Karta graficzna MSI GeForce RTX 2080 Duke OC 8GB GDDR6 (RTX 2080 DUKE 8G OC)

ID produktu: 4141834
Zobacz produkty podobne
(21)
Zapytaj społeczności 13 pytań
 • Długość karty: 314 mm
 • Ilość pamięci RAM: 8 GB
 • Rodzaj chipsetu: GeForce RTX 2080
 • Taktowanie rdzenia w trybie boost: 1845 MHz
 • Łączenie kart: NVLink
Opis
Specyfikacja
Opinie (21)
Inspiracje (15)
Pytania i odpowiedzi (13)
Gwarancje i usługi
Raty

NVIDIA RTX 2080 - topowa karta graficzna

Układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 2080 zaprojektowano z myślą o graczach i najbardziej wymagających użytkownikach. Nie warto chodzić na kompromisy, a przynajmniej jeśli chodzi o wydajność w grach i o wyraziste odwzorowanie detali. Karta RTX 2080 zapewni świetne parametry do topowych gier, jak również do prac graficznych, projektowania, montażu wideo i do wielu innych zastosowań. Karta RTX 2080 dysponuje 8 GB pamięci RAM GDDR6. To jednostka, która bazuje na nowoczesnej architekturze Turing, korzysta z rdzeni Tensor oraz wspiera Ray Tracing umożliwiający śledzenie odbić i cieni w czasie rzeczywistym, co zdecydowanie podnosi walory wizualne każdej produkcji.

8GB pamięci RAM GDDR6

Zaproś znajomych, usiądź na wygodnej kanapie, włącz film w 4K i ciesz się dynamicznym obrazem dzięki 8GB pamięci GDDR6. Zapomnij o frustrującym klatkowaniu podczas grania w topowe produkcje albo przycinaniu w czasie pracy w zaawansowanych programach graficznych. Pamięć RAM GDDR6 to nie tylko kilkukrotnie większa wydajność i energooszczędność, ale również niepowtarzalna jakość gwarantująca płynność wyświetlanego obrazu. Ciesz się niczym niezakłóconą rozgrywką, konkuruj z najlepszymi rywalami na świecie – z 8GB pamięci GDDR6 możesz znacznie więcej!

Aktywny układ chłodzenia

Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora (jednego lub więcej). Radiator odbiera ciepło z rdzenia graficznego oraz rozprasza je dzięki dziesiątkom cienkich blaszek. Z kolei wentylator ma za zadanie skutecznie schłodzić radiator. Taki zestaw idealnie się uzupełnia i w większości przypadków oferuje najbardziej optymalne chłodzenie karty graficznej. Zapewnia dobry kompromis między niską emisją hałasu, a wysoką wydajnością, ponieważ prędkość wentylatora jest zależna od aktualnego obciążenia układu graficznego: kiedy jest ono niskie wentylator obraca się niemal bezgłośnie. W momencie wzrostu obciążenia prędkość wentylatora również wzrasta, zapewniając wydajne chłodzenie całego układu.

Alternatywą dla chłodzenia aktywnego jest całkowicie bezgłośny układ pasywny, gdzie stosowany jest sam radiator bez wentylatora. Znajduje on jednak zastosowanie jedynie w mało wydajnych kartach graficznych z niższego segmentu, które nie generują wiele ciepła.

Nieliczne, najwydajniejsze jednostki mają także konstrukcję fabrycznie przystosowaną do chłodzenia wodnego. Jest to rozwiązanie droższe i bardziej skomplikowane od chłodzenia aktywnego czy pasywnego, jednak zapewnia najwyższą wydajność.

Nowy interfejs Vulkan

Pracuj, baw się, oglądaj – wygodnie i komfortowo dzięki bibliotece Vulkan API zapewniającej większą kontrolę nad kartą graficzną i niższe obciążenie GPU. Vulkan API ma obniżony narzut sterowania, a więc wymaga mniejszej mocy obliczeniowej procesora głównego do wykonania tych samych zadań, posiada też lepsze skalowanie w wielordzeniowych procesorach. Już dziś zachwyć się znacznie lepszą grafiką w grach i możliwościami drzemiącymi w bibliotece Vulkan.

