Udostępnij
Skomentuj

Wybierz swój serwer plików od QNAP

Potrzebujesz sprawnego serwera NAS do użytku domowego? Sprawdź, jakie urządzenia ma do zaoferowania firma QNAP.

W katalogu dysponuje ona nowoczesnymi sprzętami, które świetnie nadają się do magazynowania i udostępniania plików osobistych oraz firmowych. Bardzo zróżnicowane serwery NAS tego producenta obsługują szereg przydatnych technologii i funkcji, które pozwalają między innymi zarządzać chmurą i centrami multimedialnymi.

Serwery NAS firmy QNAP – który model wybrać?

 

Urządzenia dostępne w ofercie są mocno zróżnicowane nie tylko pod względem możliwości, ale również kluczowych parametrów technicznych. Warto więc zapoznać się z ich funkcjami, a następnie wybrać model, który najlepiej spełni konkretne oczekiwania.

  • Qnap TS-231Kkompaktowy serwer zawierający dwie kieszenie 2.5”/3.5”, w których znaleźć mogą się dyski twarde o łącznej pojemności do 36 TB. Wyposażony został w czterordzeniowy procesor Alpine AL-214 o taktowaniu 1700 MHz, 1 GB pamięci RAM typu DDR3 i trzy porty USB 3.0.

Zapewni wystarczająco miejsca do tworzenia kopii zapasowych, magazynowania plików w chmurach i obsługi multimediów. Zarządzanie zasobami zdecydowanie ułatwia dedykowana aplikacja File Station.

  • Qnap TS-431Kmodel z czterema kieszeniami na dyski. Zagwarantuje więc przechowywanie i udostępnianie wielu plików o różnym przeznaczeniu. Pozwoli stworzyć wydajny serwer domowy lub do niewielkiego biura. Gwarantuje ponadto dostęp do dwóch bezpłatnych licencji na obsługę kamer IP.

Jeśli zaś chodzi o specyfikację, serwer obsługuje dyski o pojemności do 72 TB. Jego pracę napędza czterordzeniowy procesor i 1 GB pamięci RAM typu DDR3.

  • Qnap TS-230niezwykle uniwersalny sprzęt umożliwiający stworzenie bezpiecznego serwera domowego, z którego korzystać może wiele osób za pomocą różnych platform. Wyróżnia się prostą, intuicyjną konfiguracją oraz dostępem do przydatnych funkcji dodatkowych. W środku znaleźć mogą się dwa dyski twarde. Za wydajne działanie odpowiada procesor Realtek RTD1296 z czterema rdzeniami i taktowaniem 1400 MHz, a także 2 GB pamięci RAM DDR4.
  • Qnap TS-251D-4Gserwer dostępny w wersjach z 2 GB i 4 GB pamięci RAM. Pozwala na stworzenie nowoczesnego centrum multimedialnego dla całej rodziny (i nie tylko!). Pod uwagę warto wziąć obsługę aplikacji QuMagie, która ułatwia zarządzanie zdjęciami (między innymi poprzez automatyczne wykrywanie twarzy i obiektów z użyciem technologii QuMagie Core AI), transkodowanie filmów 4K w czasie rzeczywistym, jak również ich strumieniowanie na takie odbiorniki jak Chromecast i AppleTV.

Do tego dochodzi prosta konfiguracja, a także wydajna obsługa za sprawą dwurdzeniowego procesora Intel Celeron J4025 z taktowaniem na poziomie 2000 MHz.

  • Qnap TS-251D-2Gsprzęt bardzo uniwersalny, pozwalający na zarządzanie rozbudowanym magazynem danych i centrum multimedialnym. Zapewnia szerokie możliwości udostępniania plików, ich zabezpieczania oraz strumieniowania rozmaitych treści. Jego szeroka funkcjonalność sprawdzi się w ramach użytku domowego i prywatnego.

 

Korzystnie prezentują się również parametry techniczne sprzętu. Zamontować w nim można dwa dyski twarde o łącznej pojemności do 36 TB. Zawiera procesor Intel Celeron J4025 wyróżniający się dwoma rdzeniami fizycznymi o taktowaniu 2000 MHz, 2 GB pamięci RAM typu DDR4 (z możliwością rozbudowy do 8 GB), 1 port Gigabit Ethernet, a także złącza HDMI oraz USB 3.0.

Który serwer NAS od firmy QNAP wybrać? To oczywiście zależy od jego zastosowania, specyfiki przechowywanych plików i liczby użytkowników. Analiza powyższych sprzętów zdecydowanie ułatwi zakupy.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)