Karta graficzna MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 8GB GDDR6 (RTX 2080 GAMING X TRIO)

ID produktu: 4141833
Zobacz produkty podobne
(70)
Zapytaj społeczności 16 pytań
 • Długość karty: 327 mm
 • Ilość pamięci RAM: 8 GB
 • Rodzaj chipsetu: GeForce RTX 2080
 • Taktowanie rdzenia w trybie boost: 1860 MHz
 • Łączenie kart: NVLink
Opis
Specyfikacja
Opinie (70)
Inspiracje (22)
Pytania i odpowiedzi (16)
Gwarancje i usługi
Raty

NVIDIA RTX 2080 - topowa karta graficzna

Układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 2080 zaprojektowano z myślą o graczach i najbardziej wymagających użytkownikach. Nie warto chodzić na kompromisy, a przynajmniej jeśli chodzi o wydajność w grach i o wyraziste odwzorowanie detali. Karta RTX 2080 zapewni świetne parametry do topowych gier, jak również do prac graficznych, projektowania, montażu wideo i do wielu innych zastosowań. Karta RTX 2080 dysponuje 8 GB pamięci RAM GDDR6. To jednostka, która bazuje na nowoczesnej architekturze Turing, korzysta z rdzeni Tensor oraz wspiera Ray Tracing umożliwiający śledzenie odbić i cieni w czasie rzeczywistym, co zdecydowanie podnosi walory wizualne każdej produkcji.

8GB pamięci RAM GDDR6

Zaproś znajomych, usiądź na wygodnej kanapie, włącz film w 4K i ciesz się dynamicznym obrazem dzięki 8GB pamięci GDDR6. Zapomnij o frustrującym klatkowaniu podczas grania w topowe produkcje albo przycinaniu w czasie pracy w zaawansowanych programach graficznych. Pamięć RAM GDDR6 to nie tylko kilkukrotnie większa wydajność i energooszczędność, ale również niepowtarzalna jakość gwarantująca płynność wyświetlanego obrazu. Ciesz się niczym niezakłóconą rozgrywką, konkuruj z najlepszymi rywalami na świecie – z 8GB pamięci GDDR6 możesz znacznie więcej!

Aktywny układ chłodzenia

Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora (jednego lub więcej). Radiator odbiera ciepło z rdzenia graficznego oraz rozprasza je dzięki dziesiątkom cienkich blaszek. Z kolei wentylator ma za zadanie skutecznie schłodzić radiator. Taki zestaw idealnie się uzupełnia i w większości przypadków oferuje najbardziej optymalne chłodzenie karty graficznej. Zapewnia dobry kompromis między niską emisją hałasu, a wysoką wydajnością, ponieważ prędkość wentylatora jest zależna od aktualnego obciążenia układu graficznego: kiedy jest ono niskie wentylator obraca się niemal bezgłośnie. W momencie wzrostu obciążenia prędkość wentylatora również wzrasta, zapewniając wydajne chłodzenie całego układu.

Alternatywą dla chłodzenia aktywnego jest całkowicie bezgłośny układ pasywny, gdzie stosowany jest sam radiator bez wentylatora. Znajduje on jednak zastosowanie jedynie w mało wydajnych kartach graficznych z niższego segmentu, które nie generują wiele ciepła.

Nieliczne, najwydajniejsze jednostki mają także konstrukcję fabrycznie przystosowaną do chłodzenia wodnego. Jest to rozwiązanie droższe i bardziej skomplikowane od chłodzenia aktywnego czy pasywnego, jednak zapewnia najwyższą wydajność.

Nowy interfejs Vulkan

Pracuj, baw się, oglądaj – wygodnie i komfortowo dzięki bibliotece Vulkan API zapewniającej większą kontrolę nad kartą graficzną i niższe obciążenie GPU. Vulkan API ma obniżony narzut sterowania, a więc wymaga mniejszej mocy obliczeniowej procesora głównego do wykonania tych samych zadań, posiada też lepsze skalowanie w wielordzeniowych procesorach. Już dziś zachwyć się znacznie lepszą grafiką w grach i możliwościami drzemiącymi w bibliotece Vulkan.

VR Ready

Zachwyć się możliwościami oferowanymi przez technologię Virtual Reality (VR). Zmień sposób grania i stań się pełnoprawnym uczestnikiem toczonej batalii, trafiając w sam środek akcji dzięki prawdziwemu 3D. Poruszaj głową, aby zmienić widziany obraz, nawiązuj interakcje za pomocą gestów, oddaj się niezapomnianej rozrywce na najwyższym poziomie. Dzięki technologi VR Ready otrzymujesz doskonałą jakość obrazu, płynność i dynamikę, o jakiej niedawno można było jedynie marzyć.

Real-time Ray Tracing

Jeszcze bardziej realistyczna grafika w grach? Z technologią Real-time Ray Tracing wchodzącą w skład pakietu programistycznego GameWorks animacje w topowych produkcjach mają jeszcze lepszą jakość. Real-time Ray Tracing pozwala w czasie rzeczywistym renderować cienie i odbicia, odwzorowując różny stopień pochłaniania, odbijania i załamywania światła. Zaawansowane algorytmy śledzenia promieni uwzględniają materiały i źródła światła, sprawiając, że wyświetlany obraz jeszcze bardziej przypomina ten rzeczywisty.

