Karta graficzna Gigabyte Aorus GeForce RTX 2080 Xtreme 8GB GDDR6 (GV-N2080AORUS-8GC)

ID produktu: 4142942
Zobacz produkty podobne
(12)
Zapytaj społeczności 0 pytań
 • Długość karty: 290 mm
 • Ilość pamięci RAM: 8 GB
 • Rodzaj chipsetu: GeForce RTX 2080
 • Taktowanie rdzenia w trybie boost: 1845 MHz
 • Łączenie kart: NVLink
Opis
Specyfikacja
Opinie (12)
Inspiracje (3)
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje i usługi
Raty

NVIDIA RTX 2080 - topowa karta graficzna

Układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 2080 zaprojektowano z myślą o graczach i najbardziej wymagających użytkownikach. Nie warto chodzić na kompromisy, a przynajmniej jeśli chodzi o wydajność w grach i o wyraziste odwzorowanie detali. Karta RTX 2080 zapewni świetne parametry do topowych gier, jak również do prac graficznych, projektowania, montażu wideo i do wielu innych zastosowań. Karta RTX 2080 dysponuje 8 GB pamięci RAM GDDR6. To jednostka, która bazuje na nowoczesnej architekturze Turing, korzysta z rdzeni Tensor oraz wspiera Ray Tracing umożliwiający śledzenie odbić i cieni w czasie rzeczywistym, co zdecydowanie podnosi walory wizualne każdej produkcji.

8GB pamięci RAM GDDR6

Zaproś znajomych, usiądź na wygodnej kanapie, włącz film w 4K i ciesz się dynamicznym obrazem dzięki 8GB pamięci GDDR6. Zapomnij o frustrującym klatkowaniu podczas grania w topowe produkcje albo przycinaniu w czasie pracy w zaawansowanych programach graficznych. Pamięć RAM GDDR6 to nie tylko kilkukrotnie większa wydajność i energooszczędność, ale również niepowtarzalna jakość gwarantująca płynność wyświetlanego obrazu. Ciesz się niczym niezakłóconą rozgrywką, konkuruj z najlepszymi rywalami na świecie – z 8GB pamięci GDDR6 możesz znacznie więcej!

Aktywny układ chłodzenia

Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora (jednego lub więcej). Radiator odbiera ciepło z rdzenia graficznego oraz rozprasza je dzięki dziesiątkom cienkich blaszek. Z kolei wentylator ma za zadanie skutecznie schłodzić radiator. Taki zestaw idealnie się uzupełnia i w większości przypadków oferuje najbardziej optymalne chłodzenie karty graficznej. Zapewnia dobry kompromis między niską emisją hałasu, a wysoką wydajnością, ponieważ prędkość wentylatora jest zależna od aktualnego obciążenia układu graficznego: kiedy jest ono niskie wentylator obraca się niemal bezgłośnie. W momencie wzrostu obciążenia prędkość wentylatora również wzrasta, zapewniając wydajne chłodzenie całego układu.

Alternatywą dla chłodzenia aktywnego jest całkowicie bezgłośny układ pasywny, gdzie stosowany jest sam radiator bez wentylatora. Znajduje on jednak zastosowanie jedynie w mało wydajnych kartach graficznych z niższego segmentu, które nie generują wiele ciepła.

Nieliczne, najwydajniejsze jednostki mają także konstrukcję fabrycznie przystosowaną do chłodzenia wodnego. Jest to rozwiązanie droższe i bardziej skomplikowane od chłodzenia aktywnego czy pasywnego, jednak zapewnia najwyższą wydajność.

System chłodzenia WINDFORCE 3X

System chłodzenia WINDFORCE 3X wyposażony jest w unikalne wentylatory łopatkowe 3x80 mm, 3 kompozytowe miedziane rury cieplne, bezpośredni kontakt z rurką cieplną i aktywną funkcję wentylatora 3D, które razem zapewniają efektywną zdolność rozpraszania ciepła w celu uzyskania wyższej wydajności w niższych temperaturach.

