Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 128 GB 2.5" SATA III (ASU800SS-128GT-C)

ID produktu: 1047720
Zobacz produkty podobne
(908)
Zapytaj społeczności 39 pytań
Pojemność dysku:
 • 256GB
 • 512GB
 • 1TB
Opis
Specyfikacja
Opinie (1999)
Inspiracje (327)
Pytania i odpowiedzi (39)
Gwarancje i usługi
Raty

Format 2.5

Dyski SSD o formacie 2,5 cala to niewielkie i lekkie sprzęty często instalowane w laptopach. Znalazły również zastosowanie, jako urządzenia zewnętrzne. To pierwszy format dysków SSD, który nadal cieszy się ogromną popularnością. Do największych zalet można zaliczyć kompaktowe rozmiary i prosty montaż w obudowach. Bardzo atrakcyjna oferta pozwoli na wybór sprzętu różnych producentów. Szeroki zakres parametrów technicznych pozwoli idealnie dobrać dysk do osobistych preferencji i oczekiwanych funkcji.

Pojemność dysku do użytku codziennego - 128 GB

Ten model dysku oferuje 128 GB miejsca na dane. Można zmieścić na nim sporą kolekcję zdjęć lub nagrań, wykonywać kopie zapasowe lub archiwizować efekty pracy. Stosunkowo niewielka pojemność dysku ma wpływ na jego atrakcyjną cenę.

Pojemność nominalna Pojemność rzeczywista Liczba zdjęć1 Liczba plików mp32 Liczba godzin filmów FullHD3
128 GB 119 GB 39 666 34 000 29
256 GB 238 GB 79 333 68 000 59
512 GB 477 GB 159 000 136 285 119
1 TB 931 GB 310 333 266 000 233
2 TB 1863 GB 621 000 532 286 466
3 TB 2794 GB 931 333 798 286 699

1Zdjęcie = 3MB    2mp3 = 3,5MB    31h filmu FullHD = 4GB

Interfejs SATA

Interfejs mówi o rodzaju złącza, dzięki któremu dysk łączy się z naszym komputerem. Pierwsza wersja magistrali SATA powstała już w 2003 roku. Jednak nowsze technologie przyniosły kolejne dwie generacje. Obecnie użytkownicy najlepszych dysków SSD z interfejsem SATA mogą liczyć na wysoką przepustowość, znakomitą szybkość odczytu i zapisu danych. Szeroka oferta urządzeń pozwoli wybrać sprzęt o różnej pojemności, który z pewnością sprawdzi się przy wielu zastosowaniach.

Trzy-bitowa pamięć TLC

Pamięć TLC, czyli Triple Level Cell pozwala na zapisywanie do trzech bitów informacji w jednej komórce. To sprawi, że pojemność kości zwiększa się, a nie ulegają zmianie jej rozmiary. Prędkość odczytu i zapisu danych stoi na przyzwoitym poziomie. To relatywnie niedrogie rozwiązanie, dlatego tego typu pamięć cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników. Szeroki wybór dysków SSD wyposażonych w omawianą technologię pozwoli idealnie dobrać sprzęt do oczekiwanych funkcji i zastosowań.

Szybki odczyt o wartości 560 MB/s do użytku osobistego

Dyski SSD zdecydowanie przewyższają nośniki HDD, jeśli chodzi o tempo działania, dzięki czemu dostęp do danych jest błyskawiczny. Ten dysk zapewnia optymalną prędkość odczytu danych, dzięki czemu jest tak popularnym wyborem do codziennych zastosowań. Sprawdzi się zarówno jako dysk systemowy, jak również jako miejsce do przechowywania danych lub instalowania gier i programów.

Szybki zapis danych na poziomie 420 MB/s

Im wyższa prędkość zapisu danych na dysku SSD, tym bardziej komfortowe będzie jego użytkowanie. To parametr, który decyduje o tym, jak szybko będą zapisywane pliki. Ten model dysku SSD oferuje optymalną prędkość zapisu danych do większości zastosowań, dlatego świetnie sprawdzi się w konfiguracjach domowych, biurowych, a także w komputerach do gier.

