Karty graficzne

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6GB GDDR5 (GTX 1060 GAMING X 6G)

ID produktu: 774554
Zobacz produkty podobne
(567)
Zapytaj społeczności 234 pytania
 • Długość karty: 277 mm
 • Ilość pamięci RAM: 6 GB
 • Rodzaj chipsetu: GeForce GTX 1060
 • Taktowanie rdzenia w trybie boost: 1809 MHz
 • Łączenie kart: Nie
Opis
Specyfikacja
Opinie (567)
Inspiracje (149)
Pytania i odpowiedzi (234)
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

Opis produktu

NVIDIA GeForce GTX 1060 - wysokiej klasy karta graficzna

Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1060 to jednostka, która zagwarantuje swobodną rozgrywkę przy wysokiej rozdzielczości i szczegółowości obrazu. Korzystając z niej, można będzie cieszyć się znakomitymi efektami wizualnymi podczas gier lub oglądania filmów. Karta GTX 1060 bazuje na cenionej architekturze Pascal, oferuje szybkie taktowanie – do 1670 MHz oraz korzysta z pamięci GDDR5 o wysokiej przepustowości. Za znakomite efekty wizualne w grach i podczas oglądania filmów odpowiadają także technologie, w jakie wyposażono tę jednostkę – NVIDIA VRWorks czy VR Ready.

6GB pamięci RAM GDDR5

Przenieś się w świat cyfrowej rozrywki z kartą graficzną wyposażoną w 6GB pamięci GDDR5. Ciesz się ponadprzeciętną jakością i płynnością wyświetlanego obrazu dzięki trzykrotnie wyższej wydajności GDDR5 i znacznie mniejszemu zapotrzebowaniu na energię niż w poprzedniej wersji. Edytuj zdjęcia, pracuj w zaawansowanych aplikacjach, oglądaj filmy w 4K i ciesz się dynamiczną rozgrywką na najwyższym poziomie. Z 6GB pamięci GDDR5 zapomnisz o frustrujących przycięciach i klatkowaniu obrazu!

Aktywny układ chłodzenia

Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora (jednego lub więcej). Radiator odbiera ciepło z rdzenia graficznego oraz rozprasza je dzięki dziesiątkom cienkich blaszek. Z kolei wentylator ma za zadanie skutecznie schłodzić radiator. Taki zestaw idealnie się uzupełnia i w większości przypadków oferuje najbardziej optymalne chłodzenie karty graficznej. Zapewnia dobry kompromis między niską emisją hałasu, a wysoką wydajnością, ponieważ prędkość wentylatora jest zależna od aktualnego obciążenia układu graficznego: kiedy jest ono niskie wentylator obraca się niemal bezgłośnie. W momencie wzrostu obciążenia prędkość wentylatora również wzrasta, zapewniając wydajne chłodzenie całego układu.

Alternatywą dla chłodzenia aktywnego jest całkowicie bezgłośny układ pasywny, gdzie stosowany jest sam radiator bez wentylatora. Znajduje on jednak zastosowanie jedynie w mało wydajnych kartach graficznych z niższego segmentu, które nie generują wiele ciepła.

Nieliczne, najwydajniejsze jednostki mają także konstrukcję fabrycznie przystosowaną do chłodzenia wodnego. Jest to rozwiązanie droższe i bardziej skomplikowane od chłodzenia aktywnego czy pasywnego, jednak zapewnia najwyższą wydajność.

VR Ready

Zachwyć się możliwościami oferowanymi przez technologię Virtual Reality (VR). Zmień sposób grania i stań się pełnoprawnym uczestnikiem toczonej batalii, trafiając w sam środek akcji dzięki prawdziwemu 3D. Poruszaj głową, aby zmienić widziany obraz, nawiązuj interakcje za pomocą gestów, oddaj się niezapomnianej rozrywce na najwyższym poziomie. Dzięki technologi VR Ready otrzymujesz doskonałą jakość obrazu, płynność i dynamikę, o jakiej niedawno można było jedynie marzyć.

Złącze HDMI

Ten model karty graficznej dysponuje pakietem kluczowych portów. Nie zabrakło na niej pojedynczego złącza HDMI, które przesyła cyfrowy sygnał audio i wideo bez kompresji. Port HDMI umożliwi podłączenie do komputera monitora o wysokiej rozdzielczości albo telewizora. Standard HDMI świetnie sprawdza się podczas oglądania filmów w jakości 4K i to przy 8 kanałowym dźwięku z próbkowaniem na poziomie 192 kHz.

Trzy złącza DisplayPort

Kartę wyposażono w trzy złącza Display Port, dzięki czemu będzie ona doskonałym wyborem nie tylko do podstawowych, ale też zdecydowanie bardziej rozbudowanych konfiguracji gamingowych i do pracy. Złącza Display Port zapewniają dostęp do uniwersalnego interfejsu cyfrowego. Z ich pomocą do karty graficznej można podłączyć monitory, telewizory, projektory i innego rodzaju urządzenia.

Złącze DVI

Na tej karcie graficznej znajdziesz sprawdzone złącze DVI, które możesz wykorzystać do podłączenia kompatybilnego monitora. Standard ten umożliwia przesyłanie obrazu w wysokiej jakości i rozdzielczości bez opóźnień i przycinania, co jest zasługą optymalnej przepustowości złącza i wysokiej częstotliwości odświeżania. Karta z pojedynczym złączem DVI sprawdzi się w podstawowych konfiguracjach z jednym monitorem albo w bardziej rozbudowanych, w których dodatkowe ekrany są podłączone do innych złącz na karcie.

