Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
 

Dysk SSD Samsung 850 EVO 250GB 2.5" SATA III (MZ-75E250B/EU)

ID produktu: 701416
Zobacz produkty podobne
(486)
Zapytaj społeczności 16 pytań
 • Format dysku: 2.5"
 • Interfejs: SATA III
 • Pojemność dysku: 250GB
 • Szybkość odczytu: 540 MB/s
 • Szybkość zapisu: 520 MB/s
Opis
Specyfikacja
Opinie (486)
Inspiracje (45)
Pytania i odpowiedzi (16)
Gwarancje

Format 2.5

Dyski SSD o formacie 2,5 cala to niewielkie i lekkie sprzęty często instalowane w laptopach. Znalazły również zastosowanie, jako urządzenia zewnętrzne. To pierwszy format dysków SSD, który nadal cieszy się ogromną popularnością. Do największych zalet można zaliczyć kompaktowe rozmiary i prosty montaż w obudowach. Bardzo atrakcyjna oferta pozwoli na wybór sprzętu różnych producentów. Szeroki zakres parametrów technicznych pozwoli idealnie dobrać dysk do osobistych preferencji i oczekiwanych funkcji.

Pojemność dysku do użytku codziennego - 250 GB

Nie zawsze potrzebna jest największa możliwa przestrzeń dyskowa. Do przechowywania kluczowych danych, archiwizowania bieżących prac lub wykonywania kopii zapasowych wystarczy dysk o pojemności 250 GB, który będzie również stosunkowo niedrogim rozwiązaniem.

Pojemność nominalna Pojemność rzeczywista Liczba zdjęć1 Liczba plików mp32 Liczba godzin filmów FullHD3
250 GB 233 GB 77 667 66 571 58
500 GB 466 GB 155 333 133 000 117
1 TB 931 GB 310 333 266 000 233
2 TB 1863 GB 621 000 532 286 466
3 TB 2794 GB 931 333 798 286 699

1Zdjęcie = 3MB    2mp3 = 3,5MB    31h filmu FullHD = 4GB

Interfejs SATA

Interfejs mówi o rodzaju złącza, dzięki któremu dysk łączy się z naszym komputerem. Pierwsza wersja magistrali SATA powstała już w 2003 roku. Jednak nowsze technologie przyniosły kolejne dwie generacje. Obecnie użytkownicy najlepszych dysków SSD z interfejsem SATA mogą liczyć na wysoką przepustowość, znakomitą szybkość odczytu i zapisu danych. Szeroka oferta urządzeń pozwoli wybrać sprzęt o różnej pojemności, który z pewnością sprawdzi się przy wielu zastosowaniach.

Trzy-bitowa pamięć TLC

Pamięć TLC, czyli Triple Level Cell pozwala na zapisywanie do trzech bitów informacji w jednej komórce. To sprawi, że pojemność kości zwiększa się, a nie ulegają zmianie jej rozmiary. Prędkość odczytu i zapisu danych stoi na przyzwoitym poziomie. To relatywnie niedrogie rozwiązanie, dlatego tego typu pamięć cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników. Szeroki wybór dysków SSD wyposażonych w omawianą technologię pozwoli idealnie dobrać sprzęt do oczekiwanych funkcji i zastosowań.

Szybki odczyt o wartości 540 MB/s do użytku osobistego

Dyski SSD zdecydowanie przewyższają nośniki HDD, jeśli chodzi o tempo działania, dzięki czemu dostęp do danych jest błyskawiczny. Ten dysk zapewnia optymalną prędkość odczytu danych, dzięki czemu jest tak popularnym wyborem do codziennych zastosowań. Sprawdzi się zarówno jako dysk systemowy, jak również jako miejsce do przechowywania danych lub instalowania gier i programów.

Szybki zapis danych na poziomie 520 MB/s

Tempo zapisu danych może zadecydować o wygodzie korzystania z dysku SSD. Im jest ono wyższe, tym lepiej. Ten nośnik oferuje już całkiem wysokie prędkości zapisu danych. Będzie to więc świetny wybór do komputerów domowych, firmowych i gamingowych. Dysk o tych parametrach zapewni wysoki komfort podczas pracy i rozrywki przy komputerze.

Długi czas pracy urządzenia

Każdy dysk SSD ma określony, nominalny czas działania. Im jest on dłuższy, tym wyższa trwałość oraz dłuższa sprawność nośnika. Ten dysk ma trwałość 1.5 miliona godzin. To oznacza wysoką sprawność nośnika przez bardzo długi czas. Poszukując dysku do komputera domowego, biurowego lub gamingowego, można więc wybrać właśnie ten model.

