Karty graficzne

Karta graficzna Asus Radeon R9 280X, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DVI, DP (R9280X-DC2T-3GD5)

ID produktu: 610689
Zobacz produkty podobne
(19)
Zapytaj społeczności 4 pytania
 • Ilość pamięci RAM: 3 GB
 • Rodzaj chipsetu: Radeon R9 280X
 • Taktowanie rdzenia w trybie boost: 1070 MHz
 • Łączenie kart: CrossFire
Opis
Specyfikacja
Opinie (19)
Pytania i odpowiedzi (4)
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

Opis produktu

Aktywny układ chłodzenia

Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora (jednego lub więcej). Radiator odbiera ciepło z rdzenia graficznego oraz rozprasza je dzięki dziesiątkom cienkich blaszek. Z kolei wentylator ma za zadanie skutecznie schłodzić radiator. Taki zestaw idealnie się uzupełnia i w większości przypadków oferuje najbardziej optymalne chłodzenie karty graficznej. Zapewnia dobry kompromis między niską emisją hałasu, a wysoką wydajnością, ponieważ prędkość wentylatora jest zależna od aktualnego obciążenia układu graficznego: kiedy jest ono niskie wentylator obraca się niemal bezgłośnie. W momencie wzrostu obciążenia prędkość wentylatora również wzrasta, zapewniając wydajne chłodzenie całego układu.

Alternatywą dla chłodzenia aktywnego jest całkowicie bezgłośny układ pasywny, gdzie stosowany jest sam radiator bez wentylatora. Znajduje on jednak zastosowanie jedynie w mało wydajnych kartach graficznych z niższego segmentu, które nie generują wiele ciepła.

Nieliczne, najwydajniejsze jednostki mają także konstrukcję fabrycznie przystosowaną do chłodzenia wodnego. Jest to rozwiązanie droższe i bardziej skomplikowane od chłodzenia aktywnego czy pasywnego, jednak zapewnia najwyższą wydajność.

Złącze DisplayPort

Kartę wyposażono w jedno złącze Display Port – to uniwersalny interfejs cyfrowy, który umożliwia podłączenie do konfiguracji monitora, systemu kina domowego, projektora i innych kompatybilnych urządzeń. Pojedyncze złącze Display Port będzie w pełni wystarczające do podstawowej konfiguracji komputerowej z jednym wyświetlaczem lub do rozbudowanych zestawów, w których kolejne monitory podłącza się do innego rodzaju złącz na karcie graficznej.

Złącze DVI

Na tej karcie graficznej znajdziesz sprawdzone złącze DVI, które możesz wykorzystać do podłączenia kompatybilnego monitora. Standard ten umożliwia przesyłanie obrazu w wysokiej jakości i rozdzielczości bez opóźnień i przycinania, co jest zasługą optymalnej przepustowości złącza i wysokiej częstotliwości odświeżania. Karta z pojedynczym złączem DVI sprawdzi się w podstawowych konfiguracjach z jednym monitorem albo w bardziej rozbudowanych, w których dodatkowe ekrany są podłączone do innych złącz na karcie.

Doświadcz nowego poziomu rozgrywki

Ten model karty wyposażono w złącze PCI Express 3.0 x16, co zapewniło zarówno świetną kompatybilność z licznymi płytami głównymi, jak również bardzo wysoką przepustowość. Zdecydowana większość kart graficznych z różnych przedziałów cenowych dysponuje właśnie tym typem złącza. Będzie to więc odpowiedni wybór praktycznie do każdej konfiguracji.

Połącz swoje karty z technologią CrossFire

Łączenie kart graficznych umożliwia zbudowanie konfiguracji o bardzo wysokiej wydajności graficznej, co może być mile widziane w grach, jak również w zastosowaniu profesjonalnym. By było to możliwe, konieczne jest wybranie odpowiednich jednostek GPU. Ten model karty graficznej jest przystosowany do tego rodzaju połączeń, a wszystko to dzięki technologii CrossFire.


 

GRAJ SZYBCIEJ, CISZEJ, CHŁODNIEJ

ASUS Exclusive Innovation

DirectCU II

DirectCU II

Chłodniejszy o 30% i trzykrotnie* cichszy 
Wyjątkowy układ chłodzenia DirectCU II to 10-milimetrowa miedziana rurka cieplna przylegająca bezpośrednio do GPU oraz obszar rozpraszania większy o 220% i usprawniający odprowadzanie ciepła. Dzięki niemu temperatura jest niższa o 30%, a praca trzykrotnie cichsza od rozwiązania referencyjnego.
*Odpowiada 14 dB; wydajność zależna od konfiguracji systemu.

