Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 ARGB 140mm (SPC308)

BESTSELLER!
ID produktu: 9554438
Zobacz produkty podobne
(51)
Zapytaj społeczności 26 pytań
Podświetlenie:
 • Tak
 • Nie
Opis
Specyfikacja
Opinie (51)
Inspiracje (14)
Pytania i odpowiedzi (26)
Gwarancje

SilentiumPC Fortis 5 ARGB

Fortis 5 ARGB to nowy układ chłodzenia procesora SilentiumPC, opracowany we współpracy z Synergy Cooling, wyposażony w system dwuelementowego adresowalnego podświetlenia ARGB: świecący top i wentylator. Wyróżnikiem Fortisa w wersji ARGB są: zupełnie nowy 140-milimetorwy wentylator Fluctus ARGB z możliwością dostosowania podświetlenia, delikatna, zsynchronizowana iluminacja topu asymetrycznego w dwóch osiach radiatora, podstawa z sześcioma ciepłowodami, a także optymalizacja pod kątem ciśnienia statycznego, wysokiego przepływu powietrza i cichej pracy. Fortis 5 ARGB pod względem wydajności konkurować może z dużymi systemami dwuwieżowymi, jednocześnie przewyższając kulturą działania i właściwościami psychoakustycznymi najlepsze układy jednowieżowe.  

Seria Fortis 5 to rozwinięcie rewolucyjnego projektu opracowanego we współpracy z Synergy Cooling i kolejny reprezentant nowej generacji systemów chłodzenia SilentiumPC, teraz wyposażony w większy radiator i nową wersję wentylatorów Fluctus. Oprócz jednowentylatorowych Fortisa 5 oraz Fortisa 5 ARGB oferowany model Fortis 5 Dual Fan z dwoma wentylatorami Fluctus (140 mm z przodu i 120 mm z tyłu radiatora). Coolery z serii Fortis 5 objęte są 6-letnią gwarancją producenta.  

Ciepłowody direct touch

Podstawą Fortisa 5 ARGB jest gęsto upakowany, aluminiowy, asymetryczny w dwóch osiach radiator wsparty na sześciu miedzianych rurkach cieplnych, które bezpośrednio stykają się z procesorem („direct touch”). Zapewnia to szybki odbiór i transfer energii cieplnej przez 47 finów ze specjalnie wyprofilowanymi krawędziami natarcia. Całość tworzy swoisty tunel dla tłoczonego powietrza. Całkowity obszar rozpraszania ciepła jest o ponad połowę większy niż w wypadku układu chłodzenia Fera 5. Warto dodać, że odmiana ARGB zaprojektowana została bez żadnych kompromisów dla wydajności – elementy kluczowe dla wydajności całego układu chłodzenia są identyczne, jak w modelu podstawowym.

Adresowalny system podświetlenia ARGB

Adresowalne podświetlenie LED Fortisa 5 ARGB – top jak i wentylator – umożliwia w pełni indywidualne dostosowanie efektów, kolorów i stylu do oczekiwań użytkownika. Sterować można aspektami wizualnymi odrębnie dla każdego z zainstalowanych LED-ów nie tylko w 140-milimetrowym wentylatorze Fluctus ARGB, ale także w podświetlonym topie. 

Użytkownik może wybrać jeden z wielu efektów iluminacji jak i niemalże dowolny z palety 16 milionów kolorów występujących w różnych kombinacjach: od mieniącej się tęczy, przez stałe oświetlenie na konkretny kolor, tryby powolnej, stopniowej zmiany barwy czy też spokojnego oddychania, aż po efektowną falę.

Użytkownik może sterować adresowalnym podświetleniem LED Fortisa 5 ARGB na trzy sposoby: bezpośrednio przez dołączony kontroler Nano-Reset ARGB (1), podłączając do kompatybilnej płyty głównej (2), jak również synchronizując z zaawansowanym kontrolerem w wybranych obudowach SilentiumPC wyposażonych w kontroler Aurora Sync Evo PWM ARGB (3).

