darmowa dostawa Darmowa dostawa od 100 zł lub od 39,99 zł z  
Darmowa dostawa od 100 zł
 • dla produktów sprzedawanych i wysyłanych bezpośrednio przez Morele
 • obejmuje Kurier - Poczta Polska, Odbiór w punkcie i Paczkomaty 24/7
lub
Darmowa dostawa z Morele MAX od 39,99 zł
 • dla produktów sprzedawanych i wysyłanych bezpośrednio przez Morele oraz innych wybranych sprzedawców
 • obejmuje Kurier - Poczta Polska, Odbiór w punkcie i Paczkomaty 24/7 oraz Kuriera 24h

Dysk SSD Samsung 250 GB M.2 2280 SATA III (MZ-N5E250BW)

ID produktu: 812050
Zobacz produkty podobne
(17)
Zapytaj społeczności 1 pytanie
 • Format dysku: M.2 2280
 • Interfejs: SATA III
 • Pojemność dysku: 250 GB
 • Szybkość odczytu: 540 MB/s
 • Szybkość zapisu: 500 MB/s
Opis
Specyfikacja
Opinie (17)
Inspiracje (1)
Pytania i odpowiedzi (1)
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

Opis produktu

Pojemność dysku do użytku codziennego - 250 GB

Nie zawsze potrzebna jest największa możliwa przestrzeń dyskowa. Do przechowywania kluczowych danych, archiwizowania bieżących prac lub wykonywania kopii zapasowych wystarczy dysk o pojemności 250 GB, który będzie również stosunkowo niedrogim rozwiązaniem.

Pojemność nominalna Pojemność rzeczywista Liczba zdjęć1 Liczba plików mp32 Liczba godzin filmów FullHD3
250 GB 233 GB 77 667 66 571 58
500 GB 466 GB 155 333 133 000 117
1 TB 931 GB 310 333 266 000 233
2 TB 1863 GB 621 000 532 286 466
3 TB 2794 GB 931 333 798 286 699

1Zdjęcie = 3MB    2mp3 = 3,5MB    31h filmu FullHD = 4GB

Format M.2 2280

Dyski SSD o formacie M.2 powstały z myślą o zastosowaniu minimalistycznych rozwiązań. Ich rozmiary przypominają niewielką kartę i znajdą zastosowanie przy konstrukcji komputerów z mniejszą obudową. Decydując się na zakup dysku SSD M.2, możesz wybrać jedną z kilku długości. Im dłuższy dysk, tym więcej kości pamięci można zainstalować. Przy wyborze dysku SSD powinieneś dokładnie sprawdzić, czy Twoja płyta główna wyposażona jest w odpowiednie wejście. Szeroka oferta pozwoli na wybór sprzętu wielu producentów.

Interfejs SATA

Interfejs mówi o rodzaju złącza, dzięki któremu dysk łączy się z naszym komputerem. Pierwsza wersja magistrali SATA powstała już w 2003 roku. Jednak nowsze technologie przyniosły kolejne dwie generacje. Obecnie użytkownicy najlepszych dysków SSD z interfejsem SATA mogą liczyć na wysoką przepustowość, znakomitą szybkość odczytu i zapisu danych. Szeroka oferta urządzeń pozwoli wybrać sprzęt o różnej pojemności, który z pewnością sprawdzi się przy wielu zastosowaniach.

Szybki odczyt o wartości 500 MB/s do użytku osobistego

Dyski SSD zdecydowanie przewyższają nośniki HDD, jeśli chodzi o tempo działania, dzięki czemu dostęp do danych jest błyskawiczny. Ten dysk zapewnia optymalną prędkość odczytu danych, dzięki czemu jest tak popularnym wyborem do codziennych zastosowań. Sprawdzi się zarówno jako dysk systemowy, jak również jako miejsce do przechowywania danych lub instalowania gier i programów.

Szybki zapis danych na poziomie 500 MB/s

Tempo zapisu danych może zadecydować o wygodzie korzystania z dysku SSD. Im jest ono wyższe, tym lepiej. Ten nośnik oferuje już całkiem wysokie prędkości zapisu danych. Będzie to więc świetny wybór do komputerów domowych, firmowych i gamingowych. Dysk o tych parametrach zapewni wysoki komfort podczas pracy i rozrywki przy komputerze.

Trzy-bitowa pamięć TLC

Pamięć TLC, czyli Triple Level Cell pozwala na zapisywanie do trzech bitów informacji w jednej komórce. To sprawi, że pojemność kości zwiększa się, a nie ulegają zmianie jej rozmiary. Prędkość odczytu i zapisu danych stoi na przyzwoitym poziomie. To relatywnie niedrogie rozwiązanie, dlatego tego typu pamięć cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników. Szeroki wybór dysków SSD wyposażonych w omawianą technologię pozwoli idealnie dobrać sprzęt do oczekiwanych funkcji i zastosowań.