Wentylator CoolTech Fan

Opatentowany wentylator CoolTech to hybrydowa konstrukcja łopatek i ułożyskowania: łopatki wewnętrzne są radialne, a zewnętrzne — jak płatki kwiatów. Dzięki temu uzyskano wielokierunkowy przepływ powietrza przyspieszający odprowadzanie ciepła i dający wysoce stabilną wydajność graficzną.

CoolTech Fan
TOP-Selected 1070MHz core

Najlepsze rdzenie taktowane na 1070MHz

Taktowanie na poziomie 1070 MHz dla większej wydajności i wyjątkowych doznań dla graczy.

Układ zasilania DIGI+ VRM I technologia Super Alloy Power

Szumy zasilania mniejsze o 30% i 2,5-krotnie większą żywotność.
DIGI+ VRM z 12-fazowym systemem zasilania wykorzystuje cyfrowe regulatory napięcia, które zmniejszają zakłócenia o 30%, a zwiększają wydajność zasilania o 15%, tolerancję modulacji napięcia i ogólną stabilność oraz 2,5-krotnie przedłużają żywotność urządzenia.
DIGI+ VRM with Super Alloy Power
GPU Tweak

GPU Tweak

Intuicyjne dostosowanie grafiki w czasie rzeczywistym
 • Wyświetla szczegółowe informacje i bieżący stan karty w GPU-Z
 • Synchronizacja taktowania i napięcia ułatwiająca przetaktowywanie
 • Dodatek monitorujący w czasie rzeczywistym, podaje szczegółowe dane o wielu parametrach
 • Przełącznik 2D/3D blokuje karty w trybie 3D dla wyższych wyników benchmarków
 • Automatycznie sprawdza i aktualizuje wersje sterowników i BIOS-u
 • Strumieniowanie widoku pulpitu do sieci w full HD

3GB pamięci GDDR5

Wbudowana pamięć zapewniająca doskonałe wrażenia i najlepszą rozdzielczość
3GB GDDR5 Memory

 

Funkcje grafiki GPU

Powered by AMD Radeon™ R9 280

Zasilana przez AMD Radeon™ R9 280

AMD Eyefinity™Technology

Technologia AMD Eyefinity™

Rozszerz swoje pole widzenia na 6 monitorów - daj się wciągnąć w świat gier i rozrywki
CrossFire X Support

Obsługa CrossFire X

Technologia Multi-GPU dla ekstremalnej wydajności.
AMD HD3D

AMD HD3D

Zanurz się w stereoskopowej rozgrywce 3D oraz zbliż się do swoich ulubionych gwiazd oglądając Blu-ray 3D. AMD HD3D to także idealne rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy tworzą skomplikowane efekty wizualne i szczegółowe wizualizacje danych.
PCI Express 3.0

PCI Express 3.0

Zapewnia dwukrotnie większą przepustowość niż PCIe 2.0, co znacznie przyspiesza komunikację pomiędzy procesorem i GPU.
Microsoft DirectX 11.2 API

Microsoft DirectX 11.2 API

Nowy poziom realizmu w grach na PC i najwyższa wydajność

 

Porty wejścia/wyjścia

2 X Bezpośrednia obsługa DVI

1 X Bezpośrednia obsługa HDMI

1 X Bezpośrednia obsługa DisplayPort

Specyfikacja techniczna

Produkt
Producent
Kod producenta
R9280XDC2T3GD5
EAN
886227601066
Chipset
Producent chipsetu
AMD
Rodzaj chipsetu
Radeon R9 280X
Taktowanie rdzenia
970 MHz
Jednostki przetwarzania
Techniczne
Łączenie kart
Rozdzielczość
2560 x 1600
Pamięć RAM
Ilość pamięci RAM
3 GB
Rodzaj pamięci RAM
Chłodzenie
Typ chłodzenia
Złącza
Zawartość pudełka
Wersja opakowania
BOX