System podświetlenia może być zsynchronizowany z kompatybilną płytą główną wyposażoną w 3-pinowe złącze ARGB (z wtyczką w systemie 2+1). Mowa o następujących rozwiązaniach: ASRock Polychrome Sync, Asus Aura Sync oraz MSI Mystic Light. Gigabyte RGB Fusion 2.0 (wyłącznie w systemie 2+1 z jednym pustym wyprowadzeniem pomiędzy pinami) na większości płyt głównych tego producenta jest obsługiwany, w pozostałych przypadkach wymaga użycia przejściówki. Inne systemy adresowalnego oświetlenia również są obsługiwane, jeśli kompatybilne z wymienionymi.  

Kontroler Nano-Reset

Dołączony manualny kontroler Nano-Reset ARGB umożliwia wykorzystanie wszystkich walorów wizualnych coolera także wtedy, gdy użytkownik nie posiada kompatybilnej płyty głównej czy obudowy wyposażonej w kontroler. Dzięki rozdzielaczom sygnału ARGB zestaw chłodzenia można podłączyć do jednego złącza ARGB, a także zsynchronizować z wieloma innymi produktami SilentiumPC: np. paskami LED Aurora Stripes ARGB, wentylatorami ARGB (np. Fluctus 120 ARGB, Stella HP lub Corona HP ARGB) czy obudowami Astrum, Armis, Regnum, Signum, Ventum z oznaczeniem ARGB. Użytkownik może też podpiąć podświetlenie wentylatora i topu osobno do dwóch złącz w płycie głównej, co pozwoli na ich niezależne konfigurowanie.

Wentylator Fluctus

Fortis 5 ARGB wyposażony jest w 140-milimetrowy wentylator Fluctus ARGB. Charakterystyczne łopatki o ząbkowanych krawędziach zapewniają wysokie ciśnienie statyczne (dopasowane do tak gęstego radiatora), bardzo duży przepływ powietrza i świetną kulturę działania (w tym postrzeganą głośność). Wentylatory Fluctus wyposażone są w nowoczesne i wytrzymałe łożyska FDB (MTBF 100 000 h), z kolei w ich rogach znajdują się gumowe elementy antywibracyjne.  

Szeroki zakres użytecznych obrotów 140-milimetrowych wentylatorów Fluctus – od 300 (±100) obr./min do 1400 (±10%) obr./min – umożliwia dopasowanie parametrów działania Fortisa 5 do własnych potrzeb a jednocześnie pozwala uzyskać jak największą kulturę działania i właściwości psychoakustyczne przy zachowaniu wydajności charakterystycznej dla wentylatorów o możliwie większej prędkości obrotowej. Możliwe jest nawet czasowe wyłączanie wentylatorów Fluctus („fan stop”) w celu uzyskania pasywnego działania komputera podczas niskiego obciążenia. 

Technologia Synergy Cooling

Systemy chłodzenia Fortis 5, Fortis 5 Dual Fan i Fortis 5 ARGB to efekt współpracy SilentiumPC z Synergy Cooling. Wykorzystują objęte wnioskiem patentowym techniki optymalizacji psychoaktustycznej zastosowane w wentylatorach Fluctus. Dopasowany radiator ma specjalnie dobrany kształt i gęstość upakowania finów. Rozwiązania Synergy Cooling zastosowane w Ferze 5 i Fortisie 5 pojawią się również w innych, szykowanych na 2022 rok coolerach. Wentylatory Fluctus 120 mm są również oferowane w sprzedaży jako samodzielny produkt. 140-milimetrowe wentylatory Fluctus będą dostępne w przyszłości. 

Wygodny system montażu

Nowa generacja układów chłodzenia Silentium PC wyposażona jest w nowy, uniwersalny system montażu, który poprawia docisk do procesora, co jest kluczowe z punktu widzenia wydajności chłodzenia. Zestaw składa się z mniejszej liczby części, wyposażony jest w stalowy backplate oraz jest łatwiejszy w montażu.  

