Chłodzenie CPU

Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B

BESTSELLER!
ID produktu: 517031
Zobacz produkty podobne
(244)
Zapytaj społeczności 41 pytań
NISKA CENA bez wysiłku
Niska cena bez wysiłku oznacza, że nie musisz już sprawdzać, czy kupujesz w atrakcyjnej cenie - robimy to za Ciebie!

 • Gniazdo procesora: FM2, 2011-3, FM1, 1151, AM2, 1150, AM3, AM3+, 1155, 775, AM4, 1156, 1366, FM2+
 • Maksymalne TDP: 240 W
 • Sposób montażu: Wertykalny (Pionowy)
Opis
Specyfikacja
Opinie (244)
Inspiracje (46)
Pytania i odpowiedzi (41)
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

Opis produktu

Socket 1155

Zestaw może zostać podłączony do procesorów z gniazdem 1155. Do tej grupy należą między innymi układy z serii Intel Sandy Bridge oraz Ivy Bridge. Są to zarówno procesory Intel Core, jak i Intel Pentium oraz Xeon, wyróżniające się współczynnikiem TDP od 17 do nawet 95 W. Zestaw charakteryzuje się łatwym podłączeniem i sprawną pracą z użyciem wentylatora i radiatora. Dzięki jego wykonaniu, układy z gniazdem Socket 1155 pracują w sposób bardzo stabilny, niezależnie od generowanych obciążeń.

Socket 1156

Chłodzenie jest kompatybilne z wszystkimi procesorami Intela dysponującymi gniazdem 1156, inaczej nazywanym Socketem H. Korzystają z niego układy z serii Lynfield oraz Clarkdale – są to dwu i czterordzeniowe modele Intel Core, Celeron, Pentium oraz Xeon, a więc należące do wszystkich najważniejszych kategorii sprzętowych tego producenta. Zestaw bardzo dobrze radzi sobie w warunkach zwiększonego obciążenia, generowanego podczas obsługi szczególnie wymagających programów i narzędzi (np. serwerowych).

Socket 1150

Zestaw chłodzący dba o utrzymanie generowanych temperatur na względnie niskim poziomie niezależnie od obciążenia. Jest on kompatybilny z procesorami Intela, które dysponują gniazdem 1150. Do tej grupy należą układy z serii Haswell, Haswell-WS oraz Broadwell. Znaleźć można w nich między innymi procesory Intel Core z odblokowanym mnożnikiem, uniwersalne modele Intel Pentium oraz Celeron, a także procesory serwerowe z rodziny Intel Xeon. W każdym chłodzenie przypadku zapewni sprawne, bezawaryjne działanie.

Socket AM2

Układ chłodzenia może zostać zamontowany przy procesorach AMD, działających w oparciu o Socket AM2, który wyróżnia się konstrukcją typu PGA. Z tego gniazda korzystają układy z jądrem Windsor (m.in. AMD Athlon 64 FX-62 i X2), Orleans (m.in. AMD Athlon 64) oraz Manilla (m.in. AMD Sempron). Dzięki uniwersalnej budowie, zestaw sprawdzi się podczas chłodzenia zarówno urządzeń montowanych w komputerach domowych, jak i w konfiguracjach bardziej zaawansowanych, wykorzystywanych między innymi w biurach i placówkach edukacyjnych.

Socket FM1

Konstrukcja zestawu chłodzenia gwarantuje jego kompatybilność z procesorami z gniazdem FM1, należącymi do serii AMD Llano. Znajdują się w niej układy dwu, trzy i czterordzeniowe – między innymi modele AMD Athlon II, Semprox X2, E2, A4, A6 oraz A8. Lista zgodnych urządzeń jest bardzo długa, dlatego tez chłodzenie może zostać wykorzystane w wielu zróżnicowanych komputerach, wykorzystywanych zarówno przez użytkowników domowych, jak i firmy. Zapewnia utrzymanie generowanych temperatur na względnie niskim poziomie.

