Dysk SSD Samsung 860 EVO 500GB 2.5" SATA III (MZ-76E500B/EU)

ID produktu: 1773653
Zobacz produkty podobne
(551)
Zapytaj społeczności 10 pytań
 • Format dysku: 2.5"
 • Interfejs: SATA III
 • Pojemność dysku: 500GB
 • Szybkość odczytu: 550 MB/s
 • Szybkość zapisu: 520 MB/s
Opis
Specyfikacja
Opinie (551)
Inspiracje (66)
Pytania i odpowiedzi (10)
Gwarancje i usługi
Raty

Samsung EVO 860 500GB to dysk SSD, który przyspieszy działanie komputera i zadba o bezpieczne przechowywanie danych. Jednostka jest elementem szerszej serii, w której znaleźć można także dyski o innych pojemnościach, jak również w kilku formatach do wyboru.

Zwiększona wydajność

Samsung 860 EVO to dysk o zwiększonej wydajności, który zachowuje wyśrubowane parametry pracy nawet pod dużym obciążeniem. Jednostka EVO 860 oferuje prędkość zapisu do 520 MB/s oraz prędkość odczytu do 550 MB/s, a wszystko to dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, jak technologia TurboWrite.

Samsung 860 EVO będzie świetną modyfikacją do starszego komputera albo głównym dyskiem w zupełnie nowej konfiguracji. Nośnik przyspieszy działanie zainstalowanego na nim systemu i oprogramowania, poprawi tempo dostępu do plików i podstawowe funkcjonowanie urządzenia. 

Wytrzymałość i niezawodność w każdym calu

Samsung 860 EVO to dysk SSD i, jak każdy nośnik tego typu, nie posiada on części ruchomych, które są wrażliwym punktem w tradycyjnych dyskach talerzowych. Taka konstrukcja jest zdecydowanie bardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dysk EVO 860 marki Samsung wykazuje wysoką odporność na drgania, wstrząsy i drżenie, a jego żywotność wynosi około 1.5 mln godzin.

Innowacyjne i inteligentne rozwiązania

Dyski EVO 860 oferują ulepszoną kompatybilność z systemem i to nie tylko Windows, ale również Linux. Stoi za tym udoskonalony algorytm ECC i zupełnie nowy kontroler MJX, które umożliwiają osiąganie wyższych prędkości działania przy maksymalnej kompatybilności.

Samsung Magician

By zarządzanie dyskiem SSD Samsung 860 EVO było jeszcze łatwiejsze, do dyspozycji użytkowników oddano nową wersję oprogramowania Samsung Magician. To narzędzie służące zarówno do monitorowania parametrów pracy dysku, jak i pozwalające na jego konserwację. Za pośrednictwem Samsung Magician można aktualizować firmware, przeglądać raporty o pracy nośnika, korzystać z dodatkowych zabezpieczeń i szyfrowania danych. Samsung Magician to oprogramowanie, które udostępnia wiele opcji:

 • Aktualizacje – z poziomu Samsung Magician można pobrać aktualizację firmware i dokonać pomiarów parametrów działania dysku.
 • Szyfrowanie – dla jeszcze lepszego zabezpieczenia danych można korzystać z szyfrowania, za które odpowiada 256-bitowy silnik AES – zgodny ze standardem TCG Opal oraz protokołem IEEE 1667.
 • Optymalizacja działania – rozwiązania TRIMM i Garbage Collection umożliwiają przywrócenie pierwotnej wydajności nośnika SSD i to nawet po długim czasie eksploatacji.
 • Kontrola S.M.A.R.T. – pozwala na szybkie wykrywanie ewentualnych awarii i usterek, automatycznie monitoruje i analizuje kondycję dysku.
 • Monitorowanie kondycji dysku – pozwala na diagnozowanie realnej żywotności nośnika i szacowanie dalszego czasu bezawaryjnej eksploatacji.

Technologia Turbo Write

Bufor pamięci w dysku SSD Samsung EVO 860 jest sześciokrotnie większy niż w dyskach poprzedniej generacji i ma pojemność 78 GB, co w wyraźny sposób poprawia tempo pracy nośnika. Nawet przy dużym obciążeniu i wykonywaniu wielu zadań na raz, można liczyć na to, że nośnik 860 EVO będzie działał z wysoką prędkością.

