
Drukarka 3D Anycubic Kobra 3 Max (KB3M-IP-O)
ocena produktu 0/5 gwiazdki
Oceń jako pierwszy
Ogromne pole robocze i błyskawiczne tempo pracy to fundamenty modelu Anycubic Kobra 3 Max. Zaprojektowana do bezproblemowego tworzenia wielkogabarytowych obiektów, łączy prędkość rzędu 600 mm/s z precyzyjnym systemem poziomowania, zapewniając pełną kontrolę nad procesem powstawania modelu od pierwszej do ostatniej warstwy.

Obszar druku o wymiarach 420 x 420 x 500 mm (pojemność 88 litrów) pozwala na tworzenie masywnych obiektów w całości. Wyeliminowanie konieczności cięcia modeli na mniejsze fragmenty i późniejszego ich sklejania oszczędza czas oraz ułatwia zachowanie spójności konstrukcyjnej. Funkcja ta doskonale sprawdza się podczas przygotowywania makiet architektonicznych, dużych elementów cosplayu czy funkcjonalnych prototypów przemysłowych.

Maksymalna prędkość druku sięgająca 600 mm/s oraz przyspieszenie rzędu 10 000 mm/s² drastycznie zmniejszają czas oczekiwania na gotowy model. Zaawansowany system automatycznego poziomowania LeviQ 3.0 w połączeniu z mechanizmem Anti-Step Lost dba o to, by wysokie tempo pracy nie wpływało negatywnie na dokładność nakładania warstw. Płyta grzewcza osiąga 90°C w zaledwie 125 sekund, co przekłada się na błyskawiczny start całego procesu.

Konstrukcja opiera się na podwójnych silnikach osi Y, wałach rdzeniowych i łożyskach SG15, które skutecznie przeciwdziałają niepożądanym przesunięciom wydruku. Systemy kompensacji rezonansu i dynamicznej kontroli przepływu natychmiast redukują wibracje wywołane szybkimi ruchami głowicy. Obecność podwójnej śruby na osi Z usztywnia całą ramę, co bezpośrednio poprawia gładkość zewnętrznych ścian drukowanych brył. Moduł detekcji bazujący na sztucznej inteligencji (AI) stale monitoruje proces i w razie wykrycia splątania filamentu automatycznie pauzuje pracę, zapobiegając stratom materiału.

Głowica z systemem szybkiej wymiany (szybkozłączka) umożliwia bezpieczną pracę w temperaturach dochodzących do 300°C. Urządzenie płynnie współpracuje z szeroką gamą filamentów, od twardego PLA i PETG, po elastyczne TPU. Daje to dużą swobodę w dobieraniu surowca do konkretnego zastosowania – od sztywnych obudów układów elektronicznych po pracujące pod obciążeniem uszczelki.

Pełna integracja ze slicerem Anycubic Slicer Next (opartym na architekturze Orca) upraszcza cięcie modeli i przygotowywanie plików sterujących. Wbudowane moduły Wi-Fi oraz LAN pozwalają na przesyłanie projektów do pamięci urządzenia bezpośrednio przez sieć lokalną. Z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej na bieżąco można weryfikować postęp pracy oraz konfigurować parametry druku bez podchodzenia do maszyny.
Pliki do pobrania:
Sfinansuj wszystko w Ratach dla Firm w 7 minut!
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00