Doświadcz nowego poziomu rozgrywki

Ten model karty wyposażono w złącze PCI Express 3.0 x16, co zapewniło zarówno świetną kompatybilność z licznymi płytami głównymi, jak również bardzo wysoką przepustowość. Zdecydowana większość kart graficznych z różnych przedziałów cenowych dysponuje właśnie tym typem złącza. Będzie to więc odpowiedni wybór praktycznie do każdej konfiguracji.

Rozświetl swój komputer dzięki podświetleniu LED

Dodaj swojej konfiguracji nieco więcej blasku z kartą graficzną wyposażoną w podświetlenie LED. Jednostka z subtelnym podświetleniem doskonale wkomponuje się w gamingową konfigurację. Szczególnie dobrze będzie prezentowała się w obudowie z oknem. Podświetlenie LED na karcie graficznej jest subtelne i efektowne – delikatnie rozproszy mrok i sprawi, że komputer będzie prezentował się jeszcze ciekawiej.

 

 

 

 

 

Najlepsza platforma gamingowa

Bądź gotowy do gry z GeForce® GTX.

Karty graficzne GeForce GTX są najbardziej zaawansowanymi kartami, jakie kiedykolwiek stworzono. Odkryj bezprecedensową wydajność, energooszczędność oraz wrażenia jakie dostarczą gry nowej generacji.

VR READY

Odkryj wydajność, która pozwala na swobodne generowanie światów wirtualnej rzeczywistości (VR). Dzięki technologiom NVIDIA VRWorks™ karta graficzna może zaoferować użytkownikom najniższe opóźnienia oraz kompatybilność w trybie plug-and-play ze wszystkimi najważniejszymi, dostępnymi na rynku zestawami gogli VR. Za sprawą dźwięku VR, implementacji fizyki i emulacji dotyku w środowisku VR, będziesz mógł dosłownie słyszeć i czuć każdą chwilę.

Najnowsze technologie gamingowe

Układy graficzne bazujące na architekturze Pascal zostały skonstruowane tak , aby sprostać wymaganiom kolejnych generacji wyświetlaczy, w tym urządzeń VR, ekranów ultra-wysokiej rozdzielczości i systemów wielomonitorowych. Dzięki technologii NVIDIA GameWorks ™, nowe układy podczas rozgrywki i odtwarzania materiałów wideo o wysokiej, kinowej jakości są w stanie generować wyjątkowo płynny obraz. Dodatkowo w nowych procesorach graficznych zaimplementowano rewolucyjną funkcję, która pozwala na 360-stopniowe przechwytywanie obrazu.

Wydajność

Karty bazujące na procesorach graficznych korzystających z architektury Pascal charakteryzują się wyższą wydajnością i lepszą efektywnością energetyczną. Nowe układy zbudowano przy użyciu wyjątkowo szybkich tranzystorów FinFET. Dzięki nim, oraz za sprawą obsługi bibliotek graficznych DirectX™ 12, możliwe stało zapewnienie graczom nie tylko wyjątkowych wrażeń w grach, ale również otrzymują oni wydajną i energooszczędną kartę graficzną generującą płynny obraz.

 

NAJLEPSZA GAMINGOWA KARTA GRAFICZNA

Wydajność, projekt i wykonanie stanowią klasę samą dla siebie.

 

WENTYLATOR TORX 2.0

WIĘKSZA MOC DZIĘKI PRACY ZESPOŁOWEJ

Podobnie jak ma to miejsce w grach, wyjątkowa technologia wentylatorów MSI TORX 2.0 Fan wykorzystuje siłę pracy zespołowej po to, aby umożliwić systemowi TWIN FROZR VI osiągnięcie wyższej wydajności chłodzenia.

Wentylatory TORX 2.0 zostały tak skonstruowane, że są one w stanie wytworzyć większe o 22% ciśnienie tłoczonego powietrza przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu generowanego hałasu, nawet w największym ogniu walki.

Dyspersyjne łopatki wentylatora
mają stromo zakrzywioną powierzchnię, dzięki czemu możliwe jest przyspieszenie przepływu tłoczonego przez wentylator powietrza i zwiększenie jego skuteczność działania.
Tradycyjna konstrukcja łopatki wentylatora
wymusza stały przepływ powietrza do znajdującego się poniżej masywnego radiatora.

 

TECHNOLOGIA ZERO FROZR – POZOSTAŃ NIEWYKRYTYM

W wypadku kart graficznych, po raz pierwszy wprowadzona na rynek przez firmę MSI w 2008 roku technologia ZeroFrozr, jest uznawana obecnie za przemysłowy standard. W sytuacjach niskiego obciążenia, może ona wyeliminować hałas generowany przez wentylatora zatrzymując go. Dzięki temu gracz może skupić się na prowadzonej rozgrywce, bez wsłuchiwania się w szum wirujących wentylatorów.

 

> 60°C < 60°C
Wentylatory wirują
Podczas intensywnego grania lub uruchomienia benchmarków
Wentylatory zostają zatrzymane
Całkowita cisza podczas pracy na biegu jałowym, odtwarzaniu multimediów lub podczas grania w mniej wymagające gry

“Jeśli wentylator TORX 2.0 się zatrzymał to znak, że nadszedł już najwyższy czas do tego, aby zmusić twoją gamingową platformę do bardziej wytężonej pracy!”

