Karty graficzne

Karta graficzna MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 8GB GDDR6 (RTX 2080 GAMING X TRIO)

ID produktu: 4141833
Zobacz produkty podobne
(45)
Zapytaj społeczności 16 pytań
  • Ilość pamięci RAM: 8 GB
  • Rodzaj chipsetu: GeForce RTX 2080
  • Typ chłodzenia: Wentylator
  • Złącza: DisplayPort x3, USB-C, HDMI x1
  • Łączenie kart: NVLink
Opis
Specyfikacja
Opinie (45)
Inspiracje (26)
Pytania i odpowiedzi (16)
Gwarancje i usługi
Raty

Opis produktu

NVIDIA RTX 2080 - topowa karta graficzna

Układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 2080 zaprojektowano z myślą o graczach i najbardziej wymagających użytkownikach. Nie warto chodzić na kompromisy, a przynajmniej jeśli chodzi o wydajność w grach i o wyraziste odwzorowanie detali. Karta RTX 2080 zapewni świetne parametry do topowych gier, jak również do prac graficznych, projektowania, montażu wideo i do wielu innych zastosowań. Karta RTX 2080 dysponuje 8 GB pamięci RAM GDDR6. To jednostka, która bazuje na nowoczesnej architekturze Turing, korzysta z rdzeni Tensor oraz wspiera Ray Tracing umożliwiający śledzenie odbić i cieni w czasie rzeczywistym, co zdecydowanie podnosi walory wizualne każdej produkcji.

8GB pamięci RAM GDDR6

Zaproś znajomych, usiądź na wygodnej kanapie, włącz film w 4K i ciesz się dynamicznym obrazem dzięki 8GB pamięci GDDR6. Zapomnij o frustrującym klatkowaniu podczas grania w topowe produkcje albo przycinaniu w czasie pracy w zaawansowanych programach graficznych. Pamięć RAM GDDR6 to nie tylko kilkukrotnie większa wydajność i energooszczędność, ale również niepowtarzalna jakość gwarantująca płynność wyświetlanego obrazu. Ciesz się niczym niezakłóconą rozgrywką, konkuruj z najlepszymi rywalami na świecie – z 8GB pamięci GDDR6 możesz znacznie więcej!

Aktywny układ chłodzenia

Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora (jednego lub więcej). Radiator odbiera ciepło z rdzenia graficznego oraz rozprasza je dzięki dziesiątkom cienkich blaszek. Z kolei wentylator ma za zadanie skutecznie schłodzić radiator. Taki zestaw idealnie się uzupełnia i w większości przypadków oferuje najbardziej optymalne chłodzenie karty graficznej. Zapewnia dobry kompromis między niską emisją hałasu, a wysoką wydajnością, ponieważ prędkość wentylatora jest zależna od aktualnego obciążenia układu graficznego: kiedy jest ono niskie wentylator obraca się niemal bezgłośnie. W momencie wzrostu obciążenia prędkość wentylatora również wzrasta, zapewniając wydajne chłodzenie całego układu.

Alternatywą dla chłodzenia aktywnego jest całkowicie bezgłośny układ pasywny, gdzie stosowany jest sam radiator bez wentylatora. Znajduje on jednak zastosowanie jedynie w mało wydajnych kartach graficznych z niższego segmentu, które nie generują wiele ciepła.

Nieliczne, najwydajniejsze jednostki mają także konstrukcję fabrycznie przystosowaną do chłodzenia wodnego. Jest to rozwiązanie droższe i bardziej skomplikowane od chłodzenia aktywnego czy pasywnego, jednak zapewnia najwyższą wydajność.

VR Ready

Zachwyć się możliwościami oferowanymi przez technologię Virtual Reality (VR). Zmień sposób grania i stań się pełnoprawnym uczestnikiem toczonej batalii, trafiając w sam środek akcji dzięki prawdziwemu 3D. Poruszaj głową, aby zmienić widziany obraz, nawiązuj interakcje za pomocą gestów, oddaj się niezapomnianej rozrywce na najwyższym poziomie. Dzięki technologi VR Ready otrzymujesz doskonałą jakość obrazu, płynność i dynamikę, o jakiej niedawno można było jedynie marzyć.