NVIDIA Ansel

Dzięki technologii Ansel będącej odpowiedzią na niewielkie możliwości dostępnych narzędzi do przechwytywania zrzutów ekranu z gier komputerowych możesz swobodnie wykonywać screeny z dowolnej perspektywy. Swobodna kamera, filtry przetwarzania końcowego, obsługa trybu EXR, superrozdzielczość i przechwytywanie w 360-stopniowym zakresie widzenia to tylko niektóre z funkcji oferowanych przez NVIDIA. Technologia Ansel daje możliwość edycji obrazu widocznego podczas rozgrywki poprzez zmianę położenia kamery i kąta widzenia. Rób zrzuty ekranu z zupełnie innej perspektywy, przechwytuj znacznie szerszy krajobraz, edytuj i poprawiaj kolory.

Złącze HDMI

Ten model karty graficznej dysponuje pakietem kluczowych portów. Nie zabrakło na niej pojedynczego złącza HDMI, które przesyła cyfrowy sygnał audio i wideo bez kompresji. Port HDMI umożliwi podłączenie do komputera monitora o wysokiej rozdzielczości albo telewizora. Standard HDMI świetnie sprawdza się podczas oglądania filmów w jakości 4K i to przy 8 kanałowym dźwięku z próbkowaniem na poziomie 192 kHz.

Trzy złącza DisplayPort

Kartę wyposażono w trzy złącza Display Port, dzięki czemu będzie ona doskonałym wyborem nie tylko do podstawowych, ale też zdecydowanie bardziej rozbudowanych konfiguracji gamingowych i do pracy. Złącza Display Port zapewniają dostęp do uniwersalnego interfejsu cyfrowego. Z ich pomocą do karty graficznej można podłączyć monitory, telewizory, projektory i innego rodzaju urządzenia.

USB-C

Dzięki wydajnemu portowi USB-C podłącz do swojego komputera monitor i ciesz się transmisją danych dochodzącą nawet do 10 GB/s. Przesyłaj obraz i dźwięk, odtwarzaj filmy w 4K, graj w topowe produkcje, konkurując z najlepszymi rywalami na świecie. Dzięki złączu USB-C połączysz się nie tylko z monitorem, ale również ze smartfonem, tabletem i innym urządzeniem mobilnym. Port USB typu C pozwoli Ci naładować urządzenie mobilne, a transmisja danych odbywa się tutaj szybciej niż przez sieć Wi-Fi.

Doświadcz nowego poziomu rozgrywki

Ten model karty wyposażono w złącze PCI Express 3.0 x16, co zapewniło zarówno świetną kompatybilność z licznymi płytami głównymi, jak również bardzo wysoką przepustowość. Zdecydowana większość kart graficznych z różnych przedziałów cenowych dysponuje właśnie tym typem złącza. Będzie to więc odpowiedni wybór praktycznie do każdej konfiguracji.

Połącz swoje karty z technologią NVLink

Łączenie kart graficznych to sprawdzony sposób na uzyskanie bardzo wysokiej wydajności graficznej. Rozwiązanie tego rodzaju świetnie sprawdza się w konfiguracjach gamingowych, jak również w profesjonalnych stacjach roboczych. Ten model karty graficznej może być użyty jako element tak rozbudowanej konfiguracji, a wszystko to za sprawą złącza NVLink, które umożliwia łączenie kart graficznych GeForce RTX opartych o architekturę Turing.

MSI GeForce RTX 2080 GAMING X

Nowe układy GPU z serii RTX, to wprowadzenie do fotorealistycznej rozgrywki, która pozwala doświadczyć zupełnie nowych wrażeń wizualnych. Model 2080 to najbardziej zaawansowana jednostka graficzna w ofercie producenta oraz najwydajniejszy procesor graficzny na rynku. Nowy chipset zapewnia 6-krotnie lepszą wydajność względem poprzedniej generacji. Zastosowanie ultraszybkich pamięci - GDDR6 pozwoliło zwiększyć przepustowość do 14-16 GB/s.
Wsparcie dla technologii RayTracing sprawia, że RTX 2080, to karta graficzna oddalona o lata świetlne od obecnych standardów wirtualnej rozgrywki

Architektura turing

Zaprojektowana i zbudowana zupełnie na nowo, aby stworzyć rewolucyjną platformę GeFroce® RTX. Nowy chipset to innowacyjna hybryda znanych rozwiązań, z całkowicie nowymi technologiami z zakresu sztucznej inteligencji, programowalnego cieniowania czy ray-tracingu w czasie rzeczywistym. Turing to osiągnięcie kolejnego stadium rozwoju grafiki komputerowej.

Ray-tracing w czasie rzeczywistym

Nowa platforma GeFroce® RTX wprowadza do gry absolutnie nowe rozwiązanie tworzenia wyjątkowo realistycznego oświetlenia, refleksów świetlnych czy cieni, które zapewniają niespotykany dotąd realizm w porównaniu do konwencjonalnych metod renderingu. Układy oparte o architekturze Nvidia Turing™ jako pierwsze na świecie gwarantują wsparcie dla ray-tracingu w czasie rzeczywistym.