 

UCHWYĆ ATMOSFERĘ Z FAJNYMI ŚWIETLNYMI EFEKTAMI LED

Każda dioda LED może być sterowana w sposób indywidualny poprzez wybór dowolnego efektu świetlnego spośród stylów animacji, które dostępne są w aplikacji MSI Gaming App – począwszy od rytmicznego odpowiadania światłem na generowane przez grę dźwięki lub muzykę, na efektach oddechu i migania skończywszy. Oczywiście, podświetlenie można również wyłączyć.

 

RADIATOR

Przyglądając się konstrukcji gamingowej karty graficznej, warto zwrócić uwagę na radiator, który jest arcydziełem inżynierii, zaprojektowanym do utrzymywania właściwej temperatury pracy urządzenia. Każdy najmniejszy detal skomplikowanej konstrukcji radiatora odgrywa istotną rolę w zapewnieniu odpowiedniego chłodzenia, które przekłada się na spokojną i cichą rozgrywkę.

TECHNOLOGIA STEROWANIA PRZEPŁYWEM POWIETRZA

Korzystająca z zaawansowanej aerodynamiki technologia sterowania przepływem powietrza, kieruje większą jego objętość bezpośrednio na ciepłowody (heat pipe) systemu TWIN FROZR VI. Specjalne deflektory umieszczone na radiatorze zwiększają powierzchnię chłodzącą, dzięki czemu poprawia się sprawność chłodzenia, co z kolei przekłada się na niższą temperaturę pracy i lepszy komfort gry.

 

SMUKŁE CIEPŁOWODY (HEAT PIPE)

Miedziane ciepłowody o grubości do 8 mm charakteryzujące się u podstawy smukłym kwadratowym przekrojem, maksymalizują odprowadzanie ciepła z miedzianej powierzchni płytki bazowej stykającej się z chłodzonymi układami.

 

LITA PŁYTA BAZOWA

Aby zmniejszyć ilość wydzielanego ciepła wytwarzanego przez potężny procesor graficzny, gamingowe karty graficzne MSI wykorzystują lite, wykonane z niklowanej miedzi płyty bazowe. Płyta ta odbiera energię cieplną z GPU i przenosi ją do ciepłowodów w celu jej odprowadzenia i rozproszenia. Dzięki temu podczas gry możesz zachować zimną krew.

 

PASTA TERMOPRZEWODZĄCA KLASY PREMIUM

W konstrukcji najlepszych i najbardziej wydajnych systemów chłodzących liczy się każdy szczegół. Dlatego TWIN FROZR VI wykorzystuje najwyższej jakości pasty termoprzewodzące, aby mieć pewność, że urządzenie będzie znacznie dłużej działać niż produkty konkurencji.

 

RAMKA SYSTEMU CHŁODZENIA

Pod radiatorem znajduje się specjalna ramka montażowa systemu chłodzenia, która pozwala wycisnąć z gamingowej karty MSI maksimum wydajności.

Wytrzymały kształtownik zapobiegający wyginaniu się konstrukcji chłodzenia Płyta chłodząca, odprowadzająca ciepło z układów pamięci zapewniająca im stabilną pracę i wyższe częstotliwości przetaktowywania Zapewniający niższe temperatury pracy radiator, który służy do chłodzenia tranzystorów mocy i regulatora PWM

 

TYLNA PŁYTA MOCUJĄCA

Potężna karta graficzna po to, aby można było w pełni skorzystać z jej wydajność, wymaga również zastosowania odpowiednio mocnej konstrukcji mechanicznej. Karty graficzne z serii MSI GAMING X wyposażone są w solidne, wykonane z litego metal płyty tylne, które służą do wzmocnienia i usztywnienia ich konstrukcji. Czarne, matowe wykończenie tych płyt perfekcyjnie domyka stylistykę systemu chłodzącego TWIN FROZR VI.

 

PRZYSZŁOŚĆ GAMINGU

Dzięki eliminacji efektów rozrywania obrazu, migotania ekranu i opóźnień sygnału na wejściu wyświetlacza, gra staje się bardziej płynna, szybsza i dostarcza podczas rozgrywki znacznie bardziej ekscytujących wrażeń.
Rozdzielczość UHD (Ultra-high resolution) jest czterokrotnie wyższa od rozdzielczości 1080p. Dzięki temu podczas gry, wyświetlana na ekranie zawartość jest znacznie bardziej ostra, a generowany obraz jest nie tylko czysty i jasny, ale również zawiera więcej delikatnych szczegółów.

PRZYGOTUJ SIĘ NA WIRTUALNĄ RZECZYWISTOŚĆ Z MSI

Aby użytkownik mógł doświadczyć i cieszyć się imponującym światem wirtualnej rzeczywistości, niezbędny jest do tego celu sprzęt, który dysponuje wysoką wydajnością. MSI, wiodąca, światowa marka związana z najbardziej zaawansowanym gamingiem i eSportem, stosuje się do szczegółowych zaleceń producentów sprzętu, oprogramowania i gogli VR po to, aby użytkownik miał pewność, że jego system jest przygotowany do natychmiastowego wejścia w świat wirtualnej rzeczywistości. Firma MSI integruje w swoim rekomendowanym dla graczy sprzęcie VR, najlepsze rozwiązania technologiczne związane z wirtualną rzeczywistością. Wraz ze swoimi partnerami w dziedzinie technologii VR, MSI może zaoferować sprzęt, który dostarczy graczom niezwykle realistyczne wrażenia w świecie VR i uczucie, że gry naprawdę ożywają.

