Karty graficzne

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce OC 3GB GDDR5 (192 Bit) 2xDVI, HDMI, DP, BOX (GV-N1060WF2OC-3GD)

ID produktu: 974918
Zobacz produkty podobne
(292)
Zapytaj społeczności 96 pytań
NISKA CENA bez wysiłku
Niska cena bez wysiłku oznacza, że nie musisz już sprawdzać, czy kupujesz w atrakcyjnej cenie - robimy to za Ciebie!

 • Długość karty: 223 mm
 • Ilość pamięci RAM: 3 GB
 • Rodzaj chipsetu: GeForce GTX 1060
 • Taktowanie rdzenia w trybie boost: 1797 MHz
 • Łączenie kart: Nie
Opis
Instrukcja
Specyfikacja
Opinie (292)
Inspiracje (97)
Pytania i odpowiedzi (96)
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

Opis produktu

NVIDIA GeForce GTX 1060 - wysokiej klasy karta graficzna

Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1060 to jednostka, która zagwarantuje swobodną rozgrywkę przy wysokiej rozdzielczości i szczegółowości obrazu. Korzystając z niej, można będzie cieszyć się znakomitymi efektami wizualnymi podczas gier lub oglądania filmów. Karta GTX 1060 bazuje na cenionej architekturze Pascal, oferuje szybkie taktowanie – do 1670 MHz oraz korzysta z pamięci GDDR5 o wysokiej przepustowości. Za znakomite efekty wizualne w grach i podczas oglądania filmów odpowiadają także technologie, w jakie wyposażono tę jednostkę – NVIDIA VRWorks czy VR Ready.

Aktywny układ chłodzenia

Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora (jednego lub więcej). Radiator odbiera ciepło z rdzenia graficznego oraz rozprasza je dzięki dziesiątkom cienkich blaszek. Z kolei wentylator ma za zadanie skutecznie schłodzić radiator. Taki zestaw idealnie się uzupełnia i w większości przypadków oferuje najbardziej optymalne chłodzenie karty graficznej. Zapewnia dobry kompromis między niską emisją hałasu, a wysoką wydajnością, ponieważ prędkość wentylatora jest zależna od aktualnego obciążenia układu graficznego: kiedy jest ono niskie wentylator obraca się niemal bezgłośnie. W momencie wzrostu obciążenia prędkość wentylatora również wzrasta, zapewniając wydajne chłodzenie całego układu.

Alternatywą dla chłodzenia aktywnego jest całkowicie bezgłośny układ pasywny, gdzie stosowany jest sam radiator bez wentylatora. Znajduje on jednak zastosowanie jedynie w mało wydajnych kartach graficznych z niższego segmentu, które nie generują wiele ciepła.

Nieliczne, najwydajniejsze jednostki mają także konstrukcję fabrycznie przystosowaną do chłodzenia wodnego. Jest to rozwiązanie droższe i bardziej skomplikowane od chłodzenia aktywnego czy pasywnego, jednak zapewnia najwyższą wydajność.

VR Ready

Zachwyć się możliwościami oferowanymi przez technologię Virtual Reality (VR). Zmień sposób grania i stań się pełnoprawnym uczestnikiem toczonej batalii, trafiając w sam środek akcji dzięki prawdziwemu 3D. Poruszaj głową, aby zmienić widziany obraz, nawiązuj interakcje za pomocą gestów, oddaj się niezapomnianej rozrywce na najwyższym poziomie. Dzięki technologi VR Ready otrzymujesz doskonałą jakość obrazu, płynność i dynamikę, o jakiej niedawno można było jedynie marzyć.

NVIDIA Ansel

Dzięki technologii Ansel będącej odpowiedzią na niewielkie możliwości dostępnych narzędzi do przechwytywania zrzutów ekranu z gier komputerowych możesz swobodnie wykonywać screeny z dowolnej perspektywy. Swobodna kamera, filtry przetwarzania końcowego, obsługa trybu EXR, superrozdzielczość i przechwytywanie w 360-stopniowym zakresie widzenia to tylko niektóre z funkcji oferowanych przez NVIDIA. Technologia Ansel daje możliwość edycji obrazu widocznego podczas rozgrywki poprzez zmianę położenia kamery i kąta widzenia. Rób zrzuty ekranu z zupełnie innej perspektywy, przechwytuj znacznie szerszy krajobraz, edytuj i poprawiaj kolory.