Nowy wymiar grania

Model RTX 2080 to przede wszystkim ponadprzeciętna wydajność, która gwarantuje płynną rozgrywkę w rozdzielczości 4K Surround. Wsparcie dla technologii współbieżności SLI pozwoli połączyć RTX 2080 ze sobą, tworząc tym samym monstrualnie wydajną konstrukcję. Nowością jest port USB typu C ze wsparciem dla VirtualLink, który pozwala na łączność ze sprzętem VR. Jedno wejście, tysiąc możliwości.

Pamięć GDDR6

Najnowszy typ pamięci synchronicznej oferuje 2-krotnie wyższą przepustowość względem modeli GDDR5 i zapewnia zdecydowanie niższy pobór energii. Zmniejszenie napięcia pozytywnie wpływa na kulturę pracy karty graficznej.

Standard GDDR5 GDDR5X GDDR6
Maksymalna przepustowość 7 - 8GB/s 12GB/s 14 - 16GB/s
Napięcie 1,5V 1,35V 1,35V
Pojemność (kości) 1 - 8GB 8GB 8 - 16GB

VR Ready

Obsługa urządzeń VR nigdy nie była na tak wysokim poziomie. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii udało się uzyskać najniższe opóźnienie w przesyłaniu sygnału oraz łączność plug-and-play z czołowymi zestawami VR z obsługą technologii Nvidia VRWorks™ dostępnymi na rynku. W rzeczywistości wirtualnej doznania audiowizualne, zjawiska fizyczne czy interakcje dotykowe będą autentycznymi przeżyciami, które zaktywizują całe ciało i umysł.

Więcej klatek na sekundę - wyższa szansa na wygraną

Szybsza karta graficzna zapewnia wyższą częstotliwość generowania klatek. Wyższa częstotliwość generowania klatek oznacza krótszy czas reakcji gracza i lepszy stosunek K/D w grach typu Battle Royale

W oparciu o współczynniki kill/death w grach Fortnite i PUBG, mierzone na kartach klasy GTX/RTX z każdej serii. Źródło:NVIDIA. Uwaga: RTX 20xx obejmuje modele 2070,2080,2080Ti.

niezrównana wydajność

Fortnite, Apex Legends i PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS - aby osiągnąć w tych grach częstotliwość odświeżania klatek na poziomie 144 lub 240 FPS, musisz dysponować najlepszym sprzętem.

Średnia wydajność przy rozdzielczości 1080p. procesor i7-8700K. Do obsługi monitorów 120Hz, 144Hz i 240Hz, zalecane częstotliwości generowania klatek to odpowiednio 120FPS, 144 FPS i 240FPS.

Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
 • Długość karty 327 mm
 • Ilość pamięci RAM 8 GB
 • Rodzaj chipsetu GeForce RTX 2080
 • Taktowanie rdzenia w trybie boost 1860 MHz
 • Łączenie kart NVLink
Produkt
Producent MSI
Kod producenta RTX 2080 GAMING X TRIO
EAN 4719072596972
Chipset
Producent chipsetu NVIDIA
Rodzaj chipsetu GeForce RTX 2080
Taktowanie rdzenia 1515 MHz
Techniczne
Długość karty 327 mm
Łączenie kart NVLink
Rozdzielczość 7680 x 4320
Rekomendowana moc zasilacza 650 W
Pamięć RAM
Ilość pamięci RAM 8 GB
Rodzaj pamięci RAM GDDR6
Chłodzenie
Typ chłodzenia Wentylator
Złącza
HDMI HDMI - 1szt.
Złącza zasilania 2x 8-pin
Zawartość pudełka
Wersja opakowania BOX
5/5
(70)
99% osób poleca
ten produkt
5
93%
4
6%
3
0%
2
0%
1
1%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
No to zaczynamy :). Karta doszła podłączyłem i pare słow mogę powiedzieć. Po pierwsze jest duuuża. Ciężar też spory, ta pierdołka do podtrzymywania w moim przypadku zrobiła robotę. Co do karty, wykonana nienagannie, chłodzenie robi robotę, oczywiście pasywne do 58 stopni, co do jakości wykonania i wyglądu to nie ma co dużo gadać, jest celująco. Stery, msi afterburner i...pojechali. :D, Na dzień dobry +140 na rdzeńm, +800 na pamięci, efekt 2100-2070Mhz taktowanie rdzenia (mocno katowane niżej nie spada), pamięci asekuracyjnie 1950 (15600Mhz), wynik w 3dmark time spy- 12200 pkt gpu score, od razu śmiać mi się zachciało z obrońców 1080ti, że przecie szybsze paaanie. :D. Shadow of the tomb raider...minimalny fps w fhd, bo tak test pyknąłem 104 fps, podkreślam minimalny. Fyrtaki naprawdę ciche. Coż w mojej opinii karta daje rade i nie mam jej nic do zarzucenia. Cały czas robimy testy i porównania w środowisku które wcale nie jest dla niej stworzone i w którym czuje się kiepsko. Jestem przekonany że dx12 teraz nagle dostanie wiatru w żagle a i dlss pojawi się w każdej ważniejszej grze. Wiadomo że może być tylko l;epiej a już jest lepiej niż niezatapialny gtx 1080ti. Ja kartę spokojnie i od siebie mogę polecić natomiast inna sprawa to cena. Noi cóż tu już każdy powinien sobie przekalkulować i ogarnąć temat wg swojego portfela. Ponieważ oceniam kartę a nie jej cenę, szczerze od siebie daje max. Polecam. ;)
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Ciekaw tego dupka co dał mi...łapę w dół, to chociaż się ujawnij kulawizno.
Ja tez nie powiem o tej karcie zlego . mam juz od 2019 . i jesli chodzi o gry wymagajace rtx . polecam wlaczyc boost . ja kozystam z geforce experience i mi to odpowiada. teraz mam amd 7 2700 , 32gb ramu 3200mhz predator i oczywiscie plyta msi . pieknie chodzi . jak dla mnie to jest wystarczajaca karta do konca 2020 roku . bo nie bede wydawal na te cuda 2080ti tyle kasy . bo jestem pewienn ze 2021 to wyjda karty oparte na nowym tanszym systemie . wiec pozdrawiam .
kolego miałes racje w 100% rtx 3080 polowa ceny
Opinia potwierdzona zakupem
Parę miesięcy temu zacząłem przygodę z kartą graficzną Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5. Powiem szczerze że była bardzo dobra lecz brakowało mi w niej tzw. kopa. Przy ustawieniach średnich na ULTRA 2K gra była płynna i zachowywała średnio 90 FPS. Po przejściu na wspomnianą wyżej kartę, mogę śmiało powiedzieć jednym słowem WARTO. Jeżeli przed chwilą nie kupiłeś 1080Ti i szukasz karty graficznej, która wystarczy na dłuższy czas, bądź stoisz przez tworzeniem zestawu i oczywiście stać Ciebie na wydanie (aktualnie 4K) na kartę bierz śmiało. Do rzeczy;
- Montarz nie jest łatwy w obudowie średniej wielkości zmieści się na styk (zakładając że nie masz chłodzenia wodnego z chłodnicą od czoła). W moim przypadku przy chłodzeniu NZXT konieczna była również wymiana obudowy. Wybór padł na Corsair Graphite 780T.
- Po zainstalowaniu najświeższych sterowników i odpaleniu Battlefield 1 ustawienia ULTRA 2K 144 Hz: FPSy na poziomie 60-80. Domyślnie (i tu uczulam bo sam się zmartwiłem) GRA ustawia w swoich ustawieniach skalowanie rozdzielczości na 150%. Po zmianie na 100% pierwsze testy 110-120 FPS.
- Temperatury zachowuje (jak na kartę tej wielkości) malutkie. Do 60C wiatraki odpoczywają, powyżej karta na poziomie 70C bez podkręcania.

Podsumowując jeśli latamy po morele.net w kategorii karty graficzne i filtrem do 4 tys. zł to bierzemy śmiało. Przy wspomnianej grafice GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5 też zagrasz w większość gier na przyzwoitych ustawienia lecz nie będzie to 2K ULTRA 144 Hz. Kupowanie monitora z tą rozdzielczością tylko będzie drażnić bez tak mocnych podzespołów, gdyż zwyczajnie w świecie nie będziesz mógł płynnie pograć w topowe gry wykorzystując jego potencjał.

Specyfikacja komputera:
- Procesor Intel Core i7-8700K, Hexa Core, 3.70GHz, 12MB, LGA1151, 14nm, BOX (BX80684I78700K)
- Karta graficzna MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO (RTX 2080 GAMING X TRIO)
- Płyta główna MSI Z370 Tomahawk
- Pamięć HyperX Predator DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (HX430C15PB3K2/16)
- Zasilacz be quiet! Straight Power 11 750W (BN283)
- Dysk SSD ADATA SU800 512GB SATA 3 (ASU800SS-512GT-C)
- Chłodzenie wodne NZXT Kraken X62 v.2 (RL-KRX62-02)
- Obudowa Corsair Graphite 780T