Socket 775

Zestaw chłodzenia został przystosowany do komputerów z różnych kategorii sprzętowych, wykorzystywanych nie tylko w domach, ale również w firmach i biurach. Zamontować można go przy procesorach Intela, opartych między innymi na jądrach Prescott, Cedar Mill, Gallatin, Smithfield, Presier i Conroe, a także dysponujących gniazdem 775. Dzięki temu, zestaw sprawdzi się przy wybranych układach Intel Core 2, Xeon, Pentium 4 czy też Celeron D. Zapewni skuteczne utrzymanie temperatur na optymalnym poziomie.

Socket FM2

Wykonanie układu chłodzenia pozwala na utrzymanie niskich temperatur niezależnie od aktualnie generowanego obciążenia. Jest on kompatybilny z procesorami opartymi na gnieździe FM2. W grupie tej znajdują się między innymi uniwersalne układy CPU AMD X4, A6 oraz A8. Zestaw sprawdzi się więc zarówno w komputerach domowych, jak i w konfiguracjach wykorzystywanych chociażby w biurach, a także pracowniach. Sposób przygotowania wentylatora oraz radiatora pozwala na stabilną pracę w każdych warunkach.

Socket AM3

Zestaw chłodzenia został przystosowany do procesorów montowanych w bardzo zróżnicowanych komputerach. Są one wykorzystywane między innymi przez użytkowników domowych, ale również biznesowych. Chłodzenie jest kompatybilne z wszystkimi układami CPU, które dysponują gniazdem typu AM3. Do tej grupy należą procesory AMD z serii Athlon II oraz Phenom II. Korzystają one z wielu rdzeni i różnych przedziałów częstotliwości taktowania. Ich współczynniki TDP przeważnie wynoszą od 45 do nawet 95 W.

Socket AM3+

Konstrukcja chłodzenia pozwala na jego montaż przy procesorach z serii AMD FX, wyróżniających się gniazdem AM3+. Do grupy tej należą układy dwu, trzy i czterordzeniowe, zróżnicowane pod względem częstotliwości taktowania, a także ilości pamięci podręcznej. Chłodzenie zapewnia utrzymanie optymalnych temperatur układów CPU w komputerach domowych, biurowych, a także wykorzystywanych w placówkach edukacyjnych. Jego wykonanie zapewnia skuteczne działanie niezależnie od poziomu generowanego obciążenia.

Wertykalny

Konstrukcja chłodzenia pozwala na jego zamontowanie w pozycji wertykalnej, czyli pionowej. Dzięki temu, urządzenie nie zajmuje dużo miejsca w obudowie i umożliwia łatwe zarządzanie pozostałymi podzespołami. Wszystko to idzie w parze z wydajnym, sprawnym działaniem, opierającym się na odprowadzaniu ciepłego powietrza, a także pracy wentylatora, który chłodzi procesor. Odbywa się to w sposób bardzo cichy. Wertykalny sposób montażu nie ogranicza możliwości rozbudowy komputera o nowe podzespoły.

1 wentylator

Zestaw został wyposażony w dużych rozmiarów wentylator, który pozwala na skuteczne obniżanie generowanych temperatur. Wykonanie łopatek i obudowy przekłada się na niezwykle efektywną pracę, niezależnie od generowanego obciążenia. Dzięki temu, wentylator dobrze sprawdzi się podczas chłodzenia urządzeń należących do różnych kategorii – nie tylko tych uniwersalnych, ale także wykorzystywanych do obsługi bardziej zaawansowanych operacji, na przykład w komputerach biznesowych czy też biurowych.

6 ciepłowodów

Chłodzenie zostało przystosowane do pracy w najwydajniejszych komputerach, wykorzystywanych między innym do gier czy też obsługi programów specjalistycznych. Zestaw składa się z aż sześciu ciepłowodów, które w sposób bardzo sprawny przekazują ciepłe powietrze z podzespołu. Ich liczba sprawia, że chłodzenie jest skuteczne nawet podczas generowanie bardzo dużego obciążenia. Dzięki temu, układ może zostać zamontowany w maszynach profesjonalnych i gamingowych, bez obawy o ich stabilne działanie.