Długi czas pracy urządzenia

Każdy dysk SSD ma określony, nominalny czas działania. Im jest on dłuższy, tym wyższa trwałość oraz dłuższa sprawność nośnika. Ten dysk ma trwałość 2 miliony godzin. To oznacza wysoką sprawność nośnika przez bardzo długi czas. Poszukując dysku do komputera domowego, biurowego lub gamingowego, można więc wybrać właśnie ten model.

Wartość TBW dla użytku domowego

Określenie TBW (Total Bytes Written) określa, jak wiele danych możemy zapisać na dysku do momentu utraty gwarancji. Może ona zakończyć się zarówno po określonego czasu, jak i zapisu konkretnej ilości danych. Wartość 100 TB w zupełności wystarczy do użytku biurowego, gdzie użytkownik bardzo często używa komputera, lecz nie pracuje na dużych plikach. Należy pamiętać, że przekroczenie ilości określonej przez TBW, nie jest równoznaczne z zakończeniem pracy dysku.

 

 

 
 

Dysk półprzewodnikowy SU800 zasługuje na swoją totalną nazwę Ultimate dzięki pamięci Flash NAND 3D, która zapewnia większą gęstość zapisu, wydajność oraz niezawodność niż tradycyjna pamięć NAND 2D. Wyposażony jest w inteligentny system buforowania SLC oraz bufor DRAM jeszcze bardziej zwiększający wydajność odczytu/zapisu. Ponadto funkcje LDPC ECC oraz technologie, takie jak wysokie TBW (całkowita liczba zapisanych bitów) oraz DEVSLP (tryb uśpienia urządzenia) powodują, że Ultimate SU800 natychmiast przenosi nasz laptop lub komputer stacjonarny na poziom nadzwyczajnej stabilności, wytrzymałości oraz niesłychanej wydajności. Ponadto użytkownicy mogą pobrać za darmo opracowany przez ADATA zestaw narzędziowy SSD oraz oprogramowanie migracyjne, aby cieszyć się łatwym zarządzaniem i migracją danych.

 

Flash NAND 3D nowej generacji

Wdrożenie zaawansowanej pamięci flash NAND 3D, dało Ultimate SU800 dodatkową pojemność, większą wydajność oraz zabezpieczenie przed trudnymi warunkami przy lepszym niż kiedykolwiek współczynniku ceny do wydajności. Ultimate SU800 osiąga prędkości odczytu/zapisu na poziomie odpowiednio 560 MB/s i 300 MB/s, co pozwala na natychmiastowe przyspieszenie komputera.
 

Duży zakres pojemności i wysokie TBW

Dzięki elastyczności NAND 3D, można zaoferować Ultimate SU800 w różnych pojemnościach, od 128 GB do 1 TB. Można dobrać sobie odpowiedni dysk do potrzeb, czy to będzie dysk do odpalania systemu czy też dysk do przechowywania danych. Wszystkie modele Ultimate SU800 zapewniają wysoką całkowitą liczbę zapisanych bajtów lub TBW, która odnosi się do ilości pełnych zapisów dysku do granicy pojemności w czasie całego cyklu życiowego. Współczynnik TBW dysku Ultimate SU800 deklasuje porównywalne modele, co oznacza bardziej długowieczny dysk SSD.

 

Inteligentne buforowanie SLC oraz bufor DRAM

Inteligentny algorytm buforowania SLC pozwala pamięci flash NAND działać w trybie SLC, co przyspiesza prędkość odczytu/zapisu danych. Dodatkowo z pomocą bufora DRAM, wydajność odczytu/zapisu może być nawet dwukrotnie wyższa w porównaniu z dyskami półprzewodnikowymi bez bufora DRAM, lub innymi słowy dyskami, które nie mogą wykorzystywać pamięci systemowej jako bufora SSD w sytuacjach użycia do zadań o wysokiej intensywności.
 

Zaawansowana technologia LDPC ECC Engine

W Ultimate SU800 wprowadzono także kontrolę bitów parzystości o niskiej gęstości, co prowadzi do potężnej redukcji błędów zapisu danych i równie dużego wzrostu ich spójności. W ten sposób zapisana na nim bezcenna zawartość jest w dużo większym stopniu chroniona niż w dyskach bez ECC SSD lub nawet dyskach SSD, które wykorzystują zwykła korekcję błędów BCH.