Nowy interfejs Vulkan

Pracuj, baw się, oglądaj – wygodnie i komfortowo dzięki bibliotece Vulkan API zapewniającej większą kontrolę nad kartą graficzną i niższe obciążenie GPU. Vulkan API ma obniżony narzut sterowania, a więc wymaga mniejszej mocy obliczeniowej procesora głównego do wykonania tych samych zadań, posiada też lepsze skalowanie w wielordzeniowych procesorach. Już dziś zachwyć się znacznie lepszą grafiką w grach i możliwościami drzemiącymi w bibliotece Vulkan.

VR Ready

Zachwyć się możliwościami oferowanymi przez technologię Virtual Reality (VR). Zmień sposób grania i stań się pełnoprawnym uczestnikiem toczonej batalii, trafiając w sam środek akcji dzięki prawdziwemu 3D. Poruszaj głową, aby zmienić widziany obraz, nawiązuj interakcje za pomocą gestów, oddaj się niezapomnianej rozrywce na najwyższym poziomie. Dzięki technologi VR Ready otrzymujesz doskonałą jakość obrazu, płynność i dynamikę, o jakiej niedawno można było jedynie marzyć.

Real-time Ray Tracing

Jeszcze bardziej realistyczna grafika w grach? Z technologią Real-time Ray Tracing wchodzącą w skład pakietu programistycznego GameWorks animacje w topowych produkcjach mają jeszcze lepszą jakość. Real-time Ray Tracing pozwala w czasie rzeczywistym renderować cienie i odbicia, odwzorowując różny stopień pochłaniania, odbijania i załamywania światła. Zaawansowane algorytmy śledzenia promieni uwzględniają materiały i źródła światła, sprawiając, że wyświetlany obraz jeszcze bardziej przypomina ten rzeczywisty.

NVIDIA Ansel

Dzięki technologii Ansel będącej odpowiedzią na niewielkie możliwości dostępnych narzędzi do przechwytywania zrzutów ekranu z gier komputerowych możesz swobodnie wykonywać screeny z dowolnej perspektywy. Swobodna kamera, filtry przetwarzania końcowego, obsługa trybu EXR, superrozdzielczość i przechwytywanie w 360-stopniowym zakresie widzenia to tylko niektóre z funkcji oferowanych przez NVIDIA. Technologia Ansel daje możliwość edycji obrazu widocznego podczas rozgrywki poprzez zmianę położenia kamery i kąta widzenia. Rób zrzuty ekranu z zupełnie innej perspektywy, przechwytuj znacznie szerszy krajobraz, edytuj i poprawiaj kolory.

Trzy złącza HDMI

Kartę graficzną wyposażono w aż trzy złącza HDMI, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie podstawowej lub zdecydowanie bardziej rozbudowanej konfiguracji z kilkoma wyświetlaczami. Standard HDMI umożliwia przesyłanie cyfrowego sygnału audio i wideo bez kompresji, dzięki czemu zarówno obraz, jak i dźwięk charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Złącze HDMI może posłużyć do podłączenia monitora, telewizora lub projektora i przesyłania obrazu w jakości 4K oraz dźwięku 8 kanałowego.

Trzy złącza DisplayPort

Kartę wyposażono w trzy złącza Display Port, dzięki czemu będzie ona doskonałym wyborem nie tylko do podstawowych, ale też zdecydowanie bardziej rozbudowanych konfiguracji gamingowych i do pracy. Złącza Display Port zapewniają dostęp do uniwersalnego interfejsu cyfrowego. Z ich pomocą do karty graficznej można podłączyć monitory, telewizory, projektory i innego rodzaju urządzenia.

USB-C

Dzięki wydajnemu portowi USB-C podłącz do swojego komputera monitor i ciesz się transmisją danych dochodzącą nawet do 10 GB/s. Przesyłaj obraz i dźwięk, odtwarzaj filmy w 4K, graj w topowe produkcje, konkurując z najlepszymi rywalami na świecie. Dzięki złączu USB-C połączysz się nie tylko z monitorem, ale również ze smartfonem, tabletem i innym urządzeniem mobilnym. Port USB typu C pozwoli Ci naładować urządzenie mobilne, a transmisja danych odbywa się tutaj szybciej niż przez sieć Wi-Fi.