VR Ready

Zachwyć się możliwościami oferowanymi przez technologię Virtual Reality (VR). Zmień sposób grania i stań się pełnoprawnym uczestnikiem toczonej batalii, trafiając w sam środek akcji dzięki prawdziwemu 3D. Poruszaj głową, aby zmienić widziany obraz, nawiązuj interakcje za pomocą gestów, oddaj się niezapomnianej rozrywce na najwyższym poziomie. Dzięki technologi VR Ready otrzymujesz doskonałą jakość obrazu, płynność i dynamikę, o jakiej niedawno można było jedynie marzyć.

Real-time Ray Tracing

Jeszcze bardziej realistyczna grafika w grach? Z technologią Real-time Ray Tracing wchodzącą w skład pakietu programistycznego GameWorks animacje w topowych produkcjach mają jeszcze lepszą jakość. Real-time Ray Tracing pozwala w czasie rzeczywistym renderować cienie i odbicia, odwzorowując różny stopień pochłaniania, odbijania i załamywania światła. Zaawansowane algorytmy śledzenia promieni uwzględniają materiały i źródła światła, sprawiając, że wyświetlany obraz jeszcze bardziej przypomina ten rzeczywisty.

NVIDIA Ansel

Dzięki technologii Ansel będącej odpowiedzią na niewielkie możliwości dostępnych narzędzi do przechwytywania zrzutów ekranu z gier komputerowych możesz swobodnie wykonywać screeny z dowolnej perspektywy. Swobodna kamera, filtry przetwarzania końcowego, obsługa trybu EXR, superrozdzielczość i przechwytywanie w 360-stopniowym zakresie widzenia to tylko niektóre z funkcji oferowanych przez NVIDIA. Technologia Ansel daje możliwość edycji obrazu widocznego podczas rozgrywki poprzez zmianę położenia kamery i kąta widzenia. Rób zrzuty ekranu z zupełnie innej perspektywy, przechwytuj znacznie szerszy krajobraz, edytuj i poprawiaj kolory.

Złącze HDMI

Ten model karty graficznej dysponuje pakietem kluczowych portów. Nie zabrakło na niej pojedynczego złącza HDMI, które przesyła cyfrowy sygnał audio i wideo bez kompresji. Port HDMI umożliwi podłączenie do komputera monitora o wysokiej rozdzielczości albo telewizora. Standard HDMI świetnie sprawdza się podczas oglądania filmów w jakości 4K i to przy 8 kanałowym dźwięku z próbkowaniem na poziomie 192 kHz.

Trzy złącza DisplayPort

Kartę wyposażono w trzy złącza Display Port, dzięki czemu będzie ona doskonałym wyborem nie tylko do podstawowych, ale też zdecydowanie bardziej rozbudowanych konfiguracji gamingowych i do pracy. Złącza Display Port zapewniają dostęp do uniwersalnego interfejsu cyfrowego. Z ich pomocą do karty graficznej można podłączyć monitory, telewizory, projektory i innego rodzaju urządzenia.

USB-C

Dzięki wydajnemu portowi USB-C podłącz do swojego komputera monitor i ciesz się transmisją danych dochodzącą nawet do 10 GB/s. Przesyłaj obraz i dźwięk, odtwarzaj filmy w 4K, graj w topowe produkcje, konkurując z najlepszymi rywalami na świecie. Dzięki złączu USB-C połączysz się nie tylko z monitorem, ale również ze smartfonem, tabletem i innym urządzeniem mobilnym. Port USB typu C pozwoli Ci naładować urządzenie mobilne, a transmisja danych odbywa się tutaj szybciej niż przez sieć Wi-Fi.

Doświadcz nowego poziomu rozgrywki

Ten model karty wyposażono w złącze PCI Express 3.0 x16, co zapewniło zarówno świetną kompatybilność z licznymi płytami głównymi, jak również bardzo wysoką przepustowość. Zdecydowana większość kart graficznych z różnych przedziałów cenowych dysponuje właśnie tym typem złącza. Będzie to więc odpowiedni wybór praktycznie do każdej konfiguracji.

Połącz swoje karty z technologią NVLink

Łączenie kart graficznych to sprawdzony sposób na uzyskanie bardzo wysokiej wydajności graficznej. Rozwiązanie tego rodzaju świetnie sprawdza się w konfiguracjach gamingowych, jak również w profesjonalnych stacjach roboczych. Ten model karty graficznej może być użyty jako element tak rozbudowanej konfiguracji, a wszystko to za sprawą złącza NVLink, które umożliwia łączenie kart graficznych GeForce RTX opartych o architekturę Turing.

