Udostępnij
Skomentuj

Świąteczny poradnik zakupowy LEGO

Prezent na święta w postaci klocków LEGO to zawsze dobry pomysł. Sprawdź, na jakie zestawy w szczególności warto zwrócić uwagę i na co możesz się zdecydować.

Jak wybrać prezent idealny

Marka LEGO jest znana na całym świecie. Pasjonują się nią nie tylko dzieci, ale też dorośli. Zwłaszcza osoby pamiętające godziny spędzone na zabawie klockami. Ogromna siła ich oddziaływania sprawia, że trudno wskazać człowieka, który nie wiedziałby o ich istnieniu. Jest to jeden z głównych powodów, dla których klocki LEGO wydają się trafionym prezentem świątecznym. Drugi natomiast związany jest z ogromnym wyborem, jaki zapewniają produkty dostępne na rynku.

Klocki LEGO dla dzieci i nie tylko – popularne serie

Trudno przedstawić wszystkie ciekawe zestawy, który pozwalaj przygotowywać rozmaite budowle, figurki, pojazdy czy też inne konstrukcji. Jest tego bowiem bardzo dużo. Co ważne, zestawy  przygotowywane są dla dzieci w różnym wieku. Wymienić należy klocki LEGO 2+, 5+, 8+, 10+ i mnóstwo innych kategorii wiekowych. Co więcej, zakupić można nawet dedykowane klocki dla dziewczynek, chłopców, a także dla dorosłych (klocki LEGO 18+).

Wybór jest więc ogromny, co podczas poszukiwania sprawdzonego pomysłu na prezent będzie bardzo dobrą informacją. Zestawy klocków możesz dobrać nie tylko pod względem kategorii wiekowej, ale też liczby elementów i zainteresować osoby, której chcesz kupić prezent na święta. Poniżej prezentujemy kilka szczególnie popularnych serii.

 • Klocki LEGO Cityskupia się na mieście, a także ukazywanie różnych sytuacji, budowli oraz pojazdów. Zestawy pozwalają zbudować na przykład posterunek policji, stację kolejową, wieżowce, domy rodzinne i wiele innych.
 • Klocki LEGO Duploseria kierowana do najmłodszych dzieci w wieku do 5 lat. Klocki wyróżniają się większymi rozmiarami (nie stwarzają więc zagrożenia), zachęcają również ciekawą kolorystyką i mniejszą liczbą elementów.
 • Klocki LEGO Star Warsspecjalne, licencjonowane zestawy nawiązujące do sagi Gwiezdne Wojny. Okażą się dobrym wyborem dla kolekcjonerów i miłośników tego uniwersum. Zwłaszcza że poszczególne zestawy klocków skupiają się na konkretnych postaciach (np. LEGO Hełm Dartha Vadera) i statkach kosmicznych (np. LEGO Sokół Millennium).
 • Klocki LEGO Technicseria składa się z najbardziej zaawansowanych zestawów, które składają się z wielu elementów. Pozwalają tworzyć szczegółowe modele pojazdów – samochodów, maszyn rolniczych, łodzi etc.
 • Klocki LEGO Friendsjeśli interesują Cię zestawy klocków dla dziewczynek, seria ta okaże się optymalnym wyborem. Zawierają one bowiem mnóstwo lalek, księżniczek i elementy bajkowe. Wszystko to utrzymane w bardzo przyjemnej kolorystyce.

To oczywiście tylko niewielki wycinek oferty LEGO Group. W sklepie znajdziesz całą masę innych dedykowanych zestawów. Będą to na przykład klocki LEGO Disney, Super Mario, Minecraft, Spiderman czy też Creator.

Polecane zestawy klocków LEGO na święta

Przedstawiliśmy najpopularniejsze serie klocków, dlatego teraz możemy przejść do propozycji konkretnych zestawów. Być może wskazane pomysły na prezent ułatwią Ci podjęcie ostatecznej decyzji. Bez względu na to, komu zechcesz sprezentować klocki LEGO.

 • LEGO Super Mario Przygody z Luigim jest to zestaw startowy, kierowany do dzieci 6+, które są miłośnikami zarówno samego Mario, jak i jego towarzysza Luigiego. Składa się on z interaktywnej figurki, a także z elementów służących do przygotowania toru, który pozwoli Luigiemu pokonać huśtawkę.
 • LEGO Technic Porsche 911 RSRjeden ze szczegółowych zestawów umożliwiający stworzenie realistycznego modelu samochodu Porsche 911 RSR. Będą to dobre klocki LEGO dla chłopców w wieku od 10 lat.
 • LEGO Creator Bukiet kwiatówtym razem klocki dla dorosłych z serii LEGO Creator. Zestaw służy do przygotowania bukietu kwiatów, które następnie mogą zostać wręczone komuś w formie ciekawego, oryginalnego prezentu.
 • LEGO Creator Queer Eye – Mieszkanie Fab Fivebardzo rozbudowany zestaw klocków zawierający aż 974 elementy. Kierowany jest on do fanów serialu Queer Eye – z jego pomocą stworzyć można wnętrze mieszkania Fab Five, z wieloma nawiązaniami do bohaterów serialu. Co ważne, są to klocki LEGO dla dorosłych.
 • LEGO Technic Ciężarówka Mercedes-Benz Zetrosstwarza doskonałą okazję do tego, aby zbudować sporych rozmiarów pojazd z napędem na 4 koła. To zestaw klocków dla chłopców 12+, w skład którego wchodzi aż 2110 elementów. Gwarantuje więc zabawę na długi czas.
 • LEGO Art Mapa światazestaw do budowania własnej mapy świata, którą następnie można powiesić na ścianie. Z pewnością okaże się ciekawą ozdobą każdego pomieszczenia. Zwłaszcza że składa się z wielu kolorowych elementów.

Klocki LEGO na święta to świetny wybór zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tym bardziej że w sklepie znajdziesz wiele bardzo zróżnicowanych zestawów, które idealnie pasują do rozmaitych zainteresować oraz pasji.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:07
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.