiar,
 • ilość poziomów nacisku,
 • rozdzielczość,
 • interfejs.

Rozmiar tabletu graficznego jest ważny ze względu na to, do jakich celów ma on zostać wykorzystywany. W przypadku grafików, projektantów i specjalistów, warto inwestować w modele jak największe – gwarantowana przez nie przestrzeń robocza umożliwi realizację rozmaitych projektów o różnych stopniach zaawansowania.

W przypadku użytku domowego lub zakupu tabletu graficznego dla dzieci, przestrzeń ta może być mniejsza. Nadal jednak warto zastanowić się, co dokładnie będzie tworzone i jakie są potrzeby użytkownika. To samo tyczy się ilości poziomów nacisku. W sklepie Morele.net znajdziesz ekran graficzny z 1024, 2048, 4096 lub 8192 poziomami nacisku. Im jest ich więcej, tym bardziej rozbudowane i szczegółowe projekty możesz tworzyć. Modele z 8192 poziomami nacisku są polecane przede wszystkim osobom zajmującym się obróbką grafiki, projektowaniem CAD, szkicowanie czy też tworzeniem rozbudowanych schematów i map.

Oczywiście znaczenie ma również to, jakiej jakości będą tworzone dzieła. Ta jest natomiast zależna od obsługiwanej rozdzielczości. Im jest ona wyższa, tym lepiej. Graficzny tablet dostępny w ofercie sklepu może obsłużyć między innymi rozdzielczość Full HD, WQHD czy też UHD 4K. Każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie.

To samo tyczy się obsługiwanych interfejsów. Standardowe tablety są podłączane do komputerów poprzez interfejs USB. Są one ograniczone kablem, jednak jest on na tyle długi, że nie powinien wpływać na komfort codziennej pracy. Jeśli jednak szukasz urządzenia pozbawionego kabli, powinien zainteresować Cię panel graficzny Bluetooth, który z urządzeniem docelowym łączy się metodą bezprzewodową.

Jeśli po analizie najważniejszych parametrów technicznych nadal nie jesteś w stanie dokonać ostatecznego wyboru, zwrócić uwagę na nasz ranking tabletów graficznych. Znajdziesz tam modele cieszące się szczególnym uznaniem użytkowników sklepu. Oczywiście ogromne znaczenie mają także opinie wystawiane przez Klientów. Bardzo często dzielą się oni swoimi przemyśleniami, a także doświadczeniami z wykorzystania konkretnego sprzętu. Analiza tych informacji pozwoli dobrać najlepsze urządzenia, a także przekonać się o ewentualnych niedociągnięciach jeszcze przed zakupem.

Jak działają tablety graficzne?

Tablet graficzny nie jest tym samym, co zwykły tablet. To specjalistyczne urządzenie powstało po to, aby pomóc osobom zajmującym się zawodowo obróbką grafiki, projektowaniem CAD, tworzeniem map i schematów czy szkicowaniem. Ponieważ jest to tablet do rysowania, został zaprojektowany tak, aby dawać pełną swobodę twórczą, ponadto korzysta z dedykowanych specjalnie w tym celu rozwiązań i technologii.

Może zostać podłączony do monitora (przewodowo lub bezprzewodowo), co pozwala na oglądanie w czasie rzeczywistym tworzonych grafik, a jeśli jest to tablet graficzny z wyświetlaczem, będą one pokazywane właśnie na nim. Każdy model udostępnia twórcy szeroką gamę narzędzi, jakie oferują aplikacje graficzne - gumki, pędzle, możliwość wyznaczania pól, praca na warstwach, itp. – dzięki którym można osiągnąć zaplanowany efekt.

Biorąc pod uwagę sposób działania tabletów graficznych, śmiało można powiedzieć, że zapewniają one naprawdę szerokie zastosowania, które przydadzą się zarówno w pracy, jak i podczas relaksu. Na tablet graficzny powinny zdecydować się osoby wiążące swoją przyszłość z projektowaniem, ale również ci poszukujący jakiegoś ciekawego hobby, które pozwoli im rozwinąć swoje umiejętności, a także rozbudzić kreatywność. Tyczy się to także dzieci.