Rozświetl swój komputer dzięki podświetleniu LED

Dodaj swojej konfiguracji nieco więcej blasku z kartą graficzną wyposażoną w podświetlenie LED. Jednostka z subtelnym podświetleniem doskonale wkomponuje się w gamingową konfigurację. Szczególnie dobrze będzie prezentowała się w obudowie z oknem. Podświetlenie LED na karcie graficznej jest subtelne i efektowne – delikatnie rozproszy mrok i sprawi, że komputer będzie prezentował się jeszcze ciekawiej.

 MSI GeForce RTX 2080 DUKE 8G OC 

Nowe układy GPU z serii RTX, to wprowadzenie do fotorealistycznej rozgrywki, która pozwala doświadczyć zupełnie nowych wrażeń wizualnych. Model 2080 to najbardziej zaawansowana jednostka graficzna w ofercie producenta oraz najwydajniejszy procesor graficzny na rynku. Nowy chipset zapewnia 6-krotnie lepszą wydajność względem poprzedniej generacji. Zastosowanie ultraszybkich pamięci - GDDR6 pozwoliło zwiększyć przepustowość do 14-16 GB/s.
Wsparcie dla technologii RayTracing sprawia, że RTX 2080, to karta graficzna oddalona o lata świetlne od obecnych standardów wirtualnej rozgrywki

Architektura turing

Zaprojektowana i zbudowana zupełnie na nowo, aby stworzyć rewolucyjną platformę GeFroce® RTX. Nowy chipset to innowacyjna hybryda znanych rozwiązań, z całkowicie nowymi technologiami z zakresu sztucznej inteligencji, programowalnego cieniowania czy ray-tracingu w czasie rzeczywistym. Turing to osiągnięcie kolejnego stadium rozwoju grafiki komputerowej.

Ray-tracing w czasie rzeczywistym

Nowa platforma GeFroce® RTX wprowadza do gry absolutnie nowe rozwiązanie tworzenia wyjątkowo realistycznego oświetlenia, refleksów świetlnych czy cieni, które zapewniają niespotykany dotąd realizm w porównaniu do konwencjonalnych metod renderingu. Układy oparte o architekturze Nvidia Turing™ jako pierwsze na świecie gwarantują wsparcie dla ray-tracingu w czasie rzeczywistym.

Nowy wymiar grania

Model RTX 2080 to przede wszystkim ponadprzeciętna wydajność, która gwarantuje płynną rozgrywkę w rozdzielczości 4K Surround. Wsparcie dla technologii współbieżności SLI pozwoli połączyć RTX 2080 ze sobą, tworząc tym samym monstrualnie wydajną konstrukcję. Nowością jest port USB typu C ze wsparciem dla VirtualLink, który pozwala na łączność ze sprzętem VR. Jedno wejście, tysiąc możliwości.

Pamięć GDDR6

Najnowszy typ pamięci synchronicznej oferuje 2-krotnie wyższą przepustowość względem modeli GDDR5 i zapewnia zdecydowanie niższy pobór energii. Zmniejszenie napięcia pozytywnie wpływa na kulturę pracy karty graficznej.

Standard GDDR5 GDDR5X GDDR6
Maksymalna przepustowość 7 - 8GB/s 12GB/s 14 - 16GB/s
Napięcie 1,5V 1,35V 1,35V
Pojemność (kości) 1 - 8GB 8GB 8 - 16GB

VR Ready

Obsługa urządzeń VR nigdy nie była na tak wysokim poziomie. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii udało się uzyskać najniższe opóźnienie w przesyłaniu sygnału oraz łączność plug-and-play z czołowymi zestawami VR z obsługą technologii Nvidia VRWorks™ dostępnymi na rynku. W rzeczywistości wirtualnej doznania audiowizualne, zjawiska fizyczne czy interakcje dotykowe będą autentycznymi przeżyciami, które zaktywizują całe ciało i umysł.

Więcej klatek na sekundę - wyższa szansa na wygraną

Szybsza karta graficzna zapewnia wyższą częstotliwość generowania klatek. Wyższa częstotliwość generowania klatek oznacza krótszy czas reakcji gracza i lepszy stosunek K/D w grach typu Battle Royale

W oparciu o współczynniki kill/death w grach Fortnite i PUBG, mierzone na kartach klasy GTX/RTX z każdej serii. Źródło:NVIDIA. Uwaga: RTX 20xx obejmuje modele 2070,2080,2080Ti.

niezrównana wydajność

Fortnite, Apex Legends i PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS - aby osiągnąć w tych grach częstotliwość odświeżania klatek na poziomie 144 lub 240 FPS, musisz dysponować najlepszym sprzętem.