 

WŁĄCZ WIRTUALNĄ RZECZYWISTOŚĆ ZA POMOCĄ JEDNEGO KLIKNIĘCIA

Do tego, aby uzyskać wysoką jakość i najlepsze wrażenia w świecie wirtualnej rzeczywistości, niezbędna jest maszyna, która zapewni maksymalną wydajność. Aplikacja MSI Gaming App jest w stanie przystosować komputer do użytku w wirtualnej rzeczywistości za pomocą zaledwie jednego kliknięcia, przestawiając wszystkie kluczowe komponenty w tryb ustawień wysokiej wydajności i przy okazji sprawdzi, czy inne uruchomione aplikacje nie będą miały wpływu na twoją przygodę w świecie VR.

 

Specyfikacja techniczna

Produkt
Producent
MSI
Kod producenta
GTX 1060 GAMING X 6G
EAN
0824142132142
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Chipset
Producent chipsetu
NVIDIA
Rodzaj chipsetu
Taktowanie rdzenia
1594 MHz
Jednostki przetwarzania
Techniczne
Długość karty
277 mm
Łączenie kart
Nie
Rozdzielczość
7680 x 4320
Rekomendowana moc zasilacza
400 W
Pamięć RAM
Ilość pamięci RAM
Rodzaj pamięci RAM
Chłodzenie
Typ chłodzenia
Ilość wentylatorów
2
Złącza
Złącza zasilania
8-pin
Zawartość pudełka
Wersja opakowania
BOX

Opinie

(567)
(567)
5/5
(567)
96% osób poleca
ten produkt
5
91%
4
5%
3
1%
2
2%
1
1%
Opinia potwierdzona zakupem
Jako, że mój komputer składałem z myślą o postawieniu w sypialni (tak też się stało) i dużo wcześniej wybór padł na gtxa, to chciałem znaleźć najcichszą możliwą kartę. Jeśli przy innych pojawiały się komentarze, że są ciche, to tylko w kilku przypadkach, a czasem nawet jedne głosy przeczyły drugim, to w wersji MSI wszyscy pisali zgodnie to samo - ta karta jest BEZGŁOŚNA! Tak też jest, jednak ma to swoją cenę - trzeba zapłacić dużo więcej niż za pozostałe.
Ludzie mający standardową obudowę z oknem, mogą poczuć się zawiedzeni oświetleniem karty. Co prawda, nie składałem sobie komputera od 10 lat, ale po tym jak mocno reklamuje się efekty świetlne tego sprzętu, to po jej zainstalowaniu myślałem, że pęknę ze śmiechu, jak się okazało - standardem jest montowanie tego ledami w dół. Pozostaje tylko znaczek msi (jakieś 3-7cm), który można sobie ustawić w 3 różne opcje w 16mln kolorów - ale to szczegół :)
 • ZALETY:
 • + cicha, cicha i jeszcze raz cicha
 • + wiatraki włączają się dopiero po przekroczeniu ok 65st
 • + porządnie wykonana, masywna
 • + metalowy backplate
 • + 6gb ramu
 • + bardzo wydajna - większość tytułów typu project cars, nfs, bf1, mafia III, itp można odpalić na high/ultra w 40-60 klatkach (i5 6500 + msi mortar + 8GBram)
 • WADY:
 • - trochę za droga (nawet jak na tak dobrą kulturę pracy)
 • - msi gaming app działa, jak chce
 • - póki co 1 raz w ciągu miesiąca dało się słyszeć pisk cewek (przy Dirt3)
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Nie ma do czego się przyczepić. Karta naprawdę cicha i bardzo wydajna. Włożyłem ją do komputera już prawie ośmioletniego z i5 750 2,66 Ghz, którego podkręciłem do 4 Ghz (chłodzenie Silentium PC Fortis 3 HE1425 v2), 4 GB Ram zamieniłem na 16 GB. To wszystko na płycie Gigabyte P55 UD3. Weszła mi na styk, bo w starej obudowie kieszenie na dyski są nitowane na stałe.
Powiem szczerze, że jestem mega zadowolony. Pasjansa idzie ułożyć bez spadków FPS.A tak na poważnie - Jaki był cel upgrade,u tego kompa? Wiedźmin 3. Wszystko śmiga na Ultra. W otwartym terenie nawet z Hairworksami nie widzę żadnych zamuleń, w miastach czasami widać lekkie ścinki. Ale bez tych upiększeń hula bez zająknięcia..Jak skończę Wieśka (2x przynajmniej) to pokatuję go trochę w BF1, może nawet przełamię się i zagram w GTA (żadnej serii nie przeszedłem do końca, bo mnie nudziły).