Technologia Dynamic Thermal Guide

Dyski EVO 860 wyposażone są także w automatyczną regulację temperatury, co zapobiega ich przegrzewaniu się i minimalizuje ryzyko uszkodzeń z tego tytułu. Dynamic Thermal Guide pozwala na bieżąco monitorować temperaturę nośnika i regulować ją do bezpiecznych poziomów.

Format i pojemność na miarę potrzeb

Seria dysków EVO 860 Samsung jest dość szeroka i obejmuje zarówno nośniki o formacie 2.5”, jak również M.2 oraz mSATA. Dyski te są dostępne w wielu pojemnościach, co także ułatwia ich dopasowanie do konkretnego urządzenia i potrzeb użytkownika. SSD Samsung 860 EVO 250 GB może pełnić rolę dysku na system i kluczowe oprogramowanie. Dysk 860 EVO 500 GB zapewni miejsce na system, oprogramowanie i archiwizację kluczowych danych. Dysk Samsung 860 EVO 1 TB lub 860 EVO 2 TB zapewnią ogrom przestrzeni na dowolne archiwum, gry, zdjęcia i projekty. Stosując dyski SSD o większej pojemności można całkowicie zrezygnować z bardziej awaryjnych i wolniejszych dysków HDD.

Wyróżnione przez eksperta
 • Format dysku 2.5"
 • Interfejs SATA III
 • Pojemność dysku 500GB
 • Szybkość odczytu 550 MB/s
 • Szybkość zapisu 520 MB/s
Produkt
Producent Samsung
Kod producenta MZ-76E500B/EU
EAN 2011712503824
Informacje podstawowe
Model 860 EVO
Parametry fizyczne
Format dysku 2.5"
Grubość 6.8 mm
Parametry techniczne
Pojemność dysku 500GB
Interfejs SATA III
Pamięć podręczna 512 MB
Rodzaj kości pamięci TLC
Szybkość odczytu 550 MB/s
Szybkość zapisu 520 MB/s
Odczyt losowy 98000 IOPS
Zapis losowy 19000 IOPS
Nominalny czas pracy 1.5 mln godzin
TBW (Total Bytes Written) 300 TB
Klucz Nie dotyczy
Kontroler Samsung MJX
5/5
(551)
100% osób poleca
ten produkt
5
97%
4
3%
3
0%
2
0%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
wstawiłem Mamie do laptopa. Jak zobaczyła, jak win10 może śmigać, to aż zadzwoniła, żebym coś jej zrobił z telefonem, bo też wolny.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Jak na razie jest ok. Bardzo dobry soft Samunga pozwalający ustawić dowolnie Over Provisioning, włączyć coś na kształt ram disku (nazwany tu Rapid Mode) - pozwala to teoretycznie osiągnąć 3-4x większe prędkości, ale kosztem pożerania ramu (16 GB to za mało na taką zabawę) jak i obciążenia cpu (kontrolera pamięci). Poza tym opcja Secure Erase, która przyda się przy ewentualnej odprzedaży. Po katastrofie jaka był zakup Patriota Ignite 480 GB jestem zadowolony. 300 TBW lub 5 lat gwarancji jest więcej niż wystarczające - na moim poprzednim ssdku przez 3 lata intensywnego użytkowania zapisałem 25 TB. Dlaczego nie tańsza i w sumie szybsza konkurencja? Przeważył soft i gwarancja.
 • ZALETY:
 • + soft
 • + 300 TBW - 2x więcej niż u konkurencji
 • + szybkość nie ustępuje wersji pro
 • WADY:
 • - cena
 • - tlc
 • - wolniejszy i mniej opłacalny od Crucial MX500
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Z tego co mi wiadomo to w opisie widnieje informacja o kościach MLC
Opis jest błędny, a właściwie niespsrecyzowany. W sensie TLC to nic innego jak tzw. 3-stanowy MLC :). Czyli V-NAND 3-bit MLC = 3D V-NAND TLC. Marketing po prostu i bazowanie na niewiedzy użytkownika.
Ogólnie jeśli o Samsunga w skrócie - seria PRO = MLC, seria EVO = TLC. Sam dysk polecam, szczególnie, że te kości TLC Samsunga są lepsze od tańszych MLC (w np. Patriot Ignite), 300 TBW lub 5 lat to aż nadto.
To nie jest tak proste, że MLC>TLC zawsze :)
Opinia potwierdzona zakupem
Poniżej wyniki testu prędkości wykonane programem gnome-disk-utility na partycji reiserfs, system Linux Mint 18.3, KDE.
Średnie prędkości odczytu i zapisu dla zadanej ilości próbek o różnej wielkości
1. Dla 100 próbek wielkości 10MiB:
1.a) odczyt 555,2 MB/s
1.b) zapis 498,7 MB/s
2. Dla 1000 próbek wielkości 10MiB:
2.a) odczyt 549,6 MB/s
2.b) zapis 294,5 MB/s
3. Dla 100 próbek wielkości 200MiB:
3.a) odczyt 556,0 MB/s
3.b) zapis 350,9 MB/s
4. Dla 10 próbek wielkości 1000MiB
4.a) odczyt 565,8 MB/s
4.b) zapis 330,7 MB/s
5. Średni czas dostępu: 0,14ms (1000 próbek)