Nowy interfejs Vulkan

Pracuj, baw się, oglądaj – wygodnie i komfortowo dzięki bibliotece Vulkan API zapewniającej większą kontrolę nad kartą graficzną i niższe obciążenie GPU. Vulkan API ma obniżony narzut sterowania, a więc wymaga mniejszej mocy obliczeniowej procesora głównego do wykonania tych samych zadań, posiada też lepsze skalowanie w wielordzeniowych procesorach. Już dziś zachwyć się znacznie lepszą grafiką w grach i możliwościami drzemiącymi w bibliotece Vulkan.

Real-time Ray Tracing

Jeszcze bardziej realistyczna grafika w grach? Z technologią Real-time Ray Tracing wchodzącą w skład pakietu programistycznego GameWorks animacje w topowych produkcjach mają jeszcze lepszą jakość. Real-time Ray Tracing pozwala w czasie rzeczywistym renderować cienie i odbicia, odwzorowując różny stopień pochłaniania, odbijania i załamywania światła. Zaawansowane algorytmy śledzenia promieni uwzględniają materiały i źródła światła, sprawiając, że wyświetlany obraz jeszcze bardziej przypomina ten rzeczywisty.

NVIDIA Ansel

Dzięki technologii Ansel będącej odpowiedzią na niewielkie możliwości dostępnych narzędzi do przechwytywania zrzutów ekranu z gier komputerowych możesz swobodnie wykonywać screeny z dowolnej perspektywy. Swobodna kamera, filtry przetwarzania końcowego, obsługa trybu EXR, superrozdzielczość i przechwytywanie w 360-stopniowym zakresie widzenia to tylko niektóre z funkcji oferowanych przez NVIDIA. Technologia Ansel daje możliwość edycji obrazu widocznego podczas rozgrywki poprzez zmianę położenia kamery i kąta widzenia. Rób zrzuty ekranu z zupełnie innej perspektywy, przechwytuj znacznie szerszy krajobraz, edytuj i poprawiaj kolory.

USB-C

Dzięki wydajnemu portowi USB-C podłącz do swojego komputera monitor i ciesz się transmisją danych dochodzącą nawet do 10 GB/s. Przesyłaj obraz i dźwięk, odtwarzaj filmy w 4K, graj w topowe produkcje, konkurując z najlepszymi rywalami na świecie. Dzięki złączu USB-C połączysz się nie tylko z monitorem, ale również ze smartfonem, tabletem i innym urządzeniem mobilnym. Port USB typu C pozwoli Ci naładować urządzenie mobilne, a transmisja danych odbywa się tutaj szybciej niż przez sieć Wi-Fi.

DisplayPort

Na pokładzie prezentowanej karty graficznej nie mogło zabraknąć uniwersalnego interfejsu cyfrowego DisplayPort, dzięki któremu podłączysz do komputera nie tylko monitor, ale również system kina domowego. Oglądaj filmy w jakości 4K, ciesz się emocjonującą rozgrywką bezpośrednio na ekranie telewizora, wielkoformatowego wyświetlacza lub dzięki projektorowi... na ścianie. DisplayPort zapewnia wsparcie dla technologii ochrony treści oraz VESA Display Stream Compression.

HDMI

Przenieś się na zupełnie nowy poziom rozrywki dzięki możliwościom, jakie daje Ci złącze HDMI. Podłącz komputer do telewizora, projektora lub wielkoformatowego wyświetlacza i odtwarzaj obraz o doskonałej jakości wszędzie, gdzie tylko chcesz. Złącze HDMI przesyła nieskompresowany cyfrowy sygnał audio oraz wideo i pozwala na transmitowanie 8 kanałowego dźwięku z próbkowaniem 192 kHz. Zapomnij o przycięciach i przerwach w odtwarzanym filmie akcji w jakości 4K lub podczas cyfrowej potyczki z najlepszymi konkurentami na świecie.

MSI GeForce RTX 2080 GAMING X

Nowe układy GPU z serii RTX, to wprowadzenie do fotorealistycznej rozgrywki, która pozwala doświadczyć zupełnie nowych wrażeń wizualnych. Model 2080 to najbardziej zaawansowana jednostka graficzna w ofercie producenta oraz najwydajniejszy procesor graficzny na rynku. Nowy chipset zapewnia 6-krotnie lepszą wydajność względem poprzedniej generacji. Zastosowanie ultraszybkich pamięci - GDDR6 pozwoliło zwiększyć przepustowość do 14-16 GB/s.
Wsparcie dla technologii RayTracing sprawia, że RTX 2080, to karta graficzna oddalona o lata świetlne od obecnych standardów wirtualnej rozgrywki

Architektura turing

Zaprojektowana i zbudowana zupełnie na nowo, aby stworzyć rewolucyjną platformę GeFroce® RTX. Nowy chipset to innowacyjna hybryda znanych rozwiązań, z całkowicie nowymi technologiami z zakresu sztucznej inteligencji, programowalnego cieniowania czy ray-tracingu w czasie rzeczywistym. Turing to osiągnięcie kolejnego stadium rozwoju grafiki komputerowej.