- Wspaniały monitor Asus ROG PG278QR

PS. Jak macie dzieci to montaż zostawiłbym na godziny nocne co widać na załączonym obrazku :)
 • ZALETY:
 • + Wydajność
 • + Cicha praca
 • + Temperatury
 • + Wygląd
 • + Oświetlenie
 • + Jakość wykonania
 • WADY:
 • - Wielkość (przy małych obudowach ale konieczność z uwagi na chłodzenie i wydajność)
 • - Aktualna cena spowodowana dostępnością
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Kolejne spostrzeżenia;
- nowy CoD BO 4 na maksymalnych ustawieniach około 110-130 FPS - rozdzielczość 2K 144 Hz
- średnie temperatury 65C, w przerwach w lobby spada do 35C
Dam snać jak tylko ruszy BF5
Witaj. Jak tam karta? Dobrze się sprawuje? Nie miałeś z nią żadnych problemów (artefakty itp.).
Zamierzam niebawem kupić ale obawiam się problemów, o których ostatnio było głośno w internecie.
Pozdrawiam.
Spostrzeżenia co do BFV - zaczynając już od samej oceny gry 9/10 przy użyciu tej karty. Ustawienia gry (podzespoły opisane powyżej) ULTRA w rozdzielczości 2K 144 Hz. Średnia ilość klatek w multiplayer na mapach Podbój - 110 FPS. Ilość klatek nieznacznie się zwiększa przy WYŁĄCZENIU DX12. Nie macie co na daną chwilę marzyć by przy takich ustawienia odpalić dodatkowo DXR czy inaczej DXR Ray Tracing. Seria RTX, która jest notabene do tego dedykowana na daną chwilę nie radzi sobie z takimi ustawieniami. Może inaczej takie parametry komputera nie radzą sobie z DXR Ray Tracing. Przy włączeniu niniejszej funkcji spadek FPS jest nieakceptowalny i leci do 40-55 FPS. Uwierzcie że jak się przyzwyczaicie do 110 FPS przy ustawieniach ULTRA w 2K to nie będziecie w stanie grać. Nie wiem czy to jeszcze poprawią czy trzeba liczyć że 10k na budę nie wystarcza. Miało być szybciej, wydajniej po wprowadzeniu tej funkcjo ale jak to zwykle bywa jest inaczej. Karta nadal wg. mnie warta zakupu lecz nie nastawiajcie się na płynne granie w gry typu BFV multiplayer z ustawieniami 4K Ultra czy 2K ULTRA z włączonym DXR.
W odpowiedzi do Michał - Jeśli pojawiły się problemy z działaniem serii 2080 to tylko Ti i to w nieznacznym stopniu. Mam wrażenie że ta informacja została tak nadmuchana jak wybuchający jeden iPhone w skali całej europy i to jeszcze przy sztucznym wygięciu. Z problemami serii, której dotyczą te komentarze się nie spotkałem. Moja na daną chwile sprawuje się bardzo dobrze, nawet celująco nie zapeszając. Temperatury ma przy największym stresie 70C (fabryczne ustawienia). Jak miałbym jeszcze raz stanąć przed zakupem, kupił bym tą kartę w ciemno.
PS. Do 60 stopni wiatraki stoją, więc przy dobrym zestawieniu wiatraków w obudowie będziesz się zastanawiał czy uruchomiłeś komputer.
Dzięki za informację. Trochę mnie to uspokaja.
Masz kartę podpięta do monitora za pomocą HDMI czy DisplayPort?
Opinia potwierdzona zakupem
Ta karta to potwór. Cena dość duża ale warto. U mnie współpracuje z monitorem 1440p, 144Hz z G-Sync. Efekt - BAJKA. Karta jest ogromna, ma 327mm długości, ledwo zmieściła mi się w obudowie. W zestawie jest specjalna listwa do podtrzymywania karty. Po zamontowaniu tej listwy wraz z karta zajęte są 3 sloty. Układ chłodzenia jest fenomenalny. Karta płynnie reguluje obroty trzech wentylatorów - podczas normalnej pracy (system + kilka uruchomionych programów) wentylatory nie kręcą się. Podczas granie nie kręciły się szybciej niż 60% pełnej prędkości. Podczas grania w nocy praktycznie nie słyszy się wentylatorów. Jeśli myśli się o podkręcaniu, koniecznie trzeba podłączyć dwie wtyczki 8pin. Karta jest solidna i posiada pokaźny backplate. Istne monstrum :)
 • ZALETY:
 • + budowa
 • + sekcja zasilania
 • + układ chłodzenia
 • + podświetlenie RGB
 • WADY:
 • - wymiary (nie w każdej obudowie się zmieści)
 • - szkoda że szyna pamięci nie jest szersza
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Karta pół pasywna to jak najbardziej Ok, jednak zastanawiam się na przesiadkę na kartę z chłodzeniem wodnym bo kultura pracy podczas obciążenia bijący gorąc z komputera na pewno nie są przyjemne mimo ze procesor jest chłodzony cieczą wiec nie zakłóca to poprawnego przepływu powietrza. Natomiast jesli chodzi o samą wydajność karty to jestem zadowolony, 2080 to bym nie kupił a rtx 2070 do moich potrzeb jest za słaby. Karta idealnie komponuje się do mojego zestawu i potrzeb. Jednak No większej ilości wentylatorów już się nie da zamontować żeby sprawniej chłodzić ta kartę...
 • ZALETY:
 • + Wygląd,
 • + Wydajność,
 • + Kultura pracy przy idle - chłodzenie pół pasywne
 • + Cena adekwatna do jakości (Najlepszy wybór rtx 2080 nie mówiąc o wodnych)
 • WADY:
 • - Kultura pracy pod obciążeniem ,
 • - Waga (nadal mam obawy ze karta urwie mi slot który jest wzmocniony)
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
2080 ti miało być, z 2080 jakbym miał kupować jeszcze raz egzemplarz chłodzony powietrzem to wziąłbym ten sam ;)
Opinia potwierdzona zakupem
absolutny TIER1 produkt z wszystkich dostępnych GTX RTX 2080 na rynku połączenie brutalnej wydajności i estetyki we jednym takie rzeczy tylko u MSI

ślicznotkę kupiłem podczas Black Friday za 3099zl i Battlefield V w promo więc +10 do satysfakcji z użytkowania jedyna uwaga to długość samej karty MSI używa swojego custom PCB karta nie dość,że jest szeroka to naprawdę długa,bo dokładnie 32,7cm warto zastanowić się przed wsadzeniem jej do małych obudów szczególnie jak na froncie znajduję się jeszcze AIO jak u mnie 4x wentylatory w konfiguracji PUSH/PULL odpadają musiałem zakupic wentyaltory SLIM inaczej brak miejsca

i najważniejsze RayTracing DLSS Primitive Shaders czip niczym koktajl wypełniony nowym techem

 • ZALETY:
 • + estetyka
 • + wydajność
 • + ARGB podświetlenie
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Dwa tygodnie na pokładzie i na razie działa :)
Zobaczymy co będzie dalej.
Karta jest ogromna. Support się przydaje. Myślałem że mój Radeon jest duży ale... :) Nie do każdej obudowy się nada.
Wykonanie na bardzo wysokim poziomie. Backplate robi niezłe wrażenie.
Karta wygląda na swoją cenę :) Chłodzenie bardzo dobre, ciche. Do 60-kilku stopni wentylatory stoją. Maksymalnie udało mi się ją zagrzać do 76 stopni i nie było tragedii z hałasem chociaż było słychać wentylatory. Za to w okolicach komputera zaczęło się robić ciepło :)
Podsumowując, nie ma się do czego przyczepić, oczywiście oprócz ceny. Przynajmniej na razie, póki karta działa :)
Polecam
 • ZALETY:
 • + Wydajność
 • + Poziom hałasu
 • + Wykonanie
 • WADY:
 • - Cena
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Co tu dużo mówić. KOSMOS !!! Bardzo wydajna karta. Do tego to podświetlenie! Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tak intensywnego RGB ale razem z MSI Z390 Tomahawk i NZXT X72 wygląda obłędnie!

Podczas grania w mniej wymagające gry temperatura nie przekracza 55-60 stopni . A co za tym idzie wentylatory są wyłączone i panuje absolutna cisza!

Oczywiście przy ustawieniu wentylatorów na 100% w naszej obudowie pojawia się "mały" odkurzacz, ale z tym trzeba się liczyć kupując kartę, która ma 3 olbrzymie wentylatory. Ale na razie nie udało mi się zmusić karty do włączenia w trybie automatycznym wentylatorów na 100%. (Maksymalnie miałem około 65%)
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Jest świetnie - przesiadka w moim przypadku była z 980 ti na 2080 - karta sprawuje się wyśmienicie. Battlefield 5 w 4k, stabilne 60 klatek i nagrywanie shadow play? Działa. Ark survival evolve w 4k? Pięęęękny jest ;)

Natomiast jeśli myślisz nad kupieniem karty zwracam uwagę na jedną rzecz:
JEST OGROMNA. Naprawdę ogromna. Przy niej moja stara 980 Ti wygląda jak zabawka.

Musiałam re-aranżować dyski żeby zmieścić, na ścisk, tego RTXa a moja obudowa nie należy do małych - wiec dokładnie sprawdź wymiary :).
 • ZALETY:
 • + Wydajność
 • + Wykonanie
 • + Cicha
 • WADY:
 • - To nie do końca wada - ale zwróccie uwagę na wielkość tej karty. To olbrzym i trzeba sie z tym liczyć.
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
No cóż mogę napisać... Karta działa bez zarzutów,dotarła cała i zdrowa i ten... nieno karta MEGA! działa, jest mocna, nie mam czym jej zajechać :D Wcześniej miałem upatrzoną 1080 ti ale po chwili namysłu stwierdziłem że bardziej się opłaci wziąć nowszy model, jest lekko mocniejsza od 1080ti i o 200 zł tańsza ;p Teraz tylko trzeba kupić monitor 4k i można się bawić na całego :D
 • ZALETY:
 • + Moc
 • + Kolorowe ledy :D
 • + Jest tak skonstruowana że nie ma prawa się wygiąć pod tą swoją wagą
 • + Metalowa podpórka dołączona w zestawie żeby jeszcze bardziej się nie uginała ;d
 • + No i oczywiście fajnie wygląda :D
 • WADY:
 • -emm... żadne? Albo jeszcze żadnych nie odkryłem ;d
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Karta bardzo wydajna, dobrze zbudowana, chłodzenie potężne włącza się dopiero przy obciążeniu - na pulpicie absolutna cisza. Mogłoby być więcej wyjść HDMI zamiast tylu DP. Problemy były przy instalacji systemu - windows 10 64bit w wersji niższej niż aktualna 1809 nie rozpoznaje w ogóle tej karty jako RTX i nie da się zainstalować sterowników. Po zainstalowaniu windows 1809 wszystkie problemy zniknęły.
 • ZALETY:
 • + Wydajna
 • + cicha
 • + chłodna i ładna - świeci kolorowo - jak ktoś lubi
 • WADY:
 • - Za mało wyjść HDMI
 • - wymaga zainstalowania najnowszego windowsa 1809 - starszy nie rozpoznawał poprawnie karty i nie pozwalał na zainstalowanie sterowników.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Karta bardzo dobrze się sprawuje w WQHD dla mnie, gram głównie w gry gdzie wygląd liczy się bardziej niż FPSy. Ray-Tracing to nie pic na wodę i wielu grach różnica jest naprawdę kolosalna. Karta działa bardzo cicho, jedynie kiedy się rozkręca w np. Metro Exodus na Ultra+Ray Tracing to zaczyna się grzać, ale masywny cooler robi swoją robotę. RGB bardzo ładne i moim zdaniem nie przesadzone. Posłuży mi pewnie jeszcze długo. Kartę kupiłem przed rewizją (SUPER), ale skok mocy między nimi jest niski, choć w tej chwili lepiej kupić RTX 30xx
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Przesiadka z modelu GTX 980 -> niebo, a ziemia. W rozdzielczości 2560x1440 potężna różnica wydajnościowa. Długo się zastanawiałem i chciałem już brać 1080 Ti, ale ze względu na podobny koszt zdecydowałem się na ten model i nie żałuję. Jeśli ktoś robi migrację ze słabszych GPU niż 1080 Ti - szczerze polecam!
 • ZALETY:
 • + mega wydajna
 • + ciche i bardzo efektywne chłodzenie
 • + nowe technologie (raytracing, DLSS)
 • WADY:
 • - bardzo duża, wymaga pojemnej obudowy
 • - prądożerna, ale to cena jaką płacimy za taką wydajność
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Witaj. Czy karta działa ci bezproblemowo?
Witaj, zgadza się. Wciąż nie mogę się nią nacieszyć! Miałem pewne obawy po historiach z wadliwymi pamięciami wśród RTXów, lecz takie sytuacje mają zazwyczaj miejsce w przypadku modeli referencyjnych. Mogę śmiało powiedzieć, że działała już w stresie ponad 70h w różnych zastosowaniach (gry, renderowanie, benchmarki its) i wszystko działa w dalszym ciągu bezproblemowo.
Opinia potwierdzona zakupem
Karta graficzna jedyna w swoim rodzaju, Znaczny zauważalny skok wydajności bo przesiadłem się z GTX 950m, ghost recon w fullHd na Uber w 60 klatkach bez podkręcania karty, bardzo dobre chłodzenie, temperatura nie przekracza 65°C, oświetleniem karty można sterować dzięki programowi MSI z poziomu systemu, polecam serdecznie każdemu kto chce doświadczyć przyjemności w graniu w gry na najwyższych ustawieniach graficznych przy wysokiej ilości FPS :)
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Karta graficzna jedyna w swoim rodzaju, Znaczny zauważalny skok wydajności bo przesiadłem się z GTX 950m, wiedźmin 3 w 4k na Uber w 60 klatkach bez podkręcania karty, bardzo dobre chłodzenie, temperatura nie przekracza 65°C, oświetleniem karty można sterować dzięki programowi MSI z poziomu systemu, polecam serdecznie każdemu kto chce doświadczyć przyjemności w graniu w gry na najwyższych ustawieniach graficznych przy wysokiej ilości FPS :)
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Prawdziwy potwór wydajności, jeśli nie ograniczy jej CPU to w 1080p i 1440p można właściwie w każdą grę pograć na high albo ultra i FPSy będą powyżej 40. Ciche, wentylatory włączają się tylko pod dużym obciążeniem. Przy ostrzejszej grze mocno nagrzewa wnętrze obudowy konieczna jest dobra wentylacja obudowy (4-5 wiatraków)
 • ZALETY:
 • + Wydajna
 • + Cicha
 • + Przystosowana do VR
 • + Ma potencjał rozwoju i używania przez ładnych kilka lat
 • WADY:
 • - Cena
 • - Mało gier obsługuje RT
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Możesz napisać jaki masz zasilacz bo też się zastanawiam nad tą kartą z tym że mam 600W a rekomendują 650W i się waham
Zasilacz 750W Gold. Ale ja zawsze zasilacze kupuję z dużym zapasem. Dzięki temu pracują pod małym obciążeniem, nie są "wymęczone" i wiatrak zasilacza prawie nie pracuje. Przy zasilaczu na styk jego wiatrak stanie się mocno słyszalny.
Opinia potwierdzona zakupem
Przesiadka z wysłużonego GTX960 od Asusa nie do opisania.
karta jest ogromna sama w sobie zajmuje ponad 2 sloty i jest długa, dostajemy do niej "podkładkę", która pomoże utrzymać ją w pozycji tak aby się nie wyginała co dodatkowo zabiera miejsce. Co do temperatur: no najchłodniejsza to ona nie jest niemniej system chłodzenia daje sobie radę (przy wyższych obrotach zaczyna być słyszalna a nawet głośna)
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Kupiłem dwie takie do jednego pc. i powiem wam.. narazie niezawodna, temperatury ok... jesli chodzi o hałas... hmmm.... niesłyszałem jej jeszcze :P dopowiem tez ze youtuberzy sobie chwala kulture pracy... nie jestem taki znawca.. ale daje rade... dla czego nie model ti? hmmm.... obiawiałem się wad pamięci ktore mekały modele gtx 2080ti...
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Czekałem na 2080Ti, ale w końcu zdecydowałem się na mniej wydajnego Turinga. Nie zawiodłem się. Karta jest ciut wydajniejsza od 1080Ti, chłodna i wygląda pięknie. Pasywne chłodzenie to już chyba standard u MSI, ale warto zaznaczyć że jest. Jedynym minusem jest ilość pamięci. Nvidia mogła już spokojnie dać 11-12 GB dla 2080.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Jakby nvidia dala 11gb do 2080 to karta by kosztowała ponad 4000zł
Opinia potwierdzona zakupem
Super karta. Również posiadam ją kilka dni i pierwsze wrażenia to to że jest olbrzymia ale w obudowie dark base pro 900v2 spokojnie się mieści przy tym jest kompletnie nie słyszalna, podkręcona do 2100Mhz i jak na razie stabilna. Cena prawie taka sama jak za 1080ti a wydajność trochę większa więc wybór oczywisty. Polecam
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Karta marzenie solidnie wykonana, polecam każdemu z czystym sumieniem :)
Ray Tracing robi naprawdę robotę coś niesamowitego mam nadzieje że będzie więcej tytułów :) karta nie schodzi poniżej 100 fps na full detalach przy 1080P BRAWO DLA MSI !!!
 • ZALETY:
 • + Solidnie wykonana
 • + Podstawka do podtzymywania karty
 • + Bardzo cicha
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Masz pytania? 
U
18.02.2019
witam, prosze mi powiedziec,czy karta bedzie wspolgrac z i7 4970k oraz ddr3 2400 czy lepiej sobie odpuscic aby nie spalic procka PROSZE O SZYBKA ODP Pozdrawiam
T
T.O
18.02.2019
Witam jak najbardziej bądźcie pasowała coś niesamowitego naprawdę polecam wzrost wydajności mocno odczuwalny zależy oczywiście z jakiej karty przekazujemy ;)
Zgłoś nadużycie
h
hempol
19.02.2019
Witam,