Wartość TBW dla użytku domowego

Określenie TBW (Total Bytes Written) określa, jak wiele danych możemy zapisać na dysku do momentu utraty gwarancji. Może ona zakończyć się zarówno po określonego czasu, jak i zapisu konkretnej ilości danych. Wartość 75 TB w zupełności wystarczy do użytku biurowego, gdzie użytkownik bardzo często używa komputera, lecz nie pracuje na dużych plikach. Należy pamiętać, że przekroczenie ilości określonej przez TBW, nie jest równoznaczne z zakończeniem pracy dysku.

Szyfrowanie sprzętowe

Szyfrowanie danych to operacja, która polega na zabezpieczeniu ich przed dostępem niepowołanych osób. W przypadku dysków SSD napęd wyposażono w mechanizm szyfrujący cały dysk. Proces szyfrowania odbywa się automatycznie przy zapisie danych. To bardzo skuteczna technologia. Należy pamiętać, że utrata ustalonego hasła może skutkować trwałą utratą danych. Bogata oferta obejmuje zarówno urządzenia z opcją szyfrowania sprzętowego, jak i takie, które jej nie posiadają. Wybór jest oczywiście kwestia osobistych preferencji.

Co to jest technologia V-NAND 3D i czym się różni od obecnego rozwiązania?

Unikalna innowacyjna architektura pamięci flash V-NAND 3D firmy Samsung to przełom w pokonywaniu ograniczeń związanych z gęstością, wydajnością i wytrzymałością konwencjonalnej architektury dwuwymiarowej typu NAND. Technologia V-NAND 3D powstaje poprzez ułożenie 32 warstw komórek jedna na drugiej zamiast stosowania mniejszych komórek układanych poziomo jedna obok drugiej. Takie rozwiązanie zapewnia wzrost gęstości i lepsze wykorzystanie przestrzeni.

Co to jest technologia V-NAND 3D i czym się różni od obecnego rozwiązania?

Optymalizacja obliczeń dzięki technologii TurboWrite

Uzyskaj najwyższą wydajność odczytu / zapisu z myślą o przyspieszeniu codziennych obliczeń dzięki technologii TurboWrite firmy Samsung. Użytkownik zyskuje nie tylko o ponad 10% lepsze walory użytkowe w porównaniu z modelem 840 EVO*, ale także do 1,9 raza większe prędkości zapisu losowego w przypadku modeli 120 / 250 GB**. Model 850EVO gwarantuje najwyższą w swojej klasie wydajność w zakresie prędkości sekwencyjnego odczytu (540 MB/s) i zapisu (520 MB/s). Użytkownik uzyskuje także wzrost wydajności procesów losowych we wszystkich kropkach kwantowych niezależnie od zastosowania. 

*PCmark7 (250 GB ): 6 700 (840 EVO) > 7 600 (850 EVO)
**Zapis losowy (QD32,120 GB): 36 000 operacji/s (840 EVO) > 88 000 operacji/s (850 EVO))

Optymalizacja obliczeń dzięki technologii TurboWrite

Pierwszy na świecie dysk SSD o pojemności 2 TB do działania w warunkach wysokiego obciążenia pracą

Przedstawiamy pierwszy na świecie dysk SSD o pojemności 2 TB do komputerów klienckich — SSD 850 EVO 2TB. Dzięki architekturze 3D V-NAND możliwe jest przechowywanie programów i danych na jednym dysku, co jest szczególnie użyteczne podczas edycji i archiwizacji licznych plików multimedialnych w rozdzielczości Full HD. Uzyskuje się w ten sposób krótki czas dostępu do danych, krótki czas ładowania programów oraz wielozadaniowość, co umożliwia zwiększenie szybkości i wydajności pracy. Skorzystaj z wyższej wydajności komputera dzięki pojedynczemu, pojemnemu dyskowi SSD!* 

*W porównaniu do środowiska opartego na połączeniu tradycyjnego dysku twardego jako dysku do przechowywania i dysku SSD jako dysku rozruchowego.