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Jak najbardziej OK. Miesiąc użytkowania. Warto naprawdę zamienić dysk na SSD w starym laptopie-efekt piorunujacy. Juz byłem blisko zmiany laptopa na nowu po 10 latach. A teraz... działa jak torpeda. Sama zmian dysku , klonowanie starego i wymiana na nowy do zrobienia samemu bez problemu. W sieci jest dużo poradników na ten temat. Warto wiedzieć że nowy dysk trzeba sformatować aby był widoczny do klonowania (trzeba wejść w Win -zarządznie dyskami). No i oczywiście trzeba się zaopatrzyć w przewód USB-Sata
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Stary laptop po wymianie dysku na SSD otrzymał nowe życie. Niestety tym razem nie udało się przenieść systemu za pomocą programu Samsung Data Migration - nie widział on dysku SSD podpiętego do portu USB 2.0 (tylko takie są w tym laptopie) za pomocą przejściówki SATA/USBB 3.0. Na szczęście z tym problemem poradziło sobie inne oprogramowanie i ostatecznie cała operacja zakończyła się sukcesem. W czasie normalnej pracy laptopa dysk osiąga temperatury rzędu 35 - 40 stopni.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Najlepszy w swojej klasie. Mamy kilka dysków tej serii w różnych komputerach. Zmieniliśmy markę na Samsung po problemach z innymi nośnikami w przeszłości. Jest drożej, ale szybciej i bezproblomowo. Polecam używanie Samsung Magician. Dopiero z tym oprogramowaniem i włączonym rapid mode dysk rozwija skrzydła i pokazuje na co go stać. Używaczom dysków do 100% polecam jednak wersję pro albo dwukrotnie większą pojemność od potrzebnej,gdyż evo zwalnia po zapełnieniu do 80%
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Dysk działa bez zarzutu. Dane dotyczące szybkości odczytu i zapisu zgodne z opisem producenta (sprawdzane 2 różnymi programami do testowania). Niestety dysk nie mieści się w dwie boczne kieszenie obudowy be quiet! Pure Base 600. Jest za szeroki i za wysoki. Być może jest to wina samych kieszeni. Warto też ściągnąć oprogramowanie do dysku zgodnie z zaleceniami producenta.
 • ZALETY:
 • + szybkość odczytu i zapisu
 • + cena
 • + design
 • + 5 lat gwarancji lub 300 TBW
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Nie jest to pierwszy dysk tego typu stosowany w moich komputerach. Bardzo dobre osiągi przy interfejsie SATA 3 i całkiem niezłe (aczkolwiek przycięte o połowę) przy interfejsie SATA 2. Na pewno wyróżnia się na plus na tle konkurencji.
 • ZALETY:
 • + Bezproblemowe klonowanie systemu na ten dysk
 • + Bardzo dobry stosunek jakości do ceny
 • + 5-letnia gwarancja
 • + Osiągi zbliżone do deklarowanych przez producenta (przy interfejsie SATA 3)
 • WADY:
 • - Na razie brak
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Zdecydowanie polecam, warto dopłacić, prędkości nawet delikatnie przekraczają te deklarowane przez producenta
 • ZALETY:
 • + bardzo dobre wyniki zarówno odczytu jak i zapisu
 • + długa gwarancja
 • + technologia RAPID
 • + przejrzyste i całkiem użyteczne oprogramowanie Samsung Magician
 • + ładna obudowa dysku
 • + nie rzuca się w oczy
 • WADY:
 • - droższy o 50-100zł od konkurencji
 • - brak śrub montażowych w zestawie
 • - brak kabla SATA w zestawie
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Kupiony do gier oraz szybkiego dostępu do plików muzycznych. Zauważalny wzrost wydajności, playlisty po kilka/kilkanaście GB wczytują się błyskawicznie. Wykryty przez system od razu po podłączeniu do SATA-Express, żadnego dodatkowego grzebania w BIOSIE, tylko standardowe przydzielenie z poziomu systemu operacyjnego. 4 miesiąc śmiga bez zarzutów.
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Zero problemów po około roku użytkowania. Polecam!
 • ZALETY:
 • + 1440p
 • + nasycenie barw
 • + spory zakres ustawień góra-dół
 • + spory zakres ustawień nachylenia
 • + 165 hz
 • + solidna podstawa (nie da rady go przypadkowo przewrócić)
 • + zarządzanie kablami
 • + jasność obrazu
 • + Brak bezużytecznego RGBT
 • WADY:
 • - brak głośników (przydałyby się do filmów)
 • - dość uciążliwe wyłączanie monitora
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobrze się sprawują, od 2 miesięcy używania zero problemów
 • ZALETY:
 • + Świetny performance
 • + Świetny ekran
 • + Solidny
 • + Długi czas pracy na baterii
 • + Spełnia swoje zadanie
 • + Nie wypada z gniazda
 • + Solidne wykonanie
 • + Ładny
 • + Szybki transfer danych po USB
 • + Łatwa konfiguracja RAID
 • WADY:
 • - Brak dedykowanego GPU
 • - ślady po palcach na obudowie
 • - Pasywny
