Opis
Specyfikacja
Opinie (284)
Inspiracje (1)
Pytania i odpowiedzi (6)
Gwarancje i usługi
Raty

Dysk SSD Plextor M6S 128GB SATA3 (PX-128M6S)

ID produktu: 637120
Zobacz produkty podobne
(284)

Opis produktu


Plextor M6S to bardzo wydajny dysk SSD, który może osiągnąć 94000 / 80000 IOPS*, przy losowej prędkości odczytu i zapisu, oraz 520 / 440 MB/s*, przy sekwencyjnym odczycie i zapisie. W porównaniu z poprzednią generacją, prędkość zapisu modelu M6S 128 GB wzrosła aż o 50%. Osiągi M6S deklasują wszystkie tradycyjne dyski twarde i przekładają się na jeszcze lepsze wyniki podczas uruchamiania systemu, włączania aplikacji, wydajności w grach oraz ogólnego komfortu korzystania z komputera.

* W teście wykorzystano Plextor 512GB M6S SSD. Wydajność może być zróżnicowana w zależności od sprzętu, oprogramowania oraz ogólnej konfiguracji systemu.

 

M6S SSD posiada najnowszy, dwurdzeniowy kontroler Marvell 88SS9188, zapewniający ogromne korzyści ze zwiększonej wydajności, a także zmniejszonego zużycia energii. M6S w znacznym stopniu redukuje czasy uruchamiania i wyłączania systemu, zapewnia szybkie uruchamianie aplikacji w locie oraz z łatwością otwiera i zapisuje duże pliki.

Zużycie energii M6S zmniejszyło się od 30% do 50%, w porównaniu z poprzednią generacją M5S, biorąc pod uwagę dokładnie to samo środowisko. W porównaniu z typowymi dyskami twardymi 7200 obr./min., M6S zapewnia notebookom do 30 minut dodatkowego czasu pracy na baterii, co daje większą elastyczność i przekłada się na mniej zmartwień w podróży.

Procesory sterujące oraz pamięć flash M6S są wykonane z materiałów półprzewodnikowych, w przeciwieństwie do obrotowych tarcz, ramion oraz głowic odczytu i zapisu tradycyjnych dysków twardych. Daje to M6S odporność na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Przekłada się też na niską masę, co czyni M6S doskonałym rozwiązaniem dla pracowników biurowych, którzy muszą się przemieszczać!

Testy szybkości

Prędkość odczytu sekwencyjnego M6S jest 5,3 razy większa niż HDD
Prędkość zapisu sekwencyjnego M6S jest 4,6 razy większa niż HDD

Prędkość odczytu losowego M6S jest 300 razy większa niż HDD
Prędkość zapisu losowego M6S jest 310 razy większa niż HDD

Dyskowi Plextor 256GB M6S SSD uruchomienie Windows 7 zabiera tylko 12 sekund, podczas gdy tradycyjny dysk 7200 obr./min. 320GB potrzebuje co najmniej 50 sekund, a to aż cztery razy dłużej.

Prędkość kopiowania pojedynczego, dużego pliku przez M6S jest o 4,7 razy większa niż w przypadku tradycyjnego HDD, natomiast kopiowanie wielu plików jest jeszcze szybsze, czasem aż do 6 razy!

M6S jest zgodny z najnowszą specyfikacją oszczędności energii SATA i obsługuje najnowszy tryb zasilania DEVSLP, pozwalający M6S na pozostanie w stanie pełnej gotowości przez 24 godziny. W trybie zasilania DEVSLP, zużycie energii przez M6S to tylko 2mW, a czas wzbudzenia to zaledwie 100 milisekund. W trybie uśpienia zużycie energii jest jeszcze niższe, co pozwala na wydłużenie pracy na baterii.

 

M6S zawiera także wyjątkową technologię True Speed firmy Plextor, która gwarantuje stabilną wydajność, przy pracy z wszystkimi typami danych, niezależnie od tego, jak długo dysk SSD był używany. M6S jest dopalaczem przy pracy z plikami audio, wideo oraz zawartością multimedialną. W porównaniu z tradycyjnym dyskiem HDD, M6S zmniejsza czas przetwarzania dokumentów, grafiki, animacji oraz gier w przedziale od 50% do 80%.

 

M6S firmy Plextor łączy w sobie najlepsze pamięci flash Toshiba Toggle-mode z najnowszym, dwurdzeniowym kontrolerem klasy serwerowej Marvell 88SS9188, co daje M6S niezrównaną wydajność. Podczas operacji odczytu/zapisu M6S z łatwością spełnia zapotrzebowanie na dane wielu aplikacji, pozwalając na zachowanie płynnego działania i wydajności nawet w trudnych, wielozadaniowych środowiskach.

Jako że niezawodność to element kluczowy polityki Plextor, można mieć pewność, że M6S zniesie próbę czasu. Produkowany przy zastosowaniu najbardziej zaawansowanych protokołów i metod testowania, każdy M6S SSD jest zaprojektowany, aby zapewniać najwyższą jakość.

Dyski Plextor SSD muszą przejść przez bardzo rygorystyczne testy niezawodności przed wejściem do produkcji masowej. 465 elementów składowych SSD jest testowanych jednocześnie podczas ciągłych, 576-godzinnych testów. Przeprowadzanie rozszerzonych testów równoległych na wielką skalę zapewnia niezawodność podczas odczytu i zapisu w rękach użytkowników.