Nowy interfejs Vulkan

Pracuj, baw się, oglądaj – wygodnie i komfortowo dzięki bibliotece Vulkan API zapewniającej większą kontrolę nad kartą graficzną i niższe obciążenie GPU. Vulkan API ma obniżony narzut sterowania, a więc wymaga mniejszej mocy obliczeniowej procesora głównego do wykonania tych samych zadań, posiada też lepsze skalowanie w wielordzeniowych procesorach. Już dziś zachwyć się znacznie lepszą grafiką w grach i możliwościami drzemiącymi w bibliotece Vulkan.

DisplayPort

Na pokładzie prezentowanej karty graficznej nie mogło zabraknąć uniwersalnego interfejsu cyfrowego DisplayPort, dzięki któremu podłączysz do komputera nie tylko monitor, ale również system kina domowego. Oglądaj filmy w jakości 4K, ciesz się emocjonującą rozgrywką bezpośrednio na ekranie telewizora, wielkoformatowego wyświetlacza lub dzięki projektorowi... na ścianie. DisplayPort zapewnia wsparcie dla technologii ochrony treści oraz VESA Display Stream Compression.

DVI

Zagraj w ulubioną grę, pracuj z aplikacjami biurowymi, oglądaj długo wyczekiwany serial. Dzięki wykorzystaniu złącza DVI wyświetlisz na monitorze wysokiej rozdzielczości obraz, zawsze, gdy tego potrzebujesz. Ciesz się dynamiczną rozgrywką i płynnym obrazem bez przycięć i klatkowania. Złącze DVI zapewnia wysoką jakość przesyłanego sygnału wideo, dzięki dużej przepustowości złącza oraz szybkiemu odświeżaniu.

HDMI

Przenieś się na zupełnie nowy poziom rozrywki dzięki możliwościom, jakie daje Ci złącze HDMI. Podłącz komputer do telewizora, projektora lub wielkoformatowego wyświetlacza i odtwarzaj obraz o doskonałej jakości wszędzie, gdzie tylko chcesz. Złącze HDMI przesyła nieskompresowany cyfrowy sygnał audio oraz wideo i pozwala na transmitowanie 8 kanałowego dźwięku z próbkowaniem 192 kHz. Zapomnij o przycięciach i przerwach w odtwarzanym filmie akcji w jakości 4K lub podczas cyfrowej potyczki z najlepszymi konkurentami na świecie.

SYSTEM CHŁODZENIA WINDFORCE 2x

Wentylatory semi-pasywne pozostaną wyłączone, gdy GPU jest pod odpowiednio niskiej temperaturze. 

Przeciwbieżne wentylatory

Optymalizacja przepływu powietrza przez wentylatory wirujące przeciwbieżnie, które redukują turbulencje powietrza i skutecznie rozpraszają ciepło.

Wentylatory z zaostrzonymi łopatkami

Strumień powietrza dzieli się przez krawędź wentylatora i prowadzony gładko przez krzywą 3D na powierzchni wentylatora, skutecznie zwiększa przepływ powietrza o 23% w porównaniu z tradycyjnymi wentylatorami.

wentylatory Start-stop

Wentylatory semi-pasywne pozostaną wyłączone, gdy GPU jest pod odpowiednio niskiej temperaturze. Wskaźnik LED wentylatora na górze karty graficznej zapewnia natychmiastowe wyświetlanie stanu wentylatora.

Innowacyjne Ciepłowody

Złożone ciepłowody łączy zarówno przewodność cieplną i przejście fazowe do efektywnego zarządzania transferu ciepła pomiędzy dwoma kanałami cieplnymi, co zwiększa wydajność chłodniczą o 29%

Ciepłowody DirectTouch

Czyste rury miedziane ciepła są ukształtowane tak, aby zmaksymalizować powierzchnię kontaktu bezpośredniego do GPU.

tylna płyta

Zapewnia sztywność i ochronę struktury, dodając elegancki, czysty wygląd produktu.

Podkręcanie na jedno kliknięcie

Za pomocą prostego kliknięcia użyteczności XTREME Engine, gracze mogą łatwo dostosować kartę do spełnienia różnych wymagań gier bez jakiegokolwiek wiedzy na temat overclockingu, jednocześnie oszczędzając kłopotów z ręczną regulacją.

Xtreme Engine

Regulacja częstotliwości zegara, napięcia, prędkości wentylatora, docelowa moc może być monitorowany i dostrojony w czasie rzeczywistym, w zależności od własnych preferencji dzięki tym intuicyjnym interfejsom.

Instrukcja

 .