Jak używać tabletu graficznego?

Po doborze najlepszego sprzętu dostosowanego do konkretnych sposobów użycia, należy połączyć go z komputerem, a następni zająć się jego konfiguracją. Jak to zwykle bywa w przypadku tego typu urządzeń, tablet graficzny obsługuje wiele ustawień i funkcji. Dlatego też, zanim cokolwiek zostanie stworzone, należy upewnić się, czy opcje tabletu są odpowiednio dopasowane do potrzeb użytkownika. Mowa tu między innymi o mocy nacisku, wielkości pędzla, dynamice kształtu, a także o wszystkich funkcjach dodatkowych. Sam rodzaj pędzla ma znaczenie, ponieważ to od niego zależy, jaki dokładnie rysunek może zostać stworzony.

Oczywiście z tabletami graficznymi współpracują rozmaite programy, które pozwalają na wykorzystanie pełni jego możliwości. Wykorzystać można zarówno wersje darmowe, jak i licencjonowane. Wszystko zależne jest od tego, co dokładnie ma być tworzone za pomocą tabletu graficznego.

Tablet do rysowania Wacom, czy też innego producenta, stać się może nieodłącznym narzędziem pracy, przydatnym akcesorium, które skraca czas trwania rozmaitych czynności, a także swego rodzaju „zabawkom”, którą wykorzystasz w wolnej chwili. Zastosowanie będzie miało bezpośredni wpływ na przedział cenowy, w który warto celować.

Jaka cena tabletu graficznego będzie odpowiednia? Modele najprostsze kierowane do mało wymagających użytkowników kosztują od 50 złotych. W przypadku ekranów dostosowywanych do pracy profesjonalnej, ceny wynieść mogą kilkaset, a czasem nawet kilka bądź kilkanaście tysięcy złotych. Tak szeroki zakres cen jest niezwykle korzystny dla Klientów, ponieważ w łatwy sposób dobrać najlepszy sprzęt do konkretnych wymagań i możliwości finansowych.

Jaki rozmiar tabletu graficznego?

Niezwykle ważnym parametrem, który w wielu przypadkach będzie decydujący, jest rozmiar tabletu graficznego. Należy dopasować go przede wszystkim do zastosowania, a więc rodzaju tworzonych prac i projektów, ale również do własnych przyzwyczajeń i wymagań. Obecnie na rynku znaleźć można ekrany w rozmiarach:

 • S,
 • M,
 • L.

Należy w tym miejscu podkreślić, że powierzchnia tabletu odpowiada powierzchni ekranu monitora. Jeśli więc użytkownik wskaże dolny róg tabletu, w tym samym miejscu na ekranie znajdzie się kursor myszy. W przypadku dużych tabletów, konieczne okaże się więc wykonanie zamaszystych ruchów, by na przykład wykonać linię od jednej krawędzi do drugiej. Należy przy tym pamiętać, że urządzenia w rozmiarze L zajmują sporo miejsca na biurku.

Wszystko to sprawia, że duże tablety graficzne są zalecane przeważnie grafikom i projektantom. Osoby zajmujące się obróbką zdjęć bez problemu poradzą sobie na tabletach w rozmiarze S. Modele M staną się natomiast ciekawą alternatywą dla osób, które wymagają większej przestrzeni roboczej, ale nie dysponują wystarczającą ilością wolnego miejsca, by pomieścić modele największe. Tablety graficzne M bardzo dobrze sprawdzą się również podczas pracy z użyciem dwóch monitorów.

Oferta sklepu Morele.net jest niezwykle rozbudowana, dzięki czemu znaleźć można w niej tablety graficzne dostosowane do rozmaitych potrzeb oraz wymagań. Swoje sprzęty znajdą tu amatorzy, dzieci, a także projektanci, graficy, fotografowie i innej maści specjaliści.