Pierwszy na świecie dysk SSD o pojemności 2 TB do działania w warunkach wysokiego obciążenia pracą

Osiągaj jeszcze większe prędkości z ulepszonym trybem RAPID

Oprogramowanie Magician firmy Samsung oferuje dostęp do trybu Rapid, który zapewnia dwukrotnie szybsze przetwarzanie danych* na poziomie systemu poprzez użycie niewykorzystanej pamięci komputera PC (DRAM) jako pamięci podręcznej. W swojej najnowszej wersji oprogramowanie Magician oferuje wzrost maksymalnego wykorzystania pamięci w trybie Rapid z 1 GB w modelu 840 EVO do 4 GB w modelu 850 EVO z układami DRAM o pojemności 16 GB. Użytkownik może także liczyć na dwukrotny wzrost wydajności* niezależnie od głębokości kolejki odczytu/zapisu losowego.

*PCMARK7 RAW (250 GB): 7 500 > 15 000 (tryb Rapid)

Osiągaj jeszcze większe prędkości z ulepszonym trybem RAPID

Gwarantowana trwałość i niezawodność uzupełniona technologią V-NAND 3D

Model 850 EVO zapewnia gwarantowany poziom trwałości i niezawodności poprzez podwojenie wskaźnika TBW* w stosunku do modelu poprzedniej generacji, tj. 840 EVO**, w ramach najdłuższej na rynku, bo pięcioletniej gwarancji. Minimalny poziom spadku wydajności oznacza, że model 850 EVO zapewnia zachowanie parametrów użytkowych o 30% wyższych w porównaniu z modelem 840 EVO, stając się jednym z najbardziej niezawodnych modeli urządzeń pamięci masowej***.

*TBW: Total Bytes Written (bajty zapisane ogółem)
**TBW: 43 (840 EVO) > 75 (850 EVO 120 / 250 GB), 150 (850 EVO 500 / 1 TB)
***Zachowane parametry użytkowe (250 GB): 3 300 operacji/s (840 EVO) > 6 500 operacji/s (850 EVO); wydajność mierzona po 12-godzinnym teście zapisu losowego.

Gwarantowana trwałość i niezawodność uzupełniona technologią V-NAND 3D

Niższe zużycie energii przez technologię V-NAND 3D to źródło wydłużenia czasu trwania operacji obliczeniowych

Model 850 EVO zapewnia znacząco dłuższy czas działania akumulatora w notebooku z kontrolerem zoptymalizowanym pod kątem technologii V-NAND 3D, oferując obecnie zużycie energii w stanie uśpienia na poziomie 2 mW. Model 850 EVO jest teraz o 25% bardziej energooszczędny w porównaniu z modelem 840 EVO podczas wykonywania operacji zapisu*, co zawdzięcza temu, że technologia V-NAND 3D zużywa jedynie połowę energii potrzebnej do zasilania architektury dwuwymiarowej NAND.

*Pobór mocy (250 GB): 3,2 W (840 EVO) > 2,4 W (850 EVO)

Niższe zużycie energii przez technologię V-NAND 3D to źródło wydłużenia czasu trwania operacji obliczeniowych

Zabezpiecz cenne dane

Model 850 EVO oferuje ochronę danych za pośrednictwem najnowszego sprzętowego mechanizmu pełnego szyfrowania dysku. 256-bitowa technologia szyfrowania danych AES umożliwia zabezpieczenie danych bez uszczerbku dla wydajności w zgodzie ze normą TCG Opal 2.0. Jest także zgodna z normą Microsoft eDrive IEEE1667, co daje pewność większego bezpieczeństwa danych.

Pełna ochrona przed przegrzaniem

Technologia Dynamic Thermal Guard w modelu 850 EVO pozwala na ciągłe monitorowanie i utrzymywanie stałej temperatury pracy napędu z myślą o integralności danych. Gdy temperatura wzrasta powyżej optymalnego poziomu, technologia zapewnia automatyczne jej obniżenie, chroniąc dane i zapewniając pełną funkcjonalność zabezpieczonego przed przegrzaniem komputera.

Sięgnij po więcej, wybierając model 850 EVO

Oprogramowanie One-stop Install Navigator w trzech prostych krokach przeprowadza użytkownika przez proces migracji wszystkich danych i aplikacji z dotychczasowego nośnika pamięci masowej na model 850 EVO. Oprogramowanie Magician firmy Samsung pozwala także na optymalizację systemu i zarządzanie nim pod kątem nośnika SSD.

Idealnie dopasowane komponenty

Firma Samsung jest jednym z nielicznych producentów, który samodzielnie projektuje wszystkie komponenty dysków SSD. Znamy je od podszewki i wyciskamy z nich jak największej już od wczesnych etapów produkcji. Otrzymujesz większą wydajność, pamięć podręczną LPDDR2 DRAM do aż 1 GB i większą energooszczędność dzięki trójrdzeniowemu kontrolerowi MEX.

Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
 • Format dysku 2.5"
 • Interfejs SATA III
 • Pojemność dysku 250GB
 • Szybkość odczytu 540 MB/s
 • Szybkość zapisu 520 MB/s
Produkt
Producent Samsung
Kod producenta MZ-75E250B/EU
EAN 8806086000000
Informacje podstawowe
Model 850 EVO
Parametry fizyczne
Format dysku 2.5"
Grubość 6.8 mm
Parametry techniczne
Pojemność dysku 250GB
Interfejs SATA III
Pamięć podręczna 512 MB
Rodzaj kości pamięci TLC
Szybkość odczytu 540 MB/s
Szybkość zapisu 520 MB/s
Odczyt losowy 97000 IOPS
Zapis losowy 88000 IOPS
Nominalny czas pracy 1.5 mln godzin
TBW (Total Bytes Written) 75 TB
Klucz Nie dotyczy
Kontroler Samsung MGX
5/5
(486)
99% osób poleca
ten produkt
5
89%
4
10%
3
1%
2
0%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
To mój drugi dysk ssd. Pierwszy był Goodram C40. Samsung choć droższy o 50 zł jest znacznie szybszy. W pakiecie otrzymujemy oprogramowanie do klonowania partycji c (niestety trzeba dokupić przejściówkę USB->SATA z osobnym zasilaniem bo po podpięciu do SATA z zasilacza kompa program nie widzi dysku) i program do badania szybkości zainstalowanych w komputerze dysków (SSD i HDD). POLECAM.
 • ZALETY:
 • + Szybkość zapisu i odczytu bez porównania lepsza niż u konkurencji.
 • + Benchmark dla dysków i program do klonowania dysku c.
 • WADY:
 • - Żeby skorzystać z Samsung Data Migration musiałem dokupić przejściówkę USB->SATA z osobnym zasilaniem.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Aby wykonać migracji systemu nie musiałeś kupować przejściówki USB->SATA z osobnym zasilaniem. Wystarczy trochę pomyśleć, popytać jeszcze prze4d kupnem lub wykonać telefon do kolegi który zna się na tym. Ja nie musiałem kupować przejściówki choć w przyszłości może się przydać choćby do kopi danych.
Wyjąłem stary dysk i oba podłączyłem do komputera stacjonarnego i Acronis-em wykonałem migrację sytemu całość zajęła mi ok. 30 min.
A po wpięciu do sata w kompie, w menedżerze dysków utworzyłeś na tym nowym dysku partycję? Jeżeli tego nie zrobiłeś to faktycznie nie ma prawa się on wyświetlać w "mój komputer" ale ta przejściówka czasami może być przydatna ja miałem taką zalegającą, ostatnio zmieniałem dysk w kompie stacjonarnym z 64 -> 500 SSD.. szkoda żeby się ten mniejszy marnował i do netbooka samsunga go władowałem o niebo lepiej chodzi :P i skopiowanie danych nawet na intel atomie nie zabrało wiele czasu (któraś z darmowych odsłon Easeus) nowy pod USB stary w netbooku kopiowanie i zamiana - na gwarancji mi jakoś już nie zalezy bo pisząc w wordzie tylko to nie wiem co bym musiał robić by netbook się styrał :) póki co pare lat działa a teraz działa szybciej - więc nie mów że na marne zakup osobnego zasilania do sata bo nie wiesz kiedy się może przydać :P