będzie działać. Jednak ja osobiście dzisiaj już bym nie kupił tej karty w tym momencie! Za dużo RTX jest reklamowanych - ja czekam właśnie na wymieniony egzemplaż. Radził bym poczekać z zakupem RTX.
Zgłoś nadużycie
M
Michał
19.02.2019
U mnie działa w porządku z tym procesorem , wiec polecam
Zgłoś nadużycie
F
F.
19.02.2019
Karta graficzna nie może spalić procka, więc nic nie zaszkodzi, ale może się okazać, że CPU będzie wąskim gardłem i nie wykorzystasz pełnych możliwości GPU.
Zgłoś nadużycie
T
T.O
19.02.2019
Witam,
będzie działać bez problemu naprawdę polecam u mnie śmiga aż miło :)
Zgłoś nadużycie
J
Jacek
19.02.2019
Oczywiście że będzie działać, jednak wydajność w grach będzie ograniczana przez starą platformę. Ta karta jest świetna, mam ją od dwóch miesięcy.
Zgłoś nadużycie
S
SileMan
19.02.2019
Cześć, nic nie spalisz, ale będzie ograniczać ilość fps. Na moim i 3770k miałem bottleneck i po wymianie na nowy procesor fps-y skoczyły w góre o 50%.
Zgłoś nadużycie
B
Bastian
21.02.2019
Witam,
bez większych problemów odpalisz z tym z prockiem i7 4790K - sam testowałem czekając na dostawę płyty i nowego procka. Przy przesiadce z Gigabyte GTX 970 G1 , zauważalną różnicę odczułem dopiero w Tomb Raiderz-e i Wiedźminie 3, przy graniu w CS-a czy nowego far cry-a nie poczułem praktycznie żadnej różnicy
Zgłoś nadużycie
G
Grzegorz
21.02.2019
witam ponownie, wiem ze nic nie spale za pochopnie to napisalem, czyli bedzie ogranicznik fps,hmmm czyli moze lepiej sobie odpuscic 2080 i brac smialo 2060rtx choc caly czas siedze na rozdzialce 2560...,i to mnie najbardziej boli, co o tym myslicie??? dzieki!
Zgłoś nadużycie
d
daxon
24.02.2019
Sprawdziłem na 2pc. Śmiga mi na i7 4770k bez problemu... Gra anthem na bardzo wysokich z fajnymi FPS... Choć docelowo mam dwie takie grafiki w pc z i9 7960... :)
Zgłoś nadużycie
G
Grzegorz
25.02.2019
@daxon
ale niema szansy, aby karta chodziła na 100%- tach ,i wykorzystywała swój potencjał właśnie na moim procesorze, zgadza się? ,bo to mnie tylko i wyłącznie " hamuje " przed zakupem ;/
Zgłoś nadużycie
N
Norbert
23.05.2019
Ja bym przynajmniej i5-9600k z ddr4 2666 (te ramy tak na styk o takim taktowaniu) i płytę nawet na Z390 msi tomahawk lub gigabyte gaming x brał. Ta i7 już trochę wg mnie zbyt leciwa na taką kartę (nie chodzi mi tylko o wiek, o wydajność).
Zgłoś nadużycie
G
Grzegorz
24.05.2019
@Norbert
moje obawy, były niesłuszne, bo chodzi jak ta " lala " ;)
Zgłoś nadużycie
Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(70)
Pytania i odpowiedzi
(16)
Inspiracje
(22)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 11:41
Cześć!
Karta graficzna MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 8GB GDDR6 (RTX 2080 GAMING X TRIO) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.