P.S. Nie podkręcałem jej, bo po ch..
 • ZALETY:
 • + kultura pracy
 • + wydajność
 • + jakość wykonania, wygląd (choć akurat mało mnie to obchodzi, bo w starej budzie siedzi)
 • + fajne podświetlenie LED (j.w)
 • WADY:
 • -nie znalazłem
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Trochę zawiedziony jestem kulturą pracy, miała być cicha.
 • ZALETY:
 • + Duża wydajność
 • WADY:
 • - Wydaje piętrzące dźwięki pod dużym obciążeniem, głośniejsze od wentylatorów( przypuszczalnie cewki niskie jakości lub się nie zgrała z psu)
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Wysłałeś ją na gwarancję, a jeżeli tak to czy serwis ją naprawił ?
Opinia potwierdzona zakupem
Ultra-rewelka.
Cicha, wydajna, fps zawsze na wysokim poziomie w każdej grze. Tak jak poprzedni oceniający - mogę potwierdzić, że Wiedźmin działa na najwyższych ustawieniach płynnie i stabilnie. A mam w zestawie 8GB Ramu Kingstona i i5-6500. No i dysk ssd. Muszę sprawdzić na nowszych grach. Resident Evil 7 (demo) działało bez zarzutu.
 • ZALETY:
 • + Kultura pracy
 • + MOC
 • + LEDy
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Witam ile masz fps w wieśku na max detalach ?
przeważnie 60 fps, w miasteczkach potrafi spaść do 48, ale płynność pozostaje, maks detale
A z jakim procesorem? Jeśli mozna wiedziec :)
Miasta są bardziej procesorowe więc nic dziwnego, że spadają fpsy.
Karta rewelacja - dla mnie bezkonkurencyjna w swoim przedziale cenowym!
 • ZALETY:
 • + cena
 • + wydajność (Wiedźmin 3 na ultra z Hairworks 40-50 fps)
 • + cichutka!
 • + pięknie prezentuje się w obudowie
 • + bardzo niskie temperatury (nie wyszła mi jeszcze poza 60 stopni pod obciążeniem)
 • + podświetlenie RGB, regulowane kolory podświetlenia, miganie, w rytm muzyki itp.
 • + bardzo dobre możliwości podkręcania
 • + bardzo niskie zużycie energii w porównaniu do konkurencji
 • WADY:
 • - nie zauważyłem
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
A jaki procesor?
I5 6600k podkręcony na 4.4 Ghz
Opinia potwierdzona zakupem
Karta wyśmienita - nie dość że wydajniejsza od RX 480 to dużo cichsza i wydzielająca mniej ciepła - 1200 obrotów przy 65 stopniach to jest coś! Karta jest praktycznie niesłyszalna pod obciążeniem, moja sztuka bez żadnego podkręcania osiąga 2002 MHz na rdzeniu. Dużo lepsza od mojej poprzedniej 780tki!
 • ZALETY:
 • + Cena!
 • + Cisza
 • + Wydajność
 • + Wygląd
 • + RGB
 • + Niski pobór mocy
 • WADY:
 • - 'Białe' podświetlenie napisu MSI zachodzi na turkusowy kolor
Posiadam ten produkt Od dziś
Nie wiem czy wiesz kolego ale to logo ma możliwość świecenia na 16.8 mln kolorów :P
@Maciek wiem, nie zmienia to faktu że kiedy jest ustawione na biało to świeci turkusowym :)
No to nie mam pomysłu, może spróbuj pokombinować z różnymi odcieniami bieli
Małe porównanie GTX 1060 Overclocked Vs Titan X Maxwell (GTA 5) https://www.youtube.com/watch?v=IlA-odrcnCw
Trochę nieładnie tak ceny podnosić... Cena skoczyła o ~100zł, kiedy u konkurencji pozostała bez zmian. Morele, czemu tak doicie klientów? Czy to ze względu na cashback?
No to niezła promocja, kiedy podnosicie ceny i tak czy siak nie można nic zaoszczędzić.
Posiadam ten produkt Od dziś
Opinia potwierdzona zakupem
Problem z wentylatorami... jeden sie nie kręci a drugi na pełnych obrotach. Po ruszeniu niekręcącego sie oba sie wyłączają. Afterburner nie działa i nia ma władzy nad kartą.
Aczkolwiek wydajność karty na wysokim poziomie.
 • ZALETY:
 • + Wydajność
 • WADY:
 • - Wentylatory !
 • - Wentylatory !
 • - Wentylatory !
 • - i jeszcze raz Wentylatory !!!!!
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
W każdego rodzaju towarze może się trafić wadliwa sztuka :/ . Wentylatory to akurat ogromna zaleta tej karty, są mega ciche i mega wydajne :D
Na samym początku wszystko chodziło zdaje mi się normalnie ale potem zaczęły się dziwne spadki wydajności w grach przez co produkt oceniam na 2 ponieważ nie mogę korzystać z ego pełnego potencjału, dla przykładu Elex zacząłem normalnie grę pograłem przez 2 i pół godziny na najwyższych ustawieniach na 120fps a potem fpsy dziwnie zaczęły spadać i za nic w świecie nie chciały wrócić do stanu poprzedniego tylko spadały aż do 30-50fps. Resetowałem komputer rozpoczynałem grę od nowa i już zawsze po starcie nowej gry było po prostu źle, postanowiłem wyjąć i włożyć kartę od nowa i nastąpiła powtórka z rozrywki też pograłem przez 15 minut i znowu fpsy na zawsze na poziomie 30-54, ku mojemu zdziwieniu postanowiłem wrócić do gry po kilku tygodniach i działa na normalnym poziomie klatek co się stało nie mam pojęcia i jak długo ten stan potrwa ale gram już co najmniej 5 godzin i narazie działa jak trzeba, problem występował także w wiedźminie 3 i innych grach ale o dziwo narazie działa dobrze. Dochodzi też wadliwy system wentylacji przez co jeden wentylator działa o maksymalnej sile tak że aż słychać go na korytarzu a drugi się kompletnie nie rusza. Boję się oddawać kartę na reklamację, ponieważ obawiam się długiego czasu rozpatrywania mojej reklamacji przez co nie będę mógł korzystać z komputera a nie mam karty graficznej zamiennej i nie chcę przeżywać tego co inni musieli przy reklamacjach miesiące czekania i do tego nie mam pewności jaki produkt mi dostarczą czy będzie działał jak należy.
Opinia potwierdzona zakupem
Niestety zmuszony jestem dołożyć łyżkę dziegciu do beczki tych miodnych komentarzy. Karta mnie rozczarowała, ale wynika to zapewne z mojego niefarta - trafił mi się egzemplarz z bzyczącymi cewkami. Nie jest to jakiś straszny hałas, być może część nabywców (zwłaszcza ci, którzy grają na słuchawkach) nawet by go nie zauważyła, ale ja nie po to wyłożyłem dodatkowe dwie stówy względem tańszych niereferentów, by później patrzeć przez palce na takie defekty.