 

Najlepsza ochrona z RAID Engine oraz Data Shaping

Obsługując RAID Engine oraz Data Shaping, Ultimate SU800 zapewnia spójność danych oraz wydłużony cykl życiowy SSD dla lepszej, długotrwałej stabilności i lepszych zwrotów z inwestycji.
 

Zdeklasuj dyski HDD potężnym wzrostem wydajności

Dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości oraz zaawansowanych technologii Ultimate SU800 deklasuje tradycyjne dyski HDD nie tylko o wiele szybszym odpalaniem systemu i wyszukiwaniem danych, ale także w ramach ogólnej wydajności dzięki szybszemu zapisowi/odczytowi danych.
 
 

Niższe zużycie energii oraz dłuższa praca baterii

Dysk Ultimate SU800 obsługuje technologię DEVSLP (tryb uśpienia urządzenia), co zwiększa jego wydajność energetyczną. Wynikiem są niższe koszty zużycia prądu i wydłużona żywotność baterii. W porównaniu do tradycyjnych dysków HDD dysk Ultimate SU800 zużywa tylko 8% energii w trybie bezczynności i 80% mniej energii podczas normalnej pracy. Dla użytkowników, którzy często podróżują lub jeżdżą w delegacje biznesowe dysk Ultimate SU800 jest doskonałym partnerem dzięki wysokiej mobilności i możliwościom oszczędzania energii zapewniając obsługę na bateriach notebooka.
 

Dedykowane oprogramowanie - zestaw narzędziowy SSD oraz narzędzie migracyjne

Każdy zakup Ultimate SU800 oznacza kwalifikację do darmowego pobrania zestawu narzędziowego ADATA SSD Toolbox oraz narzędzia migracyjnego. Zestaw narzędziowy SSD Toolbox pozwala użytkownikowi na monitorowanie i zarządzanie Ultimate SU800 poprzez kontrolę stanu dysku, poziomu zużycia oraz informacji o jego żywotności. Narzędzia migracyjne są szczególnie pomocne dla użytkowników zmieniających dysk HDD na SSD, jako że zapewniają szybkie i proste wykonanie kopii zapasowej oraz migrację całych dysków razem z systemami operacyjnymi.
 

Do notebooków i komputerów stacjonarnych

Grubość 7 mm czyni z Ultimate SU800 doskonałe dopasowanie do ultrabooków. Dołączona 2,5-milimetrowa przekładka dystansowa umożliwia montaż w kieszeniach dyskowych 9,5 mm, zapewniając kompatybilność z niemal każdym notebookiem i komputerem stacjonarnym.

 

Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
 • Format dysku 2.5"
 • Interfejs SATA III
 • Pojemność dysku 128GB
 • Szybkość odczytu 560 MB/s
 • Szybkość zapisu 420 MB/s
Produkt
Producent ADATA
Kod producenta ASU800SS-128GT-C
EAN 4712366967243
Informacje podstawowe
Model Ultimate SU800
Parametry fizyczne
Format dysku 2.5"
Grubość 7 mm
Parametry techniczne
Pojemność dysku 128GB
Interfejs SATA III
Pamięć podręczna Brak danych
Rodzaj kości pamięci TLC
Szybkość odczytu 560 MB/s
Szybkość zapisu 420 MB/s
Odczyt losowy 50000 IOPS
Zapis losowy 75000 IOPS
Nominalny czas pracy 2 mln godzin
TBW (Total Bytes Written) 100 TB
Klucz Nie dotyczy
Kontroler Brak danych
5/5
(908)
99% osób poleca
ten produkt
5
90%
4
8%
3
1%
2
0%
1
1%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 1TB 2.5" SATA III (ASU800SS-1TT-C)

Dysk deklasuje stosunkiem jakości (pojemności+szybkości) do ceny. Do tego duże TBW. Do codziennego użytkowanie mega pojemna rakietka.
Może dużo nie będę paplał, poniżej testy wydajności SU800 po SATA3 oraz Samsung EVO 850 po M.2 z mojego lapka Lenovo Y700