Opinie

(19)
(19)
3.5/5
(19)
69% osób poleca
ten produkt
5
58%
4
11%
3
0%
2
11%
1
21%
Opinia potwierdzona zakupem
Trafiły mi się egzemplarze z wadliwej serii. Mnóstwo artefaktów, paski, kropki, zmiany koloru ekranu, deformacja tekstur w grach. Podczas renderowania reset sterowników ekranu. Instalowane najnowsze sterowniki ze strony producenta oraz update biosu. Na forum powiązanym z producentem http://rog.asus.com/forum/forum.php wielu użytkowników również miało problem z tą kartą. Dotyczył on podobno VRAM.
 • ZALETY:
 • + cicha
 • WADY:
 • - brak stabilności, artefakty
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Ten sam problem , masa artefaktów, nie da się grać, czy w twoim przypadku naprawiono kartę?
Zwróciłem kartę w ramach serwisu 3 dniowego. Ponieważ nie było nowych na magazynie, poprosiłem o zwrot gotówki. Nadal czekam na przelew.. Wątpię by serwis nawet producenta pomógł. VRAM może się non stop przegrzewać..
te artefakty miałeś cały czas czy tylko przy wyżyłowanych grach? (Bo chyba mam tak w bf4 jedynie gdy gram... By gra się "cięła" to normalne, ale by arty skakały.. to dla mnie dziwne zjawisko)
przy użyciu karty to mialem zawsze. Furmark nie przeszedł nawet najlżejszego testu.. Czesto tez przy samym uzywaniu eksploratora windowsa.. obraz skakał.. generalnie ten egzemplarz asusa jest bardzo nie udany. Poszukajcie na forum asusa i ogolnie opinie na newegg-u. za te pieniądze lepiej, sapphira, albo msi.
msi podobno lubi trysnąć olejem (wersja gaming) więc radzę unikać
Trza było nie żyłować kart przy kopaniu na 1160/1800 mhz. Akurat te modele nie mają chłodzonych kości ram i jest coś takiego jak sekcja zasilania VRM - ważniejsza od temp. gpu.
Nikt ni musiał kopać żeby wykryć usterkę.. Mi też niestety trafiła się wadliwa karta a niczego nie "kopałem". Jest coś na rzeczy z tymi asusami. Mam tylko nadzieje że po wymianie przyjdzie bez wady.
rdze nie kupować tej karty to najgorsza seria
dokładnie mam to samo, tyle że u mnie w dodatku cicha ta karta w ogóle nie jest. Wyje tak, że nawet w słuchawkach słychać.
Opinia potwierdzona zakupem
Niestety ale trafilem na jakiś dziwny model. Nie potrafiłem tej karty tak skonfigurować żeby nie wywalała artefaktów po dłuższym czasie gry. Czytałem że to jest poprostu niezbyt pomysłowo zaprojektowane chłodzenie kości pamięci VRAM i 4 kości są bez chłodzenia dodatkowego przez co się grzeja szybciej i wychodzą artefakty podczas gry :/. Pomogło obniżenie parametrów karty do wersji standardowej. A przypominam że to jest wersja TOP i też powinna spełniać swoje zadanie a nie grzać się po godzinie gry w pokoju gdzie jest 20 stopni.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Można wiedziec na ile ustawiłeś memory clock?
Domyślne parametry w wersji TOP :
Taktowanie rdzenia MHz : 1070
Taktowanie pamięci MHz : 6400

Parametry które ustawiłem i są w wersji standard:
Taktowanie rdzenia MHz : 850
Taktowanie pamięci MHz : 6000

Ogólnie to obniżenie taktowania pomogło w tym że kości pamięci tak szybko się nie grzały i nie wywalało artefaktów przynajmniej odrazu. Ale po jakiejś godzinie lub 2 dalej wyskakiwały artefakty czy efekt rozrywania ekranu.
Pozdrawiam
Domyślne parametry w wersji TOP :
Taktowanie rdzenia MHz : 1070
Taktowanie pamięci MHz : 6400

Parametry które ustawiłem i są w wersji standard:
Taktowanie rdzenia MHz : 850
Taktowanie pamięci MHz : 6000