Doświadcz nowego poziomu rozgrywki

Ten model karty wyposażono w złącze PCI Express 3.0 x16, co zapewniło zarówno świetną kompatybilność z licznymi płytami głównymi, jak również bardzo wysoką przepustowość. Zdecydowana większość kart graficznych z różnych przedziałów cenowych dysponuje właśnie tym typem złącza. Będzie to więc odpowiedni wybór praktycznie do każdej konfiguracji.

Połącz swoje karty z technologią NVLink

Łączenie kart graficznych to sprawdzony sposób na uzyskanie bardzo wysokiej wydajności graficznej. Rozwiązanie tego rodzaju świetnie sprawdza się w konfiguracjach gamingowych, jak również w profesjonalnych stacjach roboczych. Ten model karty graficznej może być użyty jako element tak rozbudowanej konfiguracji, a wszystko to za sprawą złącza NVLink, które umożliwia łączenie kart graficznych GeForce RTX opartych o architekturę Turing.

Rozświetl swój komputer dzięki podświetleniu LED

Dodaj swojej konfiguracji nieco więcej blasku z kartą graficzną wyposażoną w podświetlenie LED. Jednostka z subtelnym podświetleniem doskonale wkomponuje się w gamingową konfigurację. Szczególnie dobrze będzie prezentowała się w obudowie z oknem. Podświetlenie LED na karcie graficznej jest subtelne i efektowne – delikatnie rozproszy mrok i sprawi, że komputer będzie prezentował się jeszcze ciekawiej.

Karta graficzna Gigabyte AORUS GeForce® RTX 2080 8G

 

 • Zintegrowany z 256-bitowym interfejsem pamięci GDDR6 8GB
 • WINDFORCE Stack 3X 100mm System chłodzenia wentylatorem 
 • RGB light na nowo 
 • Metalowa płyta tylna Zaprojektowana 
 • do ekstremalnego przetaktowywania 10 + 2 faz zasilania 

 

SYSTEM CHŁODZENIA

AORUS zapewnia wszechstronne rozwiązanie chłodzenia dla wszystkich kluczowych komponentów karty graficznej. Dbamy nie tylko o procesor graficzny, ale także o VRAM i MOSFET, aby zapewnić stabilną pracę podkręcania i dłuższą żywotność. System chłodzenia WINDFORCE STACK 3x 100 mm to najbardziej innowacyjne rozwiązanie chłodzące, które zapewnia najbardziej wydajną wydajność termiczną karty graficznej.

 

ŚWIATŁO RGB PONOWNIE ODKRYTE

Odnowiona technologia oświetleniowa RGB przełamuje tradycyjne ograniczenia oświetlenia. Może tworzyć różnorodne niesamowite efekty świetlne, aby zadowolić wzrokową radość każdego gracza.

 

INTUICYJNY SILNIK AORUS

Prędkości zegara, napięcie, wydajność wentylatora, cel mocy mogą być monitorowane i dostrajane w czasie rzeczywistym zgodnie z własnymi preferencjami dzięki intuicyjnemu interfejsowi. (* Interfejs i funkcjonalność oprogramowania podlega każdemu modelowi.)

Więcej klatek na sekundę - wyższa szansa na wygraną

Szybsza karta graficzna zapewnia wyższą częstotliwość generowania klatek. Wyższa częstotliwość generowania klatek oznacza krótszy czas reakcji gracza i lepszy stosunek K/D w grach typu Battle Royale

W oparciu o współczynniki kill/death w grach Fortnite i PUBG, mierzone na kartach klasy GTX/RTX z każdej serii. Źródło:NVIDIA. Uwaga: RTX 20xx obejmuje modele 2070,2080,2080Ti.

niezrównana wydajność

Fortnite, Apex Legends i PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS - aby osiągnąć w tych grach częstotliwość odświeżania klatek na poziomie 144 lub 240 FPS, musisz dysponować najlepszym sprzętem.

Średnia wydajność przy rozdzielczości 1080p. procesor i7-8700K. Do obsługi monitorów 120Hz, 144Hz i 240Hz, zalecane częstotliwości generowania klatek to odpowiednio 120FPS, 144 FPS i 240FPS.

Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
 • Długość karty 290 mm
 • Ilość pamięci RAM 8 GB
 • Rodzaj chipsetu GeForce RTX 2080
 • Taktowanie rdzenia w trybie boost 1845 MHz
 • Łączenie kart NVLink
Produkt
Producent Gigabyte
Kod producenta GV-N2080AORUS-8GC
EAN 4719331303648
Chipset
Producent chipsetu NVIDIA
Rodzaj chipsetu GeForce RTX 2080
Taktowanie rdzenia 1515 MHz
Techniczne
Długość karty 290 mm
Łączenie kart NVLink
Rozdzielczość 7680 x 4320
Rekomendowana moc zasilacza 650 W
Pamięć RAM
Ilość pamięci RAM 8 GB
Rodzaj pamięci RAM GDDR6
Chłodzenie
Typ chłodzenia Wentylator
Ilość wentylatorów 3
Złącza
HDMI HDMI - 3szt.
Złącza zasilania 2x 8-pin
Zawartość pudełka
Wersja opakowania BOX
4.5/5
(12)
92% osób poleca
ten produkt
5
83%
4
8%
3
0%
2
0%
1
8%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Karta z najwyższej półki. Rewelacyjne osiągi w połączeniu z i7 8700k
U mnie stabilnie podkrecanie o +145mhz na zdzeniu i +680 na pamieciach. Dość cicha i średnio gorąca po podkreceniu. Oświetlenie Led zwala z nóg. Żaden z producentów nie ma tak ładnego RTX. I racji na te światełka dokupiłem riser do obudowy aby kartę umieścić wertykalnie. By sobie na nią po patrzeć... moja kolejna karta to też będzie Aorus. Z reszta jak posostaly osprzet w moimPC.
Czasami zdąży się że za piszcza jej cewki.
 • ZALETY:
 • + Wydajność
 • + Cisza
 • + Ledy
 • + Możliwość oc
 • WADY:
 • - Piszczące cewki
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
GIGANT! OLBRZYM WŚRÓD INNYCH. QUALITY - INCREDIBLE!!! MOC - MOST POWERFULL!!! A.O.R.U.S. - ta marka mówi sama za siebie. Powiem szczerze, że ta karta robi wrażenie, a grafika widziana np. METRO w 4K + RAY TRACING powala. Jestem osobą, która widzi najmniejszy szczegół, najmniejszy detal i jestem zaskoczony robotą jaką wykonali inżynierowie NVIDII, a AORUS uczynił z tego projekt w jakości PREMIUM o niesamowitych parametrach. Żeby to przeżyć trzeba ją kupić ;) Naprawdę polecam każdemu entuzjaście ;)
 • ZALETY:
 • + Zbyt dużo żeby je wszystkie wymienić ;)
 • WADY:
 • - NIE POSIADA!!!
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Potwór wydajnościowy! Po przesiadce ze swojego starego 970 Windforce nie wyobrażam sobie powrotu. Wszelkie gry nawet te gorzej zoptymalizowane jak Escape from Tarkov działają powyżej 100 Fps bez spadków. O nowych tytułach jak BF V ( które otrzymałem szybko i sprawnie przez Email ) nie wspominając. Dodatkowo świetny wygląd. Potwór!
 • ZALETY:
 • + Wygląd
 • + LEDY
 • + Ogromna wydajność
 • + Ciche działanie
 • + Normalny pobór energii ( Spodziewałem się większego )
 • + Nie przegrzewa się
 • + W tej cenie chyba nie ma nic lepszego :)
 • WADY:
 • - BRAK
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Rewelacja! Teraz tylko czekać aż przyjdzie BFV, by wypróbować możliwości! W DOSowych gierkach działa bezbłędnie!
 • ZALETY:
 • + Prędkość/Wydajność
 • + Funkcja FAN STOP
 • + Pełna kontrola wydajnością/LEDami poprzez oprogramowanie
 • WADY:
 • - Pierwsze uruchomienia powodowały 'skrzypienie' przy wiatraczkach
 • - zakładam że musiały się dotrzeć. na drugi dzień już się nie pojawiły
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
czy są ledy na wiatraczkach? Bo chciałbym ja umiescic wiatraczkami w strone okna i połączyc z aura RGB
sa lecz z aura raczej nie połączysz :(
Jakie macie max temperatury na tych GPU ?
zaleznie od obudowy i temp otoczenia , przy manualnych ustawieniach wiatr nie wiecej niz 60/65 stopni , przy duzym od typu pamieci +1000mhz , rdzen po 180 itp kolo 70-75
z obudową Armis AR7 TG RGB ok 50*C bez obciążenia. Nie posiadam najnowszych tytułów, ale te co mam, to do tej pory na ultra nie udało mi się przekroczyć 76*C
bez obciążenia mam 27-30 stopni :)
Ta. Tylko, że wenty przy 76*C mają 75%
Opinia potwierdzona zakupem
Chłopy dobra karta bardzo dobra chłodznnie też daje rade tylko że głośne tak, to bywa. Metro exodus 4k rtx on ponad 60 fps cod MW tak samo
 • ZALETY:
 • + Wykoanie
 • + backplate z metalu
 • + wygląd
 • + temperatury
 • WADY:
 • - Hałas
 • - duzy koszt
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Świetna jakość oraz design karty graficznej! Trochę głośna przy dużym obciążeniu, ale fpsy się zgadzają :)
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Podoba mi się oświetlenie, dlatego ją kupiłem, ponadto spełnia moje oczekiwania.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
z******** !
Posiadam ten produkt Od kilku dni
ile masz fps w grach ? np forza horizon 4 :D
nie posiadam akurat tej gry , gram przeważnie w Battlefield itp gry w bf 1 od 125-165 zaleznie od mapy przy ust ultra 1440p
battlefront 2 to samo , aczkolwiek mam procesor i7 7700k podkrecony do 4.8ghz
Tak się zastanawiam nad tą kartą czy poczekać chwile na tą wersje xtreme może ktoś w temacie jest czy warto będę wdzięczny za podpowiedzi.
A to u mnie nie będzie problemu bo posiadam i7 8700k 5.0GHz wiec powinno też dobrze śmigać
kreci sie z********* karta , gorzej z chlodzeniem , no moj i7 7700k na 4.8ghz botleneckuje ta karte tez dziwne :D
Opinia potwierdzona zakupem
Polecam.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Polecam
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Średniawka. Wydajnościowo kosa ale poza tym... nic więcej.