48 godzin nieprzerwanego testu odczytu i zapisu

Dwudniowy, ciągły test odczytu/zapisu 4K pliku przy marginesie błędu równym zero oznacza brak BSOD, czarnych ekranów lub zawieszania się systemu.

4000 razy przechodzenie w stan uśpienia i hibernacji

Po 24 godzinach sekwencyjnego odczytu/zapisu, dysk wprowadzany jest w stan uśpienia na 30 minut, po czym następuje wzbudzenie; wykonywanych jest 4000 powtórzeń; margines błędu równy zero oznacza brak BSOD, czarnych ekranów lub zawieszania się systemu.

250 razy uruchamiania i ponownego uruchamiania systemu

Ciągły cykl 250 uruchomień i ponownych uruchomień systemu. Żadna z jednostek nie może wykazać błędów.

Korzystamy z systemów testujących FLEXSTAR®. To najlepsze komory badań, symulujące różnorodne warunki pracy w prawdziwym środowisku, tak aby dyski SSD PLEXTOR mogły zachować najwyższą jakość działania oraz stabilność we wszystkich niesprzyjających warunkach otoczenia.

 

Nasze zaangażowanie w doskonałą jakość, w tym wykorzystywanie najwyższej klasy komponentów oraz przeprowadzanie rygorystycznych testów, pozwala firmie PLEXTOR udzielać 3 lat gwarancji na swoje produkty. Użytkownicy mogą w każdej chwili skontaktować się z centrum wsparcia, aby zadać pytania techniczne, związane z produktami lub natychmiast umówić się na naprawę albo wymianę sprzętu przez sieć zintegrowanych punktów serwisowych, zapewniającą całkowitą pewność, wsparcie i doświadczenie w realizacji usług gwarancyjnych SSD.

※Wszystkie tabele na stronie to wyniki testów szybkości Plextor 256GB M6S SSD. Wydajność może być zróżnicowana w zależności od sprzętu, oprogramowania oraz ogólnej konfiguracji systemu.

Specyfikacja

Opinie (284)

(284)
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Cóż tu dużo pisać,wydajny dysk w porównaniu do tradycyjnego HDD.Jest to obecnie jeden z najlepszych zakupów na jaki może zdecydować się przeciętny użytkownik komputera.
  • ZALETY:
  • + Przede wszystkim wydajność w zapisie i odczycie danych.
  • + Brak ruchomych części a więc cisza.
  • + Rozmiar.
  • + Jakość wykonania.
  • WADY:
  • - Skromne wyposażenie,tylko podstawowa instrukcja w językach obcych.
  • - Pojemność,choć na system wystarczająca.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Potwierdzam. Jeden z najlepszych 128 GB na rynku. Wydajnościowo wymiata. Cenowo - jest OK, ale mogłoby być taniej.

U mnie stoi na nim partycja systemowa.

Inspiracje (1)

Pytania i odpowiedzi (6)

Po użytkowaniu tego dysku bez problemów nagle zacząłem mieć z nim problem i to dośc poważny . Problem polega na tym że podczas normalnego użytkowania komputera (przeglądarka,muzyka) system się zawiesza tak 2 razy w ciągu dnia czasem dochodzi do 5-6 takich sytuacji. DO tej pory nie miałem takich problemów. podczas sprawdzania wydajności oraz mając odpalonego Task Menagera i podczas "zawieszenia" się komputera widać w wykresie (czas Aktywności 100% podczas gdy odczyt i zapis są 0KB/s gdy wszystko wraca do normy problem ustaje czy to faktycznie wina dysku? Odesłać na gwarancje czy jakies dodatkowe testy przeprowadzić ?
Podkreślam że to od niedawna się tak dzieje
a sprawdzałeś dysk na innej konfiguracji ?

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna
Informacje o gwarancji producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (284)

Pytania i odpowiedzi (6)

Inspiracje (1)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Brother toner TN-230Y (yellow), Epson tusze C13T26364010 nr 26XL (cyan, yellow, magenta, black), Lowepro Dashpoint AVC 2 Niebieski (LP36653), Franke Zlewozmywak 1-komorowy SAG 614 z ociekaczem 78 x 43,5cm onyx (114.0320.329), Samsung toner CLT-Y404S/ELS (yellow), Xsories CASE, Pomarańczowy (XB/ORA), Intermec ADAPTER SERIAL DEVICE PORT - R - 3-234032-12, Connect IT Klips na kable, Czarny (CI-513), Amica TADEP82LCW, Armac Multi 2.5m, Madsen Skórzane etui Book Case House do Samsung Galaxy S6 bordowe (BRA001216), Pelikan Büro Tusz 4001 (300056), Braun Phototechnik DigiFrame 15" (21215), Kangaro ZSZYWACZ KANGARO NOWA-335S/S, ZSZYWA DO 30 KARTEK, METALOWY, W PUDEŁKU PP, ŻÓŁTY. - zakupy dla firm. - KAN335S/S-06, MicroConnect Power Cord S. Africa - C7 1.8m (PE030718SOUTHAFRICA), Gembird MiniJack 3.5 mm - MiniJack 3.5 mm, 2, Czarny (CCA-423-2M), Displate Qui Gon Jinn M, HP 15-bs032nw (2LD37EA), HP 854055-003, 128 GB