teraz jeszcze jeden musze kupić właśnie ten 250 pod system z programami a tamta 500 cała będzie na gry :) ogólnie polecam bardzo fajne dyski z serii evo 250 w zwyż bo 120 słabe mają parametry i słabo wychodzą w testach
Cena skacze z dnia na dzień wczoraj(10.04.2016) 344zł z tym że dysk od piątku był niedostępny a dzisiaj(11.04.2016) koło południa już 404zł nie odp na moje wiadomości morele.net nie ładnie!!!
Opinia potwierdzona zakupem
Dysk wydajnością dogania niekiedy sporo droższy dysk Plextor M6 Pro 256 GB. Testy komórek TLC 3D V-NAND wskazują, że przy zapisie 20GB dziennie Samsung 850 EVO 250GB może dożyć niemal 47 lat, przy zapisie 100GB dziennie około 5 lat. Warta uwagi jest również 5 letnia gwarancja co jest rzadkością w tym przedziale cenowym. Tylko przy ciężkim obciążeniu dysku można sprawić, że jego żywotność skończy się zanim minie gwarancja. Warto jednak użyć programu Samsung Magician i ustawić Over Provisioning oraz konfigurację Max Reliability, by służył nam jak najdłużej.
 • ZALETY:
 • + Wysoki odczyt sekwencyjny
 • + Przyzwoity zapis sekwencyjny
 • + Wysoki zapis i odczyt próbek 4K
 • + Dobre wyniki kopiowania plików
 • WADY:
 • - Gwarancja obowiązuje do zapisania 75 TB. Biorąc jednak pod uwagę budżetowe rozwiązanie i domowy użytek jest to wartość ciężka do osiągnięcia, przy czym dysk jest bardzo opłacalny.
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
W porównaniu z dyskiem HDD działa niezwykle szybko. Po zamianie z dysku mechanicznego komputer PC (Intel dual-core E6300) zauważalnie przyspieszył.