Poszczególne wersje niereferencyjne GTX-a 1060 pod względem wydajności prezentują zbliżony poziom (wersje po fabrycznym OC są zaledwie o 3-7% mocniejsze od tych niepodkręconych), dlatego ja, wybierając model dla siebie, kierowałem się przede wszystkim kulturą pracy. Układ chłodzenia montowany w MSI Gaming X jest powszechnie uznawany za najcichszy ze wszystkich 1060-tek. I faktycznie jest niemal bezgłośny. Tylko co z tego, skoro pod obciążeniem (np. podczas gry w Wiedźmina 3) z karty zaczyna wydobywać się dźwięk przypominający cykanie świerszcza...

Jeśli dla kogoś kultura pracy nie ma aż takiego znaczenia, może dodać do mojej oceny dwa punkty. Karta jest wydajna, solidnie wykonana, fajnie wygląda, ma stylowe podświetlenie i bardzo wydajne chłodzenie. Jednak dla mnie priorytetem była cisza i niestety mocno się zawiodłem. Do tego stopnia, że postanowiłem kartę zwrócić. Mam nadzieję, że następna będzie pozbawiona tego defektu.
 • ZALETY:
 • + Wysoka wydajność (w Wiedźminie 3 w fhd, ustawieniach uber i włączonym HW średnio 47-55 fps - i to w zestawieniu z nędznym Core i3!)
 • + Niskie temperatury (w stresie odnotowałem max. 65 stopni)
 • + Dobra jakość wykonania (karta masywna, z solidnym backplatem)
 • WADY:
 • - Irytujące bzyczenie cewek, gdy karta jest w stresie.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Jaki ma Pan zasilacz?
Co do piszczących cewek to w przypadku Wiedźmina 3 pomaga zmiana w ustawieniach sterownika karty graficznej, czyli Panel serowania NVIDIA, i dalej po lewej stronie wybrać należy Zarządzanie ustawieniami 3D wybrać Synchronizacja pionowa - Szybkie. Przy czym zauważyłem, że np. w grze Euro Truck Simulator 2 popiskiwanie występuje przy włączaniu gry, w menu gry (lub w warsztacie podczas grania), a natomiast podczas samego już grania nie ma żadnych popiskiwań. Dodam tu, że te większość popiskiwań są słyszalne w momencie gdy dźwięk jest bardzo cicho, lub wyłączony. Czyli trzeba się wsłuchiwać. Bynajmniej tak jest w moim przypadku. Nie wiem jak u innych. Po za tym, miałem do niedawna MSI R9 380 Gaming i ten problem też występował, tylko że w sterownikach AMD już nie ma tam takiej opcji jak w sterownikach NVIDIA. W obu sytuacjach najbardziej pomaga włączenie synchronizacji pionowej w danej grze. Tylko, że w tedy w każdej grze ilość FPS będzie zgodna z częstotliwością odświeżania pionowego dla danego monitora. Czyli jeśli monitor ma odświeżanie 60 Hz, to w tedy w grach maksymalnie będzie tez 60 FPS itd. I w sumie to ustawienie powinno być włączane. Bo jeśli monitor ma odświeżanie 60Mhz, a karta generuje 70-120FPS w danej grze, to monitor i tak nie wyświetli tyle, tylko będzie pomijał. Zazwyczaj oko ludzkie tego i tak nie dostrzeże, aczkolwiek czasem może się zdarzyć że zauważy się tzw. rozchodzenie się ekranu. Co prawda według artykułu z PCLAB (http://pclab.pl/art62858-5.html), to warto mimo wszystko mieć dużo FPS nawet przy 60 Hz. To pozostawiam do rozważenia już indywidualnego. Osobiście ja na karcie AMD r9 380 gdy miałem więcej niż 60 FPS w grze to nie raz zdarzało się rozchodzenie obrazu. Muszę przyznać, że przy GTX 1060 nie zauważyłem tego zjawiska, co mnie mile zaskoczyło, ale właśnie może to dzięki tej funkcji w Panelu sterowania NVIDIA. Reasumując. Nie wiem, może się mylę, ale tzw. piszczenie cewek zazwyczaj jest w tedy gdy częstotliwość monitora jest niższa niż FPS. Może też pojawić się w tedy gdy dany zasilacz nie odpowiada do końca karcie graficznej. Nie wiem, może przez niestabilną linię 12V? Albo za mało amperów? Może lekarstwem na to jest monitor 144Hz, lub monitor z technologią G-Sync (http://pclab.pl/art58998-7.html) lub w przypadku AMD FreeSync (zauważyłem, że tańsze są te monitory z tą technologią, niż monitory z G-Sync, nie wiem czemu?)To są moje tylko takie tu przypuszczeni i zakładam, że mogą być też mylne, więc proszę od razu nie naskakiwać na mnie jakby co.
@Lukasz,
domyślam się, do czego Pan zmierza, ale bardzo wątpliwe, by wina leżała po stronie mojego sprzętu. Dla pewności sprawdziłem kartę na dwóch różnych komputerach, z zasilaczami i płytami głównymi od różnych producentów (w jednym zasilacz SilentiumPC 550W i płyta MSI, w drugim zasilacz OCZ 700W i płyta Gigabyte), i w obu konfiguracjach irytujące dźwięki dobiegające z karty brzmiały tak samo i pojawiały się w tych samych momentach.