Ray-tracing w czasie rzeczywistym

Nowa platforma GeFroce® RTX wprowadza do gry absolutnie nowe rozwiązanie tworzenia wyjątkowo realistycznego oświetlenia, refleksów świetlnych czy cieni, które zapewniają niespotykany dotąd realizm w porównaniu do konwencjonalnych metod renderingu. Układy oparte o architekturze Nvidia Turing™ jako pierwsze na świecie gwarantują wsparcie dla ray-tracingu w czasie rzeczywistym.

Nowy wymiar grania

Model RTX 2080 to przede wszystkim ponadprzeciętna wydajność, która gwarantuje płynną rozgrywkę w rozdzielczości 4K Surround. Wsparcie dla technologii współbieżności SLI pozwoli połączyć RTX 2080 ze sobą, tworząc tym samym monstrualnie wydajną konstrukcję. Nowością jest port USB typu C ze wsparciem dla VirtualLink, który pozwala na łączność ze sprzętem VR. Jedno wejście, tysiąc możliwości.

Pamięć GDDR6

Najnowszy typ pamięci synchronicznej oferuje 2-krotnie wyższą przepustowość względem modeli GDDR5 i zapewnia zdecydowanie niższy pobór energii. Zmniejszenie napięcia pozytywnie wpływa na kulturę pracy karty graficznej.

Standard GDDR5 GDDR5X GDDR6
Maksymalna przepustowość 7 - 8GB/s 12GB/s 14 - 16GB/s
Napięcie 1,5V 1,35V 1,35V
Pojemność (kości) 1 - 8GB 8GB 8 - 16GB

VR Ready

Obsługa urządzeń VR nigdy nie była na tak wysokim poziomie. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii udało się uzyskać najniższe opóźnienie w przesyłaniu sygnału oraz łączność plug-and-play z czołowymi zestawami VR z obsługą technologii Nvidia VRWorks™ dostępnymi na rynku. W rzeczywistości wirtualnej doznania audiowizualne, zjawiska fizyczne czy interakcje dotykowe będą autentycznymi przeżyciami, które zaktywizują całe ciało i umysł.

Więcej klatek na sekundę - wyższa szansa na wygraną

Szybsza karta graficzna zapewnia wyższą częstotliwość generowania klatek. Wyższa częstotliwość generowania klatek oznacza krótszy czas reakcji gracza i lepszy stosunek K/D w grach typu Battle Royale

W oparciu o współczynniki kill/death w grach Fortnite i PUBG, mierzone na kartach klasy GTX/RTX z każdej serii. Źródło:NVIDIA. Uwaga: RTX 20xx obejmuje modele 2070,2080,2080Ti.

niezrównana wydajność

Fortnite, Apex Legends i PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS - aby osiągnąć w tych grach częstotliwość odświeżania klatek na poziomie 144 lub 240 FPS, musisz dysponować najlepszym sprzętem.

Średnia wydajność przy rozdzielczości 1080p. procesor i7-8700K. Do obsługi monitorów 120Hz, 144Hz i 240Hz, zalecane częstotliwości generowania klatek to odpowiednio 120FPS, 144 FPS i 240FPS.

Specyfikacja

PCI Express x16
7680 x 4320
DirectX 12
OpenGL 4.5
NVIDIA Adaptive Vertical Sync
NVIDIA Ansel
NVIDIA CUDA Technology
NVIDIA G-SYNC Ready
NVIDIA GeForce Experience
NVIDIA Highlights
NVIDIA SLI Ready
Real-Time Ray Tracing
VR Ready
Vulkan
Złącza
DisplayPort x3
HDMI x1
USB-C
2x PCI-E 8-pin

Opinie (45)