Średnia wydajność przy rozdzielczości 1080p. procesor i7-8700K. Do obsługi monitorów 120Hz, 144Hz i 240Hz, zalecane częstotliwości generowania klatek to odpowiednio 120FPS, 144 FPS i 240FPS.

Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
 • Długość karty 314 mm
 • Ilość pamięci RAM 8 GB
 • Rodzaj chipsetu GeForce RTX 2080
 • Taktowanie rdzenia w trybie boost 1845 MHz
 • Łączenie kart NVLink
Produkt
Producent MSI
Kod producenta GeForce RTX 2080 DUKE 8G OC
EAN
Chipset
Producent chipsetu NVIDIA
Rodzaj chipsetu GeForce RTX 2080
Taktowanie rdzenia 1515 MHz
Techniczne
Długość karty 314 mm
Łączenie kart NVLink
Rozdzielczość 7680 x 4320
Rekomendowana moc zasilacza 650 W
Pamięć RAM
Ilość pamięci RAM 8 GB
Rodzaj pamięci RAM GDDR6
Chłodzenie
Typ chłodzenia Wentylator
Ilość wentylatorów 3
Złącza
D-Sub Brak
DVI Brak
HDMI HDMI - 1szt.
Złącza zasilania 8-pin
Zawartość pudełka
Wersja opakowania BOX
5/5
(21)
96% osób poleca
ten produkt
5
90%
4
5%
3
5%
2
0%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
W porównaniu do gtx1070 jest skok wydajności. Karta cicha, temp max 70 stopni po oc. Rdzeń +130Mhz, pamięci +1200Mhz
 • ZALETY:
 • + Cicha
 • + Wydajna
 • + Pamięci Samsunga
 • WADY:
 • - Brak
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Lepsza niż 5700 XT, gorsza niż 3080. Bardzo dobry middle-ground.
 • ZALETY:
 • + Cichy jak Cicha Noc
 • + Tani jak Barszcz z grzankami Knorr Gorący Kubek (w gruncie rzeczy tańszy niż ten sam model dysku bez obudowy)
 • + USB HUB a jak wiadomo HUBów nigdy za wiele
 • + Mały i czarny więc nie wygląda jak nie pasujący do otaczającego go Świata statek kosmiczny - jak to dla przykładu gamingowe laptopy mają w zwyczaju wyglądać
 • + Szybka jak burza w szklance
 • + Cicha jak cichy bąk i tak samo kąsliwa
 • WADY:
 • - To nadal tylko HDD
 • - a nie SSD więc żadnych wyścigów prędkościowych to to nie wygra ale do streamowania contentu video 4k 60fps HDR z doświadczenia powiem jak najbardziej się nadaje (to w sumie powinno chyba już być w plusach)
 • - Długa jak Trylogia Władcy Pierścieni
 • - Ciężka jak kac po morzu wódki
 • - Nie jest to 3080 ale też coś takiego nie istniało gdy tę kartę kupowałem
 • - Metal i jakość wykonania szyny do wspirania karty porównać mogę jedynie do materiału i jakości wykonania kadłuba Tytanika
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Jeżeli chodzi o temperatury to jak dla mnie jest bardzo dobrze, fur mark przez godzine na max nie przekraczalo 65 stopni, w grach przy 1440p maxb55 stopni przy czym karty praktycznie nie słychać w dobrze wentylowanej obudowie, chlodzenie polpasywne, polecam jak na "najtańszą" wersję jest bardzo dobrze.
 • ZALETY:
 • + Temperatury
 • + Kultura pracy
 • WADY:
 • - Cena
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo fajna karta! Cicha i chłodna a zarazem wydajna. Mały minus za oprogramowanie do zmiany podświetlenia na karcie, dopiero ostatnia wersja Mystic Light i trochę kombinacji pozwoliły zmienić standardową tęczę na jednolity kolor.
 • ZALETY:
 • + wydajna
 • + cicha
 • + chłodna
 • WADY:
 • - oprogramowanie Mystic Light
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Można prosić o informację jaka to wersja Mystic Light i co trzeba było zrobić żeby można było zmienić tęczę na coś innego? Moja karta nie reaguje na zmiany w ML i zastanawiam się nad reklamacją.
U mnie zadziałało na wersji MysticLight 3.0.0.6.
Mysticlight oddzielnie instalowałem bez DragonCenter
miało być 3.0.0.63
Dzięki za odpowiedź. Próbowałem chyba tej wersji ale nie pomogła. Karta wylądowała w serwisie.
Opinia potwierdzona zakupem
Karta godna polecenia, MSI jak zwykle robi dobre produkty
 • ZALETY:
 • + Duża wydajność
 • + Kilka trybów chlodzenia
 • +
 • + Karta jest cicha
 • + Świeci :P