Średnica 140 mm

Zestaw chłodzenia został przystosowanych do komputerów wyróżniających się wysoką mocą obliczeniową, wykorzystywaną między innymi do obsługi gier i programów profesjonalnych. Dysponuje on dużym wentylatorem, którego średnica wynosi 140 mm. Przekłada się to na wysoką efektywność odprowadzania ciepła – łopatki wiatraka są w stanie pracować przy pełnym obciążeniu, utrzymując generowane temperatury na względnie niskim poziomie. Wszystko to jest możliwe przy zachowaniu wysokiej kultury pracy chłodzenia.

Technologia HDT

Zestaw chłodzenia został przygotowany zgodnie z technologią Heatpipe Direct Touch (HDT), dzięki której ciepłowody mają bezpośredni kontakt z procesorem. Zdecydowanie zwiększa to efektywność odprowadzania ciepła z podzespołu, co oczywiście przekłada się na lepsze wyniki chłodzenia i generowanie niższych temperatur. Technologia HDT okaże się przydatna zwłaszcza w przypadku komputerów wyróżniających się wysoką wydajnością. Podczas pracy ze sporym obciążeniem, procesor pozostaje względnie chłodny i stabilny.

Wtyczka zasilająca 4-pin

Zestaw chłodzenia wyróżnia się wysoką wydajnością działania, a także sporą prędkością obrotową. Wymaga on więc odpowiedniego zasilania, które zapewnia 4-pinowa wtyczka. Sposób jej wykonania gwarantuje wykorzystanie pełni mocy, przy zachowaniu wysokiej kultury pracy wentylatora i pełnej stabilności działania. Dzięki temu, sprzęt dobrze sprawdzi się w komputerach o wysokiej mocy obliczeniowej, wykorzystywanych między innymi do obsługi gier i szczególnie zaawansowanych programów profesjonalnych.

Zestaw montażowy

Do urządzenia został dołączony zestaw montażowy, który zdecydowanie ułatwi podłączenie chłodzenia do płyty głównej. Gwarantuje również prawidłowe użycie wkrętów ora okablowania. Dzięki temu użytkownik zyskuje pewność, że zestaw chłodzenia będzie funkcjonował w sposób prawidłowy, a także wydajny. Za sprawą konstrukcji i sposobu wykonania chłodzenia, jego montaż okaże się bardzo prosty i szybki. Wszystko to sprawia, że urządzenie może zostać wykorzystane natychmiast po wyciągnięciu z pudełka.

Pasta termo

Do zestawu chłodzenia dołączona została wysokiej jakości pasta termoprzewodząca. Produkt ten wyróżnia się wysokim przewodnictwem cieplnym, a także prostą aplikacją. Dzięki jego użyciu, zdecydowanie zwiększa się efektywność przenoszenia ciepłego powietrza z nagrzewającego się podzespołu do układu chłodzenia. Dołączoną pastę termoprzewodzącą można nałożyć w miejsce starego produktu, który stracił swoje właściwości, lub trzymać do czasu aż pojawi się konieczność wymiany dotychczas wykorzystywanej pasty.

Śruby montażowe

Zestaw chłodzenia został wyposażony we wszystkie śruby montażowe, które pozwalają na jego przymocowanie do płyty głównej. Użytkownik otrzymuje produkt kompletny, gotowy do wykorzystania zaraz po wyjęciu z opakowania. Użycie śrub i całego zestawu montażowego jest proste, dlatego też zdjęcie starego wentylatora oraz założenie nowego odbywa się bardzo szybko i bez większych problemów. Całość utrzymywana jest w stabilnej pozycji, chłodzenie jest odporne na drgania generowane podczas pracy na wysokich obrotach.

Miedź

Podstawa chłodzenia została wykonana z miedzi, dzięki czemu wyróżnia się nie tylko wysoką wytrzymałością mechaniczną, ale również sprawnym przewodnictwem cieplnym. Z tego samego materiału przygotowano także ciepłowody. Tego typu konstrukcja zapewnia wysoką efektywność odprowadzania ciepła i chłodzenia podzespołu, także podczas pracy na najwyższym obciążeniu i wysokiej prędkości obrotowej. Zestaw gwarantuje utrzymanie generowanych temperatur na niskim poziomie, wszystko przy zachowaniu wysokiej kultury pracy.