(45)
4.5/5
(45)
94% osób poleca
ten produkt
5
87%
4
7%
3
2%
2
0%
1
4%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
No to zaczynamy :). Karta doszła podłączyłem i pare słow mogę powiedzieć. Po pierwsze jest duuuża. Ciężar też spory, ta pierdołka do podtrzymywania w moim przypadku zrobiła robotę. Co do karty, wykonana nienagannie, chłodzenie robi robotę, oczywiście pasywne do 58 stopni, co do jakości wykonania i wyglądu to nie ma co dużo gadać, jest celująco. Stery, msi afterburner i...pojechali. :D, Na dzień dobry +140 na rdzeńm, +800 na pamięci, efekt 2100-2070Mhz taktowanie rdzenia (mocno katowane niżej nie spada), pamięci asekuracyjnie 1950 (15600Mhz), wynik w 3dmark time spy- 12200 pkt gpu score, od razu śmiać mi się zachciało z obrońców 1080ti, że przecie szybsze paaanie. :D. Shadow of the tomb raider...minimalny fps w fhd, bo tak test pyknąłem 104 fps, podkreślam minimalny. Fyrtaki naprawdę ciche. Coż w mojej opinii karta daje rade i nie mam jej nic do zarzucenia. Cały czas robimy testy i porównania w środowisku które wcale nie jest dla niej stworzone i w którym czuje się kiepsko. Jestem przekonany że dx12 teraz nagle dostanie wiatru w żagle a i dlss pojawi się w każdej ważniejszej grze. Wiadomo że może być tylko l;epiej a już jest lepiej niż niezatapialny gtx 1080ti. Ja kartę spokojnie i od siebie mogę polecić natomiast inna sprawa to cena. Noi cóż tu już każdy powinien sobie przekalkulować i ogarnąć temat wg swojego portfela. Ponieważ oceniam kartę a nie jej cenę, szczerze od siebie daje max. Polecam. ;)
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Ciekaw tego dupka co dał mi...łapę w dół, to chociaż się ujawnij kulawizno.
Miałem wątpliwości do tej generacji gpu, ale Twój pozytywny komentarz mnie uspokoił. Chyba się skuszę :)
Hej kolego. Stoję przed wyborem tego samego modelu od msi lub asus rog strix który jest przeszło ponad 300 pln droższy. Co byś doradził?
4000zł za wydajność którą ma się już za 2500zł z drugiej ręki, przyrost wydajności 30% przy cenie większej o 70% względem poprzednika, podskalowanego 4K (DLLS) nie wspiera na razie żadna gra, to samo z RT a chwalisz tą kartę jakby była bez jakichkolwiek wad. Mam nadzieję że AMD skopie dupę nvidii swoimi kartami 7nn, Turing według mnie jest do skipnięcia, cena w żaden sposób nie usprawiedliwiona przez wydajność tych kart, żadne z technologii które ta karta wspiera nie są dostępne (ciekawe czy sobie z nimi w ogóle poradzi jak sławne 35fps na 2080Ti w Shadow of the tomb raider). Użytkownicy 1070/1080/1080ti powinni sobie odpuścić tą generację i zaczekać na karty które faktycznie poradzą sobie z RT i przede wszystkim będzie w co grać co wspiera te technologię... Widać nie tylko gry wychodzą w early access ale karty graficzne też...
ale cebuli oceniać przyszło
Dałem łapę w dół bo jakiś dziwny jesteś koleś.
Witaj. Czy karta działa ci bezproblemowo? Masz ją podłączoną do monitora przez HDMI czy DisplayPort?
przez mini jacka 3.5
Yyy a z czym sobie nie radzą w kwestii RT? Multiplayer BF V, ustawienia ultra, RT również. Karta RTX2080, procesor i5 9600k, RAM 3200MHz CL15.
Nigdy nie kupię MSI, tylko ZOTAC albo ASus
Zotac rtx2080 extreme w porównaniu do trio może robić za kaloryfer w domu
O matko i córko, cebula naprawdę na wysokim poziomie. Człowieku, rtx 2070 prawie że dorównuje gtx 1080Ti, opłacalność na pewno jest chociaż trochę poprawiona względem pascali.