Szyfrowanie sprzętowe

Szyfrowanie danych to operacja, która polega na zabezpieczeniu ich przed dostępem niepowołanych osób. W przypadku dysków SSD napęd wyposażono w mechanizm szyfrujący cały dysk. Proces szyfrowania odbywa się automatycznie przy zapisie danych. To bardzo skuteczna technologia. Należy pamiętać, że utrata ustalonego hasła może skutkować trwałą utratą danych. Bogata oferta obejmuje zarówno urządzenia z opcją szyfrowania sprzętowego, jak i takie, które jej nie posiadają. Wybór jest oczywiście kwestia osobistych preferencji.

Długi czas pracy urządzenia

Każdy dysk SSD ma określony, nominalny czas działania. Im jest on dłuższy, tym wyższa trwałość oraz dłuższa sprawność nośnika. Ten dysk ma trwałość 1.5 miliona godzin. To oznacza wysoką sprawność nośnika przez bardzo długi czas. Poszukując dysku do komputera domowego, biurowego lub gamingowego, można więc wybrać właśnie ten model.

Czym jest 3D V-NAND i czym różni się od istniejącej technologii?
Wyjątkowa i innowacyjna architektura pamięci flash Samsung 3D V-NAND stanowi przełom w pokonywaniu ograniczeń gęstości, wydajności oraz wytrzymałości współczesnej, konwencjonalnej płaskiej architektury NAND. Architektura 3D V-NAND wykorzystuje 32 warstwy komórek umieszczonych jedna nad drugą, zamiast ograniczenia wielkości komórek w celu dopasowania ich do ograniczonej poziomej przestrzeni. Dzięki temu uzyskano większą gęstość i lepsze parametry, a także mniejsze wymiary.
Czym jest 3D V-NAND i czym różni się od istniejącej technologii?
Optymalizuj zadania wykonywane na komputerze dzięki technologii TurboWrite
Uzyskaj niezrównane parametry odczytu / zapisu, aby usprawnić codzienne czynności wykonywane na komputerze dzięki technologii Samsung TurboWrite. W porównaniu do 840 EVO dysk 850 EVO zapewnia lepszą o 13%* odczuwalną przez użytkownika prędkość działania, także dzięki 2 razy szybszemu zapisowi losowemu**. Dysk 850 EVO zapewnia najlepsze parametry w swojej klasie dzięki prędkości sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszącymi odpowiednio 540 MB/s i 520 MB/s. Korzystaj z optymalnych parametrów wykonywania zadań losowych dla wszystkich scenariuszy głębokości kolejki w użyciu komputera klienckiego.
Optymalizuj zadania wykonywane na komputerze dzięki technologii TurboWrite
Zwiększ objętość pamięci w trybie RAPID
Samsung 850 EVO M.2 to urządzenie stworzone z myślą o szybkości. Najnowsze oprogramowanie Samsung Magician umożliwia uruchomienie trybu RAPID, który wykorzystuje nieużywaną pamięć komputera (DRAM) jako pamięć cache, aż do 25% całkowitej ilości pamięci DRAM. Dzięki znaczącemu zwiększeniu ilości pamięci, prędkość przetwarzania danych oraz obsługa kolejki zadań losowych w trybie RAPID mogą być 2 razy szybsze*.
Zwiększ objętość pamięci w trybie RAPID
Jeszcze wyższa wytrzymałość i niezawodność dzięki technologii 3D V-NAND
Dysk 850 EVO zapewnia gwarantowaną wytrzymałość i niezawodność, podwajając łączną ilość zapisanych bajtów (TBW) w porównaniu do dysków 840 EVO* poprzedniej generacji; jest także objęty wyjątkową w całej branży 5-letnią gwarancją. Poprawa parametrów nawet o 30% sprawia, że dysk 850 EVO zapewnia doskonałe parametry pracy ciągłej** i jest jednym z najbardziej niezawodnych urządzeń do magazynowania danych.
Jeszcze wyższa wytrzymałość i niezawodność dzięki technologii 3D V-NAND
Architektura 3D V-NAND to większa wydajność energetyczna
Dysk 850 EVO posiada funkcję hibernacji przy poborze energii wynoszącym 2 mW znaną z 840 EVO, a ponadto dysk 850 EVO jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię 3D V-NAND, która zapewnia zużycie energii o 50% niższe niż w przypadku technologii płaskiej 2D NAND, co przekłada się na 25% większą wydajność energetyczną podczas operacji zapisu.
Architektura 3D V-NAND to większa wydajność energetyczna
Możliwość dopasowania budowy zewnętrznej do różnych typów urządzeń
Uniwersalny dysk 850 EVO może zostać zamontowany bez względu na rodzaj złącza lub wielkość portu, w które wyposażone są urządzenia. Urządzenie 850 EVO M.2 SATA posiada taką samą płaską i wąską konstrukcję co dysk SSD typu M.2 PCIe, ale obsługuje interfejs SATA. Jest to idealne rozwiązanie zapewniające szybkość pracy współczesnym komputerom stacjonarnym, laptopom, a w szczególności ultracienkim tabletom.
Możliwość dopasowania budowy zewnętrznej do różnych typów urządzeń