Ogólnie to obniżenie taktowania pomogło w tym że kości pamięci tak szybko się nie grzały i nie wywalało artefaktów przynajmniej odrazu. Ale po jakiejś godzinie lub 2 dalej wyskakiwały artefakty czy efekt rozrywania ekranu.
Pozdrawiam
Dzięki, pomoglo arty znikneły
Pomogło, lecz domyślam się że to tylko tymczasowe rozwiązanie. Arty znowu się pojawią przy dłuższym graniu, lub przy mocniejszej grze, lub gdy przyjdzie lato :), no chyba że ja miałem pecha. Ale jeżeli ktoś projektuje wersje TOP to niech stosownie zapewni chłodzenie do wszystkich kości pamięci a nie potem trzeba jej obniżać taktowanie żeby chodziła normalnie :/
a może poprostu zasilacz nie wyrabia, często to on jest przyczyną artefaktów
Opinia potwierdzona zakupem
Byłem zadowolony z karty dopóki działała. Usterkę zgłosiłem do serwisu morele i na dzień dzisiejszy czekam już prawie 8 tygodni (!).
Obsługa reklamacji w morele.net to ogromna porażka.
Odnoszę wrażenie, że koresponduję z automatem, który nie odpowiada na pytania tylko notorycznie informuje, że kartę przesłano do serwisu producenta.
Infolinia podobnie.
Nie odpowiadają też na wnioski o zwrot pieniędzy.
Ostatnio zwróciłem się bezpośrednio do Asus'a - ale na razie brak reakcji.
Na święta pozostanę chyba bez sprawnego komputera....

Podsumowując - zdecydowanie odradzam zakup czegokolwiek w morele.net.
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Wszystko idealnie szybka dostawa bardzo dobry kontakt :) jestem bardzo zadowolony z zakupu :)
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Niestety, ale występują artefakty - bardzo częsty problem tej karty i chłodzenia pamięci, a raczej jego braku...

Artefakty występują na fabrycznych parametrach
 • ZALETY:
 • + cicha
 • + wydajna
 • WADY:
 • - ARTEFAKTY
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Nieda się nic zrobić po 10 minutach ekran dygocze ,artefakty wyskakują, trzeszczy i straszliwie się grzeje.
Wszystkiego próbawałem co zalecali.
Niepolecam!!!!
 • ZALETY:
 • + Wydajna
 • WADY:
 • - Artefakty
 • - Nie stabilność!!!
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Świetna karta
 • ZALETY:
 • + * wydajna
 • + * chłodna
 • + * cicha
 • WADY:
 • - * brak
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Bezproblemowo można pograć w najnowsze tytuły nawet AC Unity
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
grafa z...ista nic tylko grać odpala wszystko bez zająknięcia
 • ZALETY:
 • + Ciche chłodzenie
 • + super wygląd
 • + dobrze podkręcona
 • + możliwość dodatkowego podkręcenia xD jest z czego i chłodzenie na to pozwoli
 • WADY:
 • - brak
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Po dłuższym graniu na trybie boost pojawiły sie artefakty. Wystarczyło zmniejszyc taktowanie do normalnego trybu i podkrecic wiatrczki. w BF4 ok. 170fps
 • ZALETY:
 • + Moc
 • + Zaktualizowany bios (asus wydał łatke)
 • WADY:
 • - Artefakty
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie

Pytania i odpowiedzi

(4)
Jak mam Procesor Intel CORE I5-4670K to mogę kupić tą kartę graficzną? Bo tam piszę że jest zasilana przez AMD więc niewiem.
No pewnie. To, że masz procesor intela, a kartę AMD nie ma znaczenia.

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Opis:
Jeżeli chcesz wysłać sprzęt do serwisu, skorzystaj ze strony http://asus-serwis.pl/
Usługi
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(19)
Pytania i odpowiedzi
(4)
Inspiracje
(0)
Outlet
(0)

Market

Zobacz również: LogiLink Adapter HDMI (żeński) - DVI-D (męski) AH0001, Akasa Taśma LED do wewnętrznego oświetlenia obudowy komputera, czerwona (AK-LD02-05RD), Art HDMI - HDMI 5m czarny (KABHDMI/HDMIAL015M), Epson Papier fotograficzny Glossy 200g A4 20ark (C13S042538), Herma Etykiety filmowe do małego formatu slajdów (7701), MicroConnect DisplayPort Mini - DisplayPort 1m biały (DP-MMG-100M), MicroConnect Jack 3.5mm - Jack 3.5mm 0.5m czarny (IPOD002B), Apple IPHONE 7 SMART BATTERY (MN002ZM/A), Mitsu do Asus K93, K95 4400 mAh 10.8-11.1V (BC/AS-K93), Hydroland Corado stojąca chrom (5900308742020), Reality Pump World War III: Black Gold, Derform Śniadaniówka Dinozaur 12, Quality Imaging Toner QI-KY1022C / TK-8505C (Cyan), Boncahier Notatnik ozdobny 0015-01 MADAME BUTTERFLY, RivaCase VA4122B00, FunnyCase ETUI NADRUK KRAKÓW NAPIS SAMSUNG GALAXY A6 PLUS 2018, Radeon R9 280X