Udostępnij
Skomentuj

Serwery plików Qnap – idealne rozwiązanie dla domu i biura

Urządzenia sieciowe marki Qnap od wielu lat cieszą się uznaniem wśród użytkowników. Cenione są zwłaszcza serwery plików.

Trudno się temu dziwić. Występują one bowiem w wielu wersjach i konfiguracjach, które z łatwością można dobrać pod względem konkretnych wymagań stawianych infrastrukturze sieciowej.

 

Dlaczego warto kupić serwery plików Qnap?

 

Ze względu na spore zróżnicowanie techniczne, urządzenia Qnap świetnie sprawdza się zarówno w domach, jak i w firmach – pozwalają na stworzenie wydajnej sieci, które zapewnia łatwy dostęp do wspólnych zasobów oraz urządzeń. A wszystko to z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych.

Co ważne, serwery plików Qnap występują w wersjach różniących się pod względem liczby kieszeni, w których znaleźć mogą się dyski twarde. Możesz więc zakupić sprzęt do małej sieci domowej, a także stacje, które biegiem czasu można dowolnie rozbudowywać. Zwłaszcza że korzystają one z wydajnych procesorów i szybkiej pamięci RAM. Obsługa konkretnych technologii i systemów nie sprawia większych problemów.

Pod uwagę możesz wziąć ponadto tryby RAID, zestaw portów i złączy, jak również obudowy typu Rack oraz Tower, w których zamykane są serwery. Tak szeroki wybór sprzętów zapewni Ci pełną swobodę podczas przygotowywania infrastruktury sieciowe w domu lub w firmie.

 

Polecane serwery plików Qnap

 

Ze względu na mocno rozbudowaną ofertę produktową, warto przedstawić kilka sprzętów Qnap, które cieszą się szczególną popularnością wśród klientów sklepu. Być może ułatwi Ci to wybór modelu dla siebie.

  • Qnap TS-231Kkompaktowy serwer plików składający się z dwóch kieszeni na dyski twarde 2,5” oraz 3,5”. Ze względu na wykorzystanie czterordzeniowego procesora Alpine AL-214, zapewnia on bezproblemową obsługę magazynu w chmurze.
  • Qnap TS-431K -  dostosowany do przechowywania sporych ilości danych zarówno w domu, jak i w firmie. Pozwala również na łatwe zarządzanie systemem monitoringu, przygotowanym z użyciem nowoczesnych kamer IP.
  • Qnap TS-251D-2Gniewielki sprzęt, który świetnie sprawdza się jako multimedialne centrum rozrywki. Gwarantuje bowiem prosty dostęp do przechowywanych plików audio i wideo, z możliwością ich grupowania i przypisywania.
  • Qnap TS-230budżetowy, wydajny i w pełni bezpieczny serwer plików, który bardzo dobrze pasuje do zastosowania domowego. Zwłaszcza że daje dostęp do wielu przydatnych funkcji usprawniających zarówno przechowywanie, jak i udostępnianie danych w sieci.
  • Qnap TS-231P3-2Gmodel ten występuje w wersjach z dwoma lub czterema kieszeniami na dyski twarde, dlatego łatwo dostosujesz go do swoich potrzeb. Pod uwagę warto wziąć możliwość obsługi rozbudowanego centrum powiadomień, które uławia realizację najbardziej zalecanych działań.
  • Qnap TS-231P3-4Gserwer plików, który może korzystać nawet z 4 GB pamięci RAM. Dodając do tego czterordzeniowy procesor Alpine AL-314 oraz dobrane dyski twarde, otrzymujesz nowoczesne centrum danych.

Serwery plików Qnap stanowią świetny wybór zarówno do domu, jak i firmy. Szeroka oferta umożliwia szybkie znalezienie sprzętów spełniających wszystkie najważniejsze kryteria. Zarówno te związane z konkretnymi parametrami technicznymi, jak i obsługiwanymi funkcjami oraz technologiami.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:37
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.