Załączony program Samsung Data Migration służący do przenoszenia na nowy dysk danych i programów (ew. z systemem operacyjnym) nie pozwolił na migrację, zgłaszając błędy na dysku źródłowym. Wbudowany w Windows program Chkdsk błędów nie wykrył. Problem migracji rozwiązałem przy pomocy Todo Backup Free 8.6 firmy EaseUS. W przypadku komputera stacjonarnego przejściówka SATA-USB nie jest konieczna.
 • ZALETY:
 • + Szybkość działania.
 • + Niska masa.
 • + Małe wymiary.
 • + Niski pobór mocy.
 • WADY:
 • - Załączone oprogramowanie Samsung Data Migration
 • - Brak adaptera do mocowania w standardowym slocie 3,5"
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Jak ponad 2 lata temu zmieniałem dysk na SSD to się naczytałem, że trzeba uważać, że się psują, że nie wiadomo po co to w ogóle kupować jak jest się "zwykłym" użytkownikiem.
Zaryzykowałem, kupiłem, i po tym czasie wiem jedno - nigdy więcej HDD. Szybkość pracy, wyszukiwań, zapisu itp. nieporównywalna z HDD. Plus bezgłośna praca. Jedno co boli to oczywiście stosunek ceny do pojemności, ale na system / programy / gry SSD jest nieoceniony.
Co prawda dzisiaj znalazłoby się lepsze dyski niż ten w porównywalnej cenie (w końcu minęły ponad 2 lata, technologia idzie do przodu) ale i tak czy inaczej polecam!
 • ZALETY:
 • + szybkość
 • + bezgłośna praca
 • + bezproblemowa instalacja P&P
 • WADY:
 • - stosunek ceny do pojemności, ale to wada wszystkich SSD
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Dysk mam zbyt krótko, aby w pełni go ocenić. Na razie mogę stwierdzić, że jest to doskonały wybór do laptopa Samsung, bo potrafił zmigrować ze starego dysku wszystko, łącznie z partycją OEM a program do migracji dobrze podpowiedział optymalne rozmiary docelowych partycji. Migracja na trwała krótko, program do optymalizacji SSD pozwolił na ustawienie wszystkich niezbędnych parametrów w jednym miejscu a Windows 7 chodzi teraz jak błyskawica.
 • ZALETY:
 • + oprogramowanie do migracji ze starego dysku, oprogramowanie do optymalizacji SSD i Windows, szybkość zgodna ze specyfikacją
 • WADY:
 • - jeszcze nie stwierdziłem
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Ten dysk jest świetny, co prawda mam go od wczoraj ale służy on mi jedynie do gier (na razie GTA V) Temp. nie przekracza 30st, co daje wynik rewelacyjny. Wcześniej gra była zainstalowana na talerzówce Toshiba P300 1TB i temp sięgała nawet 46st. Nie wiele to poprawiło fps, odpala się tak samo powoli jak na Toshibie, ale za to tak się nie grzeje i gra nie przycina się na nim jak na razie :P
 • ZALETY:
 • + Niska temp nawet pod dużym obciążeniem, gwarancja 5 lat.
 • + Fajnie trafiłem z dyskiem, bo produkcja dysku to 28 sierpnia 2017 :D
 • WADY:
 • - Odpala GTA V tak samo szybko jak talerzówka Toshiba P300 :P
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Godny polecenia
 • ZALETY:
 • + Szybkość
 • + Bezproblemowa instalacja
 • + Wygoda
 • + Cicha praca
 • + Płytka cd do przenoszenia systemu ale akurat jej nie używałem wolałem postawić system od nowa.
 • WADY:
 • - Nie dodają adaptera 3.5 na 2.5 i akurat przy jeszcze mojej starej obudowie trzyma się tylko na jednej stronie.
 • - Kupilem ten dysk za dokladnie po rabacie od obslugi chyba 320 zł, wtedy był parę zł droższy ale teraz jak patrzę na te ceny to od czasu kiedy wzrosła sprzedaż to i cena też poszła w górę. Zapewne to i tak bd mówić o cenie dolara i o mag. który im to daje :)
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Rewelacyjny SSD. Super szybki (mam porównanie do innych SSD), ze świetnym oprogramowaniem i sterownikami. Do HDD nie porównuję, bo to nie ma sensu. Kluczem jest współpraca cache z pamięcią RAM i załączone oprogramowanie Magician. Warto do niego mieć ok. 16 GB RAM. Wtedy wzrost prędkości stanowi rząd wielkości - niesamowita wydajność w domowych warunkach.
 • ZALETY:
 • + super szybki;
 • + świetny sprzęt;
 • + świetny software;