Wraz systemem chłodzenia Fortis 5 dostarczana jest pasta termoprzewodząca Pactum PT-3 w ilości wystarczającej do kilkukrotnego nałożenia. Zestaw akcesoriów umożliwia montaż dwóch wentylatorów, analogicznie jak w przypadku modelu Fortis 5 Dual Fan. 

Kompatybilność

Radiator Fortisa 5 jest asymetryczny w dwóch osiach i został zoptymalizowany pod kątem jednokierunkowego przepływu powietrza. Pozwala na zamontowanie przy dowolnie wysokich modułach pamięci operacyjnej (RAM).

Fortis 5 kompatybilny jest ze wszystkimi popularnymi obecnie podstawkami procesorów, włączając w to najnowsze gniazdo Intela – LGA1700.  

Kompatybilność z gniazdami AMD: AM4, AM3(+), AM2(+), FM2(+) oraz FM1. Kompatybilność z gniazdami Intela: LGA 1700, LGA 1200, LGA 1150, LGA 1151, LGA 1155, LGA 1156, LGA 2066, LGA 2011-3 (square ILM), LGA 2011 (square ILM). 

Wyróżnione przez eksperta
 • Maksymalne TDP 220 W
 • Podświetlenie Tak
 • Socket procesora 1150/1151/1155/1156/1200, 1700, 2011/2011-3, 2066, AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1, AM4/AM5
 • Sposób montażu Wertykalny (Pionowy)
Produkt
Producent SilentiumPC
Kod producenta SPC308
EAN 5903018662909
Informacje podstawowe
Sposób montażu Wertykalny (Pionowy)
Element kolorystyczny Czarny
Fizyczne
Wysokość [mm] 159
Szerokość [mm] 144
Głębokość [mm] 107
Waga [g] 835
Techniczne
Socket procesora 1150/1151/1155/1156/1200, 1700, 2011/2011-3, 2066, AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1, AM4/AM5
Maksymalne TDP 220 W
Materiał podstawy Miedź
Ciepłowody
Ilość ciepłowodów 6
Średnica ciepłowodów 6 mm
Wentylator
Ilość wentylatorów 1
Średnica wentylatora 140 mm
Maksymalna prędkość obrotowa 1400 obr./min.
Przepływ powietrza [CFM] Brak danych
Maksymalny poziom hałasu Brak danych
Żywotność 100000 h
5/5
(51)
99% osób poleca
ten produkt
5
90%
4
8%
3
0%
2
2%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Chłodzenie zamontowane na płycie głównej msi pro z690-a ddr4 przy pamięciach Crucial Ballistix RGB Black at DDR4 3600 16GB CL16 mieści się idealne. Mam zastrzeże co do pasty dołączonej to zestawu, jej konsystencja przypomina zmrożone masło, które ciężko rozprowadzić po procesorze.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
według mnie taka konsystencja gęsta jest ok, ponieważ mam pastę "THERMAL GRIZZLY" i jest też ciężka do rozprawy, ale trzyma temperatury bardzo spoko, ostatnio ją wymieniałem w lipcu a nadla, jak pisałem, temperatury spoko
Opinia potwierdzona zakupem
Posiadam cooler od prawie roku i spełnia swoją rolę znakomicie (pracuje z Ryzenem 5 5500) natomiast od początku mam problem z niedziałającym prawidłowo podświetleniem RGB ale osobiście nie przeszkadza mi to w codziennym użytku :)
 • ZALETY:
 • + Łatwość w montażu
 • + Stosunek cena - jakość
 • WADY:
 • - Po roku użytkowania jak na razie brak
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Wydajne i ciche chłodzenie. Fajne aRGB. Osobno można ustawić kolory na wentylatorze i górnej osłonie. Dodatkowo dodane są uchwyty na drugi wentylator, pasta termiczna oraz sterowanie Nano Reset. Dzięki pochyleniu radiatora, bez problemu mieszczą się pamięci.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Idealne chłodzenie dla procesorów 95 TDP (i5 9600K) 4.8.GHZ 1.32V temperatura w obudowie NZXT H710i max stress oscyluje w granicach 70°
 • ZALETY:
 • + Wygląd
 • + Jakość wykonania
 • + Efektywność
 • WADY:
 • - Brak
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
No co tu mówić. Super. Pracuje z procesorem i5 12600K na sockecie 1700 i wszystko fajnie działa., ARGB działa bez zarzutu.
 • ZALETY:
 • + Cichy
 • + Wydajny
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Jakie temperatury w stresie i na pulpicie?