@comp,
dziękuję za próbę pomocy, doceniam to, ale z mojej wiedzy i doświadczeń wynika niestety, że włączenie synchronizacji pionowej pomaga tylko w przypadkach, gdy piszczenie cewek ma związek z momentami generowania bardzo dużej liczby klatek na sekundę, np. w menusach albo grach o niskich wymaganiach sprzętowych. To zresztą wynika też z tego, co sam napisałeś. Tak na marginesie, defekt, o którym wspomniałeś, również pojawił się w przypadku mojej karty. Włączenie synchronizacji pomogło - podczas przebywania w menu gry czy na ekranach ładowania panowała cisza. Gdyby problem z kartą ograniczał się tylko do tego, machnąłbym ręką. Co prawda nie do końca podoba mi się takie rozwiązanie, bo to jednak droga na skróty, ale z drugiej strony nie jestem jakimś klatkofilem i te 60 FPS-ów w zupełności mi wystarcza.

Ja pisałem w swojej recenzji o innym problemie - bzyczeniu cewek w momencie, gdy karta była pod dużym obciążeniem, a liczba FPS-ów - umiarkowana (w okolicach 47-60, w wymagających grach). Włączanie synchronizacji pionowej (czy to w grze, czy w panelu sterowania Nvidia) nie przynosiło w tym przypadku żadnych rezultatów. Irytujące bzyczenie zawsze pojawiało się dokładnie w momencie, gdy na ekranie zaczynał być wyświetlany obraz 3D. Co ciekawe, hałas momentalnie ustawał po włączeniu okna, które w całości zasłaniało świat gry, np. mapy albo menu pod klawiszem backspace w Wiedźminie. Powrót do gry był jednoznaczny z powrotem buczenia.

Tak jak pisałem wyżej, nie jest to jakiś straszny hałas, ale jeśli ktoś jest bardzo wyczulony na kulturę pracy, to będzie go to irytować. Osoby nieprzykładające do tego aż takiej wagi albo używające na co dzień słuchawek powinny być z karty zadowolone. Moje podejście, co oczywiste, jest subiektywne.

PS. Wybaczcie, że odpisuję dopiero teraz, ale moja recenzja na jakiś czas wyparowała z serwisu.
Chyba rozumiem o jakie bzyczenie chodzi. Tak rzeczywiście po wyłączeniu dźwięku i wsłuchaniu się i ja dostrzegłem delikatne bzyczenie w grze Wiedźmin 3. I tak jak piszesz po włączeniu np. mapy bzyczenie ustaje. No cóż mam wrażenie że wiele kart to może mieć (jak nie wszystkie?). Tylko jeśli dana karta ma głośniejsze chłodzenie, wentylatory to to może być zagłuszane (mniej słyszalne). Czyli tak jakby trochę MSI stało się ofiarą własnego sukcesu w dziedzinie cichego chłodzenia? Po za tym też zależy kto jaką ma obudowę, a raczej jakie w niej ma wentylatory. I wtedy to bardziej, lub mniej słyszy. Po za tym jeśli ktoś ma słabszy zasilacz czy też głośniejszy wiatrak w zasilaczu to może zagłuszyć takie bzyczenie. Rozumiem Cię, bo sam też jestem zwolennikiem cichej pracy komp i też dbam by mój komp chodził jak najciszej. W sumie w miarę to się udało. No i co do tej słyszalności, ludzie tez mają różny poziom wrażliwości słuchowej. Po za tym u mnie gdy włączę normalnie muzykę, to w sumie nie słyszę tego bzyczenia. Chyba że zaczynam bardzo mocno się wsłuchiwać.
Teza, że wiele, a może nawet wszystkie karty graficzne głośniej bądź ciszej bzyczą pod obciążeniem, tyle że nie każdy użytkownik zwraca na to uwagę, wydaje mi się mocno wątpliwa. Moim zdaniem to nie jest zjawisko powszechne. Oczywiście liczę się z faktem, że część pozytywnych opinii o niemal bezgłośnych kartach, na jakie można natrafić w sieci, niekoniecznie musi być wiarygodna. Kwestia indywidualnej percepcji ma tutaj duże znaczenie, ale przecież wcale nie musimy opierać się tylko na relacjach osób trzecich. Są jeszcze materiały video. Niedawno samo MoreleTV przeprowadziło kompleksowy test kilku niereferencyjnych 1060-tek (na youtubie: GeForce GTX 1060 - wielkie porównanie niereferentów; nie mogę rzucić linkiem, bo zawiera niedozwolone znaki...). Szczególnie interesująca jest część, gdzie uwieczniono pomiary głośności, i tam z obciążonej karty MSI nie wydobywa się żadne bzyczenie (9 minuta 18 sekunda nagrania).
Tak, wiem oglądałem ten filmik. Tylko nie wiem na ile ten mikrofon zbierze takie dźwięki? Skoro w niego uderza dmuchane powietrze z wentylatorów? Hm, może i by było rzeczywiście słychać? No ale to co, to znaczy że i Ty i ja mamy walnięte karty? Przy czym ja nie kupowałem w Morel.net. Po za tym miałem podobną sytuacją z MSI R9 380 Gaming. Tez jakieś popiskiwania się pojawiały. W sumie to w tych samych miejscach co teraz tylko może nawet trochę głośniej było? W każdym razie złożyłem reklamację. No i nie została uznana. Dostałem odpowiedź, że karta dział prawidłowo, zgodnie z parametrami producenta (czy coś w tym stylu - pisze z pamięci :)) itd. Także dlatego obecnie już przyjmuję to za normę, że karty MSI trochę sobie bzyczą i tyle. Bo co mam znów reklamować ją? Czy może udać się do rzecznika praw konsumenta, że firma MSI oszukuje, że po za grafiką to karta wydaje też dźwięk? ;) No sorry trochę żartuję tu, ale po prostu sam nie wiem co można by zrobić z tym fantem? Może masz jakiś pomysł?
Bzyczące cewki generują znacznie większy hałas niż układ chłodzenia montowany w tej karcie. Skoro praca wiatraków została uchwycona, to coil whine, gdyby występował w egzemplarzu testowanym przez Liptona, byłby tym bardziej słyszalny. O zniekształceniu nagrania przez powietrze uderzające w mikrofon nie może być mowy, bo po pierwsze mic był ustawiony w rozsądnej odległości, a po drugie wentylatory kierują strumień powietrza w drugą stronę - dmuchają na kartę, nie na mikrofon. Dziwi mnie, że muszę tłumaczyć tak oczywiste rzeczy. ;)