Inspiracje (26)

Pytania i odpowiedzi (16)

witam, prosze mi powiedziec,czy karta bedzie wspolgrac z i7 4970k oraz ddr3 2400 czy lepiej sobie odpuscic aby nie spalic procka PROSZE O SZYBKA ODP Pozdrawiam
Witam jak najbardziej bądźcie pasowała coś niesamowitego naprawdę polecam wzrost wydajności mocno odczuwalny zależy oczywiście z jakiej karty przekazujemy ;)
Witam,

będzie działać. Jednak ja osobiście dzisiaj już bym nie kupił tej karty w tym momencie! Za dużo RTX jest reklamowanych - ja czekam właśnie na wymieniony egzemplaż. Radził bym poczekać z zakupem RTX.
U mnie działa w porządku z tym procesorem , wiec polecam
Karta graficzna nie może spalić procka, więc nic nie zaszkodzi, ale może się okazać, że CPU będzie wąskim gardłem i nie wykorzystasz pełnych możliwości GPU.
Witam,
będzie działać bez problemu naprawdę polecam u mnie śmiga aż miło :)
Oczywiście że będzie działać, jednak wydajność w grach będzie ograniczana przez starą platformę. Ta karta jest świetna, mam ją od dwóch miesięcy.
Cześć, nic nie spalisz, ale będzie ograniczać ilość fps. Na moim i 3770k miałem bottleneck i po wymianie na nowy procesor fps-y skoczyły w góre o 50%.
Witam,
bez większych problemów odpalisz z tym z prockiem i7 4790K - sam testowałem czekając na dostawę płyty i nowego procka. Przy przesiadce z Gigabyte GTX 970 G1 , zauważalną różnicę odczułem dopiero w Tomb Raiderz-e i Wiedźminie 3, przy graniu w CS-a czy nowego far cry-a nie poczułem praktycznie żadnej różnicy
witam ponownie, wiem ze nic nie spale za pochopnie to napisalem, czyli bedzie ogranicznik fps,hmmm czyli moze lepiej sobie odpuscic 2080 i brac smialo 2060rtx choc caly czas siedze na rozdzialce 2560...,i to mnie najbardziej boli, co o tym myslicie??? dzieki!
Sprawdziłem na 2pc. Śmiga mi na i7 4770k bez problemu... Gra anthem na bardzo wysokich z fajnymi FPS... Choć docelowo mam dwie takie grafiki w pc z i9 7960... :)
@daxon
ale niema szansy, aby karta chodziła na 100%- tach ,i wykorzystywała swój potencjał właśnie na moim procesorze, zgadza się? ,bo to mnie tylko i wyłącznie " hamuje " przed zakupem ;/
Ja bym przynajmniej i5-9600k z ddr4 2666 (te ramy tak na styk o takim taktowaniu) i płytę nawet na Z390 msi tomahawk lub gigabyte gaming x brał. Ta i7 już trochę wg mnie zbyt leciwa na taką kartę (nie chodzi mi tylko o wiek, o wydajność).
@Norbert
moje obawy, były niesłuszne, bo chodzi jak ta " lala " ;)

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Sprzedawcy
Informacje o gwarancji producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (45)

Pytania i odpowiedzi (16)

Inspiracje (26)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: D-Link DEM-310GT, Microsoft L2 3500 Loch Ness (GMF-00289), Case Logic Folio (FSG1083K), Skullcandy S5URHW-509, Czarno-szare, MicroConnect Patchcord STP, CAT6, LSZH, 1m, niebieski (STP601B), MicroConnect Kabel DB9-DB9 M/F, 3m (SCSEHN3), PowerWalker VI 1000 SC/SCHUKO, HOBBYDOG MATERAC PREMIUM CZARNY SZTRUKS Z CZARNĄ EKO SKÓRĄ - L, Trixie Skała narożna z jaskinią i platformą 16 × 12 × 15 cm, JRS CATS BEST 20L UNIVERSAL, ExtraLink EX-SF1008P CERES 8 PORT 96W PoE (ex.3906), Avery Zweckform ETYK.ZF 3149 12 MM KÓŁKA ZIEL.ODBLASKOWE ETYKIETA - 3149 N, Zolux Obroża przeciwszczekowa Soft Touch małe psy 5-20 kg, Recobed Kanapa Marmara grey S , GSM City SZKŁO HARTOWANE 9H SONY XPERIA T3, Vileda Ścierka Wischprofi Niebieska 137001 VILEDA PROFESSIONAL, Dux Ducis DUX DUCIS Skin Pro etui pokrowiec z klapką Nokia 6.1 szary, nemo Zestaw słuchawkowy USAMS 1.2m EP-17 biały , Microsoft Precision Mouse, GeForce RTX 2080