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Działa całkowicie w porządku. Duże przyspieszenie dla mojego starego laptopa.
Na zdjęciach można przeanalizować wyniki testów dysku wykonane programem gnome-disk-utility na partycji reiserfs, system Linux Mint 18.3, KDE.
No i najważniejsze, że wciąż działa. Zobaczymy z czasem.
 • ZALETY:
 • + Szybki
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
W końcu przesiadłem się z leciwego dysku mechanicznego na dysk ssd. Zakup Samsunga był dobrym wyborem. Jak na razie jestem w 100% zadowolony. Zapis i odczyt na poziomie podanym przez producenta. Tylko ta cena, no ale jak kiedyś ktoś powiedział za jakością idzie cena.
 • ZALETY:
 • + jakość
 • WADY:
 • - cena
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
generalnie wszystkie dyski ssd Samsunga spełniają wymagania - co ucieszy posiadaczy rekorderów 4k Atomos i kamer Blackmagic ale jako nośniki danych do Imaca i Mabooka pro z thunderbolt 3 będą ustępowały pamięcią m.2 gdzie transfery danych przekaraczą 900 mb/s
 • ZALETY:
 • + cena
 • + jakość
 • WADY:
 • - brak
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Jeden z najszybszych dysków SSD na SATA. Pomimo kości TLC oferuje wysokie i stabilne transfery. Jeżeli nie ma się parcia na dysk M2, ten Samsung jest bardzo dobrym wyborem do PCta czy laptopa.
 • ZALETY:
 • + wysokie transfery
 • + 5 lat gwarancji i wysokie TBW
 • + oprogramowanie do klonowania dysku
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Po przesiadce z talerzowego - rewelacja. Do tego narzędzia od producenta, które sprawiają że "przeprowadzka" to bułka z masłem i umożliwiają wygodne monitorowanie stanu dysku. Obowiązkowo zmiana trybu na AHCI, żeby dysk mógł naprawdę pokazać na co go stać.
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Super produkt! W teście Komputer Świat uplasował się na 2 pozycji wśród dysków SSD do 512 GB. Zainstalowałem zamiast oryginalnego dysku talerzowego w 4-letnim laptopie, wzrost prędkości diametralny.
 • ZALETY:
 • + bardzo szybki
 • + bezproblemowa instalacja
 • + rozsądna cena
 • WADY:
 • - brak
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Wydajny, niezawodny, jak poprzednia seria. Ceny coraz niższe. Opłaca się coraz bardziej. Polecam ściągnąć Samsung Magician - można przetestować prędkość odczytu i zapisu, a także monitorować kondycję dysku.
 • ZALETY:
 • + wydajność
 • + jakość wykonania
 • + marka Samsunga
 • + cena
 • WADY:
 • - brak
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Sprawdza się. To już drugi Samsung jaki u mnie pracuje, poprzedni Evo 830 250GB SSD na którym jest Win10 system startuje w 13 sekund (a pracuje już od 2017r.) Polecam.
 • ZALETY:
 • + szybki dysk
 • +
 • + cena/jakość dobry stosunek
 • WADY:
 • - brak śrubek do montażu
 • - szkoda trochę
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Masz pytania? 
U
15.12.2020
Jakie prędkości rzeczywiste osiąga dysk?
P
Paweł
15.12.2020
Kabla nie ma. Znakomicie sobie radzi z transferem, zwłaszcza dużej ilości małych plików. Dotychczas używałem dużo polskich dysków SSD, ale Samsung radzi sobie lepiej.
Następny skok kosmiczny to dysk NVME, właśnie zamontowałem i nie mogę się nadziwić... :-)
Zgłoś nadużycie
F
Flis Damian
15.12.2020
Takie jak w opisie podzespołu
Zgłoś nadużycie
P
Paweł
15.12.2020
Producent deklaruje ;)
Prędkość odczytu (maksymalna)
550 MB/s
Prędkość zapisu (maksymalna)
520 MB/s
Zgłoś nadużycie
H
Halina
15.12.2020
Generalnie takie jak w opisie, lecz te dane dotyczą interfejsu SATA w wersji 3, czyli 600Mb/s. Jeśli ktoś ma w komputerze tylko SATA 2, tj. 300Mb/s, wówczas osiągnie maksymalnie połowę danych z opisu !!!
Zgłoś nadużycie
L
Lech
15.12.2020
nie nie ma
Zgłoś nadużycie
S
SeMeS
16.12.2020
Dokładnie jak w opisie dysku
Zgłoś nadużycie
A
Albert
16.12.2020
Takie jak w opisie dysku odczyt 550MB/s zapis 520MB/s
Zgłoś nadużycie
A
Adrian
17.12.2020
Proszę sprawdzić opinie: jeden z użytkowników wstawił raporty badań programem do testowania dysków.
Poniżej jedynie wycinek tych badań:
1. Dla 100 próbek wielkości 10MiB: (czyli tak jak 1GB zdjęć wysokiej jakości)
1.a) odczyt 555,2 MB/s
1.b) zapis 498,7 MB/s
2. Dla 1000 próbek wielkości 10MiB: (czyli tak jak dla 10GB zdjęć o wysokiej jakości)
2.a) odczyt 549,6 MB/s
2.b) zapis 294,5 MB/s