To, że producenci niechętnie uznają coil whine za przypadłość uprawniającą do wymiany/naprawy w ramach gwarancji, nie oznacza bynajmniej, że postrzeganie piszczących cewek w kategoriach defektu jest nieuprawnione, ani tym bardziej, że jest to zjawisko występujące powszechnie. Oznacza to tylko tyle, że producenci nie do końca uczciwie traktują swoich klientów, a skala problemu jest na tyle duża, że dostaliby ostro po kieszeni, gdyby zdecydowali się uznawać każde takie zgłoszenie za zasadne. Przez to zakup karty graficznej stał się jakąś absurdalną loterią. Co można z tym zrobić? W Twoim przypadku niewiele, bo zakładam, że termin odstąpienia od umowy (o ile była zawierana na odległość) już upłynął. Ale nie jest to chyba jakiś wielki problem, bo z tego, co piszesz, wynika, że dźwięk generowany przez Twoją kartę nie jest dla Ciebie uciążliwy... Chociaż z drugiej strony zastanawiam się, czy usilne wmawianie sobie i innym, że skoro Twoja karta bzyczy, to wszystkie GPU na świecie muszą bzyczeć (celowo wyolbrzymiam ;)), nie jest próbą poprawienia sobie nastroju. Nie oceniam. :)
Cicha i wydajna bestia
 • ZALETY:
 • + cicha
 • + wydajna
 • + w każdej grze 60+ fps z i5-6500
 • WADY:
 • - mie ma
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Inspiracje
(149)

Pytania i odpowiedzi

(234)
Płyta główna Gigabyte GA-Z87X-UD3H
CPU i5-4670k
Zasilacz 650W
Czy powyższe GPU będzie odpowiednio chodziło na tym zestawie czy pokusić się o zmianę któregoś z podzespołów?
Witaj powinno współgrać w przyszłości do ulepszenia wydajności proponowałbym pokusic sie o nową plyte główną na ddr4 i procesor 8 gen.. Jeszcze nie wspomniałeś o ilości RAM-u.
8 gb RAMu, tak też myślałem o zmianie płyty aby przejść na ddr4. Dzięki za odpowiedź.
1660 super. Nie opłaca sie juz kupowac 1060 . Serio. Pozniej zmiana procka bo tez juz bedzie odchodzil do lamusa. Zrob tak zebys nie nusial zmieniac pozniej i procka i karty. Pozdrawiam :)

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Sprzedawcy
Informacje o gwarancji producenta
Usługi
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(567)
Pytania i odpowiedzi
(234)
Inspiracje
(149)
Outlet
(0)

Market

Zobacz również: HP tusz CN053AE nr 932XL (black), Cellular Line Vision (CVISIONUNITAB80W), One For All Wzmacniacz DVB-T (SV 9640), Panasonic BQ-CC51 + 4 x R6/AA (K-KJ51MCC40E), Brother HL-L5100DN (HLL5100DNYJ1), Red Eagle Uchwyt do telewizora FlexiTwin 17-42", IBM Optical Wheel Mouse - 41U3029, Lindy Patchcord Cat.6 S/FTP, 10m, biały (47798), Toshiba Toner T-FC28EM, magenta (6AJ00000048) (6AK00000084), G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB, 3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-32GVRB), Ednet Dual Charger (84104), Osram (4050300015750), Art-Pol Zegar 195537, Apple Przejściówka ze złącza USB-C na czytnik kart SD-MUFG2ZM/A, ILLUMICORP OHOTA KREPKOE Steam CD Key, Dell PowerEdge T340 (PET340PL02), GeForce GTX 1060