Specyfikacja

Producent chipsetu
NVIDIA
Rodzaj chipsetu
Taktowanie rdzenia
1582 MHz
Taktowanie rdzenia w trybie boost
1797 MHz
Procesory strumieniowe
1152
Typ złącza
PCI Express 3.0 x16
Długość karty
223 mm
Łączenie kart
Nie
Rozdzielczość
7680 x 4320
Rekomendowana moc zasilacza
400 W
Ilość pamięci RAM
3 GB
Rodzaj pamięci RAM
Szyna danych
192 bit
Taktowanie pamięci
8008 MHz
Typ chłodzenia
D-Sub
Brak
Złącza zasilania
6-pin
Wersja opakowania
BOX

Opinie (292)

(292)
5/5
(292)
98% osób poleca
ten produkt
5
82%
4
15%
3
2%
2
0%
1
1%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Pod względem ceny a opłacalności jest to chyba jeden lub najlepszy produkt. Myślę że na tytuły gier z 2017 i 2018 , starczy w rozdzielczości hd, pomimo 3Gb. U mnie test przeprowadzony na 30 tytułach o tym świadczy, żaden z nich nie miał żadnych problemów.
 • ZALETY:
 • +cena, kosztował kiedyś 899,00
 • +wydajność
 • +3Gb ram, starczy w ustawieniach ultra/wysokie w rozdzielczości hd, w takich tytułach jak Mass Effect - Andromeda fps ok. 46, Resident Evil 7 , Total War WARHAMMER czy Tomb Raider GOTY. Wszystko bardzo płynnie.
 • +starczy na jakiś czas , myślę że przynajmniej na rok
 • +połączenie z procesorem 7600k, satysfakcjonujące.
 • WADY:
 • -cena troszkę poszybowała w górę, czyżby niedługo nowa premiera np. gtx 2080, 2070,2060, czy jakiś inny czynnik ?
 • -zmniejszona pamięć vram , może mieć wpływ na obniżenie jakości detali, cieni w grach 2017/18, choć wcale być tak nie musi.
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Z tego co wiadomo na razie nie będzie żadnej nowej premiery nowych kart graficznych od Zielonych tylko po przez koparki cena wzrosła :)

Inspiracje (97)

Pytania i odpowiedzi (96)

Czy dojdzie do utraty gwarancji gdy zmienię pastę termoprzewodzącą?
Tak
Tak
Jeżeli po drodze nie zdejmiesz żadnych plomb, to nie powinno to mieć wpływu na gwarancję, jeżeli wszystko skręcisz jak było. Uszkodzone plomby unieważniają gwarancję. Nie rekomenduję samodzielnego wymieniania pasty, chyba, że dokładnie się wie co się robi. Jeżeli karta się przegrzewa lepiej zgłosić ją na reklamację.
Są zgłaszane przypadki, gdzie właściciele kart Gigabyte skarżą się, że samodzielna wymiana pasty termoprzewodzacej jest wystarczająca do utraty gwarancji. Jezeli karta zaczyna się przegrzewać, pomimo wyczyszczenia, polecałbym skorzystanie z gwarancji, zamiast podejmowania próby wymiany pasty. Jezeli temperatura pracy Twojej karty, pomimo wyczyszczenia radiatorów, wylaczenia customowych fan curve itp nagrzewa się nienaturalnie szybko, to tego w poblize 100 stopni, to Twój problem nie wynika ze starzejącej sie pasty.

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Sprzedawcy
Usługi
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (292)

Pytania i odpowiedzi (96)

Inspiracje (97)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Leitz Pojemnik 6 szuflad PLUS niebieski (52120035), LechPol Miernik SAT (MIE0200), SuperMicro kabel Mini-SAS HD do Mini-SAA HD 50cm CBL-SAST-0532, Esperanza CAPRESE (EKT001), Green Cell do Lenovo IBM Ideapad Y450 Y450A Y550 Y550A Y550P 11.1V 9 cell (LE25), Intos RCA (Cinch) - RCA (Cinch) 3m niebieski (89803P), Pelikan Classic M200 Zielony marmur M (983403), Acme CH202 2.4A (504594), VivoLink 1800 Projector mount - White - VLMC1800, Expression TONER DO BROTHER TN 326 BLACK (4000K) (S) - TN326BK, Acer Nitro 5 (NH.Q3REP.005) 32 GB RAM/ 128 GB M.2/ 480 GB SSD/ Windows 10 Home PL , Benks Etui Magic Lollipop Apple iPhone 8 - Szary, InLine Patchcord Slim U/UTP, Cat.6, 5m (71205S), FunnyCase ETUI NADRUK KWIATY SERCE CZARNY HUAWEI P20 LITE, Politan Gosia Amigo Extra Wkład Do Mopa Płas. 214 GOSIA, Pentel DŁUGOPIS BX487 CZERWONY 12SZT + HERBATA, Berlinger Haus Metallic 26cm , NoName Etui Candy Huawei Mate 20 niebieski /blue, HyperX Predator RGB, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15 (HX430C15PB3A/16), GeForce GTX 1060