Tam jest jeszcze więcej danych przedstawionych.
Wniosek jest taki, że prędkość odczytu jest zawsze na najwyższym poziomie (około 550MB/s)
Natomiast prędkość zapisu zależy od ilości danych zapisywanych w jednym ciągu oraz od typu danych. Ogólnie przy rozpoczęciu zapisu, prędkość ma tendencję do utrzymywania się na poziomie około 500MB/s, natomiast przy przekroczeniu 2-3GB ciągłego zapisu będzie spadać do prędkości około 300MB/s.
Wszystko zależy od wielkości i ilości danych.
Proszę pamiętać, że dysk nie był testowany w trybie jednoczesnego odczytu i zapisu (czyli jak przy kopiowaniu dużych ilości danych z jednego katalogu do innego na tym dysku fizycznym), gdyż wydajność takiego testu zależy głównie od systemu operacyjnego, a nie od prędkości dysku samego w sobie, więc byłoby to niemiarodajne dla porównania wydajności z innymi dyskami.
Zgłoś nadużycie
P
Piotr
23.12.2020
u mnie z systemowego SSD Samsung 830 EVO 256 GB na zakupiony przed miesiącem 860EVO 500GB wyszło jakieś 440-470 MB/s, więc całkiem nieźle. Ten większy robi za magazyn danych.
Zgłoś nadużycie
Warunki gwarancji
Długość
60 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Telefony:
801172678
Opis:
Gwarancja realizowana przez serwis autoryzowany producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(551)
Pytania i odpowiedzi
(10)
Inspiracje
(66)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 18:19
Cześć!
Dysk SSD Samsung 860 EVO 500GB 2.5" SATA III (MZ-76E500B/EU) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.