Podstawa z niklowanej miedzi

Zestaw chłodzący został wyposażony w podstawę wykonaną z niklowanej miedzi. Materiał ten jednocześnie wyróżnia się wysoką przewodnością cieplną, a także odpowiednią wytrzymałością mechaniczną i odpornością na wpływ rozmaitych czynników szkodliwych, które mogłyby doprowadzić do zmniejszenia efektywności pracy sprzętu. Tak wykonana podstawa gwarantuje wysoką skuteczność procesu chłodzenia. Ma wpływ także na stabilne działanie zestawu oraz jego długą żywotność, także w przypadku pracy na pełnych obrotach.

Finy z aluminium

Radiator znajdujący się w zestawie został wyposażony w finy (żeberka) wykonane z aluminium. Materiał ten gwarantuje skuteczne odprowadzanie ciepłego powietrza, powstałego podczas intensywnej pracy podzespołu. W ten właśnie sposób zwiększana jest efektywność procesu chłodzenia, co w znaczący sposób wpływa na możliwości komputera. Aluminiowe finy charakteryzują się także wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na wpływ czynników szkodliwych. Dzięki temu żywotność chłodzenia zostaje wydłużona.

Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B

Nowsza, ulepszona wersja wyjątkowego chłodzenia HR-02? Tak! Thermalright proponuje klientom jeszcze wydajniejszy i sprawniejszy model – Macho Rev. B. To kolejna odsłona kultowego HR-02, która w porównaniu z poprzednią wersją prezentuje się doskonale – rurki heatpipe są niklowane a górny fin pomalowany na czarno. Zmiany w designie to niejedyne ulepszenia – Macho Rev. B wyposażono w nowy wentylator: Thermalright TY-147A o niższej startowej prędkości obrotowej, która wpływa korzystnie na kulturę pracy chłodzenia.

Niezawodna konstrukcja

Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B jest kompatybilne z wieloma gniazdami procesorów zarówno Intel (np. LGA 2011-3, LGA 1150, LGA 1151, LGA1155 i inne), jak i AMD (np. FM2+, FM1, AM3+, AM2+ i inne). Wykonana z niklowanej miedzi podstawa, finy z aluminium oraz sześć ciepłowodów o średnicy 6 mm (również z niklowanej miedzi) gwarantują stabilność w czasie pracy i wysoką wydajność chłodzenia na poziomie 240 W. Thermalright Macho Rev. B jest łatwe w montażu, szczególnie że producent zdecydował się na dołączenie do zastawu narzędzi i akcesoriów niezbędnych do prawidłowego złożenia i zamocowania chłodzenia.

Wysoka wydajność w każdych warunkach

Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B zaprojektowano z myślą o najbardziej wymagających zestawach komputerowych. Zwiększona powierzchnia rozpraszania ciepła ze specjalnie wyprofilowanymi ciepłowodami zapewnia wysoką wydajność. Sześć rurek heatpipe o niecodziennej konstrukcji gwarantuje sprawność na poziomie dwunastu standardowych ciepłowodów. Duże szczeliny pomiędzy żeberkami radiatora pozwalają na osiągnięcie wysokiej wydajności przy bardzo niskich obrotach wentylatora – prędkościach rzędu 600 RPM.

Wentylator Thermalright TY147A 140 mm PWM

Zoptymalizowany wentylator Thermalright TY147A o średnicy 140 mm z funkcją PWM, który znalazł się na pokładzie prezentowanego chłodzenia CPU, pracuje cicho nawet przy dużych obrotach. Generowany przez wiatrak poziom hałasu zawiera się w przedziale 15-21 dBA, co w porównaniu z innymi zestawami chłodzenia CPU dostępnymi na rynku daje całkiem przyzwoity wynik. Thermalright TY147A oferuje przepływ powietrza rzędu 16,9-73,6 CFM, a dzięki możliwości kontroli obrotów można ustawić wartość w przedziale 300-1500 obr/min. Za wydajność wentylatora zastosowanego w Thermalright Macho Rev. B odpowiada siedem wyprofilowanych łopatek, z kolei za wysoką kulturę pracy oraz długą żywotność – łożyska typu Enhanced Hyper-Flow Bearning (EHFB).

Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B – wymiary

Asymetryczna konstrukcja radiatora gwarantuje, iż zmieści on z łatwością nawet w przypadku ograniczonej ilości miejsca na płycie głównej. Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B nie koliduje z pamięciami RAM o wysokich radiatorach. Wymiary chłodzenia wraz z wentylatorem wynoszą dokładnie 150 x 129 x 162 mm (odpowiednio szerokość, głębokość oraz wysokość). Do prezentowanego chłodzenia CPU Thermalright Macho Rev. B producent dołączył również zestaw elementów montażowych (śrubokręt, klipsy do mocowania), instrukcję oraz pastę termoprzewodzącą Chill Factor 3.

Specyfikacja

Sposób montażu
Wysokość [mm]
162
Szerokość [mm]
152
Głębokość [mm]
129
Waga [g]
880
Gniazdo procesora
1151
1366
2011-3
AM3
AM3+
AM4
FM2+
Materiał podstawy
Ilość ciepłowodów
Średnica ciepłowodów
6 mm
Ilość wentylatorów
Średnica wentylatora
Maksymalny poziom hałasu
21 dBA

Opinie (244)

(244)
5/5
(244)
98% osób poleca
ten produkt
5
84%
4
14%
3
1%
2
0%
1
1%
Najbardziej pomocna opinia
świetny, i5 3570k podkrecony do 4,5 Ghz, temp 71- 73 stopnie stres w idle okolo 27-30 , w pokoju okolo 22 stopnie, rewelacja (fabrycza pasta z pudełka)
 • ZALETY:
 • + prosty montaż
 • + jak dla mnie fajna pasta w zestawie
 • + śrubokręt :)
 • WADY:
 • - montaż wiatraka mógł by byc ciut lepszy
 • - wentylator powyżej 1000obr słyszalny
 • - (przy PWM trochę lepiej)
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Słyszalność zależy też od obudowy.

(Dla osób które posiadają starsze pc'ty te 20 db będzie muzyką dla uszów, a nie suszarką )

Inspiracje (46)

Pytania i odpowiedzi (41)

Czy ten wentylator zmieści się na płycie głównej podanej na zdjęciu
Nie ma tu zdjęcia.
Nie ma zdjęcia, ale postaram się napisać ogólnie o nim. to chłodzenie jest uniwersalne, pasuje do każdej płyty ATX pod procesory intela. przykręca się go od góry specjalnym śróbokrętem zawartym w pudełku, więc nie ma problemu z montażem. Nie kupuj go jeśli masz wysokie kości pamięci, hyperx predator ledwo się [email protected]
Odpaliło mi się jakieś makro, i przypadkiem wysłało wiadomość, [email protected]

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (244)

Pytania i odpowiedzi (41)

Inspiracje (46)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: BitsPower 1/4", czarny (BP-BSRG), Sharkoon HDMI - HDMI 15m czarny (4044951009046), Etamine du Lys organiczna lawenda 3L (EDL06155), Eldom G35, Kingston DDR3L SODIMM 4GB 1600MHz CL11 (KCP3L16SS8/4), Trust GXT162 (21186), Energenie zwykła 5 gniazd 1.5m 2xUSB czarny (SPG5-U2-5), Mercury Etui JellyCase do Samsung Galaxy S6 Edge G925 czerwone (BRA000994), Parker Długopis Parker Niebieski Mat CT T2016 (1931668), EBI Coockoo Zabawka Fuzzl Plusz Pomarańczowa 25x14cm, BIUR-FOL Album Ofertowy (AOF-01-05), AgfaPhoto Toner APTHP43XE / C8543X (Black), Nillkin Etui Nature OnePlus 5 Crystal, NoName Kabel HDMI-HDMI 5m, Mocolo SZKŁO HARTOWANE MOCOLO TG+ 3D SAMSUNG GALAXY J7 2017 CZARNE, Aula Prime Basic (216469), Atrax ATX NOK N535/540 2100mAh, Neox Studios Twickles, Asus TUF Gaming FX705 (FX705GM-EW060) 32 GB RAM/ 512 GB M.2 PCIe/ 1TB HDD/ Windows 10 Home PL