1. SU800 (to nie jest 500GB, po prostu podzieliłem na dwie partycje):
-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 6.0.2 x64 (C) 2007-2018 hiyohiyo
Crystal Dew World : https://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 bytes/s [SATA/600 = 600,000,000 bytes/s]
* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 549.394 MB/s
Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 497.450 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 8,T= 8) : 377.104 MB/s [ 92066.4 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 8,T= 8) : 311.307 MB/s [ 76002.7 IOPS]
Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 302.249 MB/s [ 73791.3 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 281.215 MB/s [ 68656.0 IOPS]
Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) : 32.549 MB/s [ 7946.5 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) : 94.715 MB/s [ 23123.8 IOPS]

Test : 1024 MiB [D: 1.7% (8.5/487.7 GiB)] (x5) [Interval=5 sec]
Date : 2019/08/11 15:20:28
OS : Windows 10 Professional [10.0 Build 18362] (x64)

2. EVO850
-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 6.0.2 x64 (C) 2007-2018 hiyohiyo
Crystal Dew World : https://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 bytes/s [SATA/600 = 600,000,000 bytes/s]
* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 544.854 MB/s
Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 502.651 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 8,T= 8) : 368.553 MB/s [ 89978.8 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 8,T= 8) : 304.802 MB/s [ 74414.6 IOPS]
Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 298.558 MB/s [ 72890.1 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 259.483 MB/s [ 63350.3 IOPS]
Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) : 29.152 MB/s [ 7117.2 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) : 98.596 MB/s [ 24071.3 IOPS]

Test : 1024 MiB [C: 7.8% (18.1/232.3 GiB)] (x5) [Interval=5 sec]
Date : 2019/08/11 15:28:24
OS : Windows 10 Professional [10.0 Build 18362] (x64)

Polecam mocno!
 • ZALETY:
 • + Cena
 • + Pojemność
 • + Duże TBW
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 1TB 2.5" SATA III (ASU800SS-1TT-C)

Szybki dysk. Bez problemu został wykryty przez płytę główną
 • ZALETY:
 • + równomierne podświetlenie
 • + dobra czerń
 • + bogate możliwości regulacji obrazu
 • + dobre możliwości ustawienia monitora (regulacja wysokości
 • + pochylenia i obrócenia ekranu)
 • + dobra jakość wyświetlanego obrazu
 • + zadowalająca jasność obrazu
 • + dobre wykonanie
 • + Bardzo ładna
 • + Duże możliwości dopasowania efektów świetlnych pod swoje gusta
 • + niskoprofilowe mechaniczne przyciski
 • + miło się na niej pisze
 • + kabel w oplocie
 • + cicha praca
 • + łatwość montażu
 • + miłe wykończenie ramion
 • + nie potrzebuje zasilania z sieci (komputerek działa na baterię AAA)
 • WADY:
 • - przyciski regulacji (ciężko je wyczuć
 • - ciężko wcisnąć
 • - trochę nieintuicyjne)
 • - przy wciskaniu przycisków menu
 • - monitor się chwieje (przez PIVOT)
 • - mało komfortowe używanie czarnych schematów kolorystycznych stron czy systemu
 • - brak wbudowanego zasilacza (jest zasilacz laptopowy)
 • - brak podstawki pod nadgarstki
 • - lekko głośna (brak opcji z innym typem przycisków)
 • - brak możliwości zmiany długości kroku
 • - komputerek szybko zużywa baterię AAA
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 256GB 2.5" SATA III (ASU800SS-256GT-C)

Działa w porządeczku, brak powodów do narzekań.
 • ZALETY:
 • + Ładny
 • + Zgrabny
 • + Bezproblemowa praca
 • + Bardzo pakowny
 • + wygodny
 • + świetnie zaprojektowany
 • + wytrzymały
 • + bezawaryjne
 • + ciche
 • + szybkie
 • + wygląda na pancerną i tak się już od miesięcy sprawuje
 • + Bardzo dobra jakość skanów
 • + Prostota osługi
 • + Dokładność
 • + dobra jakość wykonania wagi
 • + profile dla kilku użytkowników
 • + aplikacja pozwalająca na gromadzenie
 • + raportowanie i wysyłanie danych
 • + Dobry zasięg
 • + Oprogramowanie działa bez zastrzeżeń
 • + Sprawdza się jako router (hotspot)
 • WADY:
 • - brak gniazda LAN
 • - problem z odwróceniem sposobu działania klawiszy funkcyjnych F1 - F12
 • - brak jakichkolwiek wad
 • - trochę głośna
 • - Aplikacja
 • - kapryśna
 • - chwilami niewygodna
 • - miejscami nielogiczna
 • - Brak NFC
 • - Dość delikatny
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 256GB 2.5" SATA III (ASU800SS-256GT-C)

Zakupiony za 309 zł czyli przed wzrostem cen do bardzo wysokich sum ~400zł
Świetny dysk w tej cenie, zapis/odczyt na wysokim poziomie. CrystalDiskMArk średnio 550/500 MB/s.
2 rok w użyciu zero problemów, przeniosłem go do innej budy i działa podobnie.
Wzrost wydajności w stosunku do zwykłego HDD 7200/64 jest naprawdę kosmiczny w zastosowaniach podstawowych.

W tej cenie idealny, jedynie kości pamięci 3D Nand TBW podobno wyższe niż konkurencji, ale kto dobije maksymalne TBW podczas normalnego użytkowania? 1% użytkowników?
 • ZALETY:
 • + Aktualnie cena
 • + Zapis/odczyt
 • + Całkiem spoko wygląda
 • WADY:
 • - kości 3D nand zamiast MLC, ale to już czepianie się detali.
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 512GB 2.5" SATA III (ASU800SS-512GT-C)

Dysk kiedy go kupowałem miał dołączonego Acronisa do kopiowania dysku HDD na SSD bardzo przydany program w tej operacji. Cała operacja klonowania HDD przebiegła bezproblemowo z dostosowaniem pracy do SSD. Po przesiadce z HDD komputer znacznie przyspieszył choć Windows i tak nie potrafi podczas aktualizacji korzystać z SSD bo aktualizacji potrafi trwać tyle samo jeśli czasem nie dłużej jak na zwykłym HDD ale to raczej nie wina dysku. Dysk sprawuje się do dziś super.
 • ZALETY:
 • + Dołączony program Acronis
 • + po przesiadce z HDD znaczna poprawa szybkości
 • WADY:
 • - Windows i jego aktualizacje
 • - wady SSD nie dostrzegłem
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 1TB 2.5" SATA III (ASU800SS-1TT-C)

Jeden z najlepszych możliwych zakupów, gdy planujemy upgrade swojego laptopa!
W urządzeniach przenośnych dyski HDD są bardzo często narażone na stopniowe uszkodzenia, co powoduje w najlepszej sytuacji obniżenie przepustowości - w najgorszej utratę części danych. Wymiana dysku na SSD poprawiła wydajność sprzętu o jakieś 500%. Laptop chodzi odczuwalnie ciszej, jest również delikatnie lżejszy. Pojemność 1TB z kolei pozwala mi na bezstresowe wykonywanie swojej pracy, czy pobieranie dowolnych gier :)
 • ZALETY:
 • + Bardzo duży boost do wydajności laptopa
 • + Bardzo dobra cena za taką pojemność
 • + Cicha praca
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 256GB 2.5" SATA III (ASU800SS-256GT-C)

Wczoraj dotarł, mialem trochę problemów z klonowaniem starego dysku wiec postanowiłem zainstalować na nowo świeży system. Od momentu wciśnięcia przycisku zasilania w komputerze do uruchomienia systemu schodzi dosłownie pare sekund - jest to mój pierwszy ssd i jak to zobaczyłem to odrazu padło „o kur...”.
Wszystko instaluje się o wiele szybciej, cały system chodzi bardzo płynnie. Zobaczymy jak to będzie za jakiś czas (wiadomo ze na nowym zawsze jest cacy). Mam nadzieje ze dysk posłuży jeszcze długo. Polecam. Najlepszy wybór cena/jakosc.
 • ZALETY:
 • + Cena
 • + Pojemnosc
 • + Szybkosc
 • WADY:
 • - Za te cenę brak
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 512GB 2.5" SATA III (ASU800SS-512GT-C)

Kupiłem dysk do 9 letniego Laptopa DELL Latitude E6520. Na starym dysku HDD potrafił bardzo zwalniać, transfer spadał do 6Mb/s.
Na dysku zalozyłem 2 partycje c: 139GB D 335G,
Po zainstalowaniu czystego windowsa kopiowanie 4GB pliku jest z końcowym transferem ok 240MB/s. ( na początku jest więcej)
Następnie na cały dysk zaszyfrowałem Truecryptem,, szybkość kopowania spadła do 180MB/s, jest nadal rewelacyjna.
Polecam ten dysk do upgradu starego kompa.

Jak na razie jestem mega zadowolony
 • ZALETY:
 • + bardzo dobra wydajność
 • +cena
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 512GB 2.5" SATA III (ASU800SS-512GT-C)

Dysk używam już prawie 2 lata. Nie mam najmniejszych uwag do jego pracy. Jestem zwykłym użytkownikiem, ale bardzo doceniam szybkość działania urządzeń. Dysk sprawuje się póki co wzorowo. System uruchamia się bardzo szybko. Dość dużo miejsca gwarantuje, że przez dłuższy czas nie trzeba nic usuwać.
 • WADY:
 • - niestety awaryjny
 • - łatwe ułożenie kabli
 • - bardzo dużo miejsca w obudowe
 • - po dobrym śpięciu kabli i ich poprowadzeniu komputer wygląda bardzo profesjonalnie :)
 • - nie nie skrzypi
 • - nic nie trzeszczy
 • - materiały dobrej jakości
Posiadam ten produkt Ponad rok
To w końcu to są wady czy zalety?
Coś jest nie tak z moim komentarzem, bo wady to połączenie wad i zalet kilku innych produktów, które oceniałem w tym samym czasie... nie mam pojęcia czemu to się tak wyświetla...
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 256GB 2.5" SATA III (ASU800SS-256GT-C)

Bardzo dobry dysk w przystępnej cenie. Nie ma co się rozpisywać o wydajności bo przesiadka ze standardowego HDD w laptopie na ten SSD to ogromna różnica w jakości korzystania z komputera. Bardzo łatwa instalacja. Dużym plusem jest to, że ADATA daje dostęp do oprogramowania służącego do kopiowania zawartości starego dysku na nowy. Wystarczy zarejestrować produkt na stronie ADATA. Instalacja i uruchomienie bardzo łatwe.
 • ZALETY:
 • + cena
 • + łatwość użytkowania
 • + skok jakościowy w działaniu komputera po przesiadce z HDD
 • + dobra jakość
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 1TB 2.5" SATA III (ASU800SS-1TT-C)

Jakość do ceny idealna - bardzo szybki, efektywny dysk.
 • ZALETY:
 • + Szerokie i przestronne
 • + Stosunkowo łatwy montaż
 • + Dodatki (uchwyt na słuchawki
 • + itp.)
 • + Jakość
 • + Szeroki
 • + Dobra jakość obrazu
 • + Dobrze wykonany
 • + Jakość do ceny - bardzo dobra
 • + Dodatki w cenie (poduszki pod lędźwia i kark)
 • WADY:
 • - Ciężkie
 • - Złóż i zapomnij (po skręceniu przenosić można już raczej tylko w całości)
 • - Brak regulacji wysokości
 • - Spasowanie części niestety odbiega od modeli z wyższej półki
 • - Szybko zaczął "siadać" - nie trzyma nastawionej wysokości
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 256GB 2.5" SATA III (ASU800SS-256GT-C)

Do dyspozycji dostajemy przy standardowym formacie 237 GB na dane. Dysk przyśpieszył mojego trupa gdzie chrome odpalał się po uruchomieniu bez zamułek średnio po około 2 min zanim wszystko się przemieliło teraz tylko 14 sekund ;O wliczając zalogowaniu. Szczeknę zbierałem z podłogi. Ale! Windows czasem, łapie crashe stop windows brak reakcji lub wystąpił błąd. Być może to wina systemu co jest najbardziej prawdopodobne ale teraz ustąpiło to :)
 • ZALETY:
 • + Super szybki
 • + 237 na dane
 • + cienki i mały
 • WADY:
 • - Brak kabla sata
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 512GB 2.5" SATA III (ASU800SS-512GT-C)

2 dyski 512gb pracują mi w RAID0. Na kontrolerze intel raid prędkość jest równa podwójnej prędkości deklarowanej przez producenta. Jest to znakomite rozwiązanie, gdy nie posiada się szybkiego złącza m.2. Gry zainstalowane na nich ładują się szybko, podczas szybkiego przemieszczania się po lokacjach nie ma zjawiska freezowania i doczytywania terenu co na hdd zdarzało mi się często (destiny2, GR:Wildlands). Z czystym sumieniem polecam ten dysk na magazynowanie gier czy filmów!
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Magazynowanie tylko tymczasowe np. na szybkie przerzucanie danych. RAID 0 niestety nie nadaje się na nic poważniejszego. Komuś, komu padł taki RAID wie o czym piszę...
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 256GB 2.5" SATA III (ASU800SS-256GT-C)

Dzisiaj kurier mi go dostarczył. Zastąpiłem nim HDDKA 512 gb w laptopie Lenovo G780 i stawiłem winde 10 na nowo. Laptop odżył całkiem inny sprzęt, HDD potrafił go zamulić i mielić dane nawet kilkanaście sekund. Domyślnie chciałem zakupić wersję 512 GB ale jednak budżet ograniczony dlatego wymyśliłem że zamiast BluRay romu po prostu dokupię kiedyś kieszeń na dysk i dołożę drugiego HDD a w razie potrzeby skorzystam z zewnętrznej stacji płyt .
 • ZALETY:
 • + Wydajność
 • WADY:
 • - A bo ja wiem ? :)
Posiadam ten produkt Od dziś
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 1TB 2.5" SATA III (ASU800SS-1TT-C)

Szybki cichy chłodny - czyli żadna Ameryka nie odkryta, jako dysk na gry idealny, na magazyny jeszcze nie czas ale pewnie za kilka lat będzie to w zasięgu już i tak ceny zleciały fajnie pierwsze 64gb... Kto pamięta ile kosztowały? No właśnie.. dysk systemowy + programy mam Samsung 850 i też fajnie działa ogólnie uważam że przyszłość należy do SSD - Amen ;) no i polecam bo cena/jakość w przedmiotowym dysku ok.
 • ZALETY:
 • + Szybki
 • + cichy
 • + chlodny
 • WADY:
 • - Cena za GB nadal wysoka ale spadaja!
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Jeszcze kilka suchych faktów na temat tego dysku w porównaniu z SSD samsung 850 evo:

Adata (1TB): 15stC, min 422MB/s, max 448MB/s, średnie 441MB/s, czas dostępu 0,085ms
Samsung (500GB): 26stC, min 403MB/s, max 458MB/s, średnie 453MB/s, czas dostępu 0,041ms

jak widać rewolucji nie ma ale czas dostępu o połowę krótszy ale czy ktoś to zauważy gołym okiem? transfery podobne ale ciężko to w sumie porównywać bo różne pojemności. Temp zdecydowanie po stronie Adata (oba zamontowane jeden pod drugim i mają swój wiatrak z przodu obudowy). Dopisałem to tylko dla tego bo może ktoś jak i ja się wahał czy iść w EVO czy np ADATA.. dziś już wiem że dobrze zrobiłem gry szybko się uruchamiają poziomy szybko ładują choć samego evo nie neguję bo też mam jako systemowy - dla mnie oba bomba (tylko kryterium ceny) i żaden WD Black tego nie zastąpi czy legendarny veloci raptor :) (do tego jeszcze jaki głośny).. Jak na dysk na gry 1 TB (starczy na podstawową bibliotekę gier) a zakładając że obecnie gra w dniu premiery kosztuje ponad 200zł... to cena ok 2 gier za komfort gry - sami ocenicie ja uważam że warto!
PS przyszedł mi do głowy Jeden minus (przestroga) nie wiadomo po czyjej stronie leżący - brak śrubek montażowych do sanek SSD (w obudowie brak takowych na wyposażeniu, przy dysku też) kiedyś kupiłem wieki temu OCZ Agility 3 i tam bodaj były?! Musiałem 2 z samsunga odkręcić i teraz mam oba SSD po 2 śrubki - niby szczegół ale irytujący o tyle że gdybym nie miał wcześniej takich to by luźno gonił w slocie...
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 512GB 2.5" SATA III (ASU800SS-512GT-C)