 • + Dodatkowy stelaż podtrzymujący kartę
 • WADY:
 • - Dość duży rozmiar problematyczny w montażu w małych obudowach
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
I to jest komentarz! Za który bardzo dziękuję. Rzeczowo: plusy, minusy. Konkretne dane typu kilka trybów chłodzenia i dodatkowy stelaż - bardzo przydatne. Gdyby mógł Pan jeszcze sprawdzić i podać producenta pamięci, byłbym bardzo wdzięczny. Obawiam się, że tak jak u prawie wszystkich jest to Micron, ale wolę mieć potwierdzenie. Serdecznie pozdrawiam.
Siedzi Micron. Ale karta chodzi dobrze. Nie mam zarzutów
mylisz się z wszystkich rtx2080 od msi jako jedyny duke ma samsungi
GPU-z pokazuje pamięci Micron. Czyżby się mylił? Wkleiłbym screen'a. ale nie można.
Potwierdzam GPU-Z pokazuje Micron.
To chyba loteria, u mnie są Samsungi.
Karta po 7 miesiącach użytkowania, dalej pracuje bez problemów. Jest cicha, chłodzenie pracuje tylko w momencie obciązenia. Żadna gra w rozdzielczości 1440p nie schodzi poniżej 60 kl/s na najwyższych ustawieniach w połączeniu z i7 9700k.
Opinia potwierdzona zakupem
Karta bardzo fajna, sensowny power limit (256W wedlug biosu), stabilna i cicha jezeli nie piszcza cewki. W mojej niestety solidnie piszcza od 50 fps w gore i karta idzie wymiane.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Jest to dobry produkt, który cenowo w stosunku do konkurencji oferuje minimalnie większe osiągi i lepszy wygląd
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Dzisiaj już nie ma sensu jej kupować, ale swego czasu ok i wszystko działa.
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Najlepszy Geforce 2080 w tej cenie POlecam!!
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Nie widzę ogólnie problemów przy karcie.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
świetna grafika
 • ZALETY:
 • +cicha
 • +wydajna
 • WADY:
 • -brak
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
karta mistrzostwo, wydajna i cicha
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Super sprzęt.
 • ZALETY:
 • + Cicha.
 • + Wydajna.
 • WADY:
 • - Cena.
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
jedna z lepszych w swojej cenie
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobra karta graficzna
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
karta bardzo dobrze działa
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Fajna ładna karta
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
superanka karta
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
super
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Karta sprawuje się lepiej do 1080. Cicha, nie grzeje się. Niestety wystąpiły u mnie artefakty w formie niebieskich pasków i migających niebieskich kropek...
 • ZALETY:
 • + cicha
 • + nie grzeje się
 • WADY:
 • - słaba pamieć od microna
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Masz pytania? 
U
17.05.2019
Mam pytanie do użytkowników tej karty. Ostatnią rzeczą potrzebną do mojego nowego komputera jest właśnie karta graficzna. Jak wiemy dzisiejsze karty są dość pokaźnych rozmiarów i boję się że będzie opadać w slocie i będzie trzeba kombinować z jakimiś podpórkami. Czy wy zauważyliście taki problem w swoim egzemplarzu?
Dodam tylko że kartę chce posadzić na płycie głównej Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI.
O
Opiekun Kategorii Patryk
23.05.2019
Sloty na kartę graficzna są specjalnie wzmacniane więc nie musi się Pan obawiać o opadanie karty.
Zgłoś nadużycie
Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(21)
Pytania i odpowiedzi
(13)
Inspiracje
(15)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 10:42
Cześć!
Karta graficzna MSI GeForce RTX 2080 Duke OC 8GB GDDR6 (RTX 2080 DUKE 8G OC) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.