Karty graficzne

Karta graficzna Sapphire Radeon R9 270, 2GB GDDR5 (256-Bit), HDMI, 2xDVI, DP, LITE, OC VERSION (11220-00-20G)

ID produktu: 618661
Zobacz produkty podobne
(44)
Zapytaj społeczności 3 pytania
 • Ilość pamięci RAM: 2 GB
 • Rodzaj chipsetu: Radeon R9 270
 • Złącza: DisplayPort x1, DVI x1
 • Łączenie kart: CrossFireX
Opis
Specyfikacja
Opinie (44)
Pytania i odpowiedzi (3)
Gwarancje i usługi
Raty i leasing

Opis produktu

2GB pamięci RAM GDDR5

Graj, ciesz się doskonałą jakością obrazu i płynną pracą dzięki 2GB pamięci RAM GDDR5. Trzykrotnie wyższa wydajność GDDR5 w porównaniu z poprzednią wersją pamięci RAM wykorzystywaną w kartach graficznych gwarantuje niczym niezakłócone działanie, znacznie większą szybkość, a w konsekwencji pozwala zrelaksować się podczas oglądania emocjonujących filmów akcji lub grania w topowe produkcje. Wirtualne rozgrywki bez denerwujących zacięć i klatkowania? Dzięki 2GB GDDR5 przeniesiesz się na zupełnie nowy poziom gamingu!

Aktywny układ chłodzenia

Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora (jednego lub więcej). Radiator odbiera ciepło z rdzenia graficznego oraz rozprasza je dzięki dziesiątkom cienkich blaszek. Z kolei wentylator ma za zadanie skutecznie schłodzić radiator. Taki zestaw idealnie się uzupełnia i w większości przypadków oferuje najbardziej optymalne chłodzenie karty graficznej. Zapewnia dobry kompromis między niską emisją hałasu, a wysoką wydajnością, ponieważ prędkość wentylatora jest zależna od aktualnego obciążenia układu graficznego: kiedy jest ono niskie wentylator obraca się niemal bezgłośnie. W momencie wzrostu obciążenia prędkość wentylatora również wzrasta, zapewniając wydajne chłodzenie całego układu.

Alternatywą dla chłodzenia aktywnego jest całkowicie bezgłośny układ pasywny, gdzie stosowany jest sam radiator bez wentylatora. Znajduje on jednak zastosowanie jedynie w mało wydajnych kartach graficznych z niższego segmentu, które nie generują wiele ciepła.

Nieliczne, najwydajniejsze jednostki mają także konstrukcję fabrycznie przystosowaną do chłodzenia wodnego. Jest to rozwiązanie droższe i bardziej skomplikowane od chłodzenia aktywnego czy pasywnego, jednak zapewnia najwyższą wydajność.

DisplayPort

Na pokładzie prezentowanej karty graficznej nie mogło zabraknąć uniwersalnego interfejsu cyfrowego DisplayPort, dzięki któremu podłączysz do komputera nie tylko monitor, ale również system kina domowego. Oglądaj filmy w jakości 4K, ciesz się emocjonującą rozgrywką bezpośrednio na ekranie telewizora, wielkoformatowego wyświetlacza lub dzięki projektorowi... na ścianie. DisplayPort zapewnia wsparcie dla technologii ochrony treści oraz VESA Display Stream Compression.

DVI

Zagraj w ulubioną grę, pracuj z aplikacjami biurowymi, oglądaj długo wyczekiwany serial. Dzięki wykorzystaniu złącza DVI wyświetlisz na monitorze wysokiej rozdzielczości obraz, zawsze, gdy tego potrzebujesz. Ciesz się dynamiczną rozgrywką i płynnym obrazem bez przycięć i klatkowania. Złącze DVI zapewnia wysoką jakość przesyłanego sygnału wideo, dzięki dużej przepustowości złącza oraz szybkiemu odświeżaniu.


SAPPHIRE R9 270 Dual-X 2GB GDDR5 OC with BOOST

 

Ewolucja nie ma końca

 

Karta graficzna SAPPHIRE R9 270 Dual-X obsługuje DirectX 11.2 i wszelkie najnowsze usprawnienia stosowane w grach. Po premierze systemu Microsoft Windows 10 będzie wspierać także najnowsze biblioteki DirectX 12. Posiada 1280 procesorów strumieniowych oraz 2 GB pamięci GDDR5, zapewniając doskonałą wydajność we wszystkich ustawieniach graficznych poza najbardziej ekstremalnymi. Dzięki cichemu chłodzeniu Dual-X oraz szeregowi technologii firmy AMD praca i rozrywka z wykorzystaniem karty SAPPHIRE R9 270 Dual-X to przyjemność.