 • + 10x turbo oprogramowania Magician z użyciem pamięci RAM.
 • WADY:
 • - Dosyć drogi jednak. Oczywiście warto, ale dość drogi.
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Dysk maksymalnie wykorzystuje interfejs SATA, gdyby nie stara płyta to wybrał bym dysk m2. Ogólnie jestem zadowolony po wymianie starego Evo 850 120GB - więcej miejsca, prędkości równie dobre. Na starym dysku przez 4 lata zapisałem 10 TB i ciągle trzyma te same prędkości (system i podstawowe aplikacje).
 • ZALETY:
 • + Prędkości w większości pokrywają się z deklaracjami producenta
 • + Rozsądna cena za 250GB
 • WADY:
 • - Interfejs SATA nie pozwala na dalsze przyśpieszenie systemu
 • - Praktycznie brak różnic w stosunku do Samsung EVO 850
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Dla mnie rewelacja.W tej cenie nie ma obecnie na rynku lepszego dysku SSD o takich parametrach.
 • ZALETY:
 • + Bardzo eleganckie wykonanie.Bardzo lekki ze względu na aluminiową obudowę.Nie zrozumiałą dla mnie jest sprawa zawyżania szybkości zarówno zapisu jak i odczytu.
 • WADY:
 • - Niezgodność prędkości zapisu i prędkości odczytu rzeczywistego z deklarowanym przez producenta.Nie podam dokładnych danych ponieważ nie posiadam legalnego oprogramowania na który musiałbym się powołać.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Dysk bardzo dobry, udało mi się kupić w promocji. Idealnie nadaje się pod system, kilka programów typu CAD/CAM oraz gry. Pozytywnie zaskakuje dołączone oprogramowanie, które pozwala wykorzystać pełnię możliwości naszego dysku jak i monitoruje jego stan i ilość zapisywanych danych. Polecam jak najbardziej, w przyszłości planuję zakup drugiej sztuki do macierzy RAID.
 • ZALETY:
 • + szybkość działania, stabilność, dołączone oprogramowanie i akcesoria
 • WADY:
 • - nie zauważyłem
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Super dysk! Trwały! Podobno jest gwarancja na dysk, ale mam nadzieję, że nigdy nie przyjdzie mi tego sprawdzić. W każdy razie przez ostatni rok używałem tego dysku na max po 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę przewalając codziennie ogromne ilości danych. Zawsze miałem max prędkości i zero zwieszki. Zero jakichkolwiek błędów, czy uszkodzonych plików.
 • ZALETY:
 • + trwałość
 • + bezpieczeństwo danych
 • + szybkość
 • WADY:
 • - cena mogła by być delikatnie niższa
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Miałem problemy z uruchomieniem tego dysku w konfiguracji Laptop HP 8710p z Windows 7, 8.1 i Windows 10. Działał masakrycznie wolno. W końcu się udało. Jest OK na Windows 10. Ciężko mi powiedzieć co pomogło. Wydaje mi się, że winna była najpierw konwersja z magnetycznego na ssd na Windows 7 i później update 7dmki do Windowsa 10. Aczkolwiek na świeżo zainstalowanym 8.1 też było wolno. Coś ze sterownikami.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Dysk trochę niedoceniany. Ja myślę że to najlepszy wybór jeśli chodzi o stosunek pojemności do ceny oraz wydajności. Przesiadłem się z standardowego dysku hdd na ssd i to jest jakiś kosmos. W programie Hd tune ten dysk ciągnie ok 470mb/s co daje 4.5 raza szybszą pracę niż zwykły dysk magnetyczny.Windows 7 po czystej instalacji uruchamia się w 9 sekund.
 • ZALETY:
 • + Stosunek ceny do wydajności
 • + 5 lat gwarancji
 • WADY:
 • -brak
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Rewelacyjny dysk. Ponieważ jest to mój pierwszy dysk SSD muszę przyznać że przerosło to moje oczekiwania.
 • ZALETY:
 • + Szybkość działania
 • + Sprawność
 • + Cicha praca
 • + Smukły dobry design
 • + Na razie bez awarii.
 • WADY:
 • - Cena chociaż to dosyć względne pojęcie. Jednak za technologię na wyższym poziomie trzeba zapłacić. Jak odstrasza Cię cena zawsze możesz zakupić tańszy dysk innej firmy, Tylko czy na pewno będziesz zadowolony ?
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Super sprzęt.
Mój Asus x550ca działa teraz znacznie szybciej.