W stosunku jakości do ceny, całkowicie wystarczający. Najczęściej wybierane przeze mnie rozwiązanie do podniesienia wydajności komputerów, które system mają ciągle na dyskach hdd - PC i laptopy.

To jeszcze nie jest M.2, więc w nowoczesnych konfiguracjach lepiej się nada jako bufor do storage-poola, albo szybszy dysk na dane biurowe.
 • ZALETY:
 • + w opakowaniu są namiary na oprogramowanie do kopiowania obrazów między dyskami
 • + dobre do przenoszenia systemu
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 256GB 2.5" SATA III (ASU800SS-256GT-C)

Polecam serdecznie! Zakupiłem ten dysk już drugi raz, główny cel to przyspieszenie działania win10.
 • ZALETY:
 • + szybkość rewelacyjna (np. uruchamianie win10, oczywiscie w zależności od innych podzespołów, trwa mniej więcej 5-10 sekund)
 • + wszystkie programy przyspieszyły
 • + bardzo pomocny i użyteczny software do migracji dysków od ADATA
 • + zero problemów z instalacją
 • WADY:
 • - brak kabla SATA w zestawie, aczkolwiek nie jest to jakiś wielki problem ;)
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 256GB 2.5" SATA III (ASU800SS-256GT-C)

Bardzo dobry dysk w swojej cenie, Przesiadka z HDD-ka na SSD to najlepsze co może was spotkać, System odpala się w nie całe 30 sec do pulpitu wraz z odpaleniem 2 programów w auto-starcie. Samo klonowanie Windowsa odbyło się w nie całe 10 min więc w któtką chwilę mogłem się cieszyć nowym dyskiem ;)

Gorąco polecam
 • ZALETY:
 • + Cena
 • + Szybki
 • + Jakość w stosunku do ceny
 • + Pojemność
 • WADY:
 • - Producent bądź sprzedawca mógł by dorzucić śrubki do montarzu
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 256GB 2.5" SATA III (ASU800SS-256GT-C)

Pierwsza przesiadka z hdd na ssd wywołała u mnie nie małe poruszenie, system zainstalował się w około 7 minut, uruchamia i zamyka się dosłownie kilka sekund. Adata su800 spełnia swoją rolę znakomicie. Nie wiem jeszcze jak długo będzie działać, ale póki co śmiga jak marzenie i sunie niczym bobsleista na pełnym biegu :D Po prostu miód malina
 • ZALETY:
 • + cena
 • + szybkość
 • + skok pomiędzy hdd a tym ssd jest nieziemska
 • WADY:
 • - póki co nie stwierdziłem
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 256GB 2.5" SATA III (ASU800SS-256GT-C)

Przyznam szczerze wolałem wziąć tego niż droższe z racji na swój wygląd ( tak wiem, jestem dziwny ale idealnie wpasował się skrzynkę. Co do produktu szybkie zapis jak i odczyt, 250GB pięknie pracuje a jeszcze lepiej jako dysk systemowy.
 • ZALETY:
 • + wydajny
 • + cichy(zaleta inwalida)
 • + cena
 • + Ilość GB do ceny
 • + czarny
 • WADY:
 • - Tańszy SSD zawiera śrubki oraz niezbędne elementy do zamontowania
 • - chociaż nie wiem czy to wada...
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Masz pytania? 
U
07.08.2019
czy w komplecie jest ramka do 3.5 cali?
R
Radek
18.08.2019
Masz na myśli adapter sanki 2.5 na 3.5? Tego nie ma w pudełku.
Zgłoś nadużycie
Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(1999)
Pytania i odpowiedzi
(39)
Inspiracje
(327)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 09:05
Cześć!
Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 128 GB 2.5" SATA III (ASU800SS-128GT-C) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.