 

 

Chłodzenie Dual-X

 

Zwrot "dual" (ang. podwójny) w nazwie Dual-X odnosi się do dwóch wentylatorów o zaawansowanej konstrukcji, które w połączeniu z układem wielu rurek cieplnych świetnie sprawdzają się w chłodzeniu karty graficznej. Zaprojektowane z myślą o maksymalizowaniu przepływu powietrza łopatki mogą dzięki swojemu kształtowi pracować wolniej nie tracąc przy tym na efektywności. Także pod obciążeniem. Także po podkręceniu. Gorąca jest tylko cena.

 

 

 

 

 

Ciche wentylatory oraz rozbudowany radiator skutecznie rozpraszają ciepło z GPU i pamięci. Łożyska z blokadą przeciwkurzową znacząco ograniczają ryzyko zatarcia wentylatorów, zapewniając im długą sprawność. Produkty z serii SAPPHIRE Dual-X to ciche i efektywnie chłodzone karty graficzne, które czynią z rozgrywki prawdziwą przyjemność w Full HD.

 

 

Polecana przez ekspertów

 

Kartę SAPPHIRE R9 270 Dual-X 2GB GDDR5 polecają największe serwisy technologiczne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gamingowa wydajność

 

 

 

 

 

 

 

 

Cechy i technologie

 

 

 

http://www.sapphiretech.com/images/contentLib/icon/739.gif

HDMI 1.4a

http://www.sapphiretech.com/images/article/HDMI.gifInterfejs HDMI 1.4a stanowi rozwinięcie poprzednich wersji HDMI z obsługą technologii Deep Color, dźwięku jakości 7.1 High Bitrate Audio oraz stereoskopowego obrazu 3D, zapewniając najwyższej jakości odbiór materiałów Blu-ray i wideo z komputera.


 

 

http://www.sapphiretech.com/images/contentLib/icon/753.gif

Złącze DisplayPort 1.2

Podwajając efektywną szerokość pasma przenoszenia poprzednich implementacji DisplayPort interfejs DisplayPort 1.2 zapewnia teraz obsługę wielu strumieni, umożliwiając obsługę do czterech oddzielnych monitorów za pomocą pojedynczego złącza DisplayPort 1.2 (wymaga monitorów DP1.2 lub koncentratora zgodnego z Multi-Stream), obsługę stereoskopowych monitorów 3D oraz obsługę bezstratnych 7.1-kanałowych formatów audio wysokiej jakości.


 

 

http://www.sapphiretech.com/images/contentLib/icon/65.png

Pamięć GDDR5

Pamięć GDDR5 pozwala na przesyłanie danych z dwa razy większą prędkością niż tak samo taktowana pamięć GDDR3.


 

 

http://www.sapphiretech.com/images/contentLib/icon/21.gif

AMD Stream Technology

Dzięki wykorzystaniu technologii AMD Stream  część obliczeń w najbardziej wymagających aplikacjach jest wykonywana przez procesor graficzny. Dzięki temu podczas zadań typu konwersja filmów teraFLOPy mocy obliczeniowej kart graficznych SAPPHIRE się nie nudzą i powodują, że zadanie zostaje wykonane wielokrotnie szybciej niż przy wykorzystaniu samego procesora CPU.


 

 

http://www.sapphiretech.com/images/contentLib/icon/22.png

AMD Avivo HD

Dzięki ulepszonemu Unified Video Decoder (UVD) można odtwarzać filmy Full HD z dysków Blu-Ray i HD-DVD obciążając procesor CPU tylko w niewielki stopniu. Większość obliczeń jest wykonywana przez kartę graficzną - wliczając zaawansowane efekty przetwarzania końcowego.


 

 

http://www.sapphiretech.com/images/contentLib/icon/3749.png

Architektura 28 nm GCN (Graphic Core Next)

Efektywniejszy proces technologiczny to więcej tranzystorów na mniejszej powierzchni a więc i pokaźny zysk mocy obliczeniowej. Podkręć ustawienia, zniszcz swych przeciwników i doświadcz niezwykłej płynności z kartą serii AMD Radeon R9. DirectX 11 jeszcze nigdy nie wyglądał tak wspaniale. Maksymalne ustawienia i szalona wydajność - seria AMD Radeon R9 z nową architekturą 28nm GCN potwierdza, że to już nie kompromis.


 

 

http://www.sapphiretech.com/images/contentLib/icon/3751.png

PCI Express 3.0

PCI-Express 3.0 dostarcza podwojonej przepustowości na każdy tor PCIe II generacji dla szybszych GPU (komunikacja GPU osiąga aż do 16GB/s w każdym kierunku) maksymalizując wydajność zainstalowanego układu graficznego w połączeniu z najnowszymi platformami. 


 

 

http://www.sapphiretech.com/images/contentLib/icon/3753.gif

AMD Eyefinity 2.0

Najnowsza wersja technologii AMD Eyefinity jest już dostępna! Zapewnia ona w pełni nowoczesne wsparcie stereoskopowego 3D, uniwersalną kompensację ramek i zupełnie nowe możliwości konfiguracji wielu wyświetlaczy. Oznacza to po prostu, że najlepsze rozwiązanie stało się jeszcze lepsze. Usprawnienia dla serii AMD Radeon 7000 przede wszystkim dotyczą Stereo 3D- czyli pracy w wielowyświetlaczowym stereoskopowym  trybie 3D poprzez DisplayPort 16K x 16K. Maksymalne możliwości wyjściowe grupy wyświetlaczy to 268 megapikseli na układ graficzny.

http://www.sapphiretech.com/images/article/image/HD5800A.jpg


 

 

http://www.sapphiretech.com/images/contentLib/icon/4067.gif

DirectX® 12

Wydajność teselacji na kartach AMD Radeon z serii R7 i R9 jest do 2x wyższa niż w przypadku poprzedniej generacji. Lepsze wsparcie dla DirectCompute przyspieszy zaawansowane efekty przetwarzania końcowego, filtrowanie i techniki antyaliasingu. Gry DirectX 12 nigdy nie wyglądały tak dobrze. Karty AMD Radeon oparte na architekturze GCN będą obsługiwać biblioteki DirectX 12 od premiery systemy Microsoft Windows 10.


 

 

http://www.sapphiretech.com/images/contentLib/icon/25.gif

AMD Catalyst Control Center™

Aplikacja AMD Catalyst Control Center™ daje kompletną kontrolę nad wydajnością i jakością obrazu na kartach graficznych SAPPHIRE, pozwalając dostosować parametry wyświetlania obrazu zgodnie z życzeniem użytkownika. Pozwala również na podkręcanie procesora graficznego i pamięci a także na regulację szybkości obrotów wentylatora.


 

 

http://www.sapphiretech.com/images/contentLib/icon/60.gif

Obsługa Dolby® TrueHD i DTSHD Master Audio™

Obsługa zabezpieczonego 8-kanałowego dźwięku w wysokiej rozdzielczości przesyłanego poprzez HDMI. (na niektórych modelach wymaga przejściówki DVI-HDMI, monitora HD i dysku Blu-Ray)


 

 

http://www.sapphiretech.com/images/contentLib/icon/Anti-aliasing%20features_20091209_5643.gif

Antyaliasing

Obsługuje zaawansowane funkcje antyaliasingu w celu zwiększenia jakości wyświetlanego obrazu.

 • Multipróbkowanie (2, 4 lub 8 próbek na piksel)
 • 24-krotny Custom Filter Anti-Aliasing (CFAA) dla zwiększenia jakości
 • Adaptacyjne super-próbkowanie i multipróbkowanie
 • Korekcja gamma
 • Super AA (tylko w konfiguracjach AMD CrossFireX™)
 • Wszystkie cechy antyaliasingu kompatybilne z HDR

 

 

http://www.sapphiretech.com/images/contentLib/icon/1221.png

Technologia AMD PowerTune™

AMD PowerTune jest innowacyjną technologią przedstawiającą nowe podejście do kwestii stosunku wydajności do ilości pobieranej przez kartę energii (TDP). Dzięki PowerTune możliwe jest dostosowanie maksymalnego prądu pobieranego przez kartę do potrzeb aplikacji. Np. jeśli gramy w starszą grę mającą niewielkie wymagania a karta pozwala na generowanie 200 klatek/s, możliwe jest ograniczenie poboru co odbije się na wydajności, ale w niezauważalny sposób (ilość klatek spadnie do 80) a pozwoli nam zmniejszyć koszt za energię. Działa to również w drugą stronę - jeśli program wymaga dużej mocy obliczeniowej która jest ograniczona przez pobór energii - PowerTune pozwala na zwiększenie dostępnego zakresu.