Czas włączenia spadł do 2-3 s. i czas włączania programów również kilkukrotnie zredukowany.

P.s
Dobre rozwiązanie:

To mimo wszystko niska objętość dysku.
Polecam dual HDD.
Zainstalowałem SSD Samsung jako główny dysk z partycją systemową a swój stary HDD wpiąłem zamiast CD-Romu z pomocą adaptera.

Super szybko i pojemnie.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Dysk spełnił oczekiwania pod kątem przyspieszenia pracy komputera. System (Windows 7) uruchamia się znacznie szybciej, większość aplikacji również.
 • ZALETY:
 • + Gwarancja, wydajność, cena.
 • WADY:
 • - Program do migracji danych ma błędy interfejsowe (pokazuje dysk SSD jako dysk źródłowy i jednocześnie docelowy), nie poradził sobie również z migracją danych u mnie (ostatecznie wykonałem ją innym programem).
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Niestety dysk padł po niecałych 3 miesiącach.. Być może, trafiła mi się kiepska sztuka, ale dla porównania dysk HDD zakupiony w tym samym czasie, który obciążony jest/był 2-razy bardziej wciąż chodzi i nic mu nie jest.. Jeżeli ktoś już chce się decydować na Samsunga, to jedynie wersja PRO..
Mi padł po miesiącu, z tego może popracował 20 godzin. Praktycznie nic nie robiłem, bo na 2 kompie siedziałem. Wywalił mi Windows do niebieskiego ekranu i koniec zabawy
trafiliście jakieś kiepskie sztuki, osobiście kupiłem 3x 840 evo (120GB) z 2-3 lata temu do tej pory wszystkie działają, jedna 840 evo (250GB) jako dysk w serwerze ten został zakatowany, ale wiadomo serwer praca 24/h i ciągły zapis i odczyt danych (padł po osiągnięciu zapisu na dysku ~200% tego co przewiduje producent czyli wytrzymał 2x tyle co przewidywałem) z serii 850 evo mam obecnie 2 dyski po 120GB i 1 250GB wszystkie bez problemu działają (do tego w złożonych komputerach dla znajomych czy też upgrade'owanych starych komputerach/laptopach o dysk SSD wrzucałem właśnie dyski evo, łącznie byłoby ich z 15 i z żadnym nie było żadnych problemów)
polecałbym spr zasilacze czy trzymają stabilne napięcie od tego może zawsze paść elektronika i dyski SSD są na to narażone bardziej niż zwykłe HDD. Mało prawdopodobne ale możliwa jest też utrata danych przy nie podłączonym do zasilania dysku który był przechowywany w wysokiej temperaturze (przy 30* wytrzyma rok, przy 35* wytrzyma 0,5 roku przy 60* dysk może tracić dane już nawet po 6 dniach, każde dodatkowe 5* to połowa tego czasu, analogicznie przy 25* temp pokojowa wytrzyma 2 lata) ale to tylko w przypadku całkowitego braku zasilania dla tego dysku)
Opinia potwierdzona zakupem
Mam 2 dyski EVO Samsunga - jeden już pracuje w PCcie ponad rok i nie mogę im niczego zarzucić. Od kiedy wymieniłem dysk systemowy na ssd komp dostał kopa. Ztym dyskiem nie mam żadnych problemów, które się zdarzały z HD. Jak dotąd zresztą najmniej kłopotów mam właśnie z produktami Samsunga. Jeśli ktoś to uważa za reklamę, to właśnie tak jest tyle, że jest to reklama klienta :-)
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Świetnie się spisuje do użytku domowego zarówno dla użytkowników początkujących jak i za tych zaawansowanych. Z czystym sumieniem mogę polecić innym użytkownikom. Na pewno będziecie zadowoleni z dysku przez bardzo długie lata. Cena też jest bardzo przystępna jak na dyski SSD
 • ZALETY:
 • + Bardzo szybki i cichy, bezawaryjny, precyzyjne wykonanie
 • WADY:
 • - problem w tym, że brak słabych stron
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Mega szybki dysk. Komputer startował w około 5 minut . Po zainstalowaniu dysku ładuje się w 20 sekund łącznie z ikonkami i jest gotowy od razu do działania w kilkuletnim laptopie.
 • ZALETY:
 • + Dobrze wykonany
 • + Płyta z programem do przeniesienia danych na nowy dysk i obsługi nośnika
 • + Bezproblemowa instalacja
 • + Tryb RAPID
 • + Bezgłośny i chłodny
 • + Bardzo lekki
 • WADY:
 • -Nie ma
Posiadam ten produkt Od dziś
Masz pytania? 
A
Avalon
09.03.2018
Jakie kable są potrzebne do podlączenia tego dysku? Czy trzeba jakieś dokupować czy będą z jakimś zasilaczem?
M
Maciek
09.03.2018
Dysk SSD podłączany jest tak samo, jak tradycyjny dysk talerzowy. Potrzebne są 2 kable - kabel sata, którym płyną dane, oraz kabel zasilający. Pierwszy podłączasz do płyty głównej, drugi do zasilacza.
Kabel sata wygląda tak: Delock KABEL SATA DATA III (6GB/S) 30CM Z ZATRZASKAMI METALOWYMI (82676)
Ten drugi jest w komplecie z zasilaczeem do komputera, więc pewnie go masz w obudowie.
Zgłoś nadużycie
M
Maciek
09.03.2018
aa i żaden kabel nie jest dołączany do dysku. Trzeba je zdobyć osobno.
Zgłoś nadużycie
R
Rafał
09.03.2018
Albo jak ktoś woli inaczej:
Kabel zasilający masz na wiązce z zasilacza.
A producenci do płyt głównych dołączają 2 kable SATA standardowo, więce nie ma potrzeby dołączania dodatkowo do dysku.
Zgłoś nadużycie
s
spal
09.03.2018
Do migracji systemu ze starego dysku na ten potrzebna jest złączka nakładana na gniazdko dysku Samsung EVO, a do niej podłącza się kabel łączący ją z gniazdem USB komputera, w którym pracuje wymieniany dysk systemowy . Złączka kosztuje ok. 20 złotych i nie ma jej w komplecie a bez niej nie zrobicie migracji.
Zgłoś nadużycie
d
dornt
10.03.2018
Kable do podłączenia dysku twardego (transferowe) masz zazwyczaj w komplecie z płytą główną.
Kable zasilające znajdują się w komplecie z zasilaczem. Jeżeli nie masz wystarczającej ilości kabli to możesz dokupić osobno.
Zgłoś nadużycie
d
dornt
10.03.2018
Kable do podłączenia dysku twardego (transferowe) masz zazwyczaj w komplecie z płytą główną.
Kable zasilające znajdują się w komplecie z zasilaczem. Jeżeli nie masz wystarczającej ilości kabli to możesz dokupić osobno.
Zgłoś nadużycie
Warunki gwarancji
Długość
60 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Telefony:
801172678
Opis:
Gwarancja realizowana przez serwis autoryzowany producenta
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(486)
Pytania i odpowiedzi
(16)
Inspiracje
(45)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od 39,99 zł, możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD 39,99 ZŁ DO 399 zł
Kurier Express
0 zł
od 19,99 zł
Kurier standard
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 14,99 zł
Odbiór w punkcie
0 zł
od 9,99 zł
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD 399 zł
Kurier Express
0 zł
od 19,99 zł
Kurier standard
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Odbiór w punkcie
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 08:53
Cześć!
Dysk SSD Samsung 850 EVO 250GB 2.5" SATA III (MZ-75E250B/EU) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.

463
Do koszyka