Opinia potwierdzona zakupem
Chłodzenie ekstra, montaż nienajłatwiejszy, procek w delikatnym stresie 34 proc. i7 870
 • ZALETY:
 • + super chłodzi
 • + w miarę cichy
 • WADY:
 • - montaż skomplikowany
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
montarz latwy
Opinia potwierdzona zakupem
Minęło parę miesięcy, sprawdza się dobrze. Instalacja jest łatwa w miarę. Wiatrak nie hałasuje, a sam zestaw dobrze odprowadza ciepło.
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Chłodzenie klasa na i5-12500F ale jest naprawdę duże, na niektórych płytach może nie być miejsca na wsadzenie 4 kości ram
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Chłodzenie jak najbardziej ok nie mam porównania z boxowym, bo boxowe jak zobaczyłem to nieporozumienie
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Wystarczająco dobry by schłodzić I5 13gen, cichy wiatrak, możliwość regulacji oświetlenia.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobre chłodzenie procesora. Temperatury są znakomite, bardzo ładne RGB.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
rozwala konkurencje
 • ZALETY:
 • + ciche
 • + wydajne
 • + łatwy montaż (AMD)
 • WADY:
 • - jak na razie nie mam uwag
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Szału nie ma jeśli chodzi o wygląd ale chłodzi dobrze i to najważniejsze
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Dobrze chłodzi i nie wymaga nic skomplikowanego do zamontowania
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Chłodzi i ładnie się świeci haha. Kilka miesięcy bez problemów.
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Fajnie świeci ale montaż wentylatora to konstrukcyjna porażka.
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
chłodzi mojego ryzena 5 5600x bez problemu ciche i skuteczne
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
bardzo dobra chłodnica, ale obszerna dla małych obudów
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Ładnie się prezentuje, dodatkowo plus za cichą pracę.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Dobre temperatury na i5-12400 i dobre ARGB
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Masz pytania? 
M
Marcin
12.04.2023
Witam, czy to chłodzenie zmieści się do obudowy - Phanteks Eclipse P400A Tempered Glass DRGB Digital Black ?
R
Raiqun
12.04.2023
Fortis 5 ma 159mm wysokości, a ta obudowa pozwala na montaż chłodzenia CPU o wysokości do 160mm, więc wejdzie z 1mm zapasem miejsca.
Zgłoś nadużycie
Warunki gwarancji
Długość
72 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Telefony:
222920130
E-mail:
https://www.silentiumpc.com/informacje/
Opis:
Kontakt Pytania ogólne i techniczne: [email protected] Zapytania o sprzęt na recenzje: [email protected] Adres korespondencyjny i kontakt telefoniczny: COOLING.PL Opacz-Kolonia ul. Rebusowa 3 02-292 Warszawa tel. +48 22 2920130
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(51)
Pytania i odpowiedzi
(26)
Inspiracje
(14)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od 39,99 zł, możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD 39,99 ZŁ DO 399 zł
Kurier Express
0 zł
od 19,99 zł
Kurier standard
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 14,99 zł
Odbiór w punkcie
0 zł
od 9,99 zł
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD 399 zł
Kurier Express
0 zł
od 19,99 zł
Kurier standard
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Odbiór w punkcie
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 16:57
Cześć!
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 ARGB 140mm (SPC308) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.

219
Do koszyka