Po jednym ledzie na wiatraczku? To nieźle. Jak wiatraki nie złapią obrotów t bardziej migają niż świecą. Do tego jak temperatura skacze miedzy 55*C a 56*C to karta zamienia się w dyskotekę :) nie fajnie.
 • ZALETY:
 • + Cena w jakiej kupiłem
 • + wygląd ogólny
 • + wydajność
 • + jakość
 • WADY:
 • - głośne chłodzenie
 • - wysokie temperatury
 • - bardzo ujowe oprogramowanie i umieszczenie LED..................
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Nie polecam tej karty -miałem ją miesiąc i pogoniłem.A wszystko przez źle zaprojektowane chłodzenie!Chłodzenie tej karty to rak!
 • ZALETY:
 • + Wygląd karty
 • WADY:
 • - Głośna
 • - Wysokie temperatury
 • - Źle zaprojektowane chłodzenie
 • - obstawiam
 • - że ten uszczuplony wentylator w środku nie wiele pomaga.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
zgadza się Gigabata karty sa tylko dobre cenowo nic wiecej.
Zainstaluj jakikolwiek program do zarządzania tym sprzętem i ustaw własną krzywą wentylatorów.
Karty z Gigabyte są dobre, ale fabrycznie ciepłe. Chłodzenie trzeba w prosty sposób ustawić pod siebie.
Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?
Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(12)
Pytania i odpowiedzi
(0)
Inspiracje
(3)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 11:12
Cześć!
Karta graficzna Gigabyte Aorus GeForce RTX 2080 Xtreme 8GB GDDR6 (GV-N2080AORUS-8GC) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.