 

 

http://www.sapphiretech.com/images/contentLib/icon/1369.gif

Program narzędziowy TriXX

Program SAPPHIRE TriXX pomaga użytkownikowi osiągnąć maksimum wydajności wykorzystując kartę graficzną SAPPHIRE. Aplikacja umożliwia monitoring parametrów karty i zmianę jej kluczowych ustawień (podkręcanie).


 

 

http://www.sapphiretech.com/images/contentLib/icon/32.gif

Obsługa Windows® 7

Certyfikowane sterowniki WHQL (Windows Hardware Quality Labs) dostępne dla wszystkich kart graficznych SAAPPHIRE z serii R9, R7, HD7000, HD5000, HD4000, HD3000 i HD2000 zapewniając pełną kompatybilność i niezawodność współpracy z systemem Windows 7.


 
 
 
 
 

Specyfikacja

Złącza
DisplayPort x1
DVI x1
Adapter DVI - VGA
Mostek CrossFire
Płyta CD/DVD
Przewód zasilający

Opinie (44)

(44)
5/5
(44)
96% osób poleca
ten produkt
5
84%
4
11%
3
0%
2
5%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Zobaczcie na zdjęciach karty , co się stało z drugim zasilaniem karty ?. To mówi samo za siebie.
 • ZALETY:
 • + .
 • WADY:
 • - Drugie gniazdo zasilania karty ?..
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Ale niby po co miałoby być?
A chociażby po to by móc podkręcić tą kartę do możliwości 270X.
jakie drógie gniazdo? to puste?!
myslisz ze na jednej pcb jest tylko ten jedna wesrsja modelu?
To normalne, zadna R9 270 nie ma dwoch gniazd, takie sa wytyczne AMD. Co do podkrecania to mozna bez problemu podkrecic do poziomu 270X a nawet ponad to. Jedno gniazdo w niczym nie przeszkadza.
karte dostałem dzisiaj własinie ja uruchomiłem jest bardzo cicha zaras ja zaczne testowac ale zapowiada sie zarabisicie

Pytania i odpowiedzi (3)

Jakie są wymiary, chodzi mi głównie o długość karty D:
Pewnie około 23 cm

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna Morele.net
Informacje o gwarancji producenta
Opis:
Kontakt: http://www.sapphiretech.com/about.asp?tab=contact&lang=eng
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (44)

Pytania i odpowiedzi (3)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: MusicMan MINI Soundstation zielony, D-Link DWL-6600AP, 3Doodler Filament ABS - Wkłady zapasowe do długopisu 3Doodler 25 sztuk, czarne (AB01-BBB), Cellular Line etui sportowe Armband iPhone 5/5S (CARMBANDBK), Profi EMPR1818R, 1:1, LogiLink MiniJack 3.5mm - MiniJack 3.5mm 10m czarny (CA1053), Digitus Patchcord światłowodowy, OM4, LC-SC, 3m (DK-2532-03-4), VRX Racing Upper Steering Plate - 10157 (VRX/10157), TF1 Tusz C-512R / PG512 (Black), Opus Okładki Thermolux 3mm (X1TERLX0325), Arctic Freezer 33 (ACFRE00028A), Arkady Album mojego kota, Morele.net Morele ELITE H3460 16 GB RAM/ 4 TB HDD/, NoName Pudełko - piórnik LEGO (751520), Mercury Nakładka Jelly Case do LG V10 różowa, Durable SKOROSZYT ZAWIESZKOWY DURABLE NIEBIESKI , Assmann DisplayPort Mini - HDMI 2m biały (AK-340304-020-W), Kassel Garnek Lucia 16cm (93013), EFB EFB Rohkabel Cat7, S/FTP, LSZH, rot, 100m Ring, Radeon R9 270