
Global Nóż Szefa kuchni 13 cm | Global GS-89
ocena produktu 0/5 gwiazdki
Oceń jako pierwszy


Kuchenny Mistrz 13 cm Global GS-89
Mistrzowski nóż kuchenny jest najbardziej wielozadaniowym narzędziem, jakie może mieć kucharz. Można go używać do tnięcia warzyw i owoców, krojenia mięsa, siekania zieleniny, cięcia kurczaka i nawet odcinania gorącego pieczenia. Szerokie ostrze chroni palce przed uderzeniami o deskę do krojenia, a ostre zakończenie ułatwia wykonywanie precyzyjnych czynności, takich jak obieranie ryb czy drobne krojenie cebuli.
Dane techniczne:
Ostrze – Stal nierdzewna CROMOVA 18
Rękojeść - stalowa
Twardość – 56-58 HRC
Długość całkowita –25,1 cm
Długość rękojeści - 10,3 cm
Długość ostrza – 13,0 cm
Szerokość klingi – 3,0 cm
Grubość klingi – 1,9 mm
Sposób ostrzenia - szlif dwustronny
Waga – ok. 94 g
Konserwacja
Narzędzia kuchenne ze stali nierdzewnej są łatwiejsze w pielęgnacji w porównaniu do narzędzi ze stali rdzewnej. Oprócz żelaza i węgla, zawierają one inne pierwiastki (Chrom i Wanad), które są bardziej odporne na korozję i ścieranie. Należy jednak pamiętać, że żadne narzędzie nie jest w 100% nierdzewne, dlatego nie należy ich zaniedbywać.
Po użyciu należy je umyć, a następnie osuszyć. Przechowując narzędzia ze stali nierdzewnej w bloku, należy pamiętać, żeby je dokładnie wysuszyć, ponieważ zamknięta konstrukcja bloku nie zapewnia dobrej wentylacji. W najgorszym przypadku może to spowodować rdzę na ostrzu.
Długo nieużywane narzędzia kuchenne można wysmarować olejkiem z wyciągu z kamyków, aby zachować ich doskonałą kondycję.
Nie wolno myć narzędzi w zmywarce. Chemiczne środki stosowane w zmywarkach mogą powodować przebarwienia na ostrzu, trwale uszkadzać rękojeść lub samą klingę. Wysoka temperatura może spowodować zmiękczenie ostrza tnącego, dlatego nie powinno się ich mieszkać z gotującymi się potrawami.
Specyfikacja stali
Cromova 18 jest ekskluzywną stalą dla marki Global, opatentowaną przez hutę Yoshikin. Bardzo wysoka zawartość chromu klasyfikuje tę stal jako "nierdzewną". Proces hartowania polega na podgrzewaniu klingi do 1000 stopni Celsjusza, a następnie schładzaniu do -80 stopni. W ten sposób uzyskuje się twardość w zakresie od 56 do 58 HRC. To stal odpowiednia dla amatorów i profesjonalistów.
Skład stali:
Węgiel: 0,75 – 1,05
Chrom: 17,30
Molibden: 1,12
Wolfram: 0,14
Wanad: 0,14
Nikiel: 0,18
Mangan: 0,40
Krzem: 0,48
Miedź: 0,0235
Fosfor: 0,026-0,040
Siarka: 0,004 – 0,035
Takie proporcje pierwiastków sprawiają, że opieka nad nożem jest łatwa, zarówno jeśli chodzi o ochronę przed pięknem i rdzą, jak i o czyszczenie, które można przeprowadzać przy użyciu maszynki do ostrzenia, bez konieczności inwestowania w kamienie potrzebne do hartowania stali o wyższej twardości.





Pliki do pobrania:
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00