Cenne dane pod należytą ochroną

Technologia SED zabezpiecza Twoje dane za pomocą 256-bitowego sprzętowego szyfrowania AES, nie wpływając przy tym negatywnie na wydajność jak w przypadku rozwiązań programowych. Wszystkie zabezpieczenia są zgodne ze standardami TCG™ Opal v 2.0, ochraniają PSID i są komaptybilne z protokołem Microsoft™ IEEE® 1667.
Cenne dane pod należytą ochroną

Ochrona Dynamic Thermal Guard

Funkcja Dynamic Thermal Guard dysku 850 EVO w sposób ciągły i automatyczny monitoruje i utrzymuje idealną temperaturę w celu zapewnienia optymalnej pracy dysku.
Ochrona Dynamic Thermal Guard

Proste i szybkie przenoszenie danych

Oprogramowanie One-Stop Install Navigator powoduje zainstalowanie oprogramowania do migracji danych oraz oprogramowania Magician, co zapewnia wygodę oraz sprawia, że ustawienia SSD zostaną dobrane optymalnie, aby zapewnić wydajne przesyłanie danych.
Proste i szybkie przenoszenie danych

Idealnie dopasowane komponenty

Firma Samsung jest jednym z nielicznych producentów, który samodzielnie projektuje wszystkie komponenty dysków SSD. Znamy je od podszewki i wyciskamy z nich jak największej już od wczesnych etapów produkcji. Otrzymujesz większą wydajność, pamięć podręczną LPDDR2 DRAM do aż 1 GB i większą energooszczędność dzięki trójrdzeniowemu kontrolerowi MEX.
Idealnie dopasowane komponenty
Rozwiń opis

Specyfikacja techniczna

Produkt
Producent
Kod producenta
MZ-N5E250BW
EAN
Parametry fizyczne
Format dysku
Grubość [mm]
2.38
Techniczne
Pojemność dysku
Interfejs
Rodzaj kości pamięci
Szybkość odczytu
540 MB/s
Szybkość zapisu
500 MB/s
Nominalny czas pracy
1.5 mln godzin
Samsung MGX

Opinie

(17)
(17)
5/5
(17)
100% osób poleca
ten produkt
5
82%
4
18%
3
0%
2
0%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Działa razem z NUC'em NUC6i5SYK bez żadnych problemów. Jest ustawiony jako boot device. W miarę szybki - do normalnych zastosować starcza bez problemów. Do ciężkiej pracy warto raczej pójść w kierunku Samsung'a 950 Pro.
 • ZALETY:
 • + Do normalnych zastosowań wystarczająco szybki
 • + Kompatybilny z NUC6i5SYK
 • WADY:
 • - Cena
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Jak sie sprawuje nuc?
jakies problemy, prosze o pare słów bo też zamierzam kupić
Opinia potwierdzona zakupem
Pierwszy kontakt z dyskami SSD i poszło bez problemu. Przeniesienie danych odbywa się za pomocą oprogramowania Samsung Data Migration Software, które dostępnej jest na stronie producenta dysku.
 • ZALETY:
 • + Szybkość dysku, łatwość instalacji, i przeniesienia danych.
 • WADY:
 • - Cena, ale wiadomo, że nowe technologie po prostu kosztują więcej.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Dysk jest mega wydajny, ale musiałem się nieco w biosie pobawić, żeby go odpalić jako systemowy.
 • ZALETY:
 • + Bardzo szybki
 • + prosta instalacja na płycie
 • WADY:
 • - Kolor...
 • - U mnie na płycie MSI sporo się nagrzebałem, żeby ustawić jako systemowy`
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Dobra jakość wykonania, dobra pojemność. Dobra prędkość zapisu/odczytu. Przystępna cena.
 • ZALETY:
 • + Dobra jakość wykonania, dobra pojemność. Dobra prędkość zapisu/odczytu. Przystępna cena.
 • WADY:
 • - Brak.
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Dysk sprawuje się świetnie, od momentu włożenia go do mojego laptopa nie wyobrażam sobie pracy bez niego.
 • ZALETY:
 • + Prędkość zapisu i odczytu
 • + Łatwy montaż
 • + Długa gwarancja
 • + Cena
 • WADY:
 • - Brak
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Bez zastrzeżeń. Bardzo dobra propozycja do starszych lub słabszych systemów, w których nie da się wykorzystać NVMe. Od podłączenia działa bez zarzutu.
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Montaż w laptopie Dell Inspiron 7559 bez problemu, sam dysk też bez zarzutu się sprawuje, zastąpił fabryczną Adatę, która nie wytrzymała ponad roku
Posiadam ten produkt Ponad rok
Łatwy montaż i szybki zapis i odczyt - czego chcieć więcej? Wszystko działa bardzo dobrze.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Świetnie sprawdza się w laptopie ASUS. Brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Świetny dysk
 • ZALETY:
 • + Samsung seria EVO
 • WADY:
 • - Brak
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Szybki zapis i odczyt. Polecam.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
nienaganny dysk ssd
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobry dysk.
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Świetny
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Trzymam na nim system. Błyskawiczne ładowanie wszystkiego :))
Rozwiązanie dobre jak ktoś ma mało miejsca w obudowie. Kupiłem ale po dłuższych przemyśleniach doszedłem do wniosku że wybór dysku na m2 nie do końca jest najlepszy jeżeli naprawdę nie kupujemy bardzo szybkiego dysku. W przypadku gdybym chciał go wymienić na szybszy to nie mogę go sobie zostawić bo nie mam więcej gniazd m2. Z SATA nie ma takiego problemu i nie ma praktycznie różnic cenowych między dyskami m2 a SATA II o tej specyfikacji
 • ZALETY:
 • + Szybkość
 • + mały
 • WADY:
 • - Cena
 • - interfejs m2 nie ma potencjału do dalszej rozbudowy
Posiadam ten produkt Ponad rok
No cóż jak sam producent piszę na stronie, bezproblemowo możesz go użyć jako dysku zewnętrznego przez usb, może odrobinę stracisz na wydajności ale jest jednak jakaś opcja, tymbradziej że jeżeli masz blaszaka to raczej nie będzie chyba problemu żeby go gdzieś z tyłu na stałe przyczepić jak już tak bardzo nie chcesz się go pozbywać...
Są też adaptery m.2 na SATA. Ja swój kupiłem do kompa, który w ogóle nie ma m.2... w pierwszej wersji przez kartę m.2 do PCI-E, ale nie dało się boot'ować, więc skończyło się na SATA.
Opinia potwierdzona zakupem
Polecam odrazu komputer mi przyśpieszył chociaż między 840 evo nie widzę różnicy które posiadam tamte około 3 lat działa paraktycznie tak samo jedną wadą jest cena ale jak ktoś nie ma cierpliwosci do czekania aż mu się system załaduję to polecam
 • ZALETY:
 • + Szybkość Rewelacja system 5 seksund wstaje super wszystko ładuje się bardzo szybko nie ma porównania do zwykłego HDD nie wracam już nigdy tam oraz 5 lat spokoju Długa gwarancja myślę warto nowa technologia 3d nad czy coś takiego
 • WADY:
 • - Jedyną Słabą stroną którą zauważyłem jest niestety cena dysk jest dość drogi
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Zastosowanie do poszerzenia pamięci w ACER R13
 • ZALETY:
 • + Szybki, dobry stosunek ceny do pojemności i szybkości odczytu i zapisu
 • WADY:
 • - nie zauważyłem
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Inspiracje
(1)

Pytania i odpowiedzi

(1)
Masz pytania? 
K
Krzysztof
08.02.2017
Dzień dobry, chciałem zapytać czy ten dysk będzie działał na płycie ASRock A88M-G/3.1
z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :)
M
Mateusz
03.07.2017
tak
Zgłoś nadużycie

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
60 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Telefony:
801172678
Opis:
Gwarancja realizowana przez serwis autoryzowany producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły

Raty

Leasing

Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(17)
Pytania i odpowiedzi
(1)
Inspiracje
(1)
Outlet
(0)

Market

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 100 zł
Kurier
0 zł
od 19,99 zł
Kurier - Poczta Polska
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Odbiór w punkcie
0 zł
od 9,99 zł
od 100 zł
Kurier
0 zł
od 19,99 zł
Kurier - Poczta Polska